Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 16:45:43    Predmet: Odpovedať s citátom

na oživenie


_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 16:47:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aké ovocie máte radi ?



_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
To jsou stínicí plechy ve tvaru "L", ale zároveň slouží jako výztuha. Jedna deska je record amplifier a druhá je dbx, dolby nr.

Nevěřil bys, že jsem měl kdysi 2 kusy 965. Chtěl jsem prodat oba, ale podařil se jen jeden a ten druhý ležel asi 8 let na půdě! Byl jsem strašný idiot. Naštěstí se mu vůbec nic nestalo a teď je pěkně naleštěný na poličce.



Mám otázku na AZ7, ako je to s nahrávaním a ATC? Mne nahrá dobre len niektoré metalky, väčšinu skresľuje, s ATC nie je možné použiť žiadnu metalku, skreslenie v bassoch je neúnosné? Je to prípad končiacej magnetorezistentnej snímacej hlavy? poškodenie demagnetizáciou? ako sa vlastne prejaví kolabs týchto hláv? Nulový zvuk? žiadny zvuk? Ako ti hraje ten deck, ako nahráva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Má nejaký deck možnosť trvalého zapnutia gombíka MONITOR ?
Teda že počúvam čo sa akurát nahráva - ale už nahraté ...

_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Má nejaký deck možnosť trvalého zapnutia gombíka MONITOR ?
Teda že počúvam čo sa akurát nahráva - ale už nahraté ...


Neviem ako to myslíš, každý aspoň z tých čo mám doma, má prepínač monitor, buď počúvaš nahrávku, alebo zdrojový signál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano - tak som myslel - lebo 606 čo budem mať - aj celá tá rada má len gombík, ktorý musíš držať ...
Mal to aj ten Alpine deck AttiluSK vo videu Midnight - všimni si.

_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je pravda že starší stroj som nikdy nemal, a najlepšie je počúvať celú nahrávku rovno z pásky, aby si hneď vedel keď sa niečo pokašle, takže izolepa bude verný spoločník? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer - všechny 3-hlavé decky co mám, tak mají tlačítko monitor a jednoduše si s ním přepínáš source - tape. Jak jsi to myslel s tím trvalým zapnutím?

Jinak já zesilovač nepoužívám, hraju jen na sluchátka. Chápu, že to může být pro někoho divné, ale bohužel nemám doma tolik místa. Musím akorát si postavit speciální předzesilovač přes který bych směroval signály ze všech přístrojů. Přepínání vstupů, výstupů pro nahrávání apod.

EZ647 - tak to jsi mě dostal. Na tom RS-AZ7 jsem ještě metal kazetu nepoužil. Takže jsem to hned napravil. Nicméně jsem zjistil, že vlastním akorát Maxell Metal-CD a SONY Metal XR. Snad to bude stačit pro představu. Obě jsem zkalibroval pomocí ATC na první pokus a naprosto parádně. Nahrávky moduluji do +4dB a basy pořádné a bez zkreslení. Až jsem to osolil více (+6 až 8dB) tak se už zdály být trošku skreslené. To už je ale zbytečně moc. Jinak zvuk velice dobrý i když trošku živější na výškách, ale líbí se mi.
Z mého pohledu se může jednat o nějaký problém na snímací hlavě pokud nahrávka pořízena na AZ7 hraje normálně na jiném decku. Pokud ne, tak je problém v záznamové cestě. To by chtělo více testnout do kříže s různými jinými decky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 17:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

teraz sa nahráva tá vľavo dole - drží si vybudenie (+0 až +2)

Tá zelená nejde ani potočiť - asi ju bude treba rozobrať, pretočiť ...


_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:01:52    Predmet: Odpovedať s citátom

kuk ako má riešený MONITOR ... treba držať


_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.


Naposledy upravil Designer dňa Po august 27, 2018 18:02:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Designer - všechny 3-hlavé decky co mám, tak mají tlačítko monitor a jednoduše si s ním přepínáš source - tape. Jak jsi to myslel s tím trvalým zapnutím?

Jinak já zesilovač nepoužívám, hraju jen na sluchátka. Chápu, že to může být pro někoho divné, ale bohužel nemám doma tolik místa. Musím akorát si postavit speciální předzesilovač přes který bych směroval signály ze všech přístrojů. Přepínání vstupů, výstupů pro nahrávání apod.

EZ647 - tak to jsi mě dostal. Na tom RS-AZ7 jsem ještě metal kazetu nepoužil. Takže jsem to hned napravil. Nicméně jsem zjistil, že vlastním akorát Maxell Metal-CD a SONY Metal XR. Snad to bude stačit pro představu. Obě jsem zkalibroval pomocí ATC na první pokus a naprosto parádně. Nahrávky moduluji do +4dB a basy pořádné a bez zkreslení. Až jsem to osolil více (+6 až 8dB) tak se už zdály být trošku skreslené. To už je ale zbytečně moc. Jinak zvuk velice dobrý i když trošku živější na výškách, ale líbí se mi.
Z mého pohledu se může jednat o nějaký problém na snímací hlavě pokud nahrávka pořízena na AZ7 hraje normálně na jiném decku. Pokud ne, tak je problém v záznamové cestě. To by chtělo více testnout do kříže s různými jinými decky.


Problém je že, väčšinou to pokazí ATC, teda ATC sa mi osvedčilo na lacných normal kazetách, metalky hrajú dobre bez ATC, ale len niektoré. Sony Metal-ES bola excelentná, niektoré chrčali už pri 0db. Nahrávky som neskúšal na iných deckoch, resp aspoň nie tie zlé. Mám extrémne množstvo kaziet, a nenapadlo ma to, kvôli času vyskúšam len krátky test na každom decku, a zapíšem, len pre zaujímavosť, aj tak väčšinu nahrajem na Akai, alebo Sony.
Technics 979 dvojhlava tiež metalky kalibruje zle, ale nie ani tak moc zle ako AZ7.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
kuk ako má riešený MONITOR ... treba držať



A nie je to len mechanický prepínač?
Bez nutnosti držania? no kolega tu ti to asi povie .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Po zväčšení to vyzerá ako klasický mikrospínač, riešený elektronicky. Takže verím že netreba držať Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je tam mikrospínač. Ale kdyby byl vadný, tak buď nepřepne vůbec a nebo se navolí náhodně něco jiného - typická závada zkorodovaných kontaktů. Když se musí držet, to bude závada někde jinde v elektronice. Nebo někde spoj, vadný, ve zkratu, těžko hádat.
Jinak ty mikrospínače jsem už měnil ve všech kazeťácích co mám. Korodují mrchy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:09:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Orhore - máš túto radu - ako to majú tvoje decky?
Treba držať? Či to len prepína ?
Zaujíma ma ako to je - ako to má byť.
Ja som si len myslel že to treba na týchto technicsoch držať - neviem - pýtam sa ...

_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A Daniel tu asi nie je - tak sa pýtam kto vie a je tu
_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Problém je že, väčšinou to pokazí ATC, teda ATC sa mi osvedčilo na lacných normal kazetách, metalky hrajú dobre bez ATC, ale len niektoré. Sony Metal-ES bola excelentná, niektoré chrčali už pri 0db. Nahrávky som neskúšal na iných deckoch, resp aspoň nie tie zlé. Mám extrémne množstvo kaziet, a nenapadlo ma to, kvôli času vyskúšam len krátky test na každom decku, a zapíšem, len pre zaujímavosť, aj tak väčšinu nahrajem na Akai, alebo Sony.
Technics 979 dvojhlava tiež metalky kalibruje zle, ale nie ani tak moc zle ako AZ7.

Zajímavé. Já se akorát setkal s tím (RS-BX747), že proběhla akorát kalibrace biasu, ale zbytek ne, pak mi na indikátoru blikal symbol Memory. Když jsem vzal novou kazetu, tak bez problému, ale u starších to občas dělá. U AZ7 jsem zatím zkalibroval kde co a vždy velmi dobrý zvuk. Chybí mi tam ale ruční regulace biasu na případné doladění.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Ano, je tam mikrospínač. Ale kdyby byl vadný, tak buď nepřepne vůbec a nebo se navolí náhodně něco jiného - typická závada zkorodovaných kontaktů. Když se musí držet, to bude závada někde jinde v elektronice. Nebo někde spoj, vadný, ve zkratu, těžko hádat.
Jinak ty mikrospínače jsem už měnil ve všech kazeťácích co mám. Korodují mrchy.


Poznám na Technics 979 často náhodne volí funkcie ako príde a niekedy je problém od neho dostať čo požaduješ, ale konštrukčne je doska s mikrospínačmi zle prístupná, takže sa mi to nechcelo riešiť.
Je tam odporové pole všetky spínače predného panelu vedie na 1-3 cesty do CPU cez príslušnú veľkosť odporu, a pri oxidácii a prechodovom odpore to CPU rozkóduje ako inú funkciu než sme chceli.
Ale prečo mi sám náhodne zaviera dvierka keď chcem vybrať alebo vložiť kazetu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam bude rovněž vadný nějaký spínač, detekce zavření - otevření dvířek apod. Možná nahoře, jak jsou tam ty jazýčky, také často korodují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
EZ647 napísal:
Problém je že, väčšinou to pokazí ATC, teda ATC sa mi osvedčilo na lacných normal kazetách, metalky hrajú dobre bez ATC, ale len niektoré. Sony Metal-ES bola excelentná, niektoré chrčali už pri 0db. Nahrávky som neskúšal na iných deckoch, resp aspoň nie tie zlé. Mám extrémne množstvo kaziet, a nenapadlo ma to, kvôli času vyskúšam len krátky test na každom decku, a zapíšem, len pre zaujímavosť, aj tak väčšinu nahrajem na Akai, alebo Sony.
Technics 979 dvojhlava tiež metalky kalibruje zle, ale nie ani tak moc zle ako AZ7.

Zajímavé. Já se akorát setkal s tím (RS-BX747), že proběhla akorát kalibrace biasu, ale zbytek ne, pak mi na indikátoru blikal symbol Memory. Když jsem vzal novou kazetu, tak bez problému, ale u starších to občas dělá. U AZ7 jsem zatím zkalibroval kde co a vždy velmi dobrý zvuk. Chybí mi tam ale ruční regulace biasu na případné doladění.


Toto mi robia všetky 3 Technicsy ak je závada na kazete, teda moc nízky bias mimo rozsah stroja, veľa dropov či výpadkov na páske, alebo nedostatočný výkon. Občas to spadne až na Level. Typicky nezvládne staré nevybuditeľné normalky a real chromky. Občas pomôže opakovať test, alebo otočiť stranu kazety.
Napríklad na Pioneer BLE XD mi spadol asi len tri krát za celú dobu, ten nakalibruje asi všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

už vtedy boli Smart decky ???? nieeeeee !!! Laughing

Wink

_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Stlacis - source, stlacis - tape, pustis play ide tape

646 po vlozeni kazety automaticky zavrie dvierka


Naposledy upravil nstar dňa Po august 27, 2018 18:19:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Orhore - máš túto radu - ako to majú tvoje decky?
Treba držať? Či to len prepína ?
Zaujíma ma ako to je - ako to má byť.
Ja som si len myslel že to treba na týchto technicsoch držať - neviem - pýtam sa ...

Nee, nic se nemá držet. Každý klik přepne buď na source, nebo tape, žádné držení tlačítka!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:18:22    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Tam bude rovněž vadný nějaký spínač, detekce zavření - otevření dvířek apod. Možná nahoře, jak jsou tam ty jazýčky, také často korodují.


Jazýčky by priamo nemali ovplyvniť funkciu dvierok, teda možno ak by ich niekto stláčal, ale pri otvorenom stave sa ich nič nedotýka, teda prikloním sa k tým detekčným spínačom pozície dvierok open/closed. Len som ešte neštudoval kde sa fyzicky nachádzajú.
Jazýčky robia zlosť až pri play/rec keď sa náhodne funkcia vypne/ stratí detekciu prítomnosti kazety.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ok - diky
_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Jazýčky by priamo nemali ovplyvniť funkciu dvierok, teda možno ak by ich niekto stláčal, ale pri otvorenom stave sa ich nič nedotýka, teda prikloním sa k tým detekčným spínačom pozície dvierok open/closed. Len som ešte neštudoval kde sa fyzicky nachádzajú.
Jazýčky robia zlosť až pri play/rec keď sa náhodne funkcia vypne/ stratí detekciu prítomnosti kazety.

Jasné, jazýčky ne, to jsem střelil od boku. Ve schématu jsou ty detektory zakreslené, akorát je najít fyzicky Smile



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné, musí sa mi chcieť tomu venovať, práca na celý deň, všetko vybrať zo zostavy, poodpádať a hrať sa, ale raz na to príde.
Mal som také dni, keď som čistil mastnotu z plexi displeja 979, alebo riešil náhradu za žiarovku do AZ7, tak som to mal rozobraté na kusy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 18:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Za to občas ma napadne takáto blbosť a musím to hneď spraviť aby to nepadlo do zabudnutia Very Happy
http://www.ez647.sk/cc/audio_white_color.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 19:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

k tým bielym


_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po august 27, 2018 19:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

táto je parádna


_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 57 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist