Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dispre 2 (původní verze s bipolárními tranzistory na vstupu)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 53, 54, 55  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 07:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Problém nebude v Dispre, protože ten má šířku pásma pro plný rozkmit mnohem vyšší ( a tím i bez problému zvládne případné intermodulace s vnuceným vf signálem ), nýbrž v malé výkonové šířce použitého konce ( který je asi na vf intermodulace háklivější...).


To je evidentní. A Dispre je změřený i na 200kHz.

Pro zajímavost vliv změny odporu ve filtru z 1k na 3k3, opět kraj a střed potenciometru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 11:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je měření PARASOUND JC2
http://www.stereophile.com/solidpreamps/308para/index4.html

Závěry ať si udělá každý jaké chce.
Mě jde zejména o výsledek, a ten s původním nastavením filtru nesplňoval má očekávání.
Asi ne náhodou jsou poslední dobou vstupní filtry laděny velmi nízko, to co to zvukově přináší předčí efekt obrovského čísla v tabulce hodnot přenášeného kmitočtu a rychlosti.

Jsem přesvědčen, že spoustě zesilovačů, kterých se lidi zbavují a mají deklarované vysoké hodnoty v kolonce přenášeného rozsahu, mohla pomoci takováto úprava, protože jsem přesvědčen, že zesilovače kterým ten bordýlek nevadí bude velmi, velmi málo, pokud vůbec nějaké plně odolné existují.
Myslím, že to je již dlouho jasné i PMA, hodně o té problematice píše a jeho první preamp měl filtr velmi nízko, ale tenkrát ho ladil i na spoustě uší a ve vícero sestavách, kdežto tento produkt zatím tímto prubířským kamenem řádně neprošel.

Jak je koncák v mém zesilovači háklivý nevím, ale na vstupu má filtraci dost nízko a můj zdroj referenční LINDEMANN toho bordelu extra moc vypouštět nebude a propojen je kabelem Andrew Heliax.Takže to nebude případ s velkým rušení.

Mé doporučení pro ty co to uslyší stejně: odpor může zůstat 1k a kondík použít 680-820pF kvalitní typ dle doporučení PMA, bude to lepší řešení, já takové hodnoty zrovna neměl k dispozici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 11:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Respektuji Tvé postřehy, pro sebe si udělej zásah, jaký chceš, ale nepleť se do obvodařiny, které nerozumíš, a nedávej ostatním doporučení na produkt, který jsi nenavrhoval. Do Tvých konstrukcí beden se též nepletu.

Tady je výsledek Tvého doporučení (věřím, že se to může líbit, z pochopitelného důvodu):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 11:17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to někoho nepraštilo do očí, tak tady je to ve větším rozlišení (deka):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 20:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyjadřovat se k mým bednám bys bezpochyby mohl, pokud by to byl otevřený projekt, nebo by jsi si je kopil, půjčil, nebo alespoň je slyšel, já jsem rád za KAŽDOU zpětnou vazbu.

A teď k problematice naladění vstupního filtru.
Ok, nemám na druhém PC SW který to umí spočítat, tak jsem tu hodnotu C trochu zbytečně přepískl, ale i tak by to udušeně nehrálo, mam vyzkoušeno na dřívějších preampech.
Mnou vyzkoušené hodnoty 3,3kR a 220pF nebo možno 680R a 470pF, nevím která kombinace by měla být vhodnější, myslím, že to je jedno. Rozdíl proti původnímu návrhu PMA bude cca. 0,5 dB na 20kHz, což se neprojeví žádnou dekou.

Máme nové poznatky. Na špičkových sluchátkách AKG 701 se při této změně deka nekonala, na druhou stranu nebylo patrné ani žádné zlepšení. Přes koncák a bedny je však rozdíl značný. Potvrdilo to tedy nejspíše KAZZATELOVU domněnku. Každopádně si každý může zkusit s filtrem pohrát. Pokud při zvýšení hodnoty nezaznamená změnu jak jsem popsal, vlastní odolný zesilovač a měl by se s tím pochlubit!

Jinak musím uvést, že vím i o strojích s filtrem 1kR a 1000pF a poddekově se ten zvuk nedá nazvat. Teorie a praxe se vždy nemusí shodovat.

Například drahé přehrávače WADIA mají na 20kHz pokles i 2,5dB, tak se nenechte moc postrašit Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 21:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to vidím takhle: Jestli je pokles -3dB na 30, 50, nebo 200 kHz by nemělo jít sluchem rozeznat. Co se ale mění, jsou dvě věci:
1) Průnik vf. a interakce v dalších aktivních obvodech
2) Zatížení zdroje signálu - vstupní filtr 1k / 1000pF už dá předchozímu komponentu docela zabrat, zvlášť když má na výstupu operák.

Takže opět staré známé - nehraje komponent, ale celý řetězec ve všech souvislostech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: St august 20, 2008 07:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dispre II byl ověřený s mými zesilovači (PM-AB1, PM-A1), s DPA222, DPA386, a s 2 zesilovači Tomáše (pistole) - modifikovaným symasymem a jeho novým, výkonějším zesilovačem. Repro od malých po ACR RP 400 Isostatic. Ani v jednom případě nebyl znát nějaký nedostatek basů (naopak, jsem velmi dobře definované a čitelné), ani "malé tělo" nástrojů. Dispre II je v podstatě navržený jako předzesilovač k DPA nebo podobným, odolným a málo zkreslujícím zesilovačům.

To, co napsal PD je fakt, který jsem podpořil. Zkušenosti ukazují, že čím horší výkonový zesilovač, tím více mu pomůže ořezání horního pásma, totéž platí pro zdroj signálu. NAD je vcelku jasný, o Dussun si nedělám iluze.

Teď ke vst. filtru - proti zvětšení odporu na 3k3 a ponechání kapacity 220pF jsem nic neměl, naopak, může to být dobrý nápad a srovnává se rozdíl průběhu frek. char. v horním pásmu pro různé natočení potenciometru. Pokud ale není problém, ponechal bych původní odpor 1k.

K druhému návrhu, tj. 1k + 820pF jsem se už vyjádřil dost ostře a trvám na tom. Jeden důvod napsal OPA, druhý je, viz můj graf, zásah do amplitudové frekvenční a fázové charakteristiky ve slyšitelném pásmu. Na korektním hires zdroji signálu to je poznat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St august 20, 2008 09:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano jde o výsledek celého řetězce, je to ode mě a kámoše Aleše zpětná vazba dvou uživatelů s různýma koncákama.
DUSSUN je dílo konstruktéra a hudebníka Mr. M. Levinsona (raný MARK LEVINSON, CELLO, RED ROSSE MUSIC/DUSSUN), takže ten pán má myslím dost zkušeností a výsledek chování jeho zesilovače s DISPRE II by nemělo být bráno na lehkou váhu, protože těch koncáků se kterýma bude výsledek podobný bude věřím hoodně.

1k/680-820p nebude zas takový problém pro výstupy přehrávačů, při běžném hraní se musí připočítat ještě cca1,5-2k odporu dráhy poťáku, vždyť i u útlumu filtru s tím počítáme, že.
Navíc jsem včera zjistil, že úplně postačí 1k/470p (v mém případě)


Včera večer jsem se tomu ještě věnoval, stále mi to ještě úplně nechutnalo, slyšel jsem zvuk, ne hudbu která by vyvolávala emoce. Po přeházení na integrovaný předek z DUSSUNU to tam bylo. Změnil jsem ještě kapacitu kondíku na 330p, odpor 3k3 zůstal a už to tam bylo!!! Orchestr, piáno, saxofon a plné, úderné spodky. Po první úpravě zvýšení R na 3k3 to bylo lepší, ale stále jakoby méně nahlas a s malým drive a těly nástrojů a spodek neměl tu správnou razanci.
Pro zájemce o vyzkoušení: stejného útlumu filtru dosáhnete výměnou C z 220 na 470pF při zachování odporu 1k, nebo jednodušeji pro rychlé porovnávání zespoda paralelně přidat další 220pF. Je to hračka, a výsledky mě moc zajímají. Díky všem.


Pavle myslím, že by bylo VELMI přínosné požádat všechny komu jsi posílal PCB, či osazený modul o to, aby vyzkoušeli k tomu kondíku 220p zespoda připájet ještě jeden stejné kapacity a vyjádřit se ke zvuku a samozřejmě práskli co mají za koncový zesilovač a event. i z čeho hrají. Mohli by to být cenné informace!


Já jsem si pro větší objektivitu při vyladění beden pořídil vrcholné kombo od DPA, po odvedení požadované služby jsem preamp prodal, a 380 se bohužel již dost dlouho válí u KAZZATELE někde pod postelí (má odstranit malou vadu a provézt úpravu na SSE), takže nemohu zatím vyzkoušet vliv filtru na odlišném zesilovači. Sad


DISPRE II jsem si postavil, protože to je za babku a věřil jsem, že to bude hrát
a protože zvažuju pořízení koncáku PARASOUND HALO A21 a nechce se mi dávat 100k za adekvátní preamp ze stejné stáje -PARASOUND HALO JC2, i když bych ho PMA rád zapůjčil pro prozkoumání. Možná příští rok bych si ho dovezl ze států, pokud tedy nezůstanu u DUSSUNA, který nehraje vůbec špatně, zejména po tuningu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St august 20, 2008 09:52:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen takovou malou poznámku : ML není konstruktér, na to měl vždy " lidi " ( John Curl, později Tom Collangelo... ) - na rozdíl od JC je ovšem špičkový kšeftman, koneckonců jméno tomu napovídá... Cool. A druhá : Neválí se mi pod postelí ( ač tam byl ), je už na stole, ale bestie zlobí a já na to nemůžu přijít... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St august 20, 2008 10:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc dobrý obchodník nebude, jinak by si Madrigal nenechal jeho jméno, neskončilo by CELLO, a nedaly by se jeho současné zesilovače koupit pod značkou DUSSUN za 1/4 ceny.

Tak hajzlík zlobí, a otec si s ním neví rady, to jsou věci.
(Nezdůrazňoval bych to tolik, kdyby jsi odpovídal na mé dotazy Sad , chtěl jsem Tě vyburcovat k nějaké odpovědi. Wink )

Sorry za OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Št august 21, 2008 12:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. mě požádal, abych vyzkoušel na své sestavě zvětšení kapacity vstupníhu filtru u Dispre2. Nebráním se příležitostně to vyzkoušet, nicméně předpokládám, že vliv bude u mě malý (resp. menší než jinde). Důvod není ten, že bych na účinek těchto změn nevěřil, právě naopak. Už cca 2 roky používám před koncovými zesilovači externí pasivní filtry. Hraju v biampingu a říkám tomu "pseudoaktiv". Před basovými kanály se "řeže" už od několika kHz, před výškovými kanály se naopak ořezávají nejnižší basy. Přínos je poměrně značný, už jsem o tom dávno psal na Lopuchu. Takže předpokládám, že snížení horní hranice přenášeného pásma u předzesilovače se u mně už tolik neprojeví.
Já hodlám konkrétně u Dispre2 změnit jinou věc. Rozsah aktivně využité polohy u vstupního potenciometru je u většiny hudby poměrně malý (do 50 stupňů). Proto chci upravit vstupní dělič přidáním vhodných hodnot pevných rezistorů na oba konce potenciometru. Na jedné straně nepotřebuju zeslabovat úplně do absolutního "ticha", na druhé straně mi bohatě stačí zesílení 1x. Při tomto "zesílení" a plné úrovni signálu jsou při buzení z DACu i jiných zdrojů signálu koncové zesilovače stejně už v limitaci a z domu padá omítka. U předchozího předzesilovače jsem si maximální zesílení nastavil na 0,8. Tím dosáhnu "zjemnění" řízení hlasitosti, u motorového pohonu bych při původní citlivosti na natočení hřídelky ani nebyl schopen přes dálku hlasitost nastavit. V tomto ohledu mi vyhovuje určitá rezerva v přenášeném kmitočtovém pásmu, protože zvětšením celkového odporu vstupního děliče se hranice trochu sníží (zvětšení celkového sériového odporu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Št august 21, 2008 12:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Změna zisku předřazeným děličem je ta nejvhodnější cesta (zvaž jestli před nebo za potenciometrem).

Rozhodně bych nedoporučoval pokusy se změnou hodnot zpětnovazebních odporů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Št august 21, 2008 13:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Na předřazený dělič jsem pochopitelně myslel jako první možnost. Moje řešení s pevnými odpory po obou stranách potenciometru (pomyslné nahrazení krajních částí odporové dráhy pevným rezistorem) má malou výhodu v tom, že se dá "posunout i levý kraj-doraz", tedy nezeslabování do úplné nuly. Jinak elektricky je to skoro totéž, moje řešení by mělo trochu vyší impedanci. Musím proměřit hodnoty odporu potenciometru v závislosti na natočení hřídelky v mé pracovní oblasti a zvážit to.

Do zpětné vazby nehodlám zasahovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cobalco
Hifi obsluha


Založený: 07 august 2007
Príspevky: 35
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 11:19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Zdravím, poslal som Vám súkromnú správu, mate tam moju objednávku na DISPREII.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 15:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem u Dispre2 vyzkoušel zdvojnásobení hodnoty kondenzátoru ve vstupním filtru. Žádná deka se nekonala a musím říct, že opravdu pozoruji určité zlepšení. Není to nic dramatického a změna se těžko popisuje. Asi bych volil jiná slova než N.A., ale v podstatě se s ním dá souhlasit. Víc to šlape - v dobrém slova smyslu. I v hodně vypjatých a kritických pasážích zvuk zůstává klidnější a i při velké hlasitosti docela příjemný. Subjektivně jako by malinko přibylo středů a zvuk se ještě trochu projasnil. Ale jak jsem řekl, ty změny nejsou damatické, i předtím to hrálo moc dobře. Kdo chce, může vyzkoušet.
Pak jsem při původní hodnotě kondenzátoru ještě předřadil dělič pro snížení citlivosti. Hodnoty jsou 4k7 a 2k2. I tady se mi zdálo, že je slyšet jisté zlepšení. Hlavně se však příjemně "roztáhnul" použitelný rozsah natočení hřídelky potenciometru. Původně jsem hrál mezi 9 h až 12 h (odpor "spodní" části dráhy potenciometru byl mezi 100 - 900 Ohm), nyní hraju mezi 10 až 15 h. Nakonec jsem opět zdvojnásobil hodnotu kondenzátoru ve filtru a ani při větším celkovém sériovém odporu (díky odporu děliče, resp. díky většímu odporu při větší výchylce potenciometru) jsem nezaznamenal úbytek výšek. Takže jsem to tak zatím nechal. Hraje to tak, že nemám pořebu v tuto chvíli už nic řešit. Ale ono to časem zase přijde... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 16:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdvojnásobení by znamenalo 440pF, N.A. mluvil o 680pF až 820pF.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 16:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, zatím jsem tam přilípnul 220 pF paralalně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 17:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine, nechceš též vyzkoušet elektrolyty pro filtraci pro vst. obvody, které jsem dal do rozeslaných osazených modulů (viz vlákno "Dispre mechanika"):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne august 24, 2008 18:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle prosím pročti si mé příspěvky pozorněji, čte to tady hodně lidí i mimo přímých účastníků fóra, prosil jsem o vyzkoušení zdvojnásobení kapacity:

"Pro zájemce o vyzkoušení: stejného útlumu filtru dosáhnete výměnou C z 220 na 470pF při zachování odporu 1k, nebo jednodušeji pro rychlé porovnávání zespoda paralelně přidat další 220pF. Je to hračka, a výsledky mě moc zajímají. Díky všem."

Mam již u dřívějšího mého stavěného předzesilovače ověřené jak se linková vstupní filtrace projevuje, proto jsem do ní hned při nespokojenosti s projevem přes DISPRE II zasáhl. U mého EDISONA jsem měl filtr také dost nízko (nastaveno vyloženě podle uší)

Vyzkoušel jsem nyní i těch 680p a vyhovuje mi to ještě více.


To MaK, díky moc za zprávu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 15:50:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako sluchátkáč burácí parádně...jako preamp poreferuji záhy. Asi si vyslouží ALPS...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 16:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Asi si vyslouží ALPS...


Vřele doporučuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 18:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ozvěte se mi do e-mailu ten, kdo měl preamp v Hradišti. Podle indicií je někde kiks!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 10:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
BV: máme jiný názor na to, co je pro zvuk rozhodující, a co ne. THD Dispre je vidět u mě na stránce. Pro 10kHz se chová stejně. Je tam 2. harmonická -93dB a 3. harmonická -113dB. Žádné vyšší harmonické, které by vystupovaly nad pozadí -137dB tam nejsou. Každý repro má zkreslení 2.h a 3.h o 20dB a více větší, spíše o 40dB.

My dva se neshodneme v tom, co je pro zvuk důležité. Nechme to na posluchačích, mohou si dát vedle sebe BV-P1 a Dispre 2 a rozhodnout se, co jim zvukově vyhovuje, to je jediná možnost.


Slysel jsem oboji Laughing Laughing Laughing Chce to jeste dopilovat... Pri srovnani s AR jednoznacne nebylo co resit. Nicmene zminovany AR byl trosku drahsi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 12:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom, co jsi slyšel, je bohužel dost kiksů. Možná bys mohl počkat se závěry, až uslyšíš můj. Napíšu nějaká doporučení do vlákna "mechanika".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:00:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim nestudoval jsem to, videl jsem to otevrene, ale nevyjadroval jsem se, protoze mi to neprislusi. Slysel jsem to bezprostredne se Sycakovym AR. Ten rozdil by pro nekoho byl zanedbatelny, pro jineho dramaticky. Pro mne dost velky. Nejvic tomu chybela ta pohoda ktera tekla z AR.

Jinymi slovy, z dispre byl citit jako by digitalni bordel, ostrost, nebylo to ono. Zvuk maly, smrsknuty, mnohem obtizneji definovatelny. To AR-ko to zavalelo tak, ze ti nic nevadilo, neprebyvalo, linula se z toho ohromna pohoda s obrovskou dynamikou, jednoznacne mne se to libilo a to tak, ze velmi. Dluzno ovsem rict ze cena toho AR predku byla tusim okolo 16.000DM, doufam ze se nepletu.

Aby to nevyznelo tak ze dispre byl totalni propadak, tak to ani nahodou, jenom bych ho za rovnocenneho partnera k AR nepovazoval. Mimochodem dalsi vec, pro drtivou vetsinu lidi co to budou provozovat je to bezvyznamne, protoze ani zdaleka nebudou mit zdroj signalu takovy jako byl na tom srazu ktery prochazi nekolikaletym vyvojem -)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, děkuji Ti za dojmy, ale podívej se sem

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=54098#54098

a jako člověku který něco vytvořil, by Ti to mělo být jasné. Mimochodem, jiná srovnání probíhala v Trutnově, s Tvým DAC jako zdrojem, a například s DPA111, kde preference byla na straně Dispre (viz akce na Lopuchu).

Dojmy beru, ale to, co jsi slyšel, nepovažuji za reprezentativní vzorek. Pokud preamp brumí, tak Vás tam mohlo trknout, že to není v pořádku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:13:10    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Po marec 23, 2009 12:09:49, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, pokud jste chtěli udělat srovnání s AR, a potom jej veřejně prezentovat, tak jste mi minimálně mohli dát vědět. Pokud bys ses stejně vyjádřil při srovnání s mnou postaveným finálem, tak neřeknu ani popel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:28:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár slov na vysvětlení neinformovaným: tento typ AR není flaškový ( respektive lineární stupeň není, flaškový je pouze přenoskový vstup a to ještě jen zčásti ). Vlastní zapojení lineárního stupně je přibližně stejně složité jako Dispre II, je ovšem osazeno na vstupu JFETY, což je dle mých zkušeností hlavní příčinou rozdílného zvuku. Další příčinou bude pravděpodobně naddimenzovaný napájecí zdroj...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Ut august 26, 2008 13:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, ani Tebe netrklo provedení, a to, že to brumělo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 53, 54, 55  Ďalšia
Strana 13 z 55

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist