Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stax SR404 vs. Senn HD800
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 22:21:33    Predmet: Po prichode z Viedne Odpovedať s citátom

Cauko hifisti, práve som dorazil z Viedne, kde som bol od piatka do needle na High Ende a na stretku priatelov audiofilov sluchatkarov. Osobne som na vlastne usi pocul Grado PS 1000, GS 1000, Ultrasone edition 8, D-7000, T1 a HD 800, a samozrejme STAXy. Zosíky – Rudistor RP 010B, RPX 300, WOO audio 5, Beyerdynamic A1, Lehmann, SPL phonitor, DAC Grace, Benchmark DAC PRE. Pri HD 800 som ich počul s káblom Hyperion a Stefan Audio Voice. Zážitkov plno, veľa. AKG plánuje útok na super high end, a vo Viedni sa šúška, že to bude nářez. Opäť fantastická cena za špičkovú kvalitu. Osobne ma Grada PS 1000 sklamali. Zvukovo – bližšie k SR 325i, s tým, že využívajú dobré veci z GS 1000. Inák nič moc. Ultrasone E8, HD 800 a T1 ich prehrali na plnej čiare. Káble, všetok super high end je potrebné seriózne rekablovať. To je axióm hifistu. Bez rekablácie je to mačkopes. Ultrasone ma prekvapili, sú to veľmi zaujímavé sluchátka.

PS: Kuba, perfektná práca. Ten Leben SC 300 z high endu je práve zosík z kategórie, z ktorej treba vyberať model pre HD 800. Casea Lyra, Edgar ... sú hračky pre nižšie triedy. Phonitor SPL logicky dopadne zle. Zoberte ZAMA HPA-1 a to ohodnoďte.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 00:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

to magister> chlape kde si bol doteraz?....ani nevies ako sme cakali tvoj nazor....vela riadkov a dokopy si nic nenapisal....skoda, ze ti miesto rudistoru nedaroval niekto technicsa, potesil by som sa chvaly na moj integrac SmileSmileSmileSmileSmile
a prestan s tym super high end....ja som dal v 92' za cd player od Denona pomaly sumu za cenu dnes kvazi hajendu a to boli ine platy voci dnesnym cenam...ked foter zistil, ze som dal svojich cca 25 hrubych platov za pocuvanie hudby, tak to bol iny "mazec"....a dnes to chodi na bazosi alebo aukre za par eur

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 00:31:02    Predmet: audio technika Odpovedať s citátom

nema.dj – audio technika o tom vôbec nie je. Po high end v Blave som sa pripravoval na „záťah“ na Viedeň (podaril sa) a hlavne, pracoval som na dizertačke, to vieš, doktorát sa musí doraziť ... Smile Áno, ľudia mi písali, že im chýbam, ale ja nikoho nesklamem. Pripravím serióznu správu, máte sa na čo tešiť ...Smile

Keď som písal o tej „novej galaxii“, tak ono treba to dať do súvisu. Keď tu boli modely HD 600, HD 650, K 701, Denon D-2000, D-5000, ATH-A 1000, tak nikto nepochybuje, že HD 800 mali jednoznačne na vrch, to bola úplne iná trieda, proste super high endu. Ak sú už v hre viac modelov, ako T1, US E8, US E9, Gradá či Audio technika, tak je to ďaleko vyrovnanejšie a výrobcovia, čo prichádzajú po Sennheiserovi, samozrejme referenčne sledujú predošlé modely, hľadajú detaily kde sa dá odlíšiť, čosi lepšie urobiť, svoju „tradičnú“ charakteristiku dostať do triedy super high endu a pod. To je pochopiteľný krok. Som rád, že je tu konkurencia a na výber. T1 majú fakt fantastické a veľmi dynamické výšky. Set T1+A1, cena skvelá, ale kombinácia dosť zlá. 600 Ohm skôr monitory, potrebujú zosík s veľkou výkonovou rezervou, ako trebars RPX-300. Priestor majú HD 800 lepší. Ovšem, podstatné je, v ktorej skupine ste. Je úplne iné hodnotiť zapojenie zo skupiny 2 (ako som písal) a Leben, čo je skôr skupina povedzme 4. Leben je špičkový zosík a k nemu seriózna rekablácia naozaj dá čosi úplne iné než na „konzumnej“ Lyre, hoci, za to čo stojí, je to rozumná kvalita za povšimnutie a je to „naše“.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 01:20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

to zahoransky
precital som to 5x a nepochopil som to....asi som z nasej zeme a nie z inej galaxie
ale vidim, ze si ani ty nepochopil moje prispevky.....dam priklad....pri mojej praci (pc technik) sa stretavam z mnohymi ludmi a medzi nimi su aj posluchaci zvuku (nedovolim si pri tebe napisat ze znalci)...raz som bol u jedneho manazera na servise pc a pocuval album 101 od depeche mode... v kancli boli viditelne akurat 1+ 1 1/2 pasmo od Tannoy-u a aparat mal schovany za "plentou", v skrinke....povedal som si a jemu tiez ze "fasa zvuk"....slovo dalo slovo a bavili sme sa o zvuku, posluchovej aparature a hudbe....ked mi otvoril pomyselnu plentu, tak som padol na rit, doslova....zosik tesla azs223, cd player player tesla mc901, z normalu sa vymykali len tie tannoyky a ten zvuk?....nadhera...pri prvom posluchu som myslel, ze tam ma schovany nejaky bang&olufsen alebo nieco podobne...no a k myslienke veci...dotycny sedi na sedacke vo vyske mojho uveru na 30 rokov na rekonstrukciu domu, vozi sa na Hummeri, ma nadnarodnu spolocnost na sperky a doma ma zvukovy aparat za pol melona v slovenskych korunach ale hovori, ze muziku ktoru ma rad si vie vychutnat len v tej kancelarii na aparate co som spominal...pocuje tam to, co chce a to co tam ma byt...na zaklade tohto pribehu ma napadlo, ci ludia nie su degenerovani cenou a prestizou testovanej alebo posluchovej aparatury ...
viem, ze kuba odviedol dobru pracu a priblizil nam pocit z posluchu veci, ktore su nam vacsine nedosiahnutelne....ale co si najviac cenim, nikde nenapisal, ze vsetko ostatne je shit a kto nema toto, tak nech sem ani neprispieva lebo nevie co je zvuk

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 08:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě snad omyje. Rekablácia. Opravdu si nemyslím, že ten, kdo koupí sluchátka za 1000EUR, bude dávat podobnou sumu do kabelu, aby upravoval zvuk sluchátek k obrazu pana Záhoranského. To je zcela určitě nesmysl. Ani já sám bych toto neudělal. Je to totiž nesmysl. Když už budu chtít jim pomoci, tak začnu pořádně a dlouhodobě hledat vhodný zesilovač s odpovídajícím charakterem.

Kolik stojí ta vaše seriózna rekablácia???

Slyšel jste někdy vůbec HD800 na Casea zesilovači? Dost pochybuji. Jak potom můžete vynášet takovéto pocitové závěry, že to není odpovídající přístroj pro HD800? Mimochodem. Leben jste zcela určitě neslyšel na HD800. Tak jak můžete tvrdit, že to je naopak špičkový zesilovač? Já ho vlastním a toto bych si nikomu nedovolil tlačit do hlavy. Někomu se právě může líbit HD800 na Casea Lyra. A věřte mi. Kdyby tady byla jiná situace na trhu a pan Vrána k tomu přistupoval tak, jako všichni ostatní výrobci, tak cena bude taková, že by byl tento zesilovač ve vašem žebříčku na jiném levelu a už by jste to popisoval jako "jiný zvuk" a ne "konzumný krám". Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 09:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Mě snad omyje. Rekablácia. Opravdu si nemyslím, že ten, kdo koupí sluchátka za 1000EUR, bude dávat podobnou sumu do kabelu, aby upravoval zvuk sluchátek k obrazu pana Záhoranského. To je zcela určitě nesmysl. Ani já sám bych toto neudělal. Je to totiž nesmysl. Když už budu chtít jim pomoci, tak začnu pořádně a dlouhodobě hledat vhodný zesilovač s odpovídajícím charakterem.

Kolik stojí ta vaše seriózna rekablácia???


Rekablovanie top modelov teraz podla nizsie uvedeneho linku zrejme leti, tyka sa moznosti symetrickeho zapojenia sluchadiel.

http://www.headphone.com/headphones/balanced/sennheiser-hd800-balanced.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 12:03:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý obchodní tah. Kupte si u nás HD800 a dostanete zdarma předělání na symetrické propojení. Pod tím již jen nabídka na naše zesilovače se symetrickým výstupem.

Ale tady o žádné překabelování nejde. Kabel oni akorát přestřihnou asi 10cm za jack konektorem a na obe strany přiletují XLR konektory. Sluchátka se dají normálně dál připojit pomocí Jack konektoru a dokonce toho samého, co dodává výrobce. Kabel zůstává také zcela stejný jako od výrobce. Nějaké další tipy?

Tak už něco mám:

http://www.head-fi.org/forums/f61/fidelity-audio-presents-fidelity-hd800-cable-441020/

Je to nějakých 800 dolarů za 3m verzi a samozřejmě je třeba speciální zesilovač se symetrickým výstupem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 13:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Zajímavý obchodní tah. Kupte si u nás HD800 a dostanete zdarma předělání na symetrické propojení. Pod tím již jen nabídka na naše zesilovače se symetrickým výstupem.

Ale tady o žádné překabelování nejde. Kabel oni akorát přestřihnou asi 10cm za jack konektorem a na obe strany přiletují XLR konektory. Sluchátka se dají normálně dál připojit pomocí Jack konektoru a dokonce toho samého, co dodává výrobce. Kabel zůstává také zcela stejný jako od výrobce. Nějaké další tipy?

Tak už něco mám:

http://www.head-fi.org/forums/f61/fidelity-audio-presents-fidelity-hd800-cable-441020/

Je to nějakých 800 dolarů za 3m verzi a samozřejmě je třeba speciální zesilovač se symetrickým výstupem.



Ano, headphone robi defacto len tu symetriku.
Na mnou uz avizovanom nemeckom fore davaju do pozornosti zosilovac CEC HD53N, ktory ma dva vystupne konektory Neutrik na sluchatka urobene tak, ze sa okrem klasickeho pouzitia pre dvoje sluchadla s jackmi, daju pouzit na pripojenie jednych sluchadiel, upravenych na symetricke pripojenie s XLR konektormi.
Vyzera to potom asi tak, ako na nasledujucom linku, kde najdes tiez obrazky z prekablovania Bayerov DT880.

http://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=1037&page=16

Cele toto profi forum je velmi zaujimave, preto sem este davam odkaz na spominany zosik od CEC, kde je pekne vidiet detail kombikonektorov, ako aj dalsie detailne obrazky tohto japonskeho zosika.

http://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=1541
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 18:45:44    Predmet: T1 vs. STAX, viac info než HD 800 Odpovedať s citátom

Zrovnanie s T1 bude veľmi zaujímavé. T1 majú bližšiu charakteristiku k STAXom, takže tam to zrovnanie bude mať väčší zmysel. Takto budeme zrovnávať to, či top model z elektrodynamickej triedy sa rozumne priblížil k elektrostatom od STAXu, alebo je to ešte stále o parník. Osobne si myslím to prvé. Osobne spolupráci s Kuba4 sa nebránim. Dá sa niečo rozumné dohodnúť. Cez distribútora pre ČR sa rysuje možnosť zapožičania na otestovanie. HD 800 sú jedinečné sluchátka, legenda vo svojej triede, o tom niet pochýb. Ten ich zvuk, priestorové podanie, ma uchvátilo a mám ich veľmi rád. Keď som ich po prvý krát počul, to bol neopísateľný zážitok. V takej kvalite som hudbu dovtedy nepočul. A keď som to počul cez zosík RPX-300, znova očarenie. Zrovnanie s RPX-300 a STAXami by zaiste bolo veľmi zaujímavé.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 19:51:16    Predmet: Re: T1 vs. STAX, viac info než HD 800 Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Zrovnanie s T1 bude veľmi zaujímavé. T1 majú bližšiu charakteristiku k STAXom, takže tam to zrovnanie bude mať väčší zmysel. Takto budeme zrovnávať to, či top model z elektrodynamickej triedy sa rozumne priblížil k elektrostatom od STAXu, alebo je to ešte stále o parník. Osobne si myslím to prvé. Osobne spolupráci s Kuba4 sa nebránim. Dá sa niečo rozumné dohodnúť. Cez distribútora pre ČR sa rysuje možnosť zapožičania na otestovanie. HD 800 sú jedinečné sluchátka, legenda vo svojej triede, o tom niet pochýb. Ten ich zvuk, priestorové podanie, ma uchvátilo a mám ich veľmi rád. Keď som ich po prvý krát počul, to bol neopísateľný zážitok. V takej kvalite som hudbu dovtedy nepočul. A keď som to počul cez zosík RPX-300, znova očarenie. Zrovnanie s RPX-300 a STAXami by zaiste bolo veľmi zaujímavé.


Tak sprav to porovnanie:))lebo tym iba kecas..inak preco este nemas Staxy??ci japonci ti nennaleteli?Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 21:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidek, nech sa to nezvrhne.
Len jedna poznamka k "HD 800 sú jedinečné sluchátka, legenda vo svojej triede, o tom niet pochýb" - kolko su na trhu ? Pol roka ? Je to necely rok, co vobec bola o nich prva tlacova sprava.
Za taky cas sa legendy netvoria .... Opat je prianie otcom myslienky ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 21:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Berme to tak, že i HD800 byly poněkud vyhypované, už přednimy tady byly kvalitní sluchátka co stály i více a HD800 nejsou sluchátka co by všechny předchůdce poslala na odpočinek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 22:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechny možná ne, ale většinu docela určitě ano Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2009 23:36:06    Predmet: HD 800 vs T! vs S404 Odpovedať s citátom

Kocmeister – to súhlasím. HD 800 sú vrcholné sluchátka, ktoré určite patria do zlatej Knihy audio techniky. V čase keď prišli, keď na trhu zo super high endu boli len „snobské“ modely ako W-5000, D-5000, GS 1000, tak prvým skutočne pravým super high endom, ktorý ukázal zmysel a význam tejto triedy boli práve HD 800. To je fakt. Už teraz čo viem, predalo sa ich viac než 6,000 ks, čo je viac než celá produkcia AKG K 1000. Takže HD 800 nie sú marketingový úspech, zákazníci pochopili význam tejto triedy.

Ak ich zrovnáme s HD 600, HD 650, K 701, DT 880, DT 990, ATH-1000, tak tieto modely proste jednoznačne s prevahou porazili. STAX je o inom. Môžeme špekulovať nad K 701, ale to je vždy diskusia čo je vymenené za čo. Celkovo, ak ste 3 roky notoricky počúvali HD 600, 650 alebo DT 880, a nasadili na hlavu HD 800, proste to bola naozaj iná galaxia. Na tú emóciu, ten rozdiel kvality keď som po prvý krát počul, na to audiofil nikdy nezabudne. Keď nahrávky, ktoré som veľmi dobre poznal, a zrazu úplne nové detaily, ten priestor počul, proste ja som neveril ako to parádne hrá. Podobne DT 880 a T1. Detail, priestor, dynamika ... Naozaj bolo jasné, že sú z inej triedy, to je proste fakt a to im nikto nevezme.

Môžeme špekulovať nad nástupcami, lebo každý výrobca sa začne teraz predháňať s modelom do tejto triedy, Grado vpálil s PS 1000 a rozhodne na T1 a HD 800 ani náhodou. Predá sa ich len pár stoviek pre jeho ortodoxných zákazníkov, ale doba „monopolu“ na vrcholné audiofilské sluchátka klasickej triedy je preč. Čaká sa na AKG. Šušká sa o K 1001, HD 801 a pod, dokonca o oboch. K 801 by boli „upgrade“ do super high endu za veľmi priaznivú cenu s fantastickým pomerom cena výkon, kým K 1001 by boli referenciou. Uvidíme. Ultrasone majú edíciu 8 a 9, ale čo som ich počul, neprišiel som im na chuť. Sú špičkové, to je pravda, ale mne boli oveľa viac bližšie HD 800 a T1.

To, čo chcem povedať ešte. AKG K 1001 boli super sluchátka, boli jedinečné, ale zostali žiť iba v určitej edícii, vyrobilo sa ich x kusov a potom išli do histórie. Podobne ďalšie projekty. Elektrostaty od Beyerdynamicu, boli úspešné a získali renomé, podobne ako Sennheiser Orpheus, ale JEDINE a to vravím ešte raz jedine STAX zostal na trhu s touto technológiou po viac než 40 rokov. To, že dnes elektrodynamické kúsky „vyzvú“ elektrostaty na seriózne zrovnanie, to je proste neuveriteľné, že taký progres sa podarilo dosiahnuť. Pred 5 rokmi, v čase HD 600, ak by niekto povedal že Sennheiser príde s modelom schopným zrovnania s STAX 404, tak by hifisti ma pokladali za idiota. Dnes je to realita. Ja sa veľmi teším na zrovnanie T1 vs. STAX 404, lebo keď som počul vo Viedni T1 (s RPX-300), tak to bola blízka charakteristika k ním. Ovšem opakujem, T1 potrebujú špičkový zosík aby hrali ako majú, žiadne „provizórne“ kompakty.

Bína – skús to najprv rozpísať, aby bolo jasné o čom píšeš a potom pochopíš, že ti to nesedí ....

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po december 14, 2009 08:01:44    Predmet: Re: HD 800 vs T! vs S404 Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Kocmeister – to súhlasím. HD 800 sú vrcholné sluchátka, ktoré určite patria do zlatej Knihy audio techniky. V čase keď prišli, keď na trhu zo super high endu boli len „snobské“ modely ako W-5000, D-5000, GS 1000, tak prvým skutočne pravým super high endom, ktorý ukázal zmysel a význam tejto triedy boli práve HD 800. To je fakt. Už teraz čo viem, predalo sa ich viac než 6,000 ks, čo je viac než celá produkcia AKG K 1000. Takže HD 800 nie sú marketingový úspech, zákazníci pochopili význam tejto triedy.

Ak ich zrovnáme s HD 600, HD 650, K 701, DT 880, DT 990, ATH-1000, tak tieto modely proste jednoznačne s prevahou porazili. STAX je o inom. Môžeme špekulovať nad K 701, ale to je vždy diskusia čo je vymenené za čo. Celkovo, ak ste 3 roky notoricky počúvali HD 600, 650 alebo DT 880, a nasadili na hlavu HD 800, proste to bola naozaj iná galaxia. Na tú emóciu, ten rozdiel kvality keď som po prvý krát počul, na to audiofil nikdy nezabudne. Keď nahrávky, ktoré som veľmi dobre poznal, a zrazu úplne nové detaily, ten priestor počul, proste ja som neveril ako to parádne hrá. Podobne DT 880 a T1. Detail, priestor, dynamika ... Naozaj bolo jasné, že sú z inej triedy, to je proste fakt a to im nikto nevezme.

Môžeme špekulovať nad nástupcami, lebo každý výrobca sa začne teraz predháňať s modelom do tejto triedy, Grado vpálil s PS 1000 a rozhodne na T1 a HD 800 ani náhodou. Predá sa ich len pár stoviek pre jeho ortodoxných zákazníkov, ale doba „monopolu“ na vrcholné audiofilské sluchátka klasickej triedy je preč. Čaká sa na AKG. Šušká sa o K 1001, HD 801 a pod, dokonca o oboch. K 801 by boli „upgrade“ do super high endu za veľmi priaznivú cenu s fantastickým pomerom cena výkon, kým K 1001 by boli referenciou. Uvidíme. Ultrasone majú edíciu 8 a 9, ale čo som ich počul, neprišiel som im na chuť. Sú špičkové, to je pravda, ale mne boli oveľa viac bližšie HD 800 a T1.

To, čo chcem povedať ešte. AKG K 1001 boli super sluchátka, boli jedinečné, ale zostali žiť iba v určitej edícii, vyrobilo sa ich x kusov a potom išli do histórie. Podobne ďalšie projekty. Elektrostaty od Beyerdynamicu, boli úspešné a získali renomé, podobne ako Sennheiser Orpheus, ale JEDINE a to vravím ešte raz jedine STAX zostal na trhu s touto technológiou po viac než 40 rokov. To, že dnes elektrodynamické kúsky „vyzvú“ elektrostaty na seriózne zrovnanie, to je proste neuveriteľné, že taký progres sa podarilo dosiahnuť. Pred 5 rokmi, v čase HD 600, ak by niekto povedal že Sennheiser príde s modelom schopným zrovnania s STAX 404, tak by hifisti ma pokladali za idiota. Dnes je to realita. Ja sa veľmi teším na zrovnanie T1 vs. STAX 404, lebo keď som počul vo Viedni T1 (s RPX-300), tak to bola blízka charakteristika k ním. Ovšem opakujem, T1 potrebujú špičkový zosík aby hrali ako majú, žiadne „provizórne“ kompakty.

Bína – skús to najprv rozpísať, aby bolo jasné o čom píšeš a potom pochopíš, že ti to nesedí ....


Mgr. este raz: Tak sprav to porovnanie:))lebo tym iba kecas..inak preco este nemas Staxy??ci japonci ti nennaleteli?Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 17:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé, jak pan zahoranský mění své názory:

citácia:
Ten Leben SC 300 z high endu je práve zosík z kategórie, z ktorej treba vyberať model pre HD 800. Casea Lyra, Edgar ... sú hračky pre nižšie triedy. Phonitor SPL logicky dopadne zle. Zoberte ZAMA HPA-1 a to ohodnoďte


Oproti:

Neptius(zahoranský na head-fi) napísal:
MacedonianHero – please try Casea Lyra with T1. You will be shocked how perfectly they sound with this solid amp. Price is very good.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 22:24:20    Predmet: vdaka za postreh Odpovedať s citátom

Bína – aha, vidím že čítaš head-fi. Bola možnosť tak som trochu „spropagoval“ aj naše kvalitné produkty. Nevravím, že je to super elitný zosík, ale za to čo stojí, hrá to solídne. Na RPX-300 či RP 010B ani náhodou, to je mimo výseč. Ale za rozumné peniaze, ak výrobca „vyladí“ podobne ako pre stereomana, tak to môže byť veľmi zaujímavá vec hodná prezentácie na head-fi, veď je to len v náš prospech ukázať naše kvalitné výrobky.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist