Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Blbové a hifi II
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 18:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludvíček se kamaráda zeptá.
Ikdyž myslím, že to nic nepřinese.
Rozborem konkrétní mnohokrát opakované situace s banem jen rojitří Tvou ránu.
Poďme raději vést učené debaty o hi-fi. Tím nemyslím své náběžné hrany signálů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 19:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky si myslím,že to nic nepřinese.Jen tomu prostě nerozumím.A máš recht,důležitější a zajímavější budou debaty o hifi.Je-li M. natolik zahleděný do sebe a tolik mu vadí trošku jiní lidé,budiž...je to jeho problém a ať si se svým fórem dělá co chce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
DrProfa
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 33
Bydlisko: Červený Újezd, Praha Západ

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 23:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

fojo

no snad jsem toho tak moc neřekl .. Rolling Eyes

efičák

doufám že ses neurazil .... nic ve zlým ... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 09:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm tady stále hodně lidí tvrdí že forum do kterého přispívají se stává jejich forem. Nepišu o morální rovině ale píšu o rovině vymahatelností právem. Když například coffee nebo kdokoliv další má zájem své příspěvky na jakémkoliv forum takového typu jako toto vymazat a "Admin" mu v tom brání existuje právní cesta tohoto dosáhnout? Já myslím že na typ příspěvku které jsou na techto forum NE. Ale tak jako ve všech zbývajících "vědních" oborech co jsou jsem naprostý laik. Je tady někdo kdo by napsal , jak je to dle litery zákona, na Slovensku, Čechách nebo EU . Zda to vůbec zákon řeší.Někdo tim myslím někoho kdo má právní vzdělání nebo fundovanou informaci.
Když toto zákon neřeší a pisatel ztratí nad příspěvkem jakoukoliv kontrolu. tak je forum jednoznačně "Admina" a veškeré zbývající argumenty co je koho jsou triviální.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 13:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Budu reagovat tady, abych zbytečně nezasíral diskusi OT balastem.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=498&start=15
AlienCZ napísal:
Tak vidíš, přesto tam zůstaly tři strany postů - o všem možném, jen né o kabelech, jak píšeš ..... takže kdo tedy ..? Já, co psal o kabelech, nebo Ti ostatní, co měli na srdci to zbývající ..? Shocked

Když si to co tam zbylo přečteš pořádně, tak zjistíš, že asi 90% ostatních příspěvků BYLO k tématu, neb reagovaly na nepřesnosti v tom, co jsi napsal. Tomu se říká normální diskuse. To se tě ale z nějakého důvodu dotklo, urazil ses, vše po sobě smazal a "odešel" zpátky na f-sport. Tak teď netvrď, že obsah diskuse zlikvidovali Ti, co se jim obsah toho vlákna nelíbil. Obsah diskuse jsi zlikvidoval sám svým mazáním. Nikdo v těch zbývajících příspěvků nemá námitky proti tomu, o tématu o kterém píšeš. Námitky jsou pouze k nepřesnostem. Za tím co jsem napsal si stojím, už několikrát jsi předvedl, že jsi schopný manipulátor. Stačí si přečíst příspěvky, které tam zbyly ...

Dnes jsi tam (http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=9375#9375) znovu dal příspěvek, který byl původně jako první v tom vlákně, a opět se stejnou chybou jako prvně. A opět je na něj stejná reakce jako prvně, neboli že tam máš matoucí obrázek. Jsme tam kde jsme byli 1. prosince.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 19:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Budu reagovat tady, abych zbytečně nezasíral diskusi OT balastem.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=498&start=15
AlienCZ napísal:
Tak vidíš, přesto tam zůstaly tři strany postů - o všem možném, jen né o kabelech, jak píšeš ..... takže kdo tedy ..? Já, co psal o kabelech, nebo Ti ostatní, co měli na srdci to zbývající ..? Shocked

Když si to co tam zbylo přečteš pořádně, tak zjistíš, že asi 90% ostatních příspěvků BYLO k tématu, neb reagovaly na nepřesnosti v tom, co jsi napsal. Tomu se říká normální diskuse. To se tě ale z nějakého důvodu dotklo, urazil ses, vše po sobě smazal a "odešel" zpátky na f-sport. Tak teď netvrď, že obsah diskuse zlikvidovali Ti, co se jim obsah toho vlákna nelíbil. Obsah diskuse jsi zlikvidoval sám svým mazáním. Nikdo v těch zbývajících příspěvků nemá námitky proti tomu, o tématu o kterém píšeš. Námitky jsou pouze k nepřesnostem. Za tím co jsem napsal si stojím, už několikrát jsi předvedl, že jsi schopný manipulátor. Stačí si přečíst příspěvky, které tam zbyly ...

Dnes jsi tam (http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=9375#9375) znovu dal příspěvek, který byl původně jako první v tom vlákně, a opět se stejnou chybou jako prvně. A opět je na něj stejná reakce jako prvně, neboli že tam máš matoucí obrázek. Jsme tam kde jsme byli 1. prosince.


Tak, já si tedy také za něčím stojím:
1. O žádnou manipulaci se nesnažím, nemám pro to žádný důvod, ale ty pokaždé tak nějak víš víc, než já sám.

2. Sám píšeš v předchozím threadu toho vlákna, že co jsem smazal svoje posty, tak tam o kabelech už nic nezbylo. Nyní už ale zase píšeš, že ano tak jak tedy ..?? Pokud ano, spletl jsem se a vlákno není mrtvé. Reagoval jsem shodně na tvůj názor o tom, ž tam nic k tématu nezbylo, myslel jsem si totiž totéž. Proto jsem uvedl, že téma je mrtvé. Tady přímo cítím, že mnou manipuluješ konkrétně Ty.

3. Často opakuješ návrhy, abych četl pořádně. Proč si tak často myslíš, že pořádně nečtu? To téma bylo založené mnou, znám ho dobře a také dobře čtu to, na co reaguji. Cítím v tom to samé, jako bys mi řekl, že jsem trouba, který reaguje jen tak z patra, co ho zrovna napadne. Máš o mě velmi dobré mínění, díky.

4. Nekonečné téma - add nepřesnost v obrázku č.2. Šokující, co dokážete vyvolat kvůli naprostému nesmyslu, banalitě, která ještě k tomu má velmi pádný základ v realitě. Ano, stačilo srazit podpatky a udělat vše, co chtěli ONI. bez ohledu na to, co si o tom myslím. Prostě vygumuj svůj názor, drž hubu a krok a bude vše ready. Tak to ne, to mě znáš už dobře, že to nikdy nedělám. Schéma č.3 (nikoliv 2) i s popisem je správné, doložené reálnými výrobky. TEČKA.

4. Normální diskuse: hm, marně přemýšlím, jak definovat normální diskusi, asi je to třeba tohle: Kurňa ty seš úžasný manipulátor, Ty jsi nezmar, Dva zesilovače popisu odpovídají. U zbylých 5 tisíců zesilovačů je obrázek matoucí a nesmyslný (blbost jako vrata), raději mi vykvetli práco mi brumi moj velodyn, ty se občas opravdu chováš s prominutím jako magor, Debil s tvrdým, to se fakt hned tak nevidí, jak zjišťuješ počet zmatených, Mistr manipulátor v akci, ještě jsi nevychladl, a td. Ano, příkladné části normální diskuse, já hlupák ...!!!

5. "Dotklo, urazil ses a smazal" ..... mám to tady zase, zase mě znáš a víš víc, než já .... jak můžeš vědět, proč jsem to smazal? Mám Ti tak napsat, že asi špatně čteš? Já ten důvod totiž napsal .... proč. Ale ty jsi ho překroutil podle svého a napsal pro všechny .... no ale manipulátor jsem já Sad To se ale mám Sad

6. Likvidace tématu ..... další věc, za kterou si neochvějně stojím. Když mi někdo tvrdí dokola úplnou blbost a vtáhne do toho i ostatní a téma se zvrhne na to, jak velký jsem neposlušník a ignorant, nemá cenu pro mě dál se o něco pokoušet. Takové téma vidím jako zmařené a ne mnou. Já ho nezakládal proto, abych ho v zápětí likvidoval, to nemá za mák logiky a já takové věci normálně nedělám. Ale to už jsem říkal, říkal, říkal a každýmu je to jedno, jedno, jedno.

Když už ses dnes rozhodl do mě jít, tak alespoň odpovím. myslím si, že kdybys dnes nebyl na netu, nejspíše by všechno dopadlo jinak, zůstal by tam Dustinův vtípek a to by asi tak bylo všechno. Ty ses ale rozhodl to téměř okamžitě rozmazat ad absurdum. Tak, doufám, že jsi na sebe náležitě pyšný a že jsi spokojený, jak jsi mi to dnes společně s přáteli opět nandal. Pokusím se Ti to zítra vrátit u piva v šachu Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 20:36:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kontrolní otázka: co brání překreslení, upřesnění, dotyčného matoucího obrázku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 20:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Kontrolní otázka: co brání překreslení, upřesnění, dotyčného matoucího obrázku?


Kontrolní odpověď otázkou: na jakou variantu ..?
http://www.home.karneval.cz/01070036/zapojeni.htm

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf, no to je písmenek ...

1/ Mi to přijde jako manipulace, protože pořád v jakékoli diskusi odbíháš od tématu, zatahuješ do toho kde co kolem, až se v tom člověk nakonec sám nevyzná. Neumíš se držet tématu o kterém je řeč.

2/ Nyní už ale zase píšeš, že ano ... krásný příklad oné manipulace. Ukaž mi větu, kde píšu, že v tom tématu zbylo něco o kabelech. Já jsem napsal, že tam jsou příspěvky, které jsou k tématu. Neboli reakce ostatních na tvůj popis zapojení ...
Jinak samozřejmě, pokud vymažeš samotné příspěvky o zapojení, pak je téma umrtvené. Zbývající reakce na ně jsou pak k ničemu.

3/ Proč si myslím že pořádně nečteš? Protože pokaždé píšeš o něčem jiném, než na co je dotaz nebo o čem se mluví, viz opět předchozí bod - k tématu / o kabelech.

4/ Kolem nepřesnosti v obrázku jsi už toho okecal tolik, že by to předčilo i všechen tvůj text k tématu v daném vláknu. X lidí už tě upozorňovalo na to, že je to takhle matoucí a že žádné takové zesilovače nikdo nezná. Nemyslíš že by už bylo na místě vysypat nějaké konkrétní typy zesilovačů, které mají vzadu svorky A a B (čili podle obrázku 8 reprosvorek/reproterminálů) a nemají je uvnitř propojené = mají za nimi dva samostatné zesilovače?
Argument s AVR 7.1 taky neberu, protože AVR 7.1 má vzadu apoň 2x tolik svorek, čili je obrázek matoucí i v tomto případě ...

5/ Proč jsi to smazal skutečně netuším, ale působí to na mě tak jak jsem to napsal.

6/ Likvidace tématu ..... další věc, za kterou si neochvějně stojím. Když mi někdo tvrdí dokola úplnou blbost a vtáhne do toho i ostatní a téma se zvrhne na to ... ty jsi napsal příspěvek; byla na něj reakce od několika lidí, že je obrázek blbě; nemyslíš že by adekvátní reakce byla spíš v opravě obrázku nebo předložení protiargumentů, například napsat konkrétní typy přístrojů? Ty ale namísto toho všem píšeš jak ti ubližují a pak to všechno smažeš. Popřemýšlej nad tím, kdo teda vlastně to téma likviduje ...



A nandat mi to v šachách? Chá chá ... Rotfl Rotfl Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Kontrolní odpověď otázkou: na jakou variantu ..?
http://www.home.karneval.cz/01070036/zapojeni.htm


7/ I kdyžtaky k té manipupaci na kterou ses ptal ... celou dobu víš na který obrázek všichni narážíme, neb se o něm taky sám zmiňuješ, ale když od někoho dostaneš konkrétní dotaz, tak hraješ s prominutím "blbýho"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
nemyslíš že by adekvátní reakce byla spíš v opravě obrázku nebo předložení protiargumentů, například napsat konkrétní typy přístrojů? Ty ale namísto toho všem píšeš jak ti ubližují a pak to všechno smažeš. Popřemýšlej nad tím, kdo teda vlastně to téma likviduje ...

krásný příklad oné manipulace. Ukaž mi větu, kde píšu, že v tom tématu zbylo něco o kabelech. Já jsem napsal, že tam jsou příspěvky, které jsou k tématu.


A nandat mi to v šachách? Chá chá ... Rotfl Rotfl Rotfl


No jo, opravdu blbě čteš, ty konkrétní zesilovače tam byly, ptal se na ně tehdy třeba Dustin .... takže tvoje tzv "dobrá rada jak reagovat" je pár měsíců po funuse. Co takhle zaguglit sám a netlačit mě za každou cenu, abych musel všechno dokazovat jako nějaký idiot? Už jsem Ti to párkrát psal, pokud jste fixování jen na klasické stereo s párem svorek, (resp. nic jiného tě nezajímá, tudíž nevíš) tak potom možná máte potíže s chápáním složitějšího obrázku Smile nechápu, proč by se to nemělo týkat multikanálových a AVR přístrojů, mnoho koncáků v jedné bedně .... principielně shodné.

Aha ... novinka, příspěvky k tématu o kabelech a příspěvky o kabelech je rozdíl .... tak to jsem vážně nevěděl ..... Idea Jsem to ale hlupák hloupý. Ale jak říkáš, krásný příklad manipulace .... se slovíčky .... z tvé klávesnice.

A šachy? Bez komentáře .... Rotfl

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Po február 19, 2007 21:53:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:48:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
AlienCZ napísal:
Kontrolní odpověď otázkou: na jakou variantu ..?
http://www.home.karneval.cz/01070036/zapojeni.htm


7/ I kdyžtaky k té manipupaci na kterou ses ptal ... celou dobu víš na který obrázek všichni narážíme, neb se o něm taky sám zmiňuješ, ale když od někoho dostaneš konkrétní dotaz, tak hraješ s prominutím "blbýho"


Ty jsi ..... přečti si to pořádně !!!!! ..... já se neptám KTERÝ OBRÁZEK MÁM PŘEKRESLIT ..... ale na JAKOU VERZI, JAK HO MÁM UPRAVIT, JAK BY MĚL VYPADAT, KAPIŠTO ???? ..... BOŽE !!!!! Tak nevím, kdo hraje blbýho, tak jasná věc ..... ale, z nějakého důvodu, mě neznámého, žádná odpověď .... možná Merhaut studuje, co by mi navrhl ...

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Po február 19, 2007 21:56:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ:

Fakt dost slabá argumentace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 21:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
AlienCZ:
Fakt dost slabá argumentace.


V poho, nic jiného ani nečekám .....

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 19, 2007 23:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Na jakou variantu? Na správnou a jednoznačnou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 07:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Na jakou variantu? Na správnou a jednoznačnou ...


Šalamounská odpověď ... která to ale je ..? Co takhle nákres ...??

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 08:46:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Já znám pouze jeden zesilovač který má ono "matoucí" zapojení bi-ampingu a to Harman kardon PA 2000 ale nedělal bych z toho vědu, myslím že text je vysvětlující, možná by stálo za to jej vhodně doplnit - např. zapojení umožňují některé zesilovače a receivery např. XYZ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 09:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mih napísal:
Já znám pouze jeden zesilovač který má ono "matoucí" zapojení bi-ampingu a to Harman kardon PA 2000 ale nedělal bych z toho vědu, myslím že text je vysvětlující, možná by stálo za to jej vhodně doplnit - např. zapojení umožňují některé zesilovače a receivery např. XYZ....


Mám tentýž názor, nedělal bych z toho také žádnou vědu, jen podotýkám, že smyslem obrázků s popisy nebylo nahradit stávájící návod k obsluze jednotlivých přístrojů, to jaksi nejde, nestačila by mi na to kapacita mého disku jak by to muselo být rozsáhlé. Každej začátečník se prostě musí hlavně podívat, co má vlastně za mašinu, pokud už je tak málo znalý, že to prostě neví a mohl by chybovat. Tam pomůže jen konrétní schéma ke konkrétnímu přístroji, které je určitě v návodu k použití nakresleno.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 10:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Šalamounská odpověď ... která to ale je ..? Co takhle nákres ...??

Táák znovu.

Ukaž mi konkrétní zesilovač, který má na zadní straně dvoje terminály, označené jako A a B, aniž by je vevnitř neměl proklemované.
Protože přijde-li nějaký hifista začástečník, který si vezme svůj zesilovač (jedno jestli integrovaný nebo koncový), mrkne dozadu, mrkne na tento uvedený obrázek, zapojí to přesně podle toho obrázku, zapne oba výstupy A i B a bude žít v přesvědčení, že má biamp. Omyl, pouze bude mít připojené bedny pomocí biwire.
Už to vidíš, co je na tom matoucí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
DrProfa
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 33
Bydlisko: Červený Újezd, Praha Západ

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 10:38:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačilo by doplnit označení výstupů do obrázku jako "Front" a "surround back" a doplnit, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1, kde nezapojíme zadní surroundy ale použijeme je pro biamping a ještě upozornit, že ne všechny 7.1 AVR to umí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 11:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:

Protože přijde-li nějaký hifista začástečník, který si vezme svůj zesilovač (jedno jestli integrovaný nebo koncový), mrkne dozadu, mrkne na tento uvedený obrázek, zapojí to přesně podle toho obrázku, zapne oba výstupy A i B a bude žít v přesvědčení, že má biamp. Omyl, pouze bude mít připojené bedny pomocí biwire.
Už to vidíš, co je na tom matoucí?


Buch hřebíček na hlavičku. Takové návody čtou (polo)laici. A tento způsob návodu (polo)laika utvrdí v obecně rozšířeném omylu, že repro výstupy A/B = základ pro biamp. Kolikrát jen jsem se s tímto obecně rozšířeným omylem na nejrůznějších diskusích setkal?

Repro výstupy A/B prostě nemají s biampem nic společného. Každý stroj, který jsem kdy viděl a uměl biamp dle onoho sporného obrázku, měl výstupy označené jiným způsobem a až na naprosté výjimky jich měl víc než 4 resp. 2 páry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 12:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:

Táák znovu. .........Ukaž mi konkrétní zesilovač ......... Už to vidíš, co je na tom matoucí?



Táák znovu na druhou, ukaž mi na jakou verzi obrázku to mám překreslit, ptám se po třetí ... zkus Google ......
Neee, nevidím, ... neznám hifistu/majitele zesilovače (a nedovedu si představit, že vůbec existuje .... stejně jako ty neznáš onen zesilovač) ..... který by se dostal až sem na tyto stránky a neuměl číst.

Opravdu už vymýšlíte neskutečné pitomosti, jako jsou definice (polo) laiků (asi někdo od VW group), jak kdo co čte a podobně.

P.S. mám-li dva zesilovače, které ze zadu vypadají naprosto stejně, jako RUDÝ obr. č.3, avšak uvnitř je každý z nich jinak zapojen na výstupní svorky, nelze situaci popsat jinak, než doplňkovým popisem. prdele obou kusů vypadají stejně, na to si musí dát každý uživatel pozor a jakýkoliv jiný obrázek, který neodpovídá jeho zadní části zesíku, mu nijak nepomůže. jediné, co ho nasměruje, je logické vysvětlení problematiky. Říkám to naposledy a už je mi jedno, co si o tom myslíte, v obrázku žádná chyba není.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Ut február 20, 2007 12:56:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 12:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

DrProfa napísal:
Stačilo by doplnit označení výstupů do obrázku jako "Front" a "surround back" a doplnit, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1, kde nezapojíme zadní surroundy ale použijeme je pro biamping a ještě upozornit, že ne všechny 7.1 AVR to umí.


Schémata pro zapojení AVR teprve připravuji. Tyto schémata byly na stereo zapojení. Žádné doplnění o tom, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1 nepadá v úvahu, je to holý nesmysl.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 12:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:

Táák znovu na druhou, ukaž mi na jakou verzi obrázku to mám překreslit, ptám se po třetí ... zkus Google ......
Neee, nevidím, ... neznám hifistu/majitele zesilovače (a nedovedu si představit, že vůbec existuje .... stejně jako ty neznáš onen zesilovač) ..... který by se dostal až sem na tyto stránky a neuměl číst.


Tak proč ten nesmyslný obrázek prostě nevyhodíš? Místo složitého popisování v textu, že je vlastně blbě?

Ale ty víš moc dobře, o co se jedná, již jsem to s tebou řešil několikrát. Jenom sis prostě postavil hlavu a neuděláš to. S takovým přístupem je ztráta času s tebou něco řešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 12:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
AlienCZ napísal:

Táák znovu na druhou, ukaž mi na jakou verzi obrázku to mám překreslit, ptám se po třetí ... zkus Google ......
Neee, nevidím, ... neznám hifistu/majitele zesilovače (a nedovedu si představit, že vůbec existuje .... stejně jako ty neznáš onen zesilovač) ..... který by se dostal až sem na tyto stránky a neuměl číst.


Tak proč ten nesmyslný obrázek prostě nevyhodíš? Místo složitého popisování v textu, že je vlastně blbě?

Ale ty víš moc dobře, o co se jedná, již jsem to s tebou řešil několikrát. Jenom sis prostě postavil hlavu a neuděláš to. S takovým přístupem je ztráta času s tebou něco řešit.


P.S. mám-li dva zesilovače, které ze zadu vypadají naprosto stejně, jako RUDÝ obr. č.3, avšak uvnitř je každý z nich jinak zapojen na výstupní svorky, nelze situaci popsat jinak, než doplňkovým popisem. prdele obou kusů vypadají stejně, na to si musí dát každý uživatel pozor a jakýkoliv jiný obrázek, který neodpovídá jeho zadní části zesíku, mu nijak nepomůže. jediné, co ho nasměruje, je logické vysvětlení problematiky. Říkám to naposledy a už je mi jedno, co si o tom myslíte, v obrázku žádná chyba není.

Hlavo, když ten goole tak špatně ovládáš, tak tady to teda máš, UKAZUJI na tvoji podtrženou výzvu:
Běžně dostupný PA 2000 HK, 4x 45W, 2x 100W
http://www.progressive-av.com/av_amplifiers/images/harman_pa2000_r.jpg

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Ut február 20, 2007 13:09:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 13:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Mam dotaz, zapojil som to podla uvedeneho obrazku, mam teraz Bi-Amp, alebo Bi-Wiring? Very Happy Alebo som len rozbabral impedancie? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 13:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377 napísal:
Very Happy Mam dotaz, zapojil som to podla uvedeneho obrazku, mam teraz Bi-Amp, alebo Bi-Wiring? Very Happy Alebo som len rozbabral impedancie? Very Happy


Číst umí, ale nepoužívá tuto schopnost, co takhle říct, co má za zesilovač? Ale co když to zapojil na pračku ..?? Ono totiž ani není uvedeno, co na co zapojil, bůh ví, o čem vlastně hovoří ...? Takže provokacička ... Smile Jen tak dál kluci, když Vás to baví ....

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 13:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu nejlepší způsob výuky je začít naprostou výjimkou (řádově promile) Smile

Navíc na ty obrázky budou koukat třeba i cizinci, kteří si na goglu najdou biamping. Ale je to jejich blbost, když si nepřečtou vysvětlující popis. Spíše si pomyslí něco o autorovi příspěvku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 13:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Aliene, Aliene, už se nám v tom koukám ztrácíš ...
AlienCZ napísal:
Schémata pro zapojení AVR teprve připravuji. Tyto schémata byly na stereo zapojení. Žádné doplnění o tom, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1 nepadá v úvahu, je to holý nesmysl.
´
AlienCZ napísal:
No jo, opravdu blbě čteš, ty konkrétní zesilovače tam byly, ptal se na ně tehdy třeba Dustin .... takže tvoje tzv "dobrá rada jak reagovat" je pár měsíců po funuse. Co takhle zaguglit sám a netlačit mě za každou cenu, abych musel všechno dokazovat jako nějaký idiot? Už jsem Ti to párkrát psal, pokud jste fixování jen na klasické stereo s párem svorek, (resp. nic jiného tě nezajímá, tudíž nevíš) tak potom možná máte potíže s chápáním složitějšího obrázku Smile nechápu, proč by se to nemělo týkat multikanálových a AVR přístrojů, mnoho koncáků v jedné bedně .... principielně shodné.

Tak jak teda? Obrázek který jsem vložil se teda týká stereo zesilovačů nebo AVR?

A ještě mi řekni co mám dle tvé rady furt Googlit?
Sláva, běžně dostupný PA 2000 HK, toto trvalo. Nějaký další příklad? Jestli ne, tak je to furt to 1% zesilovačů, o kterém jsem psal ...

Navíc sám píšeš, že Tyto schémata byly na stereo zapojení, ale do svého popisu jsi už mezitím dopsal, že mnou uvedený obrázek je pro BIAMP – obecné schéma – (čtyřkanálový, multikanálový, nebo speciální AV zesilovač). Jenže multikanálový nebo speciální AV zesilovač nemá na zadní straně dvoje terminály, označené jako A a B. Tak teď už se v tom ani prase nevyzná ...

Dle mého skromného názoru mnou ukázaný obrázek nemá s biampem nic společného a jednoduše do popisu biampu nepatří. To je celý problém, okolo kterého se tu neustále točíme jak pes za ocasem, a který nejsi schopen pochopit/přijmout. Místo toho kolem plácáš tuny nesmyslů ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
DrProfa
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 33
Bydlisko: Červený Újezd, Praha Západ

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2007 15:18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
DrProfa napísal:
Stačilo by doplnit označení výstupů do obrázku jako "Front" a "surround back" a doplnit, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1, kde nezapojíme zadní surroundy ale použijeme je pro biamping a ještě upozornit, že ne všechny 7.1 AVR to umí.


Schémata pro zapojení AVR teprve připravuji. Tyto schémata byly na stereo zapojení. Žádné doplnění o tom, že tato konfigurace je možná jen u AVR 7.1 nepadá v úvahu, je to holý nesmysl.


Aha, takže ty znáš nějaký silič, co má v jedné krabici právě 4 koncové stupně, aby se dal takto použít na biamp ? Možná takový existuje ale bude to asi světový unikát Laughing V běžné praxi připadá v úvahu pro takovéhle zapojení právě jen 7.1 AVR zapojený do 5.1 beden - dnes celkem běžná konfigurace. Samozřejmě tak můžeš využít i koncový stupeň se 7 kanály. Že by si někdo pro biamp připojení koupil 5 kanál je sice teoreticky možné, ale nepravděpodobné. A ten 4 kanál asi existuje jen ve tvých snech Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 8 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist