Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stax SR404 vs. Senn HD800
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 16:59:40    Predmet: Stax SR404 vs. Senn HD800 Odpovedať s citátom

Po sluchátkovém srazu mám jedinečnou možnost porovnat mezi sebou dvě výborné sluchátkové sestavy Stax SR404 se zesilovačem Stax SRM006t a Sennheiser HD800 se zesilovačem Casea Lyra Digital. Jako zdroj mám půjčený Cambridge Audio CA340 s modifikací modulem Casea Sirius. Postupně sem budu psát zkušenosti z poslechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 17:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě zmíněný CD přehrávač CA s Lyrou, zapůjčené od Valdy. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 17:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro začátek připomenu, že cena obou nových sestav je, resp. byla kolem 50k Kč. Pokud by někomu "nevoněl" zvolený CD přehrávač, doporučuji jeho poslech. Taky temnější, klidnější zvuk vyšších modelů Sennheiserů, jak je znám, se v tomto případě nekoná, HD800 jsou určitě znělejší, akčnější, dynamičtější, lepší. Ale stačí to na Staxy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 18:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Sting - Brand New Day, takové cinkylinky Smile První kolo vyhrály Staxy! Vzdušností, prostorem, bubláním basů, celkovou detailností. HD800 jsou ale parádní, prokreslený přesný bas a otevřenost, detailnost. Zvuk je příjemně syrový, přímočarý. Ale pozor pro přímé porovnání mám i AKG K701. Ten zvuk je kupodivu podobný, AKG zahrály Stinga taky detailně, taky s přesným, trochu suchým, basem. Na srazu někteří účastníci ohodnotili projev HD800 jako více tlačící na ty nepříjemné vyšší středy a nižší výšky. Je to možná pravda, ale zase je ten zvuk takový spojitěší. Rozhodně žádné ze zmíněných sluchátek nejsou tak uječené jako Grado SR325i. Uvidíme jiné nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 19:39:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Boboš & The Frozen Dozen – Eosphoros

Vítězem u této skvělé desky jsou zase Staxy, ovšem mají trošinku nafouknuté basy, což možná dělají ty lampy v zesáku, takže vítězství není tak jednoznačné jako u Stinga. Konkurenci ničí zejména detaily, velkým prostorem, dynamikou, celkovou atmosférou. Harmonika je perfektní. HD800vky zahrají Boboše opravdu skvěle, přesně, řízně, zněle a fakt akčně. Není zde tolik detailů zejména na nejvyšších výškách (postrádám takovou obálku zvuku, atmošku), ovšem basy zahrály u této nahrávky lépe než Staxy, dost dobrý, stabilní prostor, středy vynikající. 701čky se snaží, hrají extrémně přehledně, stabilně, ovšem hlas Procházky je trochu tenký. A to už jsem někde psal, mám tušení, že chlapský hlas je jejich mírnou slabinou, trochu chybí ty spodní středy v hlasu, takové to hučení při lidské řeči. AKG byly jasně nejhorší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 20:05:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé je, že všechny troje sluchátka mají některé společné konstrukční znaky. Všechny jsou relativně velké, mají natočené měniče mírně zepředu a přípojný konektor je natvrdo, bez jakékoliv redukce. HD800 jsou ale vzhledově dost kosmické, vedle ležící "vojenské" Staxy vypadají opravdu směšně. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2009 21:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarade, je len otazka casu kedy sa tu objavi Zahoransky, nakolko si ani ty nepodal wow efekt o HD800 Very Happy ....na druhej strane si povedal to, co magister doteraz v ziadnych diskusiach nedal....a to hudobny prejav HD800. Snazil som sa ho najst v jeho prispevkoch, ale tam som sa o hudobnom prejave alebo subjektivnom dojme z posluchu marne snazil najst nieco, co by ma presvedcilo o monumentalnosti tychto sluchatok, nehovoriac o "inej galaxii" Smile. Volakedy som si kupoval pravidelne casopis S&V a tam sa mi na testoch pacilo to, ze uviedli co pocuvali na testovanej zostave alebo komponente a aky mali z toho dojem. Potom som sa snazil uvedenu nahravku ziskat a vypocut si ju na mojom aparate. Pokial som tam nepocul to, co popisoval recenzent tak som sa snazil najst pricinu neefektivneho podania mojho retazca a nejakou inovaciou a investiciou, popripade inym pohladom na pocuvanie odstranit nedostatky v mojom retazci. Nepochybujem, ze HD800 su skvele sluchatka, nemal som ich zatial moznost pocut...no myslim si, ze glorifikovanie zo strany magistra o inej galaxii, revolucnej technologii a inych natlacenych do hlavy PR blbosti nie su na mieste Very Happy Very Happy Very Happy. Dal si podla mna aj odpoved inym.

PS to magister> dost znacne prispievam aj pre nadaciu ZTP nakolko mam tiez manzelku zdravotne postihnutu. Urcite sa popytam ako niekto moze dostat z fondov zaplatenu drahu aparaturu za ucast v nejakom projekte a na druhej strane, druhy nemoze dostat na rozbehnutie chranenej dielne ani cent. A neber v tom nic osobne, len ma to zaujima.

PS to Kuba4> mohol by si uviest aj ine tituly? zaujimala by ma hudba 80' hlavne synthy pop, popripade nejaky heavy metal z konca 80' zaciatkom 90' rokov. mam na mysli nejaky melodicky metal typu helloween, warlock, i ked z tohto obdobia som mal dost nevybrany zaner a pocuval som hocico...a este by ma zaujimalo, ci mienis alebo si realizoval nejaky test aj s analogovym zdrojom signalu?

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 06:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, že zkusím i jiné nahrávky. Rozhodně budou takové, kde budou mít HD800vky navrh, určitě. Tak večer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 09:07:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Zajímavé je, že všechny troje sluchátka mají některé společné konstrukční znaky. Všechny jsou relativně velké, mají natočené měniče mírně zepředu a přípojný konektor je natvrdo, bez jakékoliv redukce. HD800 jsou ale vzhledově dost kosmické, vedle ležící "vojenské" Staxy vypadají opravdu směšně. Laughing


Si si tymto tvrdenim isty? Podla magistra by na HD800-kach mali byt konektory na musliach, pre pohodlnu vymenu kabla.

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 09:36:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, z mušle se u HD 800 dají konektory skutečně odpojit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 10:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Jasně, že zkusím i jiné nahrávky. Rozhodně budou takové, kde budou mít HD800vky navrh, určitě. Tak večer.


Co tak skusit progressive rock?Yes, King Crimson atd. by ma zaujimalo porovnanie. Ak nemas nahravky zasleme:))hlavne na staxoch ako bude spievat prog:))

dik za info - konecne opis prejavu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 13:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jersey má pravdu. Šlo mi spíše o to, že není žádná finta u připojení k zesáku. Na druhou stranu, signálu je jedno, kde to rozpojení je. Taky ten jack u HD800 je poměrně macatý, nic ideálního.

Progrock zkusím taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 20:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže na přání Anderson Bruford - Wakeman Hove

Staxy - obrovský fenomenální prostor, monumentální reprodukce, dynamické kytary, rychlost, nadhled, detaily, ale vše je trošku mázlé

HD800 - špičková přesnost, dravé kytary, rychlé basy, stabilní prostor, separace jednotlivých zvůků až zarážející, skvělá přirozenost zvuků na středech (už včera u Boboše jsem vnímal skvělé perkuse)

Pro tuto svět bořící hudbu nemám vítěze, ale začínám tušit, kde by mohl zakopaný pes - v zesilovačích. Asi Stax SRM006t díky lampám zkresluje víc než Casea Lyra. Otázka zní, jestli třeba separace kanálů hraje při sluchátkovém poslechu takovou roli jako u beden. Mám trochu pocit, že ten prostor nahrávek je trochu nafouklý díky lampám a velikost basů taky. Lyra a HD800 zahrají jen, co je v nahrávce, bohužel to rozpadnutí v hlavě na dvě strany není to pravé, že by pomohla třeba Zama? U Staxu asi věděli proč kombinaci 4040 před deseti lety prodávali jako sehranou, přesná detailní sluchátka s otevřeným, světlejším zvukem kultivovali lampovým zvukem zesilovače a tak je výsledek detailní a zároveň zemitý a ještě působí skvěle svou vzdušností a obrovským prostorem kolem posluchače. Zkusím ještě něco dalšího. Zítra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Po október 26, 2009 23:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo, za tyhle postřehy díky. Je to perfekt!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 09:29:40    Predmet: Odpovedať s citátom

On ten lampáč opravdu není dobrý. Doporučuji řadu SRM 7x7 v jakékoliv verzi, případně Gilmore Solid-State Electrostatic Amp (od HeadAmp) za podobnou cenu jako stojí řada 7x7 od firmy Stax nebo hybridní zesilovače A-10 "Thunderbolt II" (od Ray Samuels Audio) nebo Blue Hawaii SE Electrostatic Amp (od HeadAmp).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 10:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
On ten lampáč opravdu není dobrý. Doporučuji řadu SRM 7x7 v jakékoliv verzi, případně Gilmore Solid-State Electrostatic Amp (od HeadAmp) za podobnou cenu jako stojí řada 7x7 od firmy Stax nebo hybridní zesilovače A-10 "Thunderbolt II" (od Ray Samuels Audio) nebo Blue Hawaii SE Electrostatic Amp (od HeadAmp).


To hej:))to by som si dal povedat:))ale tie posledne dva...noo kostuje to:))

Kuba mas to u mna:)))))dik len pokracuj je to super...dufam ze tu MGR. nevlezie...


Naposledy upravil Tidus dňa Ut október 27, 2009 10:35:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 10:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Lyra a HD800 zahrají jen, co je v nahrávce, bohužel to rozpadnutí v hlavě na dvě strany není to pravé, že by pomohla třeba Zama?


Na HE v Mnichove hrali HD800 so zosilovacom Lehmann Linear. Zaujimavejsie by bolo pocut ich v kombinacii so zosikom Corda Symphony, ktory ma zabudovany DAC a crossfeed filter, takze by to bola akasi Zama + Casea v jednom. Cena 1175,- € je pritom celkom priazniva. Na nemeckych forach vsak favorizuju studiovy zosik SPL Phonitor.

Linky na spominane zosiky:

http://www.lehmannaudio.de/index.php?id=25
http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/symphony.htm
http://www.soundperformancelab.com/index.php?id=357&L=1

a nejake recenzie:

http://www.lehmannaudio.de/uploads/media/EN_review_tnt_audio_2007_09_08_bc_linear_bc_stamp_02.pdf
http://www.lehmannaudio.de/uploads/media/DE_studiomagazin_2008_01.pdf
http://www.soundperformancelab.com/fileadmin/user_upload/pdf/stumag_phonitor408.pdf
http://headphones.com.au/psingle?productID=402
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 11:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

HD800 jsem si byl poslechnout na SPL phonitor. Jak už jsem psal, bohužel tato kombinace je špatná. Ono samozřejmě pro mě. U jiného hifisty to může být jinak. Ale nechám ještě Kubu dorazit tento test. Pak k tomu něco napíšu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2009 11:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Já děkuji za zapůjčení všech přístrojů a sluchátek a zakončím krátké testování zítra. Těším se funky Monkey Business a charizmatického Seala. A nějaký orchestr, moje oblíbené CD Crushing Bliss.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St október 28, 2009 11:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak remasterované Beatles - Abbey Road.

Jasným vítězem jsou Sennheisery HD800, hlavně díky skvělým středním kmitočtům a nejméně zastřeným hlasům. Staxy měly lepší, vzdušnější prostor, ale kupodivu určitou zastřenost. Na této staré nahrávce je otázka, co je správně, každopičopádně AKGčka byly zastřené ještě více až nezáživné. HD800 se prostě firmě povedly a tuto hudbu zahrály s převahou, pro mé uši, nejlépe. Jiná galaxie se ale opravdu nekoná.

Slyšel jsem spoustu dalších nahrávek, nemůžu ale popisovat každou zvlášť. HD800 jsou na vyšších středech ještě více otevřené než AKG a mají o něco více, ale přesných přesných basů. Staxy jsou taky skvělé, ale zřejmě lampový zesák leccos zamaskuje. V žebříku se u obou blížíme k 90%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi október 30, 2009 10:29:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4: A můžeme se těšit v blízké době aktualizace žebříčku? Nemyslím jen Staxy a HD800, ale třeba i takové Shure SRh840 ze kterých jsi byl také nadšen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So október 31, 2009 05:37:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Není čas na kraviny. Ale u 840tek mám předběžně 80%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So október 31, 2009 19:10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že se nakonec vše povedlo a Kuba měl tu možnost to otestovat. Při zapůjčení jsem ještě hodně uvažoval, zda bych neměl nutit Kubovi i ten Leben CS300. Po tomto testování je vám všem asi jasné proč. Charakter HD800 Kuba popal naprosto přesně a proto i já bych doporučoval lampový sluchátkový zesilovač.

Prvně jsem slyšel HD800+Leben na výstavě v Praze. Jednoznačně nejlepší dosavadní poslech na sluchátka co jsem slyšel. A to byl zdroj takový, jaký byl. Něco za 15 000Kč od Shanlingu tuším. Proto jsem i tyto sluchátka kupoval. Vlasnil jsem také kombinaci Stax SRM-717/SR-404 Signature. Ovšem šlo o tranzistorový zesík. A to už na mě bylo trochu moc analytické. Poslech mě po nějakých 30 minutách přestal bavit a sluchátka musely dolů z hlavy. Pro mě bylo daleko příjemnější poslech na Stax SRM006t od Kuby. Ovšem kvalitou se to podle mě nedá srovnávat s HD800+Leben CS300.

Proč jsem nakonec netrval na zapůjčení k otestování byl cenový rozdíl. Leben je přístroj za 65K českých a to by bylo zřejmě neadekvátní.

Poslech na SPL phonaru byl to samé, jako tranzistorový Stax. Pro mě neakceptovatelné! Takže já bych k těmto sluchátkám tranzistorový zesilovač nedoporučoval. Ovšem je to jen můj názor. Někomu to tak může vyhovovat.

Cenu už jsme taky probírali. Podle mě je to dost předražené. A jak tak sleduji, tak ostatní výrobci začnou hranici 1000 EUR brát jako adekvátní cenu pro svoje top modely a to je tedy celkem padák. Dopomáhat HD800 zesilovačem za 65K, aby z toho člověk dostal maximum stojí taky za uváženou. Pan mgr. tady ještě doporučoval mnohem drahší kousky tuším. No nevím. Jediná rada na závěr. Pokud už o nich někdo uvažujete, tak zkoušet, zkoušet, zkoušet. A samozřejmě to chce pořádný zdroj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne november 01, 2009 10:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul>
Popravdě tě moc nechápu. Koupíš si album ale poslouchat ho nemůžeš na kombinaci která ho zahraje přesně tak jak je nahrané (Stax SRM-717/SR-404 Signature nebo Spl Phonitor / HD800) ale potřebuješ ho "máznout" před tím než si s ním spokojen. Ten tvůj Leben sem osobně neslyšel a tedy se k němu nebudu vyjadřovat ale SRM006t zkresluje jak prase. Dynamika se někam schovala, basové frekvence naopak lezou kam nemají, středy sice zvládají většinu hlasů velice dobře ale na některých je slyšet že jsou "vyhlazené" a ty to nazveš zlepšením. A jako třešničku na dortu připomeneš že je třeba pořádný zdroj i když ten lampáč ho spolehlivě pohřbí.
Kuba4>
HD800 - jsi popsal velmi dobře, mě na nich vadí hlavně dvě věci. Bicí nejsou zvládnuty tak dobře jako zbytek spektra(ovšem naopak basa je výborná) neboť jim chybí dynamika. Navíc u výšek trochu postrádám "jiskru".
SR-404 Signature - Tady za téměř jediný problém považuji vlastnost elektrostatů kdy u reprodukce bicích se zvuk "roztrhne" na samotný úder (špičku, cca 110hz) a doznívání. U lampových zesilovačů to není tak slyšet ale u tranzistorů je to až bolestně zřejmé. Toto je možná důvod proč nejlepší zesilovače pro elektrostaty jsou hybridní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne november 01, 2009 11:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNekII - Ze svého pohledu a to co ty preferuješ se na to dá dívat i takhle. Já osobně nikomu nic nevnucuji. Ty se mě snažíš vnutit svoje sluchové preference a pokládáš je za ty správné. OK. Já ti je neberu. Napsal jsem to jen tak, jak to vidím já.

Otázka - Kde jsi přišel na to, že SRM006t zkresluje jak prase? A co to vlastně znamená "Jako prase"? Když koukneme na parametry:

SRM-727II- 0.01% / 1 KHz, 100 V r.m.s. output SR-007 or SR-404 Signature, when using 1 unit

SRM-006tII- distortion: max. 0.02% at 1 kHz 100 V r.m.s. (in the case of use of one SR-404 unit)

Nebo se dá po světě vidět i něco jiného co bylo naměřeno? Sem s tím. Ale samozřejmě chápu co jsi tím myslel. Zvukový chrakter s lampama je jiný než s těmi tranzistory. Já tvé pocity jako "Dynamika se někam schovala, basové frekvence naopak lezou kam nemají, středy sice zvládají většinu hlasů velice dobře ale na některých je slyšet že jsou "vyhlazené" nesdílím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne november 01, 2009 11:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
přesně tak jak je nahrané


To neví nikdo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 01, 2009 20:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ZdeNek II

Otázkou je, zda sluchátkový zesilovač nemá zvuk "máznout". Wink Nebo možná spíše už zdoj hudby, třeba sluchátkové pluginy ve foobaru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 02, 2009 09:27:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul>
Papír snese všechno, když si ale pustíš oba zesilovače vedle sebe a přepínáš, tak od basů přes například kytary ale i neobvyklé hlasy (hrubší, dále vysoké mužské nebo naopak hluboké ženské a podobně ) uslyšíš veliký rozdíl. Je reálnější přednes přes 7x7 nebo přes 006? To si už rozhodni sám. Já netvrdím že tranzistory jsou správně a lampy špatně ale to že 006 je špatná. Prostě 006(lapampy od staxu obecně) není dobrý zesilovač.
Kuba4>
Myslím že ne máznout ale odstranit roztržení prostoru na levou a pravou stranu. To máznutí je chyba .. Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2009 21:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem upozorněm v emailu a je to pravda, že cena AKG K701 klesla natolik, že jejich zvuk je za ty prachy fenomenální. Prostě ten mnou nesnášený poměr výkon cena je u 701ček fakt dobrý. Z Amazonu pod 5 litrů, není co řešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 16:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud budete mít možnost porovnat top modely sluchátek jednotlivých výrobců, určitě napište. Protože po nástupu HD800 se trošku předhánějí a to dokonce i zvukově. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist