Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

M-Audio Fast Track Pro...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2009 12:16:54    Predmet: M-Audio Fast Track Pro... Odpovedať s citátom

Ma niekto tuto ext.zvukovu kartu? Mam problem s meranim v loopback-u. Kartu som nakalibroval v Arte. Pouzivam unbalanced vystup a balanced vstup (RCA-XLR). Vysledok merania vyzera takto(1.meranie vypnuty PAD na prednom panely, 2.zapnuty PAD na prednom panely, v obidvoch pripadoch GAIN na minimum):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2009 13:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělej tentýž obrázek s lineárním měřítkem na ose frekvence (stačí např. do 3 kHz) a patrně zjistíš, že rozestupy těch špiček jsou konstantní. Takhle se projevuje jitter, ale tohle je zvláštní, je to opravdu výrazné. Navíc karta v loopbacku by měla běžet podle jednoho hodinového kmitočtu. Není někde v cestě zpracování nějaké převzorkování ?

Zkus různé kombinace vzorkovací frekvence a bitové hloubky. Obecně se lépe chovají 48, 96, 192 kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2009 14:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna je aj celkom divne, ze karta ma vystup 48,5mV RMS. pricom v PC mam nastavenu max. vystupnu uroven. (Ta sa zvysi otocenym GAIN-u na prednom panely na hodnotu max 120mV RMS avsak bordel tam je strasny).
Kartu som chcel pouzivat na prenosne merania pomocou mikrofonu, len sa mi zdalo cudne, ze vystup ma slaby signal, tak som skusil loopback a osciloskop (PMA v prispevku o merani skokovej/impulznej odozvy ukazoval spektrum v loopbacku v ARTE, a pri zdroji k DISPRE2 pisal, ze pouziva tuto kartu, ak to bolo meranie z nej, tak vyzera uplne inac).
Spravil som dalsie merania (hlbka 24bit pri vsetkych):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2009 18:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pátrej dál, něco bude špatně. Vodítko: rozestup čar je přesně 333,3 Hz - to určitě nebude náhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2009 19:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA tak uz som nato prisiel, ovladac pod Vistou nefungoval spravne (nesedia IN/OUT nechapem ako to je mozne, skusal som aj preinstalovat a stale nic, teraz uz mam na vystupe 3/4 830mV RMS, ktore sa mi predtym na Viste ani nepodarilo zapnut) nainstaloval som ovladac na druhy pocitac (XP) a uz vsetko sedelo + nesmel som zvolit FS viac ako 48kHz (inac to bol zase bordel, aj ked karta umoznuje 96kHz ale iba pri pouzivani balanced ). Cez tyzden skocim kupit kabel a skusim prepojit OUT bal/IN bal a uvidim...
Kazdopadne diky za pomoc....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist