Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramofon. Jaký? Který? Můj...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 21, 2010 13:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ToolFan, vďaka, ale toto je už dosť drahé, asi to nechám tak.

gazy, spíšem ti zoznam, až sa k tomu dostanem, možno dnes alebo zajtra.

Nie je to celkom klasika ani jazz, ale také bežné veci starých rodičov na 78 rpm, hlavne české a zopár singlov na malých platniach 45 rpm.

a ešte mám pasívne repráky z gramcu Sencor, neviem či by mal niekto záujem, ja ich asi tak skoro nevyužijem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yradak
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 134
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Pi október 22, 2010 10:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem si kúpiť gramofón, určite červený a určite z plexikrytom, podľa možnosti plnoautomat do 10k.
Je podstatný rozdiel medzi Project Debut III a Esprit ? Okrem ceny a toho že Esprit z bielym tanierom konečne nevyzerá ako varná platnička tj ako 90% gramofónov out there.
Na mojom Sony zosilovači je phono stage MM/MC, prepínač medzi nimi a aj subsonic filter. Budem potrebovať ešte niečo medzi gramofón a tento zosilovač alebo to môžem rovno prepojiť cinchami ?
Vďaka.

_________________
ALC883 toslink out - Sony TA-F650ESD - Mission 771E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So september 10, 2011 03:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to čo sa tu písalo nebola pravda. Existujú gramofóny za dostupnú cenu, ktoré dokážu bez problémov prehrať všetky platne, tak 33, 45 aj 78 rpm iba s jednou prenoskou a dosť kvalitne. Napríklad HYUNDAI RT 910, v ElectroWorlde za 79 eur.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 14:54:33    Predmet: Odpovedať s citátom

existují i dvouhrotové přenosky- krystalové. o kvalitě ale máme asi jiné představy. Jinak já bych doporučil koupit staré LENCO L 75. vložky nové - když levné, tak od Ortofonu, nebo SHURE......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 09:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím sa priživiť na tejto téme, nech tu nevzniká zbytočná duplicita.
Chcel by som v dohladnej dobe vymeniť môj gramec Sony (poloautomat, midi rozmer, svojho času mohol stáť okolo 3000 korún - som druhý majitel) za niečo o trochu lepšie. Nie že by ten gramec nehral, ale nie je to celkom ono.
Pod "niečo o trochu lepšie" si predstavujem nejaký starší automat (núdzovo aj poloautomat). Samozrejme z druhej ruky, resp z bazáru, keďže som schopný do toho investovať tak do 100E (v prípade mimoriadneho kusu tak do 150E).
Na často kladenú otázku prečo automat si dovolím vopred odpovedať: lebo čím som starší tým som lenivejší, lebo pri počúvaní často zaspávam, lebo deti - ak by si chceli niečo pustiť, nech prídu čo najmenej do styku s mechanizmom.
Tak isto si dovolím vopred upozorniť že nie som elektrikár ani kutil, takže potrebujem gramec kde bude treba minimum zásahov.

Poprosím vás skúsenejších v tejto oblasti o vyjadrenie k niekolkým modelom zo stránky www.hifibazar.sk či by sa oplatilo do niektorého z nich ísť.
Výber je urobený na základe akceptovatelnej ceny (zostupne) a akceptovatelného vzhladu (bude to v obývačke, tak nech sa na to dá pozerať). Technické parametre nie som schopný zodpovedne posúdiť. Prípadne ak by ste mali niekto nejaký iný zaujímavý tip, dajte vedieť. Ale nie kadejaké Ebay a tomu podobné - preferujem osobný odber v rámci Bratislavy (prípadne z toho hifibazáru).

DUAL CS-2215 ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/367-DUAL-CS-2215-gramofon )
DUAL CS-627Q ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/358-DUAL-CS-627Q-gramofon )
DUAL CS-520 ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/368-DUAL-CS-520-gramofon )
Telefuken-Dual HS800 ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/587-Telefuken-Dual-HS800-gramofon )
Normende RP 1350 - poloautomat ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/299-Normende-RP-1350-Gramofon )
Pioneer PL-450 - poloautomat ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/585-Pioneer-PL-450-gramofon )
Philips FP 440 ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/309-Philips-FP-440-Gramofon )
Grundig PS-2500 ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/9-Gramofon-Grundig-PS-2500 )
Sanyo TP-1005 U - poloautomat ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/328-Sanyo-TP-1005-U-Gramofon )
Grundig Prisma X - poloautomat ( http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/229-Grundig-Prisma-X-Gramofon )

Takže pokial máte niekto skúsenosti (dobré či zlé) z niektorým z vyššie uvedených gramcov, sem s nimi. Budem vďačný za akýkolvek komentár (k veci). Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 15:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

mám dobré zkušenosti s automaty DUAL, ale jsou to starší kusy = bytelnější

třeba CS 522 (mám) ( tam je ULM přenoska- nesnadno vyměnitelná) nebo 601. v podstatě všechny typy co nejsou automat ( mění desky) a mají belt drive.

V neposlední řadě jsou k nim manuály, pomohou při nastavení. Je třeba počítat, že 30 let starý kus už bude chtít nějakou "čistící generálku"
vložku, nebo alespoň hrot koupit nové.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 19:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tie ceny tých dualov sú dobre uletené... na ebay.de ich zoženieš za polovicu.

Ja mám tiež Dual - 521 a myslím že je to solidný gramec, iked vyrábali aj lepšie kúsky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 20:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Rátam s tým že u nás je všetko trochu drahšie ako v "normálnom" svete.
Keďže netuším ako funguje taký Ebay a mám radšej osobný odber, tak sa s tunajšími cenami asi budem musieť zmieriť. Inak vyzerá to že tie mašinky v tom hifibazári sú servisované, čo je pridaná hodnota (samozrejme neviem nakolko sa dá na to spoliehať).
Inak môj osobný favorit je (aspoň po dizajnovej stránke) ten DUAL CS-627Q.
Ale samozrejme ak mi bude doporučené niečo lepšie, tak si nechám poradiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 09:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte som narazil na nasledovné inzeráty (neviem nakolko sú ešte platné):

DUAL-CS-530 ( http://elektro.bazos.sk/inzerat/9755710/Predam-gramofon-DUAL-CS-530.php )

grundig-ps4500 ( http://elektro.bazos.sk/inzerat/9998655/gramofon-grundig-ps4500.php )

Oplatí sa mi na niečo s toho skúsiť zareagovať?

Ešte je tu otázka nakolko sa oplatí ísť do takýchto starých (+ - 30rokov) strojov. Gramec (s integrovaným zosíkom) tesla čo som v tých časoch počúval to už má nejakých 15 rokov za sebou (aj keď problém bol v zosilovacej časti). V servise tvrdili že sa to neoplatí opravovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 11:19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

len pozor, ten 627Q má "ULM" systém uchytenia prenosky. Dnes sa takéto prenosky zháňajú ťažko... na klasickú 1/2" prenosku by to chcelo asi nejaký adaptér.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 11:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ten problém s tými prenoskami som v diskusiách natrafil - otázne je či tá prenoska neprežije ten gramofón ???
Pri (napríklad) tých grundigoch tento problém nie je?

Inak nie som typ čo by som špekuloval nad prenoskami. Pokial tá pôvodná bude hrať, tak ju určite nebudem meniť. Akú životnosť vlastne taká prenoska, resp. ihla má?

Nerád by som sa zamotal do nejakých komplikácií. Jednoducho chcem počúvať muziku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 14:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

životnost jehly. závisí na mnoha faktorech. když pominu destrukci vlivem manipulace nebo přehrávání prasklé desky, a výrobní vady, závisí hlavně na materiálu, tvaru a přítlačné síle.

Začal bych tvarem - čím je tvar složitější ( dražší ) tím má nižší životnost.

přítlačná síla musí být "akorát" pokud je příliš nízká - neodpovídá poddajnosti nestačí jehla sledovat záznam = zkreslení + opotřebení desky+ opotřebení hrotu

Materiál - bez ohledu na proklamované životnosti uvedu vlastní zkušenosti z doby kdy jsem hrál denně cca 4-5 LP. Hroty kuželové jsem pravidelně kontroloval. Safírový hrot mi vydržel cca 90 dní = 360 hodin
diamantový hrot ( Shure) mi vydržel skoro 3 roky = cca 4000 hodin.
V obou případech je to fakt hodně, hrály se pravidelně čištěné desky....

Složitější tvary vydrží méně ,ale zase někdy bývají broušeny s ohledem na orientaci diamantového krystalu, případně z přírodního diamantu.... aby se ta životnost vyrovnala.

pokud není možné hrot zkontrolovat opticky ( zvětšení alespoň 300 x)- kuželový hrot je při vhodném osvětlení možno i laicky, složitější tvary u odborníka- neriskoval bych poškození cenných gramodesek a investoval alespoň do chvějky ( jehly). U jednodušších typů jsou k mání i levnější neoriginální kusy v přijatelné kvalitě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2011 18:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže sa nenájde nikto ďalší, čo by vedel poradiť, prípadne dať nejaký komentár k môjmu výberu? Rád by som si prečítal viac názorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2011 19:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To gramo od Sanyo som vlastnil pred 30 rokmi a je to veľmi slabý typ. Je celé z PVC. Díval som sa na ten bazár a zdá sa mi, že majú dosť prehnané ceny. ( napr. Tesla NC 440 za 199€). Pred dvoma rokmi som kupoval nové gramo za rozumnú cenu, rozhodoval som sa medzi Rega, Thorens a Dual a nakoniec som skončil u Pro-Ject RPM 5. Dual už nie ten špičkový čo býval pred 30 rokmi. Osobne by som radšej niečo pridal a kúpil nový. Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2011 20:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozpočet bohužial nepustí. Svojho času som poškuloval po lacnejších Thorensoch, ale nejak sa z nášho trhu vytratili. Pro-Ject s autovypnutím je už drahý.
Čo tie súkromné inzeráty - oplatí sa na to kuknúť? Cena je primeraná?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po september 19, 2011 07:57:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mi osobně se zdá ( nevím jistě) že většina těchto strojů není automat.
Takže nesplňují zadání. Automatem rozumím i strojní ( automatické)nasazení jehly na začátek desky.

Automat musí poznat rouměr desky ( mechanicky, opticky, nebo zadáním ( třeba i spojeno s rychlostí) potom tlačítko ( páčka) start a jede....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 19, 2011 08:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec: pokial viem tak tie mašinky kde nemám uvedené poloautomat by mali byť automaty.

Inak som si teraz všimol tento inzerát - dual cs 435: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=12356 .
Je to už novší základný model. Podla viacerých ohlasov tie staršie Duali boli kvalitnejšie. Ale zase je na zamyslenie kolko ešte môže bezproblémovo fungovať 30 ročný gramec vyššej triedy proti (napríklad) 8 ročnému základnému modelu. Asi ťažká odpoveď - určite závisí od jednotlivého kusu.

Popravde neočakávam od tejto výmeny nejakú "hifistickú nirvánu" (aj keď by potešila), v podtate ani zbytok komponentov nie je ani stredná trieda, len chcem niečo "dospelejšie" s aspoň o niečo lepším zvukom a lookom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 16:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

to J
nad tymto si neuvazoval?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=12402&highlight=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 17:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971: pozriem ho. Je niečim výnimočný oproti konkurencii? Máš nejaké dobré referencie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 18:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam realne poznatky. Si z BA a Vajnorhifista z Vajnor tak sa s nim dohodni na stretnuti a sam uvidis ci to stoji za to. Je to Direct Drive a full control co pozadujes, takze...
Akurat pozeram ,ze je tam MC prenoska co by ak nemas na to stavany preamp bol problem ,ale vymena by asi problem za MM nemala byt. Ci sa mylim?
http://www.youtube.com/watch?v=S7iadpYaVWE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 07:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tvojom mieste by som si určte šiel obzrieť ten Pro-Ject 1, ktorý je na predaj.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 07:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale autor hlada full automat a nie full manual. A pise aj preco. Inak by som mu postol prave project.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 09:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som 25 rokov Technicsa full automat -DD, ale nový gramec som si kúpil jedine manuál, totižto hudbu z grama počúvam len vtedy, keď na to mám čas, v kľude sa posadím a vychutnávam si rituál nasadenia platne, pritlačenie platne atď. Takže mi nevadí po skončení vstať a vypnúť gramec.
Neodporúčam zapínať gramo a počúvať hudbu len ako podfarbenie a venovať sa niečomu inému, na toto sú CD-čka.
Najlepšie gramofóny sú bez všetkých vymožeností nasadzovania prenosky, vypínania atď.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 09:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol: Snažím sa držať zásady "nikdy nehovor nikdy" - takže radšej netvrdím že ku mne manuál nemôže prejsť cez dvere, ale určite by som uvítal minimálne vypnutie na konci.
Nehovoriac o tom že sa rád pozerám na také technické serepetičky akou gramofón "s vlastným životom ramienka" je. A na pravú hifistickú atmosféru bohužial nemám celkom ideálne podmienky. Snáď raz až......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 10:32:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to samozřejmě o stylu, jestli je pouštění gramodesky jakýmsi obřadem, rituálem... all manual turntable mám taky, ale po pravdě řečeno častěji poslouchám ten Dual.
Celo automat si bezpečně pustí i malé dítě, nebo senior, kterému se třesou ruce. Nebo třeba já, když mám ruce špinavé a nechci s deskou, či ramínkem manipulovat.
Mimo jiné velmi oceňuju, jak je ten Dual otřesuvzdorný - víc než CD čko.
Na Interkameře ho měli v roce 1974 umístěný v kardan závěsu. Vystavovatel připevnil LP clampem. gramofon spustil a dal mu facku. A Dual rotoval všemi směry a hrál i vzhůru nohama.

Audiofilský gramofon jsem nakonec musel přidělat k nosné zdi. Takže záleží, jestli budeme vsedě ( vkleče ) vzývat božsto, nebo třeba tancovat Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 10:47:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Je jasné, že každý si to musí premyslieť čo chce a spraví si to tak, ako mu to najlepšie vyhovuje, takže nechcem nikoho ovplyvňovať, len som napísal svoj názor a svoje zvyky pri počúvaní svojej vinylovej zbierky... Smile
Pre mňa je prvoradá kvalita gramca a posluchu až na poslednom mieste je pohodlie obsluhy gramca.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 08:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže večer som si priniesol domov nový (skoro 30 ročný) nemecko-japonský stroj - Fisher MT-275.
Najprv som sa po zapojení vylakal - ako prvá mi skočila do ruky u nás lysovaná platňa Status Quo (ako nová, možno dva krát hraná) a ten zvuk ma dosť vydesil - totálne plochý, bez výšok a basov. Našťastie som to LPčko rýchlo vystriedal Bobom Dylanom (dovoz z USA) a tam to už bolo! Krásne kovové čineli, basa basovala - proste všetko tak ako si predstavujem. Potom som si ešte na zadriemanie dal Dark side of the moon - už trochu obohratá platňa, v tichých pasážach veselo praskali ohníčky, ale inak paráda. Určite si ešte musím zohnať na LPčke aj Wish you were here. No a ráno na prebratie som si vypálil Výběr - stále nechápem ako dali dokopy tak geniálnu skladbu akou je Pražákum... . Samozrejme vzhladom na neskorú večernú, resp. skorú rannú dobu som to púšťal cez sluchátka.
Teraz ma čaká postupné triedenie platní. Zdá sa že kvalita - hlavne u nás v licencii lysovaných - je, mierne povedané, dosť diskutabilná.
Dúfam že gramec napriek svojmu veku, ešte niekolko rokov poslúži. Vyzerá dosť zachovalo a krásne zapadol k ostatným komponentom. Dokonca by som povedal že teraz vďaka svojej robustnosti (aj dosť váži) priam dominuje.
Týmto chcem všetkým poďakovať za viac-menej podnetnú diskusiu.

Ešte otázočku - v návode popisujú jeden čudlík nasledovne:

Approach control.
Use to adjust the descent position of the stylus.

Neviete niekto na čo by to mohlo byť? Preložil som si to, ale nepochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 10:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

tenhle Fisher nasazuje hrot přenosky automaticky nejen na začátek desky, ale taky na začátek jednotlivých skladeb. Ten čudlík umožňuje jemně korigovat bod nasazení, pokud se hrot usadí místo do "zrcádka" do záznamu, nebo mimo desku.
Vysvětleno v bodu 14 manuálu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 10:21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka. Pomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 10:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Koľko ťa stála tá hračka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist