Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jaky "kombajn" poridit??
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 23:09:27    Predmet: Jaky "kombajn" poridit?? Odpovedať s citátom

Chystam se na koupi univerzalniho prehravace. Mam zatim dva kandidaty.

DENON DVD-3930

http://usa.denon.com/ProductDetails/3297.asp

NAD M55

http://nadelectronics.com/products/masters-series/M55-Digital-Disc-Player

Mate s temito 2 prehravaci nejake zkusenosti, popr. by jste doporucili jine??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 10:39:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Z Čech se asi blbě doporučuje, když zdejší výběr a hlavně příležitosti k poslechu jsou oproti tvému bydlišti mizivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 10:52:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mel od Denonu model 3800 a mel jsem obcas problemy s nacitanim a prehravanim CD i DVD. Bracha mel 2800 a zlobilo ho to taky. Urcite to uz vyresili, ale over si to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 12:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidám ještě jeden kombajn, který mne zaujal.

Marantz DV9600


Co povíte na něj?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 13:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tento přehrávač jsem chtěl doporučit k výběru. Neslyšel jsem, ale na www.areadvd.de jej chválili a je tam i test.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 13:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

nezapomněl bych při vybírání na Pioneer DV-989AVi

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 16:26:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 si ma predbehol.
Ten Pieneer rozhodne patrí medzi užší výber.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut december 19, 2006 05:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Z Čech se asi blbě doporučuje, když zdejší výběr a hlavně příležitosti k poslechu jsou oproti tvému bydlišti mizivé.


Dalsi, kdo podlehl tomu, ze je tady vsechno jaksi lepsi nez v Cechach. Opak je pravdou. Co jsem tady videl poslechovky, tak tem doma nesahaji ani po kotniky. Vetsinou nabizeji jednu znacku zeleza a jednu dve znacky repro a that´s it. Na to, ze tady zije skoro 10 melounu lidi je tech audiostudii jak safranu. Tady se vsechno prodava pres megaretezce Best Buy a Circuis city (neco jako Tesco u nas, ale jenom na elektro). Tady se obecne moc neda na kvalitu (vetsnou) ... hlavne mit co nejvetsi repro s basakama jak kolo od auta Very Happy
A ta ochota obsluhy, ktera o tom vi naprosto kulovy je taky uzasna. Abych jenom nekritizoval, tak v jednou sem moc spokojenej. Mam od nich skoro vsechno zelezo i repro, ale maj jen toho NADa - takze porovnam tak prd Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut december 19, 2006 11:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že průměr lidí bude stejný jako u nás - tady taky téměř všichni nakupují v elektroworldu, datartu a okay. Když čtu různé recenze, velká část malosériových výrobců sídlí v USA. Asi se musí jet trochu dál, ale to mi přijde ve státech normální.

Když jsem pobýval v Atlantě, můj hostfather byl velký fanda jazzu a jeho sestava rozhodně nepocházela z BestBuye, Targetu nebo RadioShacku.

Ale samozřejmě máš přesnější informace než já takto na dálku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Ut december 19, 2006 23:09:11    Predmet: DVD kombajn Odpovedať s citátom

Dnes mi prišla Yamaha 1700 a nie je zlá. A čo takto 2700-ka, tá by už mohla byť dosť dobrá aj pre teba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: St december 20, 2006 08:23:06    Predmet: Re: DVD kombajn Odpovedať s citátom

587sk napísal:
Dnes mi prišla Yamaha 1700

Ozves sa mi, prosím, na rado zavinac novycas bodka sk? Chystam sa práve na tú 1700-vku a rád by som o nej pokecal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Št december 21, 2006 20:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:

Ale samozřejmě máš přesnější informace než já takto na dálku.


Nevim jestli presnejsi, ale cerstvejsi asi ano. Ono se to taky lisi stat od statu. Kdyz neco objednavam pres internet, vetsinou je to z Californie ... a to je trosku z ruky.
Myslim, ze kdybych sel do NAD Master series, asi bych nemel slapnout vedle. Slysel jsem zesik i ten kombajn M55 kdyz jsem si vybiral moje bedny (Monitor Audio S6) a sedelo to k sobe bajecne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 17:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze se objevil dalsi kandidat:
NAD T585



Nema s nim nekdo uz nejake zkusenosti, popr. nevi o nejake recenzi??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: St január 03, 2007 08:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

http://nadelectronics.com/products/dvd-players/T585-Universal-DVD-Player
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vítek
Nádejný hifista


Založený: 20 december 2006
Príspevky: 69
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Št január 04, 2007 17:46:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem si domů pořídil Sony 9100ES a jsem absolutně spokojený člověk (ale jde ještě tunit). Myslím, že se přestal vyrábět. Předtím než nakoupíš doporučuji se podívat na Ebay, případně na www.preissuchmaschine.de.
i když Denon patří v Německu k velmi oblíbeným.
Kdyby si uvažoval o tom Marantzu 9600 jako já určitou dobu, tak se poohlédni po Yamaze 2500,která vyházela líp zvukově (obraz naopak) cenou pod 19 000 i s dopravou z Německa. Pioneer 989 bývá na Ebay za velmi slušnou cenu, jelikož nevycházel, tak dobře v testech jako Denon. Po Soňákovi jsem šáhl, protože v testech vycházel líp než předchozí model od Denona t.j. 3910. NAD bude také zajisté dobrá volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 20:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem, či je to ešte aktuálne ja môžem doporučiť LexiconRT10. Počul som ho v porovnaní s viacerými SACD a tento u mňa aj u ostatných prísediacich vyhral.Skončil v mojej zostave. Na ebay ide už od 1000€, možno medzičasom menej.
http://www.lexicon.com/products/details.asp?ID=3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 23:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon

Je to stale aktualni Confused
S jakymi playery jste ho porovnavali?
Tady se da koupit i za 1000 dolaru (ten Lexicon) ... coz je mooooc hezky ... akorat mi neladi barevne Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ne február 11, 2007 09:40:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
Diky za tip.
Aj mne padol do oka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 15:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Me do oka moc nepadl ... ale myslim, ze do ucha by padl skvele ... tak o nej valcim na ebayi ... vcera mi jeden utekl ... sel nakonec za pouhych 1009 dolaru .... dneska konci dalsi aukce, zatim je to na 895$ .... na jednu stranu ho chci moooc vyhrat, na druhou ne, pac dizainove (to je strasny slovo) se mi nehodi do "kramu", ale to myslim pujde stranou Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 15:47:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman114 napísal:
Me do oka moc nepadl ... ale myslim, ze do ucha by padl skvele ... tak o nej valcim na ebayi ... vcera mi jeden utekl ... sel nakonec za pouhych 1009 dolaru .... dneska konci dalsi aukce, zatim je to na 895$ .... na jednu stranu ho chci moooc vyhrat, na druhou ne, pac dizainove (to je strasny slovo) se mi nehodi do "kramu", ale to myslim pujde stranou Very Happy


Jak chceš řešit REGION 1, NTSC výstupní zobrazovací normu (US verze nemá přepínač na PAL), 110V napájení, popř. absenci SCART? Také jsem ho velmi chtěl, ale tyhle faktory mě odradily.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 15:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:

Jak chceš řešit REGION 1, NTSC výstupní zobrazovací normu (US verze nemá přepínač na PAL), 110V napájení, popř. absenci SCART? Také jsem ho velmi chtěl, ale tyhle faktory mě odradily.


110V mi necini problem, protoze mam vsechno na 110V, absence SCART mi nevadi, region 1 bych si nechal predelat na multiregon ..... ale s tim PALem si me dostal ... to jsem nevedel ... asi od toho dam ruce pryc Crying or Very sad
Diky moc za informaci, Aliene

PS: Ten PAL neumi jenom na vystupu, nebo i neprehraje PAL disky??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 16:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman114 napísal:

PS: Ten PAL neumi jenom na vystupu, nebo i neprehraje PAL disky??


To nevím, když jsem se pokoušel o aukci, doptával jsem se prodávajícího. Napsal mi, že v menu není možnost navolit PAL. Je tam natrvalo NTSC. Jestli je to ve střevech Ti potvrdí maximálně výrobce, tak hluboko nejspíš nikdo z users nevidí. DVD mašiny doporučuji pro evropské normy, což ale v případě Lexiconu znamená šáhnout podstatně hlouběji do kešeně Sad kdyby tyto problémy nebyly, nejspíš jsem ho měl doma taky. Nakonec jsem ale zvolil úplně jinou cestu, oddělit kombajn od přehrávání CD. Ať jsem to bral ze které strany chtěl, vždycky mi vyšlo víc potíží a ztrát, než výhod. Na první místo jsem přesunul kvalitu obrazu a široké pole formátů na slušné úrovni. CD a jeho ekvivalenty budu drtit samostatným plajerem. Rozepsal bych se hlouběji, ale nechci tu prudit se svými dementními názory, moje úvahy na téma DVD kombajn najdeš na miniBB.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman114
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Jihlava

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 16:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:

......... moje úvahy na téma DVD kombajn najdeš na miniBB.


Reklama na konkurencni forum??? To je na BANAN Laughing Delam si srandu

Ten trejd jsem vcera procital. Ja v podstate resim akorat format SACD a DVD-audio. Na CD mam prehravac zvlast (umi i HDCD), ten bych si zatim ponechal .... tedy pokud by me kombajn nepresvedcil o zbytecnosti dalsiho prehravace .... ja jsem byl puvodne rozhodnuty pro NAD T585, ale Acon me svym prospevkem opet zblbnul Embarassed a zacal jsem zase uvazovat o Lexiconu, protoze ty ceny za nej ... to je jak za hubicku ... ale tohle bude asi velkej problem ... ten PAL myslim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 19:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že PAL bude schopný přehrávat. Zde prodávané přístroje také zvládají NTSC, nikde se to nenastavuje, přehrávač to pozná sám, že je video ve formátu NTSC či PAL. Jenom je v návodu k tomu Lexiconu napsáno, že progressive scan zvládá pouze pro NTSC. Ale je to jen můj neověřený názor.

Jinak ten zmiňovaný NAD pravděpodobně nečte DVD-R. DVD+R prý zvládá. Zdá se mi to divné, ale možné to je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 20:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:
Zde prodávané přístroje také zvládají NTSC, nikde se to nenastavuje, přehrávač to pozná sám, že je video ve formátu NTSC či PAL.


Myslím, že to tak není. Měl jsem povícero přehrávačů DVD doma a každý měl v menu možnost přepnutí NTSC, PAL, PAL60, někdy režim AUTO a td. US verze Lexiconu nemá tuto položku v menu vůbec, což je hodně riskantní. Stáhl jsem si od Lexiconu kompletní users manual a nikde o PAL ani stopa, v menu to není. Zato všude kecy o NTSC. Nechci nic tvrdit ani prorokovat, ale bez 100% ověření je to hazard jako Brno, jako brňák vím o čem mluvím. Smile

Pokud má slušný CD plajer dokonce s podporou HDCD, vysral bych se na drahé kombajny. Co k tomu má/š za AVR, že do toho chceš prát echt multikanálový analog? Žádnej na to nestačí, chce to AV předzes a koncáky. Jinak je to na pytel. Stejně většina SACD disků je jen ve stereu, raději kultovní stereo SACD plajer.

Na ebay sežene/š Marantz DV8400 pravidelně okolo 500Eur a ten si nezadá ani s Lexiconem v SACD formátu. Je to kopie Legendičky DV8300 s DVI výstupem. Zatraceně povedený plajer, ale ani ten moji filozofii nakonec neudolal. Peníze raději vrazím do perfektního AV procesoru/předzesu. Ten si s "tím" (DD,DTS, popř. PCM) poradí i bez drahého kombajnu a těch pár (doslova) multikanálových SACD/DVD-A přežiju i s analogem ze standartního DVD kombajnu za 10tis v nových. A to jsem multikanálový každým coulem. Snad jsem se nikoho nedotknul. Nebylo to úmyslem.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320081372953&ssPageName=ADME:B:SS:US:1

P.S. Acon by jako majitel mohl potvrdit/vyvrátit, zda-li je v jeho evropském přístroji v menu možnost volit mezi PAL a NTSC. Pokud ano, je to jasné, v US verzi to nejspíš možné není.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ketas
Hifista


Založený: 01 február 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: Komarno

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 11:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Akcia BEL CANTO PL-2DVI novy nevybaleny posledny kus europska verzia plna dvojrocna zaruka za cenu 79990sk.info@hanzelaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 14:13:11    Predmet: Roman114 Odpovedať s citátom

Zajímá mě, kde a jak by sis nechal předělat region 1 na multiregion. Mám Bel Canto PL2 US verzi a není žádný problém - SCART (mám kabel z hosiden na scart) 115V, PALxNTSC - přehrává všechno, jem mi trochu vadí to omezení regionem, i když je to jen u některých filmů a u hudby téměř vůbec.
U toho Lexicon RT 10 o který jsem měl taky zájem si matně pamatuji, že disky pal přečetl a převedl na NTSC na výstupu. Takto to má i to Bel Canto, ale televizi mám pro všechny normy, takže je to fuk. Kvalita obrazu jde z Bel Canta taková, že "přecházejí zraky" a až si pořídím zobrazovač s progr. scan budu v sedmém orazovém nebi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ketas
Hifista


Založený: 01 február 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: Komarno

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 19:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Europska verzia BEL CANTO PL-2 je CODE FREE;prehrava vsetko bez problemov USA verzia je kodovana.Mame este jeden kus s DVI a dva ks bez DVI. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 14:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=656
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frolik
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 14
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št február 15, 2007 14:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom



mohl by tu byt ale problem s dopravou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist