Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ODMAZ ZABANOVANÉ IDENTITY (PŘÍSPĚVKŮ) NA HIFI.NAZORY
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 20:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabavajme sa pokial sa da ...
Ked pride ten, koho meno sa nevyslovuje tak bude po srande ..

v kazdom pripade je tam viacej threadov na pobavenie - v klubiku mojich oblubenych C4Y sa prave diskutuje o zahorenych reprokabloch a v threade o NOTE Chello sa prave rozoberaju kvality bedne z menicmi TVM za ludovych 1300 eur Smile

preco na tomto fore nie je taka sranda ako tam ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 20:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc: jj, dneska fakt sranda. Akorat az prijde Martin, tak od zitra uz budu mit novy login "Donuts5". Myslim, ze na bany tam vedu. Smile
_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 20:22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Donuts napísal:
Myslim, ze na bany tam vedu. Smile


....si ňák fandíš! Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 22:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
Ked pride ten, koho meno sa nevyslovuje tak bude po srande ..

A je to fuč ... Smiling wide
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 22:20:19    Predmet: NENÍ TO FUČ, TADY JE TO CELÉ Odpovedať s citátom

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:01:04 ° Změnil/a: Martin


merhaut_jaromir napsal


DENSEN B-110 nový model integráče, druhý kus na Moravě jsem měl dnes několik hodin doma na první testování. Hrál jsem z Thule CDP B-150 Digi a na Dynaudio Controur 1.1

Rozdíly oproti mému naposlouchanému SONY FA777ES byly zřejmé od prvních sekund:

- pocitově více detalů - bohužel jen ve formě pseudodetailů, plus jako důsledek otevřenějších výšek

- pocitově větší zvukový objem - ale rozevlátější, méně uchopitelný

- živější údernější přednes - zejména u bicích byly ty úderové nástupy jakoby rychlejší

- otevřenější výšky - bohužel doprovázeno větší agresivitou, až sykavkami

- "prostorovost", bohužel alias fázová nekoherentnost - u Q-soundu Waterse Amused pes neštěkal od sousedů ale mezi bednama, vše bylo mezi bednama, u neefektních nahrávek byla scéna nebodová, ale oproti tomu co mám v uchu rozevlátá.

Není to zesilovač pro mne, je sice to, čemu se říká muzikální, ale pro mne je ten efekt "oživlosti muzikantů a větších hlav a nástrojů" jenom krátkodobý, pak si začnu všímat co mi vadí a pocity padají dolů.

Sony je podstatně ukázněnější a pro dlouhodobý poslech mého typu vhodnější. Umí podat i méně povedené nahrávky a přitom nějak extra nezabarvuje ty povedené.

Nicméně je to zesilovač, který může uspokojit spousty jiných posluchačů, co se rádi nechají strhnout životným projevem a nepitvají co a jak. Je fakt, že má malá Dynaudia ožila a to je tenhle Densen je ryze výkonově dost slabý.

Hráli jsme solidní audiofilská vydání staré rockové muziky 70.let, samí japončíci a repertoire repuk - Pink Floyd, ELP, Still Life + tedy ten haf haf Waters



-------

Borek napsal

U Densenu i EC výrobce doporučuje nechat přístroje zapnuté 72 hodin, pak se zvuk stabilizuje. Nemohu si pomoct, ale mám pocit, že to tak asi je. Pokud byly přístroje zapnuté např. 3 hodiny, byl zvuk jaksi syrovější. Když byly dlouho zapnuté vše si jaksi více sedlo...


---------------------------------------------------------
merhaut_jaromir

Pokud by to byla pravda - o těch 72 hodinách a stabilizaci - tak si nemohu pomoct, ale to by to byl zesilovač zmetek


-----------------------------------------------------------
Borek

Pak asi všichni seveřani dělají zmetky, má to v návodu THULE a myslím i Copland. A nebo si s tím doma přitápějí

-------------------------------------
eficak

to merhaut_jaromir

Neslyšel sem B-110. Po letech s B-100 souhlasím s Borečkem.
Hraje po delší době. Až se ustálí parametry vybíraných součástek.
A je-li to nový zesilovač, poukazuju na test v AV-Revue, kde u podobně konstruovaného integráče Pro-Ject 7, od Bohumila Sýkory, dochází k rozehrání po mnoha, mnoha hodinách. Po vychladnutí je návrat k plné kondici rychlejší. Polemizovat můžeme, je to Tvůj test. Já vím, že takhle jsi to slyšel.
Můj poslech jiného modelu, děleného Densen B-200, B-320 se Sonus Faber Cremona Auditor, dopadl na výbornou. Zahraný dělenec prvních 120 minut nepředvedl nic extra. A pak se prohřál a zaplnil obývák líbezným zvukem plným sytosti.
Densen B-110 je k mání za 44000Kč. Sony byl myslím za 70 000Kč, pokud se mýlím, oprav mě Merhaute, prosím. Tvůj Sony 777, bych raději srovnal s Densen B-130, B-150.
Kombinace kabelů je u Dánského syna velmi důležitá. Tebou vyladěná kabeláž pro Sony, nemusela podtrhnout malebnost interesantního vyslance hudebnosti. Sám sem smutně odprodával pod cenou reprokabely se ztátou 50%, neboť byly k nepotřebě. Kimber v teflonu je u mě dostatečně rychlý.
Kdo rád BVA, jako ty, ať se Densenu vyhýbá. Příliš mnoho barev.
Je dobře, že každý máme svůj zvuk. Přesto prosím raději založ nové vlákno. V B-100 je příspěvek nepatřičný. Přivedl sem ke mě našeho společného kamaráda Frantu. Ač zvyklý na špičkový čtvrtmilionový Gryphon, netrpěl. Martin, Bohuš, dadaft, Tačmud, MSW a další sykavky a ostrost nepozorovali.
Přesto díky za názor. Každá zkušenost je fajn.
Vím, jaké máš vybrané nahrávky a přesně víš, co chceš slyšet a odkud to má jít.
Já se od této intenzivní audiofilie osvobodil, poslouchám hudbu a ona mě naplňuje. Namísto hodin přibitých na tečně pravoúhlého trojúhelníku žiju a hýbám se s hudbou. Neboť na koncertě, na veřejné pouliční produkci, či v kostele žádnou stereofonní bázi nemám. Vnímám rytmus, barvu a rychlost, s jakou hraje. Gramofon osazený přenoskou Pro-Ject K6, s měřeným rozsahem do 50 kHz, to narvu d B-100, která jede : Frequency response (+0 -3db): 2-400.000Hz. A na tu rychlost mám návyk. Jak Jaromíre píšeš, živější, údernější přednes bicích.
Také nemusím řešit kvalitu nahrávky. Ano, ocením HDCD nahrávku a každou povedenou desku. Kamarád padressor mi dal své vlastní skladby amerického trance stažené z MP3. Vyslechl sem je s chutí a věnoval se toku tónů a fantazii samplů. Kratičké poznání slabé kvality mě nahrávky mi neznemožnilo plné soustředění na psychydeliktický nádech fantazijní a propracované taneční hudby. Přece když na náměstí zazpívá cikánka s chybějícíma zubama a vedle je slyšet tramvaje neuteču za roh. Všimnu si intonace, rytmu a barvy hlasu. Zda je v tom srdce, romská duše, stesk po "mamě". Když má folkař rozladěnou kytaru a je zachraplý, poslechnu text a celkový dojem. To nudné hi-fi mě uvedlo do propasti vyhledávání suprkvalitních nahrávek, co se protlačí nedokonalými aparáty. Žádný laciný a do toho počítám i těch 44t., není bez chyby. To uvádím více méně vícekrát. Ale když to poslládám, že to sedne, kašlu na audiofilii a poslouchám muziku.


-----------------------------------------------------------
Borek

jen jsem chtěl upozornit na skutečnost, že zmíněné značky vyžadují trochu více času po zapnutí aby se plně ukázaly. EC, Thule, Meridian, Myryad, .... se vypínají pouze do jakéhosi standby (vypínač na čelním panelu) kdy část přístroje je normálně zapnuta a pak stačí od zapnutí cca půl hodinka aby se dostaly do správné kondice (vypínač vzadu se užívá jen při delším vypnutí, např. dovolená).


--------------------------------------------------------
Martin

to merhaut_jaromir

Efičák není hluchy a jeho Densen hraje velmi dobře. Můj NAD taky potřebuje čas, i když jen pár minut ...


Martin
Administrátor

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:04:24


Zbynek napsal

Souhlasím s Efičákem, Sony FA777ES, to je ten 2x100W při 8 Ohmech, a cca 70.000,- katalogová cena na přelomu tisíciletí? Densen B-110 je jiná váhová (2x60W)/cenová(cca EUR 1.500,-) kategorie.

Těžko komentovat, neslyšel jsem to a ostatně každý si to musí naposlouchat sám.

Efičákova sestava na obrázku hraje skvěle. 10 let starý Densen B-100 je skvělý a jeho poslech je pro Dány ta nejlepší reklama...

Jinak B-110 není až tak úplně nový typ, aspoň dva roky je v prodeji.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:14:46


Densen si přimýšlí. Ty takzvané barvy nejsou ničím jiným než důsledkem jím vyrobených spektrálních změn v signálu. Na první vteřiny efektní, dlouhodobě by mě osobně z toho bolela hlava. A tu fázovou nekoherentnost, která vytváří pseudoprostor typu "tady všude byl" bych taky dlouhodobě neunesl.

Výrazné zvukové plus je ta údernost, nástupy úderů bicích. Ostatní uváděné "plusy" považuji z mého pohledu za šidítka a de facto mínusy.

Zvukové barvy mám tady rád, ale jen ty, které vyrobili muzikanti.

A především hudbu poslouchám rovněž, dnes a denně hodiny a hodiny. A z 99% docela neaudifilskou. Je tedy zbytečné mi podsouvat trojúhelníky a vymezovat se nějakým svým osvobozením v kontrastu k mé údajné intenzivní audiofilii. Já jsem svoboden zrovnatak, moje vnímání hudby není o nic méně emotivní. A věřím, že to platí pro naprostou většinu přítomných, ne jen pro vyznavače "muzikálnosti".

U mě vyvolal kupříkladu "technokratický" BVa násobně větší emoce a požitek z krásy muziky než "muzikální" Densen. Já BVa věřil každé slovo a tón.

P.S. Franta poslouchal taky Densena i BVa a shodli jsme se v názoru u obou.


lachim
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:19:54


merhaut_jaromir

bohužel potkáš spoustu posluchačů co se s tebou budou hádat, že "nám" to hraje tak nějak divně. že to nemá prostor, barvu a šťávu.
nechtějí spolouchat pravdu nahrávky. chtějí slyšet ten obrovský prostor, ty basy, ty jasné výšky...



Franta
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:30:02


Zdar kluci! Tak musím k tomu taky něco napsat. Jarda byl doma, ten to může posoudit nejlíp. Jsou to ale jeho konkrétní podmínky, možná jinde za jiné konstalace to bude zase jinak. Výsledek popsal přesně. Velká živost a bezprostřednost, až vyloženě elektronkový charakter. Bohužel nabourání prostoru a poměrů v nahrávce se projevilo taky. Možná ale, že opravdu je to citlivý přístroj a potřebuje trochu více péče. Jinak za tu cenu je to velmi dobré a dá se s tím pracovat. Musím to doma vyzkoušet.


Martin
Administrátor

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:34:11


merhaut_jaromir
to je tvůj názor, dle mě si Densen nevymyšlí, starší b100 má silný rozsah barev a umí zahrat i velmi suchý zvuk. Nástroje z něj realisticky.
Prostě se ti nelíbí. Mi se zase nelíbíl pomalý a rozpatlavající BVa ze kterého zní vše stejně, stejně uhlazeně stejně sterilně. Já akceptuji tvé názory, zkus ty nešpinit tuto bynikající značku jen proto, že ti nesedla.

lachim
spíše bohudík než bohužel, aspoň je z čeho vybírat


Franta
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:47:28


Martin

Byl to jen první dojem, i když přesně popsaný. Počkej si na závěry po delší době. S tím BVa ale nemáš pravdu (objektivní), je to jen tvůj dojem v tvých konkrétních podmínkách. Zrovna jako Densen u Jardy. Chce to více zkoušek v různých konfiguracích. Kluci psali něco o citlivosti na kabely ...


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 03:16:31


Já beru, že to hrálo blbě. Mě samotnému se stalo, např. po zapojení na kuchyňské zásuvky, že Densen nehrál !!!
Pak sme zjistili, že jsou přehozené směry kabelů, blbá zásuvka, pasivní filtr sítě je povinný. Kabelama pro Sony vhodnýma jej můžete zarazit. Mnoho věcí, včetně nezahranosti mohou bránit tomu, aby byl dobrý.
Znám B-320. Je silný a dynamický. Zároveň jde z něj klid a kontrola. To je soupeř a vrstevník pro Sony.
Je zbytečné se vůči mě vymezovat Jaromíre, s Tvou neutralitou a jediným správným názorem na Muzikálnost. Necháme to tak?
Slyšel jsi a popsal slyšené.
Mějme každý svou cestu.

Srovnal jsi Densen B-110 s Sony. To je fakt. Popsal jsi výhodu BVA ve srovnání s Densenem, kterou jsi ale neprovedl.
Mám své lálá dva roky a ladím to víc a líp. Pozval jsem pro korekci svého dojmu kolegy z fóra. I ty jsi zván a udělej si názor sám.

Franta
Věřím, že jste to s Jardou Merhautem slyšeli stejně u B-110.
Byl jsi u mě. Co tedy pravíš na "vadný prostor a fázové změny"?
Nesouhlasí to s poměrnou spokojeností. Anebo to byla jen zdvořilost?
Jsem velmi vděčný kamošovi Radkovi, že pro poslechu mých předchozích sestav, řekl tvrdě svůj dojem. Pravda jediná má cenu. Takt je na místě naprosté nemožnosti sebereflexe. Doufám, že to není můj případ.

Ano, elektronkové středy. To je to co hledám. A ještě to láduju elektronkovým zesilovačem a elektronkovým Tube Boxem.
Díky Zbyňkovu CD Densen B-400 plus vím, že toho mého grálu lze dosáhnout i pouhým tranzistorem z Densenovského cd.

Navrhuju týden nevypínat. Hrát celkem hlasitě a použít Densen Demagic.
Kabeláž kvalitní, nejlépe jedné značky. Vyhovuje mi plně měděná, ale na dánských stránkách je vidět i Nordost, komplet RCA, síťový i reprokabely.
Zásuvka elekřiny by měla být samostatná k jističům. Bez lednice, mikrovlnky a pračky. Pasivní filtr sítě odzkoušet v různých hodnotách filtrace. Můj Densen poslouchám i bez filtrace. Nepíská, je dynamičtější. Ale s filtrem mě pohladí. CD mám na nejsilnějším filtru.
Rozehrejte, poslechněte a rád si o tom přečtu.

Sebereflexe nejsem schopen v odkazu na BVA.
Na odkaz BVA, jsem alergický. S Shan Emotion-530 sykal, pištěl a nehrál.
Ale Bohůšův model BVA-300SE se Sonusy Concert hraje pěkně. Pro mě po dvou letech s BVA už není cesty zpět. Vadí mi i pouhý pohled na samořezné šroubky v hliníkovém masivu žebroví chladiče.

lachim
Mluv za sebe chlape. Nepřímá kritika je neslušná. Je to spíše pomluva a to od tebe neberu.
Bavíme se tu o chvění zvuku. Ty spíše o podlézání Jardovi a o "nich", basařích atd.

Upřímě předpokládám, že Jardovy Dynaudia 1.1 a Sony s Thule, tvoří synergii. Výborně. Takže nic nevymění a nebude pak žít s BVA. Na tom se shodnem?
Je to zdařilá sestava a její zvuk je tak vyrovnaný, že Densen B-110 nenapodobil "ten" zvuk, který Jaromír čeká.
A třeba se Sellensenovi B-110 nepovedla a Jarda s Frantou na to kápli.
Jestli někomu z fóra věřím, je to Franta a jeho ucho uvyklé referenčnímu Gryphonu Callisto 220.



dadaft
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 05:21:01


merhaut_jaromir
merhaut_jaromir

efičákův B 100 hraje famózně. dokud jsme poslouchali klasiku nebo jazzík, nevěděl jsem, že je vůbec nějaký zesilovač pro reprodukci zapotřebí - "pseudodetaily", "rozevlátost" či sykavky nepřipadají absolutně v úvahu. rovněž je mu na hony vzdálena charakteristika fa777es - nic nepodává ani nebarví - zesiluje. až když jsme na závěr pustili trošku víc kousek goa, ucítil jsem tu sílu a kontrolu a přehled. šlapalo to bohovsky...

co se týče stabilizace: můj pioneer sa8800 se uvolní tak po 6 hodinách, opravdu hrát začne 2-3 den - - - nevypínám. není to zmetek. žádné vysvětlení pro to nemám, prostě je to tak.

buď se B 110 nepovedl, o čemž velmi silně pochybuju,
nebo je popsaný dojem mixem mnoha příčin: "studený" zesák, snaha najít rozdíly, nelibost z jinakosti - stejně tak se nám většinou nelíbí přinejmenším první poslech u někoho neznámého - zatímco majitel si ponořen v hudbě usměvavě lebedí a nevnímá množství drobných ruchů a hluků, protože ty nedílně patří k jeho domovu, my jimi trpíme. i zvuk je jiný. a odrazy z jiných míst. a strop je moc vysoko. a židle úzké, káva studená a Densen slabý...


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 08:43:18


eficak

ze se to i na tebe hodí ??
to mě rozesmálo. jak je to s tou potrefenou husou....?


Peer
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:27:36


eficak

Čeho jsem si všiml v tvém dlouhém příspěvku?
Jaký rozdíl zvuku je u tvého Densena při zapojení do pasívního filtru?
Menší dynamika? Pochopil jsem to správně?
Pak je to ale špatně, ne?


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:27:58 ° Změnil/a: palipol


Rekapitulácia:

1.Technokrati – hudbu majú radi, sú nad vecou, nič a nikdy im nebude dosť dobré, kompromisy nepripadajú do úvahy, čo nemá merateľnú veličinu, neexistuje.

2.Hifisti, Hájendisti... – hudbu majú radi, modlia sa ku kvalitnému zvuku, s vysoko subjektívnym pohľadom na vec, nevedia, a nechcú vedieť, čo je vlastne správne, žijú svoj farebný svet meditácií, ktorý bránia do posledného dychu a koruny.

3.Ostatní – hudbu majú radi, ale žiadne podrobnosti ich nezaujímajú, riešia (väčšinou nedôsledne) dôsledky, nie príčinu.

Nič krajšieho, ako keď sa z lásky k hudbe všetci zídu na HiFi názoroch.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:40:30


palipol

s dovolením....chybí ti tam ještě
4. pravdisti - ti co chtějí poslouchat všechny nahrávky v jejich nahraném zvuku


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:41:19 ° Změnil/a: palipol




4. Pravdisti


dadaft
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 10:53:21





lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 11:08:05


palipol

není tento obrázek spíše vyobrazením hifi fóra v jeho opravdovosti?


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 13:52:29 ° Změnil/a: palipol


lachim

Je, všimni si Martina a ďalších


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 14:41:14


palipol
JO.
Čí je hospoda?
Martinova. Už ide.

Pravdista poslouchá tubu v její opravdovosti.

Pod pódiem se směje se svou husou Lachim.
Oblíbený pro svou veselou družnou povahu.

Konečně je vzrůšo. Moje ikona hudebnosti napadena.
Hola! Polnice hlas volá!
Pravdisti slyší pravdu z lacineho tranďáku


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 14:52:08


eficak

se směju.
jsa prostoduchou osobou, nechápu tvůj veršotep.
nevidím husu ani martina.
jediný pán ve dveřích, s tou zahnutou hůlkou, mi připomíná majitele studia eso.
a co já znám 2 další pražské pravdisty, tak nikdo neposlouchá "tu" pravdu z laciného tranďáku


PiMBeche
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 16:10:59


eficak
lachim

aby sa ta bitka nestrhla naozaj, este ze ja uz som vyletel tym oknom....


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:15:23 ° Změnil/a: eficak


Hospodský je Martin. Jeho banovací hůl postihne v podstatě všechny rváče.
Vzhledem k časům mých příspěvků, jsem Ponocný efičák.
S hlásnou troubou = polnicí s jasným hlasem, ne-li basem.
Pracuji v tamdemu s hostinským.

lachim
ano, nejsi pod pódiem, nýbrž na peci, kde si meleš svou zatuchlou meltu hlav nehlava.

PiMBeche bude první doma, čímž ho paradoxně jediného pochválí.

Peer, je to tak, že s filtrem je trioda ve středech více zřejmá. Prostor plný a zvuk sytý.
Když chci požít basů a dynamiky, dám na filtr, kde je zvuk ovlivněn jen pasivně zapojenými tlumivkami. Správně je tak, jak se líbí.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:21:29


eficak


když tak illy nebo lambo, rukulíbám
a kde jsi ty?


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:23:05


eficak

s tebou sobě určenou postavou, jako lampofilem, nelze souhlasit


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:26:55


lachim
Lambo? Eště k nám nedorazila. Uvidím a zajdu.
Kde jsu?
Speciálně pro tebe, pravdomluvně ostatní snad čtou:

ponocný efičák s hlásnou troubou, v pravo dole.
Halapartna hahlazuje zbytečné sváry hladivou diplomatickou důrazností.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:29:09


eficak

já čtu určitě. ty však ne. viz můj text hned nad tvým posledním
takže ty jsi kdo. ponocný určitě ne. ponocného v této alegorii může dělat pouze člověk hifi naprosto neznající


Zbynek
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 18:42:37


Tak to jsem se dlouho tak nezasmál, jak nad tím Ladovým obrázkem v našem kontextu.

Samozřejmě, že pokřápat se navzájem je nesmysl.

Musíme na to jinak, tak jako v "Amores Perros" :


DOG FIGHT !!

Svého pitbula mám tady:


Na snímku zrovna drtí ONKYO DVD přehrávač, než ho za odměnu zabalím do ručníků, ať v teple (a láskou zahrnut) vyčkává na dalšího soupeře.
Nebojí-li se merhaut_jaromir, tak vezme svého Soňáka a dojede do Ostravy ho v mé poslechovce vhodit do přímého srovnání s mými Denseny.
Když ještě kolem toho vymakáme nějaký ten systém sázek pro (kolem nás při poslechu nervózně poskakující) ostatní hi-fisty, máme business model jak fík!


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 20:55:13


palipol
Geniální a výstižný obrázek. Ladovská zima.

lachim

PROČ NEJSEM PONOCNÝ ?
Poslední příspěvek v 3:30 h ráno. Kdo je větší ponocný?
Jedině náš australský kolega, ale to je jiné časové pásmo.

Funkce ponocných byla také zapálení a zhášení lamp.
Takže LAMPOFIL.

Zbynek
Ale kdo určí vítěze?
To si opravdu říkáš o Ladovskou poetiku.
Jen namísto kávomlýnku s Meltou, bude Lachim používat Tvůj 15-ti Barový Krups.


587sk
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 22:49:28 ° Změnil/a: 587sk


Neviem prečo by automaticky mal iný model hrať rovnako (dobre)
a navyše s odstupom 10 rokov.

A ešte: BVAudio je dobrý zosilovač za dobrý peniaz,
ktorý si hudbu nevymýšla a nevyrába nejaký pseudopriestor
ako mnohé iné zosilovače v tejto cenovej.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 07:29:01


eficak

Tak sázet se nemusíme a vítěze si určí každého uši samostatně.

Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 11:08:39


"Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře" - ano, přesne to jsem provedl

P.S. Domlouvám si domů vyzkoušení integráče BVAudio, to mne momentálně zajímá víc než Densen. Tomu dám šanci až jako kompletu i s CDP ze stejné dérie, to už bude snad rozehřátej a usazenej ...





Autor Zpráva
bohus
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 12:54:31


Já se našel. v rohu vlevo dole si pěkně tancuji a Vaše bouře jdou kolem mě. A k tomu BVa, mám doma A300SE a nedávno jsem jej opět vyzkoušel s rozehranými repro JMR Cantabile Signature a myslím si, že odpůrci BVa by byli silně překvapeni.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:37:55


Teď jsem se vážně pobavil

Marek Kubík, co vozí Denseny a co s ním byl i u mne mi přeposlal SMS ve znění, cituji: "Pane Kubik, Jarda Merhaut pomlouva na foru Densen Vami zapujcenou B-110? Ales Gree" - konec citace.

Takže pro Aleška udavače speciálně:
1. nauč se psát česky příteli
2. seber odvahu o napiš podepsaný názor sem
3. nic jsem nepomlouval, napsal jsem své poslechové dojmy, tytéž dojmy jsem samozřejmě sděloval i Markovi přímo u poslechu, nejsem ani vlezdoprdelka, ani zbabělec, ani pomlouvač a ten zesilovač má své čaro, ale ne pro mne.
Tak co, najdeš odvahu a ozveš se?

Samozřejmě, že Densen B-110 ještě uslyším v jiné konstelaci i s CDP, u Franty, v Recalu, u Marka, i u sebe ... a samozřejmě, že vše zase popíšu.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:49:45


merhaut_jaromir
že se nestydíte...


boxer
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:57:12


merhaut_jaromir

Jasně.Hanba,

Aleš G. si slušně bonzuje za zády (česká to vlastnost přímo vlastenecká)
a ty ho takto věřejně práskneš.




P.S. A pak že svět není malej.


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:01:04


A dalsi lolec, jdu si pro popcorn, dneska tu bude zase sranda.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:10:53


tak tak
merhaut_jaromir
mohl jste mu slušně v soukromí rozbít tlamu a nás z toho vynechat...


eficak
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:11:51


Jsi nervák s chvaty zápasníka.

Vyhledáváš spory.

Jsi problémový přitom mi to přijde, že ty sám, máš problém.
Viz loňské vyhrožování bitím Martinovi Adminovi.
Je to na zamyšlenou.
Na všechny Tvé otázky si najdi odpověď v mých předchozích příspěvcích. Všimni si mé cizelované, líbezné češtiny
Je čas zvolat že Tvůj čas ještě nenadešel. Až se budeš cítil lépe, ubohý nemocný příteli, ozvi se a rád Tě tu opět uvidím.

Budeš teď psát, že až mě potkáš, naděláš více malých Alešků.
Vím, že jsi velký znalec rocku, nahrávek všemožných kapel a nahrávek, remasterů a rozumíš autorskému právu.
Ani hrubé urážky mi nezabrání, brát si z Tebe tobré.
Zatím tu však není místo, pro hloupé vulgarismy.
Pišme si raději o hudbě a lásce k ní. O svých osobních oblíbených typech zkreslení k němuž řadím i zvuk onoho BVA.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:27:51


Aha Alešku efičáku,

takže:
- já na diskuzní fórum o hifi popíšu jak slyším Densen a jeho plusy i mínusy
- ty napíšeš (nesmyslnou "češtinou") lživou BONZ SMS o mém údajném pomlouvání
- já na tyhle manýry veřejně upozorním a mám z nich legraci.

A nakonec jsem já podle tvého výronu:
- nervák,
- vyhledávám spory,
- problémový,
- ubohý nemocný
a urážím tě.

Jo a mám své oblíbené typy zkreslení BVA ...

K tomu všemu mám pro tebe jediný vzkaz: chováš se jako typický malý chycený udavač. Maska ti spadla a žádné tvé infantilní veršíky ji zpět nenasadí ...


fotolaik
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:39:40


to merhaut_jaromir : btw take me neprislo, ze by jsi nejak spinil Densen - napsal jsi svuj nazor a ejhle...ostatne myslim ze i Lachim /clovek ktereho celkem dobre znam a znam jeho pomerne strizlive a zdrave nazory/ byl eficakem "pranyrovan" za svuj prispevek...to je osud...


eficak
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:40:41


Tiskové komuniké.
Děkuji kolegovi Jaroslavu Merhautovi, za představení veřejnosti.
Jsem to já, Aleš Greé a mám intimní poměr se svým integrovaným zesilovačem Densen Beat B-100.

Celou značku syna dánska vnímám, jako osobní objev kouzla tranzistoru s darem poezie.
Zmínky o Merhautovu poslechu B-110 od stolu za studena, ve mě vyvolává úzkost, která mě přiměla poslat SMS p.Kubíkovi z Mark-audio Kroměříž.
Investice do potřebného sortimentu za nemalé peníze, dlouhá cesta na sever a zpět, dobrá vůle, půjčit blízkému Studiu Recal Zlín a jeho člověku Jardovi Merhautovi, nový, u nás dosud neslyšený zesilovač, je mi velmi sympatická.
Jarda dostal dánského prince pod nos a jeho dehonestace tady je pro mě neslušná. Pak rád žaluju a plně se k tomu přiznávám. Je odporné zneužít cizí práci pod záminlou žádosti o poslech. Nelíbí se mi to a bojuji proti Jaroslavově opovržlivému jednání. Severská manufaktura s jedním z nejtěžších daňových zatíženích na světě dělá něco, co se mi líbí.
Zamýšlím zakoupit CD B-410 a nejaké další menší věci od p.Kubíka. Těší mě, že se nemusím obracet na Waršavu a mohu si před koupí poslechnout Densen před objednávkou.
Když si Merhaut uvádí mé jméno, dokončím jeho libé snažení a poskytnu i fotku efičáka.



fotolaik
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:54:21


to eficak : a neni Ti divne, ze ten, komu jsi "zaloval" to rovnou poslal uzivateli merhaut_jaromir ?? premyslel jsi, proc to udelal ? nemuze to byt treba i z duvodu, ze mel tak trochu legraci z onoho "hot bonzu" ?? ze uz treba znal nazor Merhauta, kteremu byl ochoten Densen pujcit ?? Sice jsi nam napsal, co Te pudilo k napsani one sms, ale to Te lituju...pokud v Tobe vyvolava uzkost nutici k posilani takovych sms pouhe vyjadreni - zverejneni nazoru jednoho cloveka, nechtel bych videt, co s Tebou treba udela zprava o korupci ve statni sprave apod...
cizelovana cestina v Tvem podani uz fakt nic nezachrani....na druhou stranu chapu, ze mozna ritolezectvi u sveho prodejce ma za nasledek lepsi ceny a pristup ..nevim, muj prodejce nastesti unese i neprijemnou pravdu ..
vsem se omlouvam za offtop ..ale nedalo me to....


Acon
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:55:43


chalani, čo sa tu jebete, nemáte inú robotu
Tie hnusné bakeliťáky sú recyklovateľné?


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:11:12


Pominu přiblblé veršovánky, tak uvedu hlášení Rádia Efičák Jerevan na pravou míru:
- o nic jsem nikoho nežádal, netestuju, nesnáším totiž přepojování kabelů tam a zpět, ukecat se nechám jednou do roka dvou
- Marek Kubík mi sám o své vůli nabídl, ba vnutil , že zesák ke mně doveze a že ho společně poslechneme a že k tomu ještě zavolá Frantu
- nic mi nepůjčoval, ani jsem to nechtěl, zesák si zase odvezl
- všechny své poslechové dojmy jsem okamžitě referoval do pléna, Franta své - až na výjimky tytéž - taktéž, nic takto v plénu nevyřčeného jsem nenapsal
- žádná dehonestace se nekonala, žádné odporné zneužití něčí práce, žádné opovržlivé jednání - nakonec si to každý může přečíst, co jsem Densenovi napsal.

Já fakt nemůžu za to, kam až se dostal Aleš efičák Greé, kdy se pod spadlou maskou bodrého rozverného lidového básníka skrývá ulhaný udavač, blábolící po svém odhalení už úplně z cesty ...

Je mi jen k smíchu.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:13:16


nemuze to byt treba i z duvodu, ze mel tak trochu legraci z onoho "hot bonzu" ?? ze uz treba znal nazor Merhauta, kteremu byl ochoten Densen pujcit ??
fotolaik
to ovšem netušil, že s tím merhaut okamžitě vyleze ven jako malý jarda - tušit to, neposílá nic...
bych řekl


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:36:12


Kdyby Aleš BONZ efičák Geé tušil, že dovozce Kubík byl u toho poslechu Densena u mne doma a že se té debaty o zvuku sám účastnil, tak efičák by nejspíš bonznul Kubíka přímo do Dánska !

dadafte: uveď mi jediný argument proč bych neměl bonznout bonzáka, co se tu navíc ksichtil - do dnešního spadnutí masky - jako chápající přítel všech?


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 18:15:36


merhaut_jaromir

1/ byla to soukromá zpráva
2/ obzvlášť u smsek je velká pravděpodobnost, že budou vytržené z kontextu
3/ nezaregistroval jsem žádný pokus o osobní kontakt s efičákem za účelem vyjasnění si věci
=
bonzák bonznul bonzáka


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:08:24


dadaft

1/ byla to především lživá pomlouvačná zpráva za mýma zádama,
2/ jaký kontext? že bonzo netušil, že adresát byl u testování a že mi to přepošle? že je hloupý?
3/ čeho vyjasnění? proč jako bonzoval? děkuji, nechci

= jak vidno, nepochopils


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:13:58


Jé, tak to je zábavné vlákno. Taky si skočím pro popcorn, protože to je kino jak blázen.

Už vidím potřebu vyjádřit se k:
1) Merhautově odpovědi
2) Efičák a jeho SMSka

Nejprve první téma. merhaut_jaromir mi odpovídá "Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře" - ano, přesne to jsem provedl

Kroutím hlavou, je ten chlapec opravdu jen tak nedovtipný nebo je záměr vytrhnout moji větu z kontextu vlákna?

Stručně zrekapituluji: merhaut_jaromir dá proti sobě zesilovače SONY a DENSEN a napíše jak to slyšel. Reaguji. Poměřoval "hrušky s jablkama". Poměřoval dva výkonově i cenově nesouměřitelné zesilovače. Nabídnu mu svoji sestavu k přímé konfrontaci. A on se jen vykucuje "to jsem provedl".

Neprovedl!

Takže (kino je tady!!!) bez servítek: poslechový test Sony FA777ES vs. DENSEN b-110 , to je jako srovnávat VOLVO S80 s AUDI A3 a tvářit se, že to je OK a vynášet hodnotící soudy!
A když se přihlásí někdo, kdo klidně proti VOLVO S80 nasadí svoji AUDI A6, tak tu máme trapné výmluvy...
Sorry, ale také jsem testoval svoji sestavu proti levnějšímu SONY zesilovači a určitě o tom nikde psát nebudu. Nebylo by těžké těch pár vět s několika květnatými přídavnými jmény hodnotícími zvuk vytlačit, i závěr by byl jasný (Soňák k pláči), ale neudělám to - bylo by to bezcenné plkání.

Opakuji: moje sestava je schopna se Soňákovi postavit a hodnocení si pak udělá každý sám...


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:32:18


Pochop už, že já nemám žádnou obsedantní potřebu někam jezdit něco srovnávat, já mám možností srovnávání dost a dost, já jen napsal co jsem slyšel ... tečka.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:33:06


merhaut_jaromir

1/ byla to soukromá zpráva - z toho se nedá vykroutit - a kubik ji vůbec neměl dávat dál - jenže v česku to nic neznamená...
2/ zkus si ji ještě pořádně přečíst - je blbě formulovaná, ale není to náhodou OTÁZKA?
3/ tak se to mezi lidmi dělá - z tvého počínání mám pocit, že je za tím něco osobního - už označit tu sms za lživou a pomlouvačnou je dost divoké, ale VEŘEJNĚ urážet efičaka, aniž by sis aspoň ověřil, že to není nějaká bota...
=
závěr ať si učiní každý sám


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:38:47


dadaft

Obhajujes neobhajitelne.

Zaver? No, tentokrat eficakovi nepomuze ani rymovacka o sto radcich, takovou prasarnu mu uz nikdo neodpare.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:40:27


Druhé téma: Efičákova SMSka.
2.dubna 2007 a Antal Menyhárt, alias Ungaro, dobrej týpek z Budapešti (a jeden z adminů německého hi-fi fóra) si na fóru vylil srdíčko, že se mu zkratoval jeho 10 let starý DENSEN B-100 a po zaslání do Dánska nemá feedback, jak to s opravou vypadá.
Vlákno je zde: https://www.proxyweb.net/---http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=29&thread=8172&back=&sort=&z=1

Samozřejmě se hned ve vlákně začalo rozebírat to a ono. Jde o německé fórum a nebudeme si nalhávat, kupní síla německy mluvící oblasti je v tomto oboru zřejmě největší.

A tehdy se našel nějaký tamní Efičák, který poslal mail do Dánska Thomasovi. A kdo na fórum nepřišel? Thomas Sillesen! 1.června, příspěvek Nr. 140. a píše: "...I have been made aware of this tread yesterday by a customer who send us a link by mail...."

Celou historku si můžete přečíst sami. Vysvětlil Ungarovi "kerá bije", Ungaro se s vysvětlením spokojil. Zesilovač mu opravili, vylepšili a dostal to zdarma (i když to Ungaro nekupoval "z první ruky" a neměl tedy nárok na doživotní záruku). Závěrem Ungaro šťastný.

Jestli tam někdo kamenoval toho neznámého, kdo Thomase informoval o vláknu? Ani náhodou , to jsou prostě Němci.

Když si čtu historku o Efičákovi, Kubíkovi a Merhautovi, tak strašně kroutím hlavou, nevěřícně, nad tím amatérismem.
A nekroutím hlavou nad Efičákem ani nad Merhautem.

Kroutím nevěřícně hlavou nad tím - někde psáno "dovozcem", někde "prodejcem" - Kubíkem. Projel jsem justici a jednoho kroměřížáka našel - šestatřicet let - proboha to už by v té hlavě mohl něco mít.

Tady na fóru jsou prodejci dělající guerilla marketing svým produktům, chvályhodně se snaží, makají. Velký Thomas v Dánsku když dostane mailem info ihned sedne za PC a s bezvýznamným Ungarem to řeší.
A v Čechách? Srandaprodejce a srandadovozce Kubík dostane SMSkou info a... přeposílá ji dál k zesměšnění toho kdo mu bezelstně dává cennou informaci.
Kubík - to je pro mě v této historce největší tragéd.
Měl by to být on, kdo sedne za PC a tady do fóra napíše: B-110 není rovnocenný soupeř pro ten typ Sony. Nabídnu proto merhaut_jaromirovi typ ten a ten a poslech pro všechny zájemce bude tehdy a tehdy tam a tam.

To jsme my Češi. Cimrmani popisují v "Hospodě na mýtince" hospodského, který si otevřel hospodu, ale "chodili mu tam lidi". A my se tomu smějeme.
My ale máme "prodejce" (dívám se na oficiální stránky Densenů, ČR pořád nemá distributora, takže Kubík je asi jen nějaký čičmunda), máme "prodejce", který je vlastně stejný...

Áááh Eki, ještě že máme aspoň Tebe, protože jinak je to děs běs


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:48:25


Proboha, Pumpar ma byt nasim spasitelem? To uz snad, aby priletela ta flotila Astara Serana.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:49:50


merhaut_jaromir píše: Pochop už, že já nemám žádnou obsedantní potřebu někam jezdit něco srovnávat, já mám možností srovnávání dost a dost, já jen napsal co jsem slyšel ... tečka.

Proboha merhautíku, to je slabá odpověď.
Pokud bychom si tady měli na fóru psát recenze takových srovnávaček jako jsi udělal ty, no tak to je úplně na dvě věci.
Sorry, kdybych napsal recenzi přímého srovnání DENSEN CD B-410 PLUS s ONKYO DVD SP-500, viz. fotka:

tak to dopadne ve prospěch hádej koho.
Nenapíšu.
Protože kdo chce low end, sáhne po tom levném, kdo chce víc, sáhne po dražším.


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:51:43


Zbynek

A netkvela Merhautova pointa v tom, ze se mu zvuk Densenu nelibil, co myslis? To srovnani uz byla jenom takova pridana hodnota.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:52:50


Donuts4

Ty si taky z celého textu vybreš, co Ti sedne, viď?

Jsou prodejci a "prodejci". Jsou profíci a amatéři.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:54:25


Donuts4

Necítím to z jeho textu.

A nabízím přímou konfrontaci našich strojů.

Možná se rozejdeme smírně - každému se bude líbit více zvuk přístroje toho druhého...



merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 20:03:31


Zbyňku, nejdřív si odpusť ty infantilní merhautíky, chlapce, jsem nepochybně o dost starší jak ty. To za prvé.

Za druhé jsi nic nepochopil. Já nepsal žádnou srovnávací recenzi, já napsal pár svých dojmů z poslechu jednoho zesilovače.

Napiš si srovnávacího co chceš. Třeba si srovnej sebe a efičáka, kdo je jaký end. End.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 20:07:25


merhaut_jaromir OK Merhaute, sorry.
Jsem ročník 196*, takže možná jsi starší.
Máš pravdu: End.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 22:20:56    Predmet: NENÍ TO FUČ, TADY JE TO CELÉ Odpovedať s citátom

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:01:04 ° Změnil/a: Martin


merhaut_jaromir napsal


DENSEN B-110 nový model integráče, druhý kus na Moravě jsem měl dnes několik hodin doma na první testování. Hrál jsem z Thule CDP B-150 Digi a na Dynaudio Controur 1.1

Rozdíly oproti mému naposlouchanému SONY FA777ES byly zřejmé od prvních sekund:

- pocitově více detalů - bohužel jen ve formě pseudodetailů, plus jako důsledek otevřenějších výšek

- pocitově větší zvukový objem - ale rozevlátější, méně uchopitelný

- živější údernější přednes - zejména u bicích byly ty úderové nástupy jakoby rychlejší

- otevřenější výšky - bohužel doprovázeno větší agresivitou, až sykavkami

- "prostorovost", bohužel alias fázová nekoherentnost - u Q-soundu Waterse Amused pes neštěkal od sousedů ale mezi bednama, vše bylo mezi bednama, u neefektních nahrávek byla scéna nebodová, ale oproti tomu co mám v uchu rozevlátá.

Není to zesilovač pro mne, je sice to, čemu se říká muzikální, ale pro mne je ten efekt "oživlosti muzikantů a větších hlav a nástrojů" jenom krátkodobý, pak si začnu všímat co mi vadí a pocity padají dolů.

Sony je podstatně ukázněnější a pro dlouhodobý poslech mého typu vhodnější. Umí podat i méně povedené nahrávky a přitom nějak extra nezabarvuje ty povedené.

Nicméně je to zesilovač, který může uspokojit spousty jiných posluchačů, co se rádi nechají strhnout životným projevem a nepitvají co a jak. Je fakt, že má malá Dynaudia ožila a to je tenhle Densen je ryze výkonově dost slabý.

Hráli jsme solidní audiofilská vydání staré rockové muziky 70.let, samí japončíci a repertoire repuk - Pink Floyd, ELP, Still Life + tedy ten haf haf Waters



-------

Borek napsal

U Densenu i EC výrobce doporučuje nechat přístroje zapnuté 72 hodin, pak se zvuk stabilizuje. Nemohu si pomoct, ale mám pocit, že to tak asi je. Pokud byly přístroje zapnuté např. 3 hodiny, byl zvuk jaksi syrovější. Když byly dlouho zapnuté vše si jaksi více sedlo...


---------------------------------------------------------
merhaut_jaromir

Pokud by to byla pravda - o těch 72 hodinách a stabilizaci - tak si nemohu pomoct, ale to by to byl zesilovač zmetek


-----------------------------------------------------------
Borek

Pak asi všichni seveřani dělají zmetky, má to v návodu THULE a myslím i Copland. A nebo si s tím doma přitápějí

-------------------------------------
eficak

to merhaut_jaromir

Neslyšel sem B-110. Po letech s B-100 souhlasím s Borečkem.
Hraje po delší době. Až se ustálí parametry vybíraných součástek.
A je-li to nový zesilovač, poukazuju na test v AV-Revue, kde u podobně konstruovaného integráče Pro-Ject 7, od Bohumila Sýkory, dochází k rozehrání po mnoha, mnoha hodinách. Po vychladnutí je návrat k plné kondici rychlejší. Polemizovat můžeme, je to Tvůj test. Já vím, že takhle jsi to slyšel.
Můj poslech jiného modelu, děleného Densen B-200, B-320 se Sonus Faber Cremona Auditor, dopadl na výbornou. Zahraný dělenec prvních 120 minut nepředvedl nic extra. A pak se prohřál a zaplnil obývák líbezným zvukem plným sytosti.
Densen B-110 je k mání za 44000Kč. Sony byl myslím za 70 000Kč, pokud se mýlím, oprav mě Merhaute, prosím. Tvůj Sony 777, bych raději srovnal s Densen B-130, B-150.
Kombinace kabelů je u Dánského syna velmi důležitá. Tebou vyladěná kabeláž pro Sony, nemusela podtrhnout malebnost interesantního vyslance hudebnosti. Sám sem smutně odprodával pod cenou reprokabely se ztátou 50%, neboť byly k nepotřebě. Kimber v teflonu je u mě dostatečně rychlý.
Kdo rád BVA, jako ty, ať se Densenu vyhýbá. Příliš mnoho barev.
Je dobře, že každý máme svůj zvuk. Přesto prosím raději založ nové vlákno. V B-100 je příspěvek nepatřičný. Přivedl sem ke mě našeho společného kamaráda Frantu. Ač zvyklý na špičkový čtvrtmilionový Gryphon, netrpěl. Martin, Bohuš, dadaft, Tačmud, MSW a další sykavky a ostrost nepozorovali.
Přesto díky za názor. Každá zkušenost je fajn.
Vím, jaké máš vybrané nahrávky a přesně víš, co chceš slyšet a odkud to má jít.
Já se od této intenzivní audiofilie osvobodil, poslouchám hudbu a ona mě naplňuje. Namísto hodin přibitých na tečně pravoúhlého trojúhelníku žiju a hýbám se s hudbou. Neboť na koncertě, na veřejné pouliční produkci, či v kostele žádnou stereofonní bázi nemám. Vnímám rytmus, barvu a rychlost, s jakou hraje. Gramofon osazený přenoskou Pro-Ject K6, s měřeným rozsahem do 50 kHz, to narvu d B-100, která jede : Frequency response (+0 -3db): 2-400.000Hz. A na tu rychlost mám návyk. Jak Jaromíre píšeš, živější, údernější přednes bicích.
Také nemusím řešit kvalitu nahrávky. Ano, ocením HDCD nahrávku a každou povedenou desku. Kamarád padressor mi dal své vlastní skladby amerického trance stažené z MP3. Vyslechl sem je s chutí a věnoval se toku tónů a fantazii samplů. Kratičké poznání slabé kvality mě nahrávky mi neznemožnilo plné soustředění na psychydeliktický nádech fantazijní a propracované taneční hudby. Přece když na náměstí zazpívá cikánka s chybějícíma zubama a vedle je slyšet tramvaje neuteču za roh. Všimnu si intonace, rytmu a barvy hlasu. Zda je v tom srdce, romská duše, stesk po "mamě". Když má folkař rozladěnou kytaru a je zachraplý, poslechnu text a celkový dojem. To nudné hi-fi mě uvedlo do propasti vyhledávání suprkvalitních nahrávek, co se protlačí nedokonalými aparáty. Žádný laciný a do toho počítám i těch 44t., není bez chyby. To uvádím více méně vícekrát. Ale když to poslládám, že to sedne, kašlu na audiofilii a poslouchám muziku.


-----------------------------------------------------------
Borek

jen jsem chtěl upozornit na skutečnost, že zmíněné značky vyžadují trochu více času po zapnutí aby se plně ukázaly. EC, Thule, Meridian, Myryad, .... se vypínají pouze do jakéhosi standby (vypínač na čelním panelu) kdy část přístroje je normálně zapnuta a pak stačí od zapnutí cca půl hodinka aby se dostaly do správné kondice (vypínač vzadu se užívá jen při delším vypnutí, např. dovolená).


--------------------------------------------------------
Martin

to merhaut_jaromir

Efičák není hluchy a jeho Densen hraje velmi dobře. Můj NAD taky potřebuje čas, i když jen pár minut ...


Martin
Administrátor

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:04:24


Zbynek napsal

Souhlasím s Efičákem, Sony FA777ES, to je ten 2x100W při 8 Ohmech, a cca 70.000,- katalogová cena na přelomu tisíciletí? Densen B-110 je jiná váhová (2x60W)/cenová(cca EUR 1.500,-) kategorie.

Těžko komentovat, neslyšel jsem to a ostatně každý si to musí naposlouchat sám.

Efičákova sestava na obrázku hraje skvěle. 10 let starý Densen B-100 je skvělý a jeho poslech je pro Dány ta nejlepší reklama...

Jinak B-110 není až tak úplně nový typ, aspoň dva roky je v prodeji.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:14:46


Densen si přimýšlí. Ty takzvané barvy nejsou ničím jiným než důsledkem jím vyrobených spektrálních změn v signálu. Na první vteřiny efektní, dlouhodobě by mě osobně z toho bolela hlava. A tu fázovou nekoherentnost, která vytváří pseudoprostor typu "tady všude byl" bych taky dlouhodobě neunesl.

Výrazné zvukové plus je ta údernost, nástupy úderů bicích. Ostatní uváděné "plusy" považuji z mého pohledu za šidítka a de facto mínusy.

Zvukové barvy mám tady rád, ale jen ty, které vyrobili muzikanti.

A především hudbu poslouchám rovněž, dnes a denně hodiny a hodiny. A z 99% docela neaudifilskou. Je tedy zbytečné mi podsouvat trojúhelníky a vymezovat se nějakým svým osvobozením v kontrastu k mé údajné intenzivní audiofilii. Já jsem svoboden zrovnatak, moje vnímání hudby není o nic méně emotivní. A věřím, že to platí pro naprostou většinu přítomných, ne jen pro vyznavače "muzikálnosti".

U mě vyvolal kupříkladu "technokratický" BVa násobně větší emoce a požitek z krásy muziky než "muzikální" Densen. Já BVa věřil každé slovo a tón.

P.S. Franta poslouchal taky Densena i BVa a shodli jsme se v názoru u obou.


lachim
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:19:54


merhaut_jaromir

bohužel potkáš spoustu posluchačů co se s tebou budou hádat, že "nám" to hraje tak nějak divně. že to nemá prostor, barvu a šťávu.
nechtějí spolouchat pravdu nahrávky. chtějí slyšet ten obrovský prostor, ty basy, ty jasné výšky...



Franta
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:30:02


Zdar kluci! Tak musím k tomu taky něco napsat. Jarda byl doma, ten to může posoudit nejlíp. Jsou to ale jeho konkrétní podmínky, možná jinde za jiné konstalace to bude zase jinak. Výsledek popsal přesně. Velká živost a bezprostřednost, až vyloženě elektronkový charakter. Bohužel nabourání prostoru a poměrů v nahrávce se projevilo taky. Možná ale, že opravdu je to citlivý přístroj a potřebuje trochu více péče. Jinak za tu cenu je to velmi dobré a dá se s tím pracovat. Musím to doma vyzkoušet.


Martin
Administrátor

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:34:11


merhaut_jaromir
to je tvůj názor, dle mě si Densen nevymyšlí, starší b100 má silný rozsah barev a umí zahrat i velmi suchý zvuk. Nástroje z něj realisticky.
Prostě se ti nelíbí. Mi se zase nelíbíl pomalý a rozpatlavající BVa ze kterého zní vše stejně, stejně uhlazeně stejně sterilně. Já akceptuji tvé názory, zkus ty nešpinit tuto bynikající značku jen proto, že ti nesedla.

lachim
spíše bohudík než bohužel, aspoň je z čeho vybírat


Franta
Člen

# Zasláno: 19 Lis 2007 23:47:28


Martin

Byl to jen první dojem, i když přesně popsaný. Počkej si na závěry po delší době. S tím BVa ale nemáš pravdu (objektivní), je to jen tvůj dojem v tvých konkrétních podmínkách. Zrovna jako Densen u Jardy. Chce to více zkoušek v různých konfiguracích. Kluci psali něco o citlivosti na kabely ...


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 03:16:31


Já beru, že to hrálo blbě. Mě samotnému se stalo, např. po zapojení na kuchyňské zásuvky, že Densen nehrál !!!
Pak sme zjistili, že jsou přehozené směry kabelů, blbá zásuvka, pasivní filtr sítě je povinný. Kabelama pro Sony vhodnýma jej můžete zarazit. Mnoho věcí, včetně nezahranosti mohou bránit tomu, aby byl dobrý.
Znám B-320. Je silný a dynamický. Zároveň jde z něj klid a kontrola. To je soupeř a vrstevník pro Sony.
Je zbytečné se vůči mě vymezovat Jaromíre, s Tvou neutralitou a jediným správným názorem na Muzikálnost. Necháme to tak?
Slyšel jsi a popsal slyšené.
Mějme každý svou cestu.

Srovnal jsi Densen B-110 s Sony. To je fakt. Popsal jsi výhodu BVA ve srovnání s Densenem, kterou jsi ale neprovedl.
Mám své lálá dva roky a ladím to víc a líp. Pozval jsem pro korekci svého dojmu kolegy z fóra. I ty jsi zván a udělej si názor sám.

Franta
Věřím, že jste to s Jardou Merhautem slyšeli stejně u B-110.
Byl jsi u mě. Co tedy pravíš na "vadný prostor a fázové změny"?
Nesouhlasí to s poměrnou spokojeností. Anebo to byla jen zdvořilost?
Jsem velmi vděčný kamošovi Radkovi, že pro poslechu mých předchozích sestav, řekl tvrdě svůj dojem. Pravda jediná má cenu. Takt je na místě naprosté nemožnosti sebereflexe. Doufám, že to není můj případ.

Ano, elektronkové středy. To je to co hledám. A ještě to láduju elektronkovým zesilovačem a elektronkovým Tube Boxem.
Díky Zbyňkovu CD Densen B-400 plus vím, že toho mého grálu lze dosáhnout i pouhým tranzistorem z Densenovského cd.

Navrhuju týden nevypínat. Hrát celkem hlasitě a použít Densen Demagic.
Kabeláž kvalitní, nejlépe jedné značky. Vyhovuje mi plně měděná, ale na dánských stránkách je vidět i Nordost, komplet RCA, síťový i reprokabely.
Zásuvka elekřiny by měla být samostatná k jističům. Bez lednice, mikrovlnky a pračky. Pasivní filtr sítě odzkoušet v různých hodnotách filtrace. Můj Densen poslouchám i bez filtrace. Nepíská, je dynamičtější. Ale s filtrem mě pohladí. CD mám na nejsilnějším filtru.
Rozehrejte, poslechněte a rád si o tom přečtu.

Sebereflexe nejsem schopen v odkazu na BVA.
Na odkaz BVA, jsem alergický. S Shan Emotion-530 sykal, pištěl a nehrál.
Ale Bohůšův model BVA-300SE se Sonusy Concert hraje pěkně. Pro mě po dvou letech s BVA už není cesty zpět. Vadí mi i pouhý pohled na samořezné šroubky v hliníkovém masivu žebroví chladiče.

lachim
Mluv za sebe chlape. Nepřímá kritika je neslušná. Je to spíše pomluva a to od tebe neberu.
Bavíme se tu o chvění zvuku. Ty spíše o podlézání Jardovi a o "nich", basařích atd.

Upřímě předpokládám, že Jardovy Dynaudia 1.1 a Sony s Thule, tvoří synergii. Výborně. Takže nic nevymění a nebude pak žít s BVA. Na tom se shodnem?
Je to zdařilá sestava a její zvuk je tak vyrovnaný, že Densen B-110 nenapodobil "ten" zvuk, který Jaromír čeká.
A třeba se Sellensenovi B-110 nepovedla a Jarda s Frantou na to kápli.
Jestli někomu z fóra věřím, je to Franta a jeho ucho uvyklé referenčnímu Gryphonu Callisto 220.



dadaft
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 05:21:01


merhaut_jaromir
merhaut_jaromir

efičákův B 100 hraje famózně. dokud jsme poslouchali klasiku nebo jazzík, nevěděl jsem, že je vůbec nějaký zesilovač pro reprodukci zapotřebí - "pseudodetaily", "rozevlátost" či sykavky nepřipadají absolutně v úvahu. rovněž je mu na hony vzdálena charakteristika fa777es - nic nepodává ani nebarví - zesiluje. až když jsme na závěr pustili trošku víc kousek goa, ucítil jsem tu sílu a kontrolu a přehled. šlapalo to bohovsky...

co se týče stabilizace: můj pioneer sa8800 se uvolní tak po 6 hodinách, opravdu hrát začne 2-3 den - - - nevypínám. není to zmetek. žádné vysvětlení pro to nemám, prostě je to tak.

buď se B 110 nepovedl, o čemž velmi silně pochybuju,
nebo je popsaný dojem mixem mnoha příčin: "studený" zesák, snaha najít rozdíly, nelibost z jinakosti - stejně tak se nám většinou nelíbí přinejmenším první poslech u někoho neznámého - zatímco majitel si ponořen v hudbě usměvavě lebedí a nevnímá množství drobných ruchů a hluků, protože ty nedílně patří k jeho domovu, my jimi trpíme. i zvuk je jiný. a odrazy z jiných míst. a strop je moc vysoko. a židle úzké, káva studená a Densen slabý...


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 08:43:18


eficak

ze se to i na tebe hodí ??
to mě rozesmálo. jak je to s tou potrefenou husou....?


Peer
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:27:36


eficak

Čeho jsem si všiml v tvém dlouhém příspěvku?
Jaký rozdíl zvuku je u tvého Densena při zapojení do pasívního filtru?
Menší dynamika? Pochopil jsem to správně?
Pak je to ale špatně, ne?


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:27:58 ° Změnil/a: palipol


Rekapitulácia:

1.Technokrati – hudbu majú radi, sú nad vecou, nič a nikdy im nebude dosť dobré, kompromisy nepripadajú do úvahy, čo nemá merateľnú veličinu, neexistuje.

2.Hifisti, Hájendisti... – hudbu majú radi, modlia sa ku kvalitnému zvuku, s vysoko subjektívnym pohľadom na vec, nevedia, a nechcú vedieť, čo je vlastne správne, žijú svoj farebný svet meditácií, ktorý bránia do posledného dychu a koruny.

3.Ostatní – hudbu majú radi, ale žiadne podrobnosti ich nezaujímajú, riešia (väčšinou nedôsledne) dôsledky, nie príčinu.

Nič krajšieho, ako keď sa z lásky k hudbe všetci zídu na HiFi názoroch.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:40:30


palipol

s dovolením....chybí ti tam ještě
4. pravdisti - ti co chtějí poslouchat všechny nahrávky v jejich nahraném zvuku


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 09:41:19 ° Změnil/a: palipol




4. Pravdisti


dadaft
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 10:53:21





lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 11:08:05


palipol

není tento obrázek spíše vyobrazením hifi fóra v jeho opravdovosti?


palipol
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 13:52:29 ° Změnil/a: palipol


lachim

Je, všimni si Martina a ďalších


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 14:41:14


palipol
JO.
Čí je hospoda?
Martinova. Už ide.

Pravdista poslouchá tubu v její opravdovosti.

Pod pódiem se směje se svou husou Lachim.
Oblíbený pro svou veselou družnou povahu.

Konečně je vzrůšo. Moje ikona hudebnosti napadena.
Hola! Polnice hlas volá!
Pravdisti slyší pravdu z lacineho tranďáku


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 14:52:08


eficak

se směju.
jsa prostoduchou osobou, nechápu tvůj veršotep.
nevidím husu ani martina.
jediný pán ve dveřích, s tou zahnutou hůlkou, mi připomíná majitele studia eso.
a co já znám 2 další pražské pravdisty, tak nikdo neposlouchá "tu" pravdu z laciného tranďáku


PiMBeche
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 16:10:59


eficak
lachim

aby sa ta bitka nestrhla naozaj, este ze ja uz som vyletel tym oknom....


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:15:23 ° Změnil/a: eficak


Hospodský je Martin. Jeho banovací hůl postihne v podstatě všechny rváče.
Vzhledem k časům mých příspěvků, jsem Ponocný efičák.
S hlásnou troubou = polnicí s jasným hlasem, ne-li basem.
Pracuji v tamdemu s hostinským.

lachim
ano, nejsi pod pódiem, nýbrž na peci, kde si meleš svou zatuchlou meltu hlav nehlava.

PiMBeche bude první doma, čímž ho paradoxně jediného pochválí.

Peer, je to tak, že s filtrem je trioda ve středech více zřejmá. Prostor plný a zvuk sytý.
Když chci požít basů a dynamiky, dám na filtr, kde je zvuk ovlivněn jen pasivně zapojenými tlumivkami. Správně je tak, jak se líbí.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:21:29


eficak


když tak illy nebo lambo, rukulíbám
a kde jsi ty?


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:23:05


eficak

s tebou sobě určenou postavou, jako lampofilem, nelze souhlasit


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:26:55


lachim
Lambo? Eště k nám nedorazila. Uvidím a zajdu.
Kde jsu?
Speciálně pro tebe, pravdomluvně ostatní snad čtou:

ponocný efičák s hlásnou troubou, v pravo dole.
Halapartna hahlazuje zbytečné sváry hladivou diplomatickou důrazností.


lachim
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 17:29:09


eficak

já čtu určitě. ty však ne. viz můj text hned nad tvým posledním
takže ty jsi kdo. ponocný určitě ne. ponocného v této alegorii může dělat pouze člověk hifi naprosto neznající


Zbynek
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 18:42:37


Tak to jsem se dlouho tak nezasmál, jak nad tím Ladovým obrázkem v našem kontextu.

Samozřejmě, že pokřápat se navzájem je nesmysl.

Musíme na to jinak, tak jako v "Amores Perros" :


DOG FIGHT !!

Svého pitbula mám tady:


Na snímku zrovna drtí ONKYO DVD přehrávač, než ho za odměnu zabalím do ručníků, ať v teple (a láskou zahrnut) vyčkává na dalšího soupeře.
Nebojí-li se merhaut_jaromir, tak vezme svého Soňáka a dojede do Ostravy ho v mé poslechovce vhodit do přímého srovnání s mými Denseny.
Když ještě kolem toho vymakáme nějaký ten systém sázek pro (kolem nás při poslechu nervózně poskakující) ostatní hi-fisty, máme business model jak fík!


eficak
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 20:55:13


palipol
Geniální a výstižný obrázek. Ladovská zima.

lachim

PROČ NEJSEM PONOCNÝ ?
Poslední příspěvek v 3:30 h ráno. Kdo je větší ponocný?
Jedině náš australský kolega, ale to je jiné časové pásmo.

Funkce ponocných byla také zapálení a zhášení lamp.
Takže LAMPOFIL.

Zbynek
Ale kdo určí vítěze?
To si opravdu říkáš o Ladovskou poetiku.
Jen namísto kávomlýnku s Meltou, bude Lachim používat Tvůj 15-ti Barový Krups.


587sk
Člen

# Zasláno: 20 Lis 2007 22:49:28 ° Změnil/a: 587sk


Neviem prečo by automaticky mal iný model hrať rovnako (dobre)
a navyše s odstupom 10 rokov.

A ešte: BVAudio je dobrý zosilovač za dobrý peniaz,
ktorý si hudbu nevymýšla a nevyrába nejaký pseudopriestor
ako mnohé iné zosilovače v tejto cenovej.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 07:29:01


eficak

Tak sázet se nemusíme a vítěze si určí každého uši samostatně.

Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 11:08:39


"Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře" - ano, přesne to jsem provedl

P.S. Domlouvám si domů vyzkoušení integráče BVAudio, to mne momentálně zajímá víc než Densen. Tomu dám šanci až jako kompletu i s CDP ze stejné dérie, to už bude snad rozehřátej a usazenej ...





Autor Zpráva
bohus
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 12:54:31


Já se našel. v rohu vlevo dole si pěkně tancuji a Vaše bouře jdou kolem mě. A k tomu BVa, mám doma A300SE a nedávno jsem jej opět vyzkoušel s rozehranými repro JMR Cantabile Signature a myslím si, že odpůrci BVa by byli silně překvapeni.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:37:55


Teď jsem se vážně pobavil

Marek Kubík, co vozí Denseny a co s ním byl i u mne mi přeposlal SMS ve znění, cituji: "Pane Kubik, Jarda Merhaut pomlouva na foru Densen Vami zapujcenou B-110? Ales Gree" - konec citace.

Takže pro Aleška udavače speciálně:
1. nauč se psát česky příteli
2. seber odvahu o napiš podepsaný názor sem
3. nic jsem nepomlouval, napsal jsem své poslechové dojmy, tytéž dojmy jsem samozřejmě sděloval i Markovi přímo u poslechu, nejsem ani vlezdoprdelka, ani zbabělec, ani pomlouvač a ten zesilovač má své čaro, ale ne pro mne.
Tak co, najdeš odvahu a ozveš se?

Samozřejmě, že Densen B-110 ještě uslyším v jiné konstelaci i s CDP, u Franty, v Recalu, u Marka, i u sebe ... a samozřejmě, že vše zase popíšu.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:49:45


merhaut_jaromir
že se nestydíte...


boxer
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 15:57:12


merhaut_jaromir

Jasně.Hanba,

Aleš G. si slušně bonzuje za zády (česká to vlastnost přímo vlastenecká)
a ty ho takto věřejně práskneš.




P.S. A pak že svět není malej.


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:01:04


A dalsi lolec, jdu si pro popcorn, dneska tu bude zase sranda.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:10:53


tak tak
merhaut_jaromir
mohl jste mu slušně v soukromí rozbít tlamu a nás z toho vynechat...


eficak
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:11:51


Jsi nervák s chvaty zápasníka.

Vyhledáváš spory.

Jsi problémový přitom mi to přijde, že ty sám, máš problém.
Viz loňské vyhrožování bitím Martinovi Adminovi.
Je to na zamyšlenou.
Na všechny Tvé otázky si najdi odpověď v mých předchozích příspěvcích. Všimni si mé cizelované, líbezné češtiny
Je čas zvolat že Tvůj čas ještě nenadešel. Až se budeš cítil lépe, ubohý nemocný příteli, ozvi se a rád Tě tu opět uvidím.

Budeš teď psát, že až mě potkáš, naděláš více malých Alešků.
Vím, že jsi velký znalec rocku, nahrávek všemožných kapel a nahrávek, remasterů a rozumíš autorskému právu.
Ani hrubé urážky mi nezabrání, brát si z Tebe tobré.
Zatím tu však není místo, pro hloupé vulgarismy.
Pišme si raději o hudbě a lásce k ní. O svých osobních oblíbených typech zkreslení k němuž řadím i zvuk onoho BVA.


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:27:51


Aha Alešku efičáku,

takže:
- já na diskuzní fórum o hifi popíšu jak slyším Densen a jeho plusy i mínusy
- ty napíšeš (nesmyslnou "češtinou") lživou BONZ SMS o mém údajném pomlouvání
- já na tyhle manýry veřejně upozorním a mám z nich legraci.

A nakonec jsem já podle tvého výronu:
- nervák,
- vyhledávám spory,
- problémový,
- ubohý nemocný
a urážím tě.

Jo a mám své oblíbené typy zkreslení BVA ...

K tomu všemu mám pro tebe jediný vzkaz: chováš se jako typický malý chycený udavač. Maska ti spadla a žádné tvé infantilní veršíky ji zpět nenasadí ...


fotolaik
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:39:40


to merhaut_jaromir : btw take me neprislo, ze by jsi nejak spinil Densen - napsal jsi svuj nazor a ejhle...ostatne myslim ze i Lachim /clovek ktereho celkem dobre znam a znam jeho pomerne strizlive a zdrave nazory/ byl eficakem "pranyrovan" za svuj prispevek...to je osud...


eficak
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:40:41


Tiskové komuniké.
Děkuji kolegovi Jaroslavu Merhautovi, za představení veřejnosti.
Jsem to já, Aleš Greé a mám intimní poměr se svým integrovaným zesilovačem Densen Beat B-100.

Celou značku syna dánska vnímám, jako osobní objev kouzla tranzistoru s darem poezie.
Zmínky o Merhautovu poslechu B-110 od stolu za studena, ve mě vyvolává úzkost, která mě přiměla poslat SMS p.Kubíkovi z Mark-audio Kroměříž.
Investice do potřebného sortimentu za nemalé peníze, dlouhá cesta na sever a zpět, dobrá vůle, půjčit blízkému Studiu Recal Zlín a jeho člověku Jardovi Merhautovi, nový, u nás dosud neslyšený zesilovač, je mi velmi sympatická.
Jarda dostal dánského prince pod nos a jeho dehonestace tady je pro mě neslušná. Pak rád žaluju a plně se k tomu přiznávám. Je odporné zneužít cizí práci pod záminlou žádosti o poslech. Nelíbí se mi to a bojuji proti Jaroslavově opovržlivému jednání. Severská manufaktura s jedním z nejtěžších daňových zatíženích na světě dělá něco, co se mi líbí.
Zamýšlím zakoupit CD B-410 a nejaké další menší věci od p.Kubíka. Těší mě, že se nemusím obracet na Waršavu a mohu si před koupí poslechnout Densen před objednávkou.
Když si Merhaut uvádí mé jméno, dokončím jeho libé snažení a poskytnu i fotku efičáka.



fotolaik
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:54:21


to eficak : a neni Ti divne, ze ten, komu jsi "zaloval" to rovnou poslal uzivateli merhaut_jaromir ?? premyslel jsi, proc to udelal ? nemuze to byt treba i z duvodu, ze mel tak trochu legraci z onoho "hot bonzu" ?? ze uz treba znal nazor Merhauta, kteremu byl ochoten Densen pujcit ?? Sice jsi nam napsal, co Te pudilo k napsani one sms, ale to Te lituju...pokud v Tobe vyvolava uzkost nutici k posilani takovych sms pouhe vyjadreni - zverejneni nazoru jednoho cloveka, nechtel bych videt, co s Tebou treba udela zprava o korupci ve statni sprave apod...
cizelovana cestina v Tvem podani uz fakt nic nezachrani....na druhou stranu chapu, ze mozna ritolezectvi u sveho prodejce ma za nasledek lepsi ceny a pristup ..nevim, muj prodejce nastesti unese i neprijemnou pravdu ..
vsem se omlouvam za offtop ..ale nedalo me to....


Acon
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 16:55:43


chalani, čo sa tu jebete, nemáte inú robotu
Tie hnusné bakeliťáky sú recyklovateľné?


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:11:12


Pominu přiblblé veršovánky, tak uvedu hlášení Rádia Efičák Jerevan na pravou míru:
- o nic jsem nikoho nežádal, netestuju, nesnáším totiž přepojování kabelů tam a zpět, ukecat se nechám jednou do roka dvou
- Marek Kubík mi sám o své vůli nabídl, ba vnutil , že zesák ke mně doveze a že ho společně poslechneme a že k tomu ještě zavolá Frantu
- nic mi nepůjčoval, ani jsem to nechtěl, zesák si zase odvezl
- všechny své poslechové dojmy jsem okamžitě referoval do pléna, Franta své - až na výjimky tytéž - taktéž, nic takto v plénu nevyřčeného jsem nenapsal
- žádná dehonestace se nekonala, žádné odporné zneužití něčí práce, žádné opovržlivé jednání - nakonec si to každý může přečíst, co jsem Densenovi napsal.

Já fakt nemůžu za to, kam až se dostal Aleš efičák Greé, kdy se pod spadlou maskou bodrého rozverného lidového básníka skrývá ulhaný udavač, blábolící po svém odhalení už úplně z cesty ...

Je mi jen k smíchu.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:13:16


nemuze to byt treba i z duvodu, ze mel tak trochu legraci z onoho "hot bonzu" ?? ze uz treba znal nazor Merhauta, kteremu byl ochoten Densen pujcit ??
fotolaik
to ovšem netušil, že s tím merhaut okamžitě vyleze ven jako malý jarda - tušit to, neposílá nic...
bych řekl


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 17:36:12


Kdyby Aleš BONZ efičák Geé tušil, že dovozce Kubík byl u toho poslechu Densena u mne doma a že se té debaty o zvuku sám účastnil, tak efičák by nejspíš bonznul Kubíka přímo do Dánska !

dadafte: uveď mi jediný argument proč bych neměl bonznout bonzáka, co se tu navíc ksichtil - do dnešního spadnutí masky - jako chápající přítel všech?


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 18:15:36


merhaut_jaromir

1/ byla to soukromá zpráva
2/ obzvlášť u smsek je velká pravděpodobnost, že budou vytržené z kontextu
3/ nezaregistroval jsem žádný pokus o osobní kontakt s efičákem za účelem vyjasnění si věci
=
bonzák bonznul bonzáka


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:08:24


dadaft

1/ byla to především lživá pomlouvačná zpráva za mýma zádama,
2/ jaký kontext? že bonzo netušil, že adresát byl u testování a že mi to přepošle? že je hloupý?
3/ čeho vyjasnění? proč jako bonzoval? děkuji, nechci

= jak vidno, nepochopils


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:13:58


Jé, tak to je zábavné vlákno. Taky si skočím pro popcorn, protože to je kino jak blázen.

Už vidím potřebu vyjádřit se k:
1) Merhautově odpovědi
2) Efičák a jeho SMSka

Nejprve první téma. merhaut_jaromir mi odpovídá "Ale není nad přímé srovnání obou zesíků v jednom místě na jinak shodné aparatuře" - ano, přesne to jsem provedl

Kroutím hlavou, je ten chlapec opravdu jen tak nedovtipný nebo je záměr vytrhnout moji větu z kontextu vlákna?

Stručně zrekapituluji: merhaut_jaromir dá proti sobě zesilovače SONY a DENSEN a napíše jak to slyšel. Reaguji. Poměřoval "hrušky s jablkama". Poměřoval dva výkonově i cenově nesouměřitelné zesilovače. Nabídnu mu svoji sestavu k přímé konfrontaci. A on se jen vykucuje "to jsem provedl".

Neprovedl!

Takže (kino je tady!!!) bez servítek: poslechový test Sony FA777ES vs. DENSEN b-110 , to je jako srovnávat VOLVO S80 s AUDI A3 a tvářit se, že to je OK a vynášet hodnotící soudy!
A když se přihlásí někdo, kdo klidně proti VOLVO S80 nasadí svoji AUDI A6, tak tu máme trapné výmluvy...
Sorry, ale také jsem testoval svoji sestavu proti levnějšímu SONY zesilovači a určitě o tom nikde psát nebudu. Nebylo by těžké těch pár vět s několika květnatými přídavnými jmény hodnotícími zvuk vytlačit, i závěr by byl jasný (Soňák k pláči), ale neudělám to - bylo by to bezcenné plkání.

Opakuji: moje sestava je schopna se Soňákovi postavit a hodnocení si pak udělá každý sám...


merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:32:18


Pochop už, že já nemám žádnou obsedantní potřebu někam jezdit něco srovnávat, já mám možností srovnávání dost a dost, já jen napsal co jsem slyšel ... tečka.


dadaft
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:33:06


merhaut_jaromir

1/ byla to soukromá zpráva - z toho se nedá vykroutit - a kubik ji vůbec neměl dávat dál - jenže v česku to nic neznamená...
2/ zkus si ji ještě pořádně přečíst - je blbě formulovaná, ale není to náhodou OTÁZKA?
3/ tak se to mezi lidmi dělá - z tvého počínání mám pocit, že je za tím něco osobního - už označit tu sms za lživou a pomlouvačnou je dost divoké, ale VEŘEJNĚ urážet efičaka, aniž by sis aspoň ověřil, že to není nějaká bota...
=
závěr ať si učiní každý sám


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:38:47


dadaft

Obhajujes neobhajitelne.

Zaver? No, tentokrat eficakovi nepomuze ani rymovacka o sto radcich, takovou prasarnu mu uz nikdo neodpare.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:40:27


Druhé téma: Efičákova SMSka.
2.dubna 2007 a Antal Menyhárt, alias Ungaro, dobrej týpek z Budapešti (a jeden z adminů německého hi-fi fóra) si na fóru vylil srdíčko, že se mu zkratoval jeho 10 let starý DENSEN B-100 a po zaslání do Dánska nemá feedback, jak to s opravou vypadá.
Vlákno je zde: https://www.proxyweb.net/---http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=29&thread=8172&back=&sort=&z=1

Samozřejmě se hned ve vlákně začalo rozebírat to a ono. Jde o německé fórum a nebudeme si nalhávat, kupní síla německy mluvící oblasti je v tomto oboru zřejmě největší.

A tehdy se našel nějaký tamní Efičák, který poslal mail do Dánska Thomasovi. A kdo na fórum nepřišel? Thomas Sillesen! 1.června, příspěvek Nr. 140. a píše: "...I have been made aware of this tread yesterday by a customer who send us a link by mail...."

Celou historku si můžete přečíst sami. Vysvětlil Ungarovi "kerá bije", Ungaro se s vysvětlením spokojil. Zesilovač mu opravili, vylepšili a dostal to zdarma (i když to Ungaro nekupoval "z první ruky" a neměl tedy nárok na doživotní záruku). Závěrem Ungaro šťastný.

Jestli tam někdo kamenoval toho neznámého, kdo Thomase informoval o vláknu? Ani náhodou , to jsou prostě Němci.

Když si čtu historku o Efičákovi, Kubíkovi a Merhautovi, tak strašně kroutím hlavou, nevěřícně, nad tím amatérismem.
A nekroutím hlavou nad Efičákem ani nad Merhautem.

Kroutím nevěřícně hlavou nad tím - někde psáno "dovozcem", někde "prodejcem" - Kubíkem. Projel jsem justici a jednoho kroměřížáka našel - šestatřicet let - proboha to už by v té hlavě mohl něco mít.

Tady na fóru jsou prodejci dělající guerilla marketing svým produktům, chvályhodně se snaží, makají. Velký Thomas v Dánsku když dostane mailem info ihned sedne za PC a s bezvýznamným Ungarem to řeší.
A v Čechách? Srandaprodejce a srandadovozce Kubík dostane SMSkou info a... přeposílá ji dál k zesměšnění toho kdo mu bezelstně dává cennou informaci.
Kubík - to je pro mě v této historce největší tragéd.
Měl by to být on, kdo sedne za PC a tady do fóra napíše: B-110 není rovnocenný soupeř pro ten typ Sony. Nabídnu proto merhaut_jaromirovi typ ten a ten a poslech pro všechny zájemce bude tehdy a tehdy tam a tam.

To jsme my Češi. Cimrmani popisují v "Hospodě na mýtince" hospodského, který si otevřel hospodu, ale "chodili mu tam lidi". A my se tomu smějeme.
My ale máme "prodejce" (dívám se na oficiální stránky Densenů, ČR pořád nemá distributora, takže Kubík je asi jen nějaký čičmunda), máme "prodejce", který je vlastně stejný...

Áááh Eki, ještě že máme aspoň Tebe, protože jinak je to děs běs


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:48:25


Proboha, Pumpar ma byt nasim spasitelem? To uz snad, aby priletela ta flotila Astara Serana.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:49:50


merhaut_jaromir píše: Pochop už, že já nemám žádnou obsedantní potřebu někam jezdit něco srovnávat, já mám možností srovnávání dost a dost, já jen napsal co jsem slyšel ... tečka.

Proboha merhautíku, to je slabá odpověď.
Pokud bychom si tady měli na fóru psát recenze takových srovnávaček jako jsi udělal ty, no tak to je úplně na dvě věci.
Sorry, kdybych napsal recenzi přímého srovnání DENSEN CD B-410 PLUS s ONKYO DVD SP-500, viz. fotka:

tak to dopadne ve prospěch hádej koho.
Nenapíšu.
Protože kdo chce low end, sáhne po tom levném, kdo chce víc, sáhne po dražším.


Donuts4
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:51:43


Zbynek

A netkvela Merhautova pointa v tom, ze se mu zvuk Densenu nelibil, co myslis? To srovnani uz byla jenom takova pridana hodnota.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:52:50


Donuts4

Ty si taky z celého textu vybreš, co Ti sedne, viď?

Jsou prodejci a "prodejci". Jsou profíci a amatéři.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 19:54:25


Donuts4

Necítím to z jeho textu.

A nabízím přímou konfrontaci našich strojů.

Možná se rozejdeme smírně - každému se bude líbit více zvuk přístroje toho druhého...



merhaut_jaromir
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 20:03:31


Zbyňku, nejdřív si odpusť ty infantilní merhautíky, chlapce, jsem nepochybně o dost starší jak ty. To za prvé.

Za druhé jsi nic nepochopil. Já nepsal žádnou srovnávací recenzi, já napsal pár svých dojmů z poslechu jednoho zesilovače.

Napiš si srovnávacího co chceš. Třeba si srovnej sebe a efičáka, kdo je jaký end. End.


Zbynek
Člen

# Zasláno: 21 Lis 2007 20:07:25


merhaut_jaromir OK Merhaute, sorry.
Jsem ročník 196*, takže možná jsi starší.
Máš pravdu: End.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 02:52:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
No jo, taky na to čumim a nestačím zírat Shocked Rotfl
Ale pěkně to všechno Merhaut napsal.

Bonzáka se všichni zastávají, takovej Dadaft v tom vláknu doslova exceluje ...
Efičák práskač, to je zase jednou veselo.
Nedej bože, aby někdo napsal, že to hraje blbě!
Jarda dostal dánského prince pod nos a jeho dehonestace tady je pro mě neslušná.
Novodobá rádobycenzura v praxi.


densen B100 je parádní zesák a efičák je můj kámoš, nevím, proč bych se ho neměl nezastat. není až tak úplně jisté, že udělal to, co mu všichni podsouváte, že udělal. každopádně s merhautovou prasárnou se to nedá srovnat - proti němu zde však nepadlo ani slovo. doporučuji si na f-sportu přečíst zbytek toho příběhu. kdyby náhodou taky zmizel, umístím ho zítra tady - tady bude v bezpečí, žádný ban nehrozí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 09:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

No já za prvé nikomu nic nepodsouvám, já se tím vším jen bavím.

Za druhé je úplně jedno kdo je čí kámoš, nicméně je hezké jak spolu dokážete jednat, což taky o mnohém svědčí.

A za třetí osobně považuju za mnohem větší sviňárnu to, co udělal/měl udělat efičák, než to, že ho u toho někdo nachytá a ukáže světu - to považuju naopak za zcela normální a legitimní jednání. Kdyby to takto dělali všichni, tak se spoustou problémů se tato země nemusí vůbec potýkat ... všechno souvisí se vším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 09:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdy bych netušil jaký binec nastane když se napíše že Densen xxx se zdá o něco horší než Sony xxx . Korunu tomu nasadí Admin s vymazáním části příspěvků - kdo nestíhal číst je z toho na palici.
Teď doufám nezačne p. Merhaut vysvětlovat naprosto nesouvisející (alespoň pro mne) odkazy jistého Zbyňdy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 09:39:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut tam už reagoval Smile Teď ještě čekám, že můžu za třetí světovou válku ...

Ten Densen, to musí být sakra snad nějaký zednářský zesilovač Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 09:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Co zednářský, ale ono jak jsem si všiml bývá takovým pravidlem, že o nějaký zesilovač/bedny/player je tvrdě bije většinou ten, kdo to ho ještě moc neslyšel/nepoznal a to za co se bije je tak asi zhruba to nej, co měl zatím čest potkat. Že za tím jeho součsným nej jsou ještě míle a míle dalších lepších věcí samozřejmě nevidí či není ochoten vidět či si přiznat a kope kvůli tomu kolem sebe jak splašenej ... no asi kůň. Wink

Viz nedotknutelné XAVIANy, teď nedotknutelný DENSEN, atd ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 09:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak ještě mě tak zůstává rozum stát (už se v tom fakt nebudu dál rýpat) v souvislosti s tím co vygooglil jistý Zbyněk ... hoši se přou o Densenu a práskací SMS, ale Zbyněk hned přispěchá a začne googlit, aby na podporu spolubojovníků na protivníka vyšťáral nějakou (zcela nesouvisející) sviňárnu a mohl protivníka pošpinit jak to jde?

No tak to je ovšem velmi silné kafe a je hezké vidět, jací hajzlíci se mezi námi pohybují ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 10:14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT napísal:
densen B100 je parádní zesák a efičák je můj kámoš, nevím, proč bych se ho neměl nezastat. není až tak úplně jisté, že udělal to, co mu všichni podsouváte, že udělal. každopádně s merhautovou prasárnou se to nedá srovnat - proti němu zde však nepadlo ani slovo. doporučuji si na f-sportu přečíst zbytek toho příběhu. kdyby náhodou taky zmizel, umístím ho zítra tady - tady bude v bezpečí, žádný ban nehrozí...


dadaft, v podstate mi ta je uprimne luto:
ides na navstevu k svojmu kamosovi a jedine co mozes je suhlasne kyvat hlavou nad jeho soundom - ak to robit nebudes tak ta nemilosrdne niekomu uda...

to mas fakt podarenych kamosov Smile

potom mi je jasne ze vsetci po navsteve bonzaka su tak spokojni ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 10:15:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona ta capina o mafiích jde vygooglit už léta letoucí, já jsem o tom kdysi mluvil i s Cibulkou, ať tu blbost dá pryč, ten se "statečně" vymlouval na novináře co mu to dodal, ať se domluvím s ním, ten se zase vymlouval, že to tak dostal od policisty ... pak jsem to vzdal. Mám se soudit s Cibulkou? Mezitím se ti mafiózové stejně vystříleli, zbytek zmizel, nebo je v base - a zůstal jsem jen já, evidentně boss nejvyšší Smile

Já jsem od té doby velice opatrný v tom, soudit někoho jen podle toho, co se kde o něm píše anebo skrz co ho někdo vyšetřuje. Nikdy bych - do vlastní zkušenosti - nevěřil, co se u nás může stát po triviálním ukradení občanky.

To ještě vynechávám legrácky typu zásahové komando u nás před činžákem, srandovní výslechy v Praze u tzv. elitních policistů, kdy přede mnou mávali velkým šanonem, ve které byly dva papírky, kopie občanky jiného Merhauta, a převod čehosi u notáře s "mým" podpisem se sklonem na opačnou stranu, než používám já ... a grafolog, to prý není jen tak ... román bych mohl napsat.

Mě to vygooglování samotné nevadí, sám jsem zvědavý a googluju ledasco taky. Ono to dokonce funguje jako dobrej filtr pro odhadnutí lidí - podle jejich různorodých reakcí. Jen trdla skočí na takový špek a mají pocit, že pronikli do temných struktur a odhalili mafiána na útěku Smile Těm rád přidám ty "temné vyhrůžky" - o tom, že by se divili "co všechno se může stát".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 10:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Aaaa Lulínek už mě zase zabanoval, tak použiju desátou identitu, výhoda vystupování pod vlastním jménem je, že i tu desátou každý pozná ...

A můžeme pokračovat i tuná Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 10:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut, píšeš :

Zaver? No, tentokrat eficakovi nepomuze ani rymovacka o sto radcich, takovou prasarnu mu uz nikdo neodpare.
---------------------------------------------------------
Scénář pronásledování ještě postrádá zmínku o těžce pracující přadleně z Leninových závodů, jak přeplňuje normy, zatímco zlovolný bonzák efičák posílá SMS dovozcovi s trestuhodnou otázkou, zda je pravda, že mu pučil zesák, aby ho debilně setřel, proč pučuje Merhautovi zesík, když je hluchý a sprostý.
Ano, s takovými zatočíme. Lidový tribunál vedený bezúhoným prokurátorem Merhautem, co vyhrožuje fyzickým napadením obsluze google, odsoudí bonzáka k doživotní ostudě, s výkonem trestu okamžitě
.
Ano přijímám Tvůj verdikt Merhaute.
Když se mám vyjádřit k něčemu tak zásadnímu, jako je má zesilovačová ikona, napíšu si s Frantou, p.Kubíkem a pak si udělám svůj názor.
Nenechám tak blbě odpravit dánského prince a uvědomím o tom členy fóra i dovozce, co ti jej na Tvou žádost pučil, protože to je zavádějící prasárna.

Ten právě se rozběhlý scénář, který tak žhavě podporuješ, je spíš o Merhautově vidění spiknutí. Když se teda kouknu do google, všude se jen agresivně prezentuješ, jako ochránce morálky. Může to být skrývání něčeho v tobě. Přesáhls hranici uvěřitelnosti. Tím se pro mě stala kausa bonzák efičák úsměvnou. A co, ptám se a zjišťuju skutečnou situaci od všech zúčastněných stran. Než pálit od boku cowboji, zeptám se a udělám si vlastní názor. Pak píšu.
---------------------------------------------------------
Merhautovo Thule CD-150 má totéž doporučení, jako Densen. Nevypínat! Zapojení typu, které používají obě dánské firmy vyžadují stabilizaci.
Jak Merhaut píše o Densen B-110, je to zmetek, když nehraje okamžitě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
tolerance


Aka je to tolerancia ked nenechate cloveka povedat si svoj nazor?

Ak je ten zosilovat naozaj dobry, tak ho urcite neznici merhautov negativny verdikt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:06:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Efičáku, drobný detail, nic takového, cituji: "Zaver? No, tentokrat eficakovi nepomuze ani rymovacka o sto radcich, takovou prasarnu mu uz nikdo neodpare." jsem nepsal.

Zrovna tak jako nepsal další věci, vůči kterým se tak plamenně vymezuješ ....

Namísto SMS bonzů se proto nauč raději číst a psát česky.

P.S. A už se raději sám vypni efičáku ...


Naposledy upravil merhaut dňa Št november 22, 2007 11:42:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:

Mě to vygooglování samotné nevadí, sám jsem zvědavý a googluju ledasco taky. Ono to dokonce funguje jako dobrej filtr pro odhadnutí lidí - podle jejich různorodých reakcí. Jen trdla skočí na takový špek a mají pocit, že pronikli do temných struktur a odhalili mafiána na útěku Smile Těm rád přidám ty "temné vyhrůžky" - o tom, že by se divili "co všechno se může stát".


merhaute, jak jsem říkal, já vím, že jo. málokdo tomu jen tak věří, ale ono se opravdu může stát, že člověku na parkovišti ukradou občanku a za nějaký čas je z něho zničehonic obviněn z třistamelounového podvodu. a věřím, že to pak není jednoduché.
myslíš si teď, jaks nás dostal a jistý vlezdoprdelka4, zn."vždy na správné straně", tě o tom ujišťuje.
tak se podívejme se na merhauta:
dostane od jiného vykutálence, shodou nešťastných okolností prodejce hifi, soukromou zprávu napsanou A.G. - znění známe. aniž by zkoumal, jestli je TAHLE občanka pravá nebo kradená, veřejně obviní A.G. z udavačství, k čemu se se svým kyblíčkem špíny s chutí přidají další...
někteří to vidíme jinak, rozběhne se živá diskuze.
pak zbynek bez podrobností příjde s frantou mrázkem - - - jestli celá záležitost mohla být do této chvíle považována za nejasnou, teď se ukáže, kdo je kdo:
merhaut podle reakce ví přesně, o čem je řeč, ale neuvede to na pravou míru (třeba mezi čtyřma očima), příliš to bolí a tak kope kolem sebe a napíše: ".....čti pečlivě. Hlavně měj na paměti jak všichni dopadli To by ses divil, co všechno se může stát, věř mi ..."
tohleto se ve světle textu, který následuje, nedá vyložit jinak, než jako výhružka - byla to výhružka - třebaže jí bude v této chvíli chtít merhaut interpretovat jako povedený vtip. není žádný blbec. myslí si o sobě, že je velmi, velmi chytrý...

to, co si chceš chránit, je dávno pryč merhaute. je mi to líto, ale je to tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Technický dotaz na efičáka, na jeho: "Zapojení typu, které používají obě dánské firmy vyžadují stabilizaci.". O jaký typ zapojení jde? Jistě víš o čem píšeš, takže jistě znáš i odpověď. Pouč mě ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

2 efičák
Doteraz som sa len dobre bavil, ale už to je smutné,komunizmus ešte nevymrel.... Vyjadrenie vlastného názoru=prasárna, kto má iné "uši" ako efičák= hluchý, kto mu "šáhne na ikonu"= sprostý,kto má iný názor= zavrieť mu hubu...
Ale nahlásenie človeka s iným názorom z ekonomických príčin,aby som z toho niečo mal, nie??=normálne , tvrdenie nepravdy,ak mám z toho profit= morálne...
Už len čakám, kedy niekoho zmlátia...
Toto sa Vám fakt na f.sporte zdá normálne (a morálne)???
Začínam mať chuť si tú "ikonu" požičať a zmerať tú "farebnosť" a niekde to vystaviť, až potom bude sranda.. Je zaujímavé, že práve tie "ikony" s prevratným zapojením nikdy žiadne merania "muzikálnosti" nezverejňujú a zásadne sa vyhýbajú recenziám, kde by sa im to mohlo stať (napr. Stereophile).
merhaut
" O jaký typ zapojení jde?" -zrejme nestabilný, ak vyžaduje stabilizáciu.
Edit:Hľadal som nejaké merania, tu je to:
Jediné, zrejme prvé aj posledné objektívne hodnotenie s meraním..
B-100 (Stereophile..)
"However, the amplifier wasn't to keen on reactive loading. A load of 8 ohms in parallel witj 2uF resulted in bursts of oscillation on the negative cycle; as did as little as 0.1uF loading, the steady-state response overshoots to +10dB at 112kHz. This amplifier was not unconditionally stable""As regards for distortion, the Densen was perfectly satisfactory but didn't meet the manufacturer's specificationof a typical 0.01%/ For example, when the Densen was cold, THD on a 1kHz tone measured 0.15% at 10W into 8 ohms. Once warmed up, the Beat 100's THD fell to 0.13%. At rated power, the distortion figures were 0.2% at 20kHz, 0.3% midband, and 0.3% at 20kHz "
Je tam toho viac, celé je to tu:
http://www.densen.dk/b-100/stereophile.html
Už len to, že výsledky sú 15-30x horšie, než udáva výrobca hovorí dosť. Nestabilný zosilňovaš so skreslením lampového konca, to je naozaj ikona.


Naposledy upravil BV dňa Št november 22, 2007 11:46:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 11:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafte:

1. Lživý BONZ SMS Aleška Geé Efičáka byl ověřen, byl totiž odeslán z jeho čísla, mám ho snad zveřejnit, abys mi věřil ? Smile Efičák ani nezapíral, nebylo co. Takže to nematlej dohromady s ukradenou občankou a identitou. A ž jsem veřejně poukázal na bonzáka považuju jen a jen za správné, už jen proto jak se mu zesula ta jeho bodrá maska veršánka. Laskavě se podívej na úvod, co jsem o tom zesáku vlastně napsal. Jestli tohle plusmínusové "jak to slyším" podle tebe někoho opravňuje otírat si hubu o mé jméno v nějaké BONZ SMS, jakože něco někde pomlouvám, tak to máme každý zcela jiné představy o tom, co lze a nelze tolerovat.

2. Když si někdo hraje na stopaře a lovce mafiánů jako jakýsi anonymní Zbynek, tak mu opravdu s gustem odpovím "pomafiánsku". Že to nějaké trdlo jako ty vezme vážně a považuje to za, cituji: "velmi, ale velmi vážnou výhružku" a celé za mou prasárnu, cituji "s merhautovou prasárnou se to nedá srovnat " je jen a jen problém toho trdla, tedy tebe, a nenapraví to nějaké dodatečné vybruslování typu, opět tě cituji: "jak jsem říkal, já vím, že jo", jakože jsi věděl od začátku, že to mé "vyhrožování"" byla legrace.

A co bych měl uvádět na pravou míru, jak to bylo jsem už jasně napsal! Že to nějaký blb smazal, za to já nemůžu, mám kopii, klidně to sem dám, ale chybí tomu ten předchozí výplod google šerloka nicky Zbyneka, na který jsem reagoval, takže by to opět "logicky" viselo v luftě ...

A co a jak si chci a budu chránit nech na laskavě mně. Já se o sebe umím postarat. Věř mi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 12:13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:

A co a jak si chci a budu chránit nech na laskavě mně. Já se o sebe umím postarat. Věř mi.


ale já ti věřím. jen mi vadí, jak jednáš s lidma - kladeš pasti a zneužíváš jejich zaváhání a chyby. uspokojuje tě, když pocítí tvou moc a nadřazenost a rád se tím bavíš v kroužku pokrevných.
mohls tu sms pochopit, ty ses rozhodl ji využít.
to je rozdíl mezi náma dvěma.
věděl jsem to už včera.

p.s. jestli to chceš mít komplet, můžu to sem dát...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 12:31:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dadaft:

Tak tobě vadí jak jednám s lidma? Hmmm ...

Myslíš s těma, co mi na fórum vzkazují, cituji: "Přesto díky za názor. Každá zkušenost je fajn. Vím, jaké máš vybrané nahrávky a přesně víš, co chceš slyšet a odkud to má jít." a současně v téže době posílají za zádama SMS ve znění, opět cituji: "Pane Kubik, Jarda Merhaut pomlouva na foru Densen Vami zapujcenou B-110? Ales Gree" ?

S takovejma lidma jednám jak si zaslouží. Bez rukaviček.

A jestli si někdo myslí, že kvůli normálně (co líbí-co nelíbí) vyjádřenému názoru na jeden zesilovač může zahájit sérii zběsilých útoků na mou osobu, nadávek, dehonestací, esemesek, telefonátů, výmazů, banů ... a že budu mlčet, tak se holt mýlí.

A ještě něco závěrem pro některé méně chápavé. To, co jsem byl doposud ochoten tolerovat, jako projev nevědomosti a hlouposti, co a jak bylo s tou mou ukradenou občankou, to už po mém vysvětlení - jak to bylo - tolerovat nebudu. Myslet si každý může co chce, ale setsakra ať si nějaký útočník rozmyslí, co v této souvislosti napíše o mně veřejně. To je vážně myšlený vzkaz, žádná legrácka!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 12:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BV ad "Už len to, že výsledky sú 15-30x horšie, než udáva výrobca hovorí dosť. Nestabilný zosilňovaš so skreslením lampového konca, to je naozaj ikona." - ano, to je strohé a naprosto výstižné.

Stejně si ale neumím představit, že by si v dnešní době dovolila nějaká firma vážně doporučovat "nevypínat" (alias rozehřívat 72 hodin, což je de facto totéž) přístroj typu zesilovač, protože by sebe sama označila tímto za vrcholně neekologickou a technologicky nekompetentní. A případné obkecávky, že to je důsledek neexistence zpětné vazby, by byly technicky neobhajitelné. To by přeci nikdo soudný neriskoval, už jen kvůli dopadům na trhu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 12:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Také s tím mám problém tohle pochopit., co u zesilovače, a je jedno zda tranzistorového či lampového, je třeba držet pod napětím. Do 5 minut (lampy) by mělo být vše o.k., tranzistory dříve, ne?
Možná nebude od věci se zeptat přímo výrobce (Densen). Jsou tu ale odborníci na zesíky, tak ať poví svůj názor. Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
dadaft:

Tak tobě vadí jak jednám s lidma? Hmmm ...

Myslíš s těma, co mi na fórum vzkazují, cituji: "Přesto díky za názor. Každá zkušenost je fajn. Vím, jaké máš vybrané nahrávky a přesně víš, co chceš slyšet a odkud to má jít." a současně v téže době posílají za zádama SMS ve znění, opět cituji: "Pane Kubik, Jarda Merhaut pomlouva na foru Densen Vami zapujcenou B-110? Ales Gree" ?

S takovejma lidma jednám jak si zaslouží. Bez rukaviček.

A jestli si někdo myslí, že kvůli normálně (co líbí-co nelíbí) vyjádřenému názoru na jeden zesilovač může zahájit sérii zběsilých útoků na mou osobu, nadávek, dehonestací, esemesek, telefonátů, výmazů, banů ... a že budu mlčet, tak se holt mýlí.

A ještě něco závěrem pro některé méně chápavé. To, co jsem byl doposud ochoten tolerovat, jako projev nevědomosti a hlouposti, co a jak bylo s tou mou ukradenou občankou, to už po mém vysvětlení - jak to bylo - tolerovat nebudu. Myslet si každý může co chce, ale setsakra ať si nějaký útočník rozmyslí, co v této souvislosti napíše o mně veřejně. To je vážně myšlený vzkaz, žádná legrácka!


všiml jsem si, že odmítáš rozlišovat veřejné a soukromé - když se ti to hodí.
já v té veřejné odpovědi vidím zdvořilý nesouhlas a v sms v lepším případě nevěřícnou zmatenou otázku, v horším snahu šplhnout si a získat za to nějakou lepší cenu - ale nic, co by se tě nějak opravdu týkalo - nemůžu si pomoct. místo merhaut tam klidně mohl být potlach nebo novák...
tu zběsilou sérii jsi zahájil ty - a s potěšením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:35:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mé jméno a lež o mně mému známému se mě netýká?!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 13:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to "len" silne tepelne závislé, to je všetko. Zrejme to aj dosť hreje (neviem?), potom to nevypínanie predĺži životnosť (tepelné cykly polovodičov). O absencii NFB by som pochyboval, s ohľadom na "overshoots to +10dB at 112kHz", čo hovorí o problémoch s kompenzáciou v zapojení s NFB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št november 22, 2007 17:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BVA, zase posloucháte muziku na osciloskopu.
Hlavně ztište zvuk, kdyby tam byl někdo blízko vás, mohl by se trápit Smile

Ano, krásné staré stroje, anebo discoprofiaparáty. To prodávej, J. M. pokud možno sám. Ne v Recal Zlín. Když to musí být, udělej koutek, kde nebude mít vstup audiofil lampofilního typu, jo ? Vidím to na turnikety jako v Lidlu. Do sklepa vykradený podchlazený zvuk a aparáty doladěné na 60%, aby neobtěžovaly. Doma hlavně nepoužívej symetrické propojení Thule CD-150 a Sony, mohlo by to lépe hrát. RCA stačí, to bys stejně neslyšel. Nic neměň nepřepínej, je to jedno.

Trvám na tom, že když označíš desku a nahrávku za dobrou, má cenu ji koupit. Vím to z panského dvora. Co říkáš? Poštěkej si, potřebuješ to.
Stereo nechej talentovanějším lidem. Tvůj pocit vyjimečnosti je nepřesný. Jsi jen divný.
Jo, je to v klidu. Více a houšť. Když všichni Jardové pod různými nicky na miniBB píšete, pamatujete si kdo co psal? Usměvné ale monotematické.
mnoho lidí a stejné názory. Tak trochu nuda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 2 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist