Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pomalé zdvíhanie ramienka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 21:17:49    Predmet: Pomalé zdvíhanie ramienka Odpovedať s citátom

Mám Lenco L435 s chasi HC43.
Nakolko nemam s tymto vobec ziadnu skusenost tak by asi bolo vhodne najskor sa spytat ci je lepsie v pripade prerusenia snimania ramienko zodvihnut rucne alebo pouzit automatiku.
Pretoze ak pouzijem prave automatiku tak dojde sice ku zdvihu ramienka no to je pomalé a prichadza tu k dotyku hrotu s vedlajsou drazkou co sa prejavi akoby takym slabým škriabnutím po drazkach.
V suvislosti s tym preto pripada do uvahy aj otazka ako by sa malo "odlepit" ramienko od povrchu, či by teda nebolo vhodne zdvíhaci mechanizmus dakym sposobom vyčistit pretoze predpokladam ,že vzhladom k veku i ked je gramo zachovale toto nik nerobil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2010 23:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si myslíť, že máš v ruke väčší cit ako ten zdviháčik, tak ho kľudne vymontuj a zdvihaj ramienko rukou, "na funkci to nebude mít vliv". Laughing
Druhá vec je tá rýchlosť zdvihu, asi je naozaj trošku malá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 09:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak určite ,že ho nemam no u niektorych ludi som sa stretol ako to robia s urcitou bravurou. V pricipe ma zaujimalo ci dakto s tym skusenost ma a ak to rozoberal ci tam nie su dake finesi pred ktorymi by sa bolo treba vyvarovat ten gramec je v celku zachovaly a nerad by som on prisiel dakym neuvazenym krokom a navyse je to takmer v 40 rokoch moj prvy kus Crying or Very sad
Darmo dakedy rodicia neboli tak bohati takze som musel byt rad ze mam aspon daco. mal som ho uz sice rozobraty no nezaoberal som sa tym takze som ani nepostrehol akou metodou a na akom principe to zariadenie funguje Rolling Eyes
Budem rad akejkolvek rade ktora uchrani moje tazke ruky pred nebezpecenstvom poskodenia zvereneho majetku v docasnej sprave. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 23, 2010 18:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:

Darmo dakedy rodicia neboli tak bohati takze som musel byt rad ze mam aspon daco.

Mne osobne na tuto tému nemusíš nič vysvetľovať, ale ako je to vyriešené v tomto grame iba hádam, aj keď ho mám doma (kúpil som ho nový v 1990. roku vo výpredaji, takže ide odvtedy bez problémov). Ale tipujem (a už sa tu o tom , tuším, aj písalo), že ten zdviháčik bude pri zdvíhaní "poháňaný" pružinkou a tlmiace médium tam bude vhodná vazelínka (silikónová?). Tak problém môže byť iba v tej vazelíne (vyschnutá) a pri opatrnej práci nemáš čo pokaziť. Ale radšej si to tu najprv trošku prezri, kde sa o tom písalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 11:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

No asi to tak ozaj bude pretože ked som to mal rozobrate tak tam tie pružiny boli alebo pružina. S tou vazelinou to tiež asi tak bude nakoľko som sa s týmto stretol v pripade staršieho tape decku tam sa to používalo v mechanizme na otváranie dvierok. No ak to tam ozaj je takto tak problém je kde zohnať túto vazelinu sice sa už doba mohla zmeniť no už som sa o to pokúšal a bezúspešne. Ale uvidím hádam sa čosi pritrafí. Ešte som sa chcel spýtať na tvoj názor na toto gramo. Spokojný si no možno máš alebo mal si možnosť porovnávať aj s inými. Kde by si ho zaradil ty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 18:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Ešte som sa chcel spýtať na tvoj názor na toto gramo. Spokojný si no možno máš alebo mal si možnosť porovnávať aj s inými. Kde by si ho zaradil ty?

Nuž, ako odpovedať a nezarmútiť... Very Happy. Pozri si toto:http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7186
Ešte tam budem pridávať jednu úpravu s uchytením motora a dojem z posluchu, ale už teraz môžem povedať, že je to riadny rozdiel (s tou istou prenoskou) v prospech NC440. Vysvetlenie bude v tom čo sa tu už písalo - nevydarená konštrukcia ramienka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 19:53:03    Predmet: Odpovedať s citátom

O tom ramienku viem ako som sa už informoval u Dubana v Trnave. Nešťastný je aj handshell hlavne kvôli nestabilnej rovine alebo kolmosti voči tanieru. V podstate na to počúvanie to v pohode stačí. A čo je hlavne tak nebol v takom úbohom stave ako ten tvoj. No a k tej tvojej práci len toľko,klobúk dolu. Foto toho môjho je v príspevkoch určite ich nájdeš nemám ich veľa. A momentálne ti neviem upnut link píšem z mobilu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 13:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakomu to nebude treba no su určite taký ako ja čo to možno hľadajú

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=602&pg=det&article=15875
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 21:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevím, konstrukčně trochu podobná tesla NC-420 měla na prodloužení osy zdvihacího pístku pružinku a matku jejimž přitažením (uvolněním) se rýchlost zdvihu a pádu ramínka / přenosky dala mírně seštelovat - nastavit.
taky zaschlé mazadlo jak bylo uvedeno v jiném příspěvku

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist