Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla HC58

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2009 15:10:50    Predmet: Tesla HC58 Odpovedať s citátom

podarilo sa mi dostat k tomuto chasi za smiesne peniaze. co je na tom najlepsie, ze bolo pustene iba raz a potom zabalene do krabice a odlozene v skrini. vidno to aj opticky. kedze som vlastne zacinajuci "analogista" neviem nejak posudit kvalitu.
urcite sa najde niekto kto to pozna. aky mate na to nazor, na vtedajsiu kvalitu a ci sa mi oplati kupovat hned teraz zo zaciatku novu prenostku (myslel som napr. OMB5) alebo nechat trochu na tej povodnej? tiez este nebola hrana. a co ramienko a prevody? mam to napojene na predzosilnovac nad pp2...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Po august 10, 2009 11:37:04    Predmet: Odpovedať s citátom

nevedel by ma niekto aspon nasmerovat na nejaku historiu tesla gramofonov? ostatne modely su casto spomnane, ale o hc58 sa mi nejake podrobnejsie informacie nedari zohnat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Pi august 28, 2009 21:08:37    Predmet: Odpovedať s citátom

warezo napísal:
nevedel by ma niekto aspon nasmerovat na nejaku historiu tesla gramofonov? ostatne modely su casto spomnane, ale o hc58 sa mi nejake podrobnejsie informacie nedari zohnat



možno niečo najdes tu:

http://www.oldradio.cz/gramof.htm

alebo:

http://www.repromania.net/tesla/tesla-gramofony.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 08, 2009 19:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

HC58 a z nich vychádzajúce NC580 boli gramce novšej generácie, v podstate o niečo vylepšené HC30 s rovným ramenom a zalomenou hlavicou (headshell) na prenosku. Povedal by som taká tá stredná trieda, žiaden zázrak, ale zas ani úplný šrot. Mne osobne sa na ňom páči pohon, ktorý je riešený plochým remienkom aj aj motor je pomerne dobre odpružený.
Aká je tam prenoska? Štandard u HC58 bol VM2101 a neskôr VM2102.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist