Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Canton LE 109

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 19:11:06    Predmet: Canton LE 109 Odpovedať s citátom

Zdravim. Mam zosilnovac Yamaha AX-570 + CDP Yamaha CDX-670 a chcem upgreadovat bedne na Canton LE 109. Mate niekto skusenosti s takouto kombinaciou pripadne s tymito reproduktormi? Vdaka za odpovede...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Št september 03, 2009 20:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám Cantony (ale Ergá) a neviem či by som k Yamahe dával túto značku. Cantony majú ostrejší zvuk čo mi nevadí ale keď som k nim dal ostrejší Rotel bolo to ostré až moc. S Denonom mi to sedí, s Onkyom to bolo v pohode a BV Audio z nich vytiahlo naozaj veľa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št september 03, 2009 21:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Davat BV audio k Canton LE je šialenstvo,......na tych bedniach nepocut ziadny rozdiel po pripojeni ineho zosiku,....maximalne tak v dynamike,stale si hrahu to svoje bum,cink,mal som komplet celu radu LE na kino,tam boli doma ale na muziku radsej nie,ked som predal chalanovi mensie stlpy LE170,doniesol mi ich naspat ze ho bolia usi z tej agresie na vyskach tak som mu predal Eposy a bol spokojny Laughing
K tym Cantonom som mal Marantz SR7500 receiver na kino,s tym si to celkom sadlo,asi preto ze aj ten reeiver stal za h.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2009 17:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko napísal:
Davat BV audio k Canton LE je šialenstvo,......na tych bedniach nepocut ziadny rozdiel po pripojeni ineho zosiku,....maximalne tak v dynamike,stale si hrahu to svoje bum,cink,mal som komplet celu radu LE na kino,tam boli doma ale na muziku radsej nie,ked som predal chalanovi mensie stlpy LE170,doniesol mi ich naspat ze ho bolia usi z tej agresie na vyskach tak som mu predal Eposy a bol spokojny Laughing
K tym Cantonom som mal Marantz SR7500 receiver na kino,s tym si to celkom sadlo,asi preto ze aj ten reeiver stal za h.... Laughing


Písal som že mám radu Ergo, nie LE.... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2009 20:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem,.... Laughing iba som chcel tym povedat ze k tym LE-ckam netreba nic extra,treba to zladit aby to nebolo agresivne a trosku vykonovej rezervy koli dvom basakom,....Erga som nepocul ale vraj su na tom o dost lepsie,..
Tiez som sa asi trochu ventiloval Laughing ,Cantony neboli moja najlepsia kupa Evil or Very Mad,dal som za ne okolo 23t SK a predal za 11t,nuz co ,ucime sa na vlastnych chybach,......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2009 20:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

poznamka, mal som dva dni doma cdx670 od yamahy, dost stary player, zvukovo ho prehra 90€ zakladny pioneer dvd, proste, ziadne detaily, dynamika, stredy, jedine slusne a pevne boli basy, ale zvuk bol velmi velmi nizko, odporucam zmenu CD...
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob.m
Hifista


Založený: 15 jún 2008
Príspevky: 171
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2009 21:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko napísal:
Viem,.... Laughing iba som chcel tym povedat ze k tym LE-ckam netreba nic extra,treba to zladit aby to nebolo agresivne a trosku vykonovej rezervy koli dvom basakom,....Erga som nepocul ale vraj su na tom o dost lepsie,..
Tiez som sa asi trochu ventiloval Laughing ,Cantony neboli moja najlepsia kupa Evil or Very Mad,dal som za ne okolo 23t SK a predal za 11t,nuz co ,ucime sa na vlastnych chybach,......


Súhlasím že k LE nie je potrebné drahé železo. V danej kategórii som si po porovnávaniach vybral Mission M73 a s Onkyom veeeľmi dobrý zvuk.... to bolo dávno....
Prerobiť je asi údel každého kto sa trochu začne tomu venovať.....

Kolegovi som však radil nedávať k Yamahe Canton kôli ostrosti zvuku obidvoch častí zostavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So september 05, 2009 18:55:33    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to cdx670 ostrost nenarobi, Yamaha zosiky su pomerne dobre, solidne basy, stredovysky zivsie a niekedy ostrejsie, to je pravda, ale nie nejako extra.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: So september 05, 2009 23:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

takze citam tu na tie Cantony same negativne nazory...neporovnavate ich s nerovnocennymi supermi? Tu ich nepriklad vyzdvihuju do nebies http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=672
Co na nich poviete vo svojej triede a na pomer cena/vykon? Mam moznost ich kupit za 450Euro. Je to primerana cena?

_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Smith
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 11:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kup radsej GLE409
http://highendshop.sk/product_info.php?manufacturers_id=197&products_id=931
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 11:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam GLE 407 v izbe 4 x 4 m a som spokojny....za tie peniaze nemaju chybu... Cool
Pocuvam rock,metal,klasiku,jazz... Very Happy


Naposledy upravil vlado.ba dňa Ne september 06, 2009 13:33:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Smith
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 11:28:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Canton GLE je jedna z mála repro od Cantonu, ktoré aj hrá. Celkom vyvážená bednička. Samozrejme mimo starích modelov Cantonov, aktívov a pod.... Nové Ergo, Vento, Karat ..... su za tú cenu strašné s.ačky.
Kto už niečo napočúval, vie svoje o Cantonoch....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 22:27:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeykey napísal:
takze citam tu na tie Cantony same negativne nazory...neporovnavate ich s nerovnocennymi supermi? Tu ich nepriklad vyzdvihuju do nebies http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=672
Co na nich poviete vo svojej triede a na pomer cena/vykon? Mam moznost ich kupit za 450Euro. Je to primerana cena?


Kluci je porovnávají s rovnocennými soupeři,což je cenová kategorie až do 100 000kč,v téhle cenové jsou ty Cantony(109,107) úplný supršpicahighend bedny,aspoň teda podle recenzenta F.Krauta Laughing .Takže tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
p4f
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Harmanec

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 10:08:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj súhlasím s chalanmi čo chvália GLE-čka, sasko je mimo ako vždy Smile GLE 490 sú lepšie no stoja new 690€ ... ak počúvaš metal, rokec, určite Canton áno, inak na ne zabudni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2009 16:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A co poviete na takuto alternativu?
http://highendshop.sk/product_info.php?manufacturers_id=157&products_id=388

_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: So september 19, 2009 00:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

pf4

Sasko je mimo ako vzdy Very Happy ,...mozno ,ale o Cantonoch viem svoje a dalsie skusenosti s nimi uz nezbieram Razz
Inak som hovoril o rade LE a nie GLE,....ta nova rada moze byt o nieco lepsia ale zazrak to urcite nebude,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po september 21, 2009 13:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 20:49:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaro.r
Hifi obsluha


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 45

PríspevokZaslal: St október 07, 2009 15:46:26    Predmet: Canton LE Odpovedať s citátom

no reze to usi. Tie vysky su problem. Ja osobne som mal LE 107 zapojene s Denon PMA 1500... No katastrofa. Teraz to mam S Arcamom A 80, je to trochu lepsie. Ale aj tak mam z nich taky chladny pocit, proste prilis agresivne vysky. Taky plechovy zvuk to ma...
_________________
jaroslavrohal(zavinac)hotmail(bodka)com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist