Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výkonové zesilovače PA2 a PA4 (Big Brother)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 11:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Vláďo, tady je trochu lepší obrázek. Jestli chceš, můžeš jej zase tak šikovně "natočit" Wink


Ach jo, Ty mi to schválně děláš těžší. Ty černé rohy vypadají blbě, to jsi to nemohl vyfotit celý ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 11:29:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Je tam servo, topologie není 'tajná' :
- komplementárně diferenční vstup JFET
- kaskoda (aby FETy neshořely)
- komplementární VAS, vnořený
- budič
- 2 páry koncových tranzistorů
- servo


To je skvělé, že to bereš s nadhledem. Já zas narážím na nedostatky ve vzdělání. Co je to "komplementární VAS, vnořený" ? Předtím jsi mluvil o vnořené kaskodě, to je to samé ?
Předpokládám, že to zapojení znám, vím jak funguje, jenom to nemám spojené s tím názvem. To je ta věc, co je v Dispre ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 11:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to totéž, asi se nesrozumitelně vyjadřuju.
Ad fotka - je to pořád jedna a ta samá, jen jsem udělal výřez bez omezení rozlišení - musí se splnit limity velikosti přílohového obrázku. A nechci to vyfotit shora jako na dlani, slovní popis topologie podle mě stačil.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 11:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ak sú na okrajoch pri otvoroch na upevnenie svorky pre prívod napájania (+,-), a v strede medzi koncami výstup na repro,vpredu v strede zrejme signál a zem, tak.... Question
EDIT: Tam nebude celková NFB?


Je tam celková NFB. Zem je jenom na prostředních svorkách vpředu, na 3 ze 4 pinů, čtvrtý pin je vstup. Vývod na repro je vzadu na obou pinech dvojité svorky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 12:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Pekná kombinácia, myslím že poteší aj BV... Cool

Mám doma 3. vydanie (tmavé z 2003 "kurník ten čas letí"). Sú niekde prosím prístupné 4 nové kapitoly z 5. vydania, prípadne aké sú zmeny medi 3. a 4.? Aká je to prosím mena ... Rs 2,812

Ďakujem


Kupoval jsem v Elsevier:

http://www.elsevier.com/wps/find/bookdescription.cws_home/708367/description#description

K ceně na stránce se přidá DPH a dopravné, spolu to stálo 52.00 EUR. Selfova kniha je velmi užitečný rozbor, ačkoliv ne na všechno mám stejný názor, tak si jeho knihy cením a chtěl jsem ji mít v papírové formě. Self sám (to je skoro jako pokus o vtip) má, jako každý z nás, určitý názorový vývoj, je to vidět v přidávaných kapitolách, např. o DC servu, nebo názor na kmitočtové kompenzace, a další.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 12:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...Je tam celková NFB. Zem je jenom na prostředních svorkách vpředu, na 3 ze 4 pinů, čtvrtý pin je vstup. Vývod na repro je vzadu na obou pinech dvojité svorky.


Určitě to bude fungovat, patrně je to ověřené i u jiných zesilovačů. Já bych tak nějak tíhnul k řešení, kde jsou vstupní, výstupní i napájecí konektory co nejblíž při sobě. Právě proto se mi toto uspořádání "na šířku" líbí.
U konstrukcí ala DPA (na délku) to není možné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 12:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si predstavím, ako tečú prúdy zo zdroja do záťaže a ďalej do zeme, tak sú to dve slučky pre + a - vetvu napájanie s veľkými prúdmi a bohatým obsahom harmonických. Obvody vstupu a VAS sú fyzicky v týchto slučkách...Pre Ačko s konštatným odberom to nemusí tak vadiť, pri B (AB) bude topológia DPS kritická..Napr.aj zemné prívody od blokovacích elytov pri napájacích svorkách idú tesne okolo signálovách obvodov vstupnej časti.
EDIT pre opa :práve preto sa mi topológia ala DPA pozdáva podstatne viac, vstupné konektory čo najďalej od napájania a výstupu.
Absencia výstupnej tlmivky a Boucherotu (nevidím ich tam..) sa mi zdá pri relatívne pomalších bipolároch a celkovej NFB dosť odvážna, hlavne pre reálnu záťaž..Ak je miera celkovej NFB malá (max.15-20dB na 20kHz) tak minimálne ten Boucherot..
Ale možno sa mýlim, uvidíme čo ukáže meranie Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 13:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Země jdou ke vst. svorkám samostatně, tj. od země elytů i blokování vstupních obvodů mají svou individuální zemní cestu. Není tam "sdílená" zem. Vstupní obvody a VAS mají v (+) i (-) větvi aktivní filtraci napájení ("násobič kapacity"). Ano, uvidíme jak bude vypadat pozadí při měření.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 13:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ak si predstavím, ako tečú prúdy zo zdroja do záťaže a ďalej do zeme, tak sú to dve slučky pre + a - vetvu napájanie s veľkými prúdmi a bohatým obsahom harmonických.


Mohu poprosit o hint, kde jsou ty dvě smyčky (uzavřené)?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 15:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nevím, ale nemůžou smyčky vzniknout tady ?
Ono napájení zesilovače ve třídě AB je vlastně zdroj usměrněných půlvln s velkými proudovými amplitudami. Opatrnosti není nikdy dost...
Ale dál bych to nepitval, měření ukáže.
Ale nejde o pozadí bez signálu, jde o přídavné zkreslení, které se signálem (a výstupním proudem) roste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 16:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
přídavné zkreslení, které se signálem (a výstupním proudem) roste.


Ale to je jasné, a dá se ověřit zatížením poloviny zdroje - zvětšení zvlnění v jedné větvi, ověřit postupně pro obě.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 16:47:08    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Já nevím, ale nemůžou smyčky vzniknout tady ?


Jak, zem se zezadu přes PCB nikde neuzavírá, tak jak jsi to namaloval, to není. Zátěž jde do přední svorky (drát od repro, ne přes PCB).

Jediné, co se může nějak uzavřít, je diferenční ripple current elytů u +Vs a -Vs svorky, přes smyčku napájení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
přídavné zkreslení, které se signálem (a výstupním proudem) roste.


Ale to je jasné, a dá se ověřit zatížením poloviny zdroje - zvětšení zvlnění v jedné větvi, ověřit postupně pro obě.


Tím se ověří pouze vliv průniku zvlnění napájecího zdroje.

Já mám na mysli rušení, které generuje smyčka do zbytku zapojení, když se proud uzavře přes reproduktor a každou ze smyček protéká proud při jedné polaritě signálu (tedy usměrněný užitečný signál).

V tom je právě ta záludnost, že bez signálu to není vidět a při měření signálem (při zatížení) se to jeví jako zvýšené zkreslení, které nelze žádným způsobem odstranit, protože se nejedná o zkreslení dané zapojením obvodu, ale vzniklé elektromagnetickou indukcí těch jednotlivých usměrněných půlvln do zbytku zapojení.

Přesnější obrázek je tedy tento:


Naposledy upravil opa dňa So november 21, 2009 17:07:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ukaž mi, prosím, tu smyčku. Ty 2, co jsi nakreslil, na PCB neexistují.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ukaž mi, prosím, tu smyčku. Ty 2, co jsi nakreslil, na PCB neexistují.


Doplnil jsem obrázek...

Každá ze smyček je na jedné straně uzavřena přes napájecí zdroj a na druhé straně přes reproduktor...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Každá ze smyček je na jedné straně uzavřena přes napájecí zdroj a na druhé straně přes reproduktor...


To ano, ale vzduchem, ne přímo na PCB. Znáš případ, kdy to tak není?

P.S.: doplnil jsem obrázek Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So november 21, 2009 17:27:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:

Každá ze smyček je na jedné straně uzavřena přes napájecí zdroj a na druhé straně přes reproduktor...


To ano, ale vzduchem, ne přímo na PCB. Znáš případ, kdy to tak není?


Smyčka se uzavírá drátem, nikoliv vzduchem. Podle toho, kudy vedeš přívody k reproduktoru a k napájecímu zdroji, můžeš tu smyčku ještě zvětšit (tedy zhoršit stav) ale nikoliv zmenšit.

Už jsem na to upozorňoval dříve, zbyl mi z té debaty tento obrázek, snad už je to jasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 17:25:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To jistě (vzduchem = drát vzduchem), ale to platí pro naprosto každý zesilovač. Co se týče obvodů na PCB, tak jde o to, jaké napětí se naindukuje do topologie cest na PCB (pokud je tam smyčka na PCB!), což samozřejmě souvisí s intenzitou mag. pole v daném místě PCB. To ovšem není to, co mi tu píšeš a postupně modifikuješ Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 18:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu jinak:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 18:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, dalo mi to trochu práce, ale snad už je jasné, co jsem měl (od začátku) na mysli.

Mimochodem, pan D.Self o tom píše toto:

5.6 DISTORTION 6: Induction from supply rails.
Like Distortion 5, this stems directly from the Class-B nature of the output stage. The supply-rail currents are halfwave-rectified sine pulses, which can readily crosstalk into sensitive parts of the circuit by induction. This is very damaging to the distortion performance; Fig 28 shows a large extra distortion component rising at about 6dB/octave. The distortion may intrude into the input circuitry, the feedback path, or even the output cables.
This inductive effect was first publicised by Cherry [17], though the effect has been recognised by some practitioners for many years.[18] This effect, apparently unfamiliar to most designers, seems to be a widespread cause of unnecessary distortion.
The contribution of Distortion 6 can be reduced below the noise floor. Firstly, rigorously minimise loop areas in the input and feedback circuitry, ie keep each signal line very close to its ground. Secondly, limit the ability of the supply wiring to establish magnetic fields in the first place, by minimising the area of circuit loops carrying half- wave pulses.

Zdroj:
http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dipa.htm

Takhle to vypadá, když se nedaří:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 18:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Trochu jinak:


Výborně! Vidím, že už si rozumíme. Wink
Ano, takhle by se to dalo částečně zachránit, ale určitě uznáš, že tento způsob kabeláže není právě intuitivní a silně pochybuji, že by to takhle někdo dělal, nebýt předcházející debaty. Zvlášť když všechny přívody napájení jsou na jedné straně desky a cesta kterou jsi nakreslil vede k chladiči. Má to háček, ta smyčka bude pořád částečně uzavřená přes blokovací kondenzátory napájení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 19:49:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Jediné, co se může nějak uzavřít, je diferenční ripple current elytů u +Vs a -Vs svorky, přes smyčku napájení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 20:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak pánové, kecy kecy. Jediný, kdo tu udělal nějaké slušné měření síťových zbytků, byl RomanSt na DPA. Víme, jak to vypadalo. OPA se měření síťových složek zásadně vyhýbá. Takže si nechte ta moudra a počkejte na výsledky měření.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 20:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jinak pánové, kecy kecy. Jediný, kdo tu udělal nějaké slušné měření síťových zbytků, byl RomanSt na DPA. Víme, jak to vypadalo. OPA se měření síťových složek zásadně vyhýbá. Takže si nechte ta moudra a počkejte na výsledky měření.


No tak jo, mohl jsem odhadnout, jak to dopadne. Neutral

Ale stejně si neodpustím poznámku:
Nejde tu o žádné síťové zbytky, můžeš to napájet třeba z laboratorního zdroje se zvlněním 0,1 mV.
Jde o přídavné zkreslení, které lze měřením odhalit jedině tak, že se porovnají dvě různé verze s výrazně odlišným vedením napájecích vodičů jak na desce, tak i přívodních vodičů. Bývá zvykem tyto přívodní vodiče mezi sebou zkroutit pro minimalizaci vyzařování. Z toho také plyne obvyklá praxe, že svorky napájení jsou co nejblíže k sobě a né na opačných koncích desky.

Chtělo by to ještě nějaký ten obrázek. Bohužel nezbývá čas...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 21:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som mimo, ale je tu zaujímavá debata. Napr. obr. zes4p, upravený by PMA:
Tie "neexistujúce" spoje sú pripojené cez blokovacie elyty na napájanie, tečú cez ne nabíjacie a vybíjacie prúdy tých elytov. Od svoriek pre napájanie zase tečú ku koncom napájacie prúdy okolo obvodov vstupu a VAS.Vpravo od od svorkovnice pre zeme a vstup sú rovnobežne sa zemným spojom blokovacieho elytu pomerne blízko dva odpory, Neviem čo to je, ale na problémy to stačí. Stačí jeden vodič vedúci silne "kontaminovaný" prúd v napájaní blízko citlivých obvodov,nemusí to byť kompletný závit.
Už som to písal, odpor 15R v RC filtrácii pre vstup a VAS (C=470uF) na nevhodnom mieste znamenal rast skreslenia (aj vyššími harmonickými!) o viac ako jeden rád.Posuv o 10mm a rotácia o 90st. toto odstránili...
Najlepší je prívod napájania na jednom konci dosky a návrat od záťaže k tomuto bodu, vstupné obvody na druhom konci dosky. Napájacie prúdy čo najďalej od vstupu a VAS...
citácia:
Jediný, kdo tu udělal nějaké slušné měření síťových zbytků, byl RomanSt na DPA.

Tam je ten problém hlavne "problém odporu 10R", nie topológie DPS. V odkaze na meranie v tomto vlákne je jasne vidieť odstup sieťových zložiek pre výkony od 1W do 200W stále viac ako 120dB od signálu.Ešte horšie ako sieťové zložky sú harmonické z jednocestne usmerneného prúdu v napájaní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 22:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

A protože na těch vazbách, smyčkách a indukčnostech trochu záleží, tak je vhodné konstrukční uspořádání tak, aby to bylo jednoznačně určené, tj. plošným spojem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 08:54:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Bol som mimo, ale je tu zaujímavá debata. Napr. obr. zes4p, upravený by PMA:
Tie "neexistujúce" spoje sú pripojené cez blokovacie elyty na napájanie, tečú cez ne nabíjacie a vybíjacie prúdy tých elytov.


To jsem zmínil 2x v příspěvcích o něco výše.

Počkejme na výsledky, třeba to bude tak, nebo jinak. Zbylé součástky (drátové Vishay a pár hodnot MBB0207 přijdou do poloviny příštího týdne, takže do konce týdne budou výsledky. Abychom nekopírovali diskuse, probíhající nad "virtuálními" projekty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 09:02:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedlejší "produkty" naší diskuse:

http://www.forum.FFFfff___.cz/viewtopic.php?f=11&t=85

http://www.forum.FFFfff___.cz/viewtopic.php?f=12&t=115

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 10:20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako sa Vám páči takéto riešenie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 10:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdane, důležité je, jak to funguje. Máš nějaké výsledky, obrázky? Klidně sem do vlákna, stejně nemohu několik dní nic konkrétního přidat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Ďalšia
Strana 3 z 40

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist