Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramofon. Jaký? Který? Můj...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 10:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

100E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 23, 2011 19:08:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže už je všetko inak. S Fisherom nastali nejaké problémy s ihlou, tak som ho vrátil. Zrejme by stačilo vymeniť ihlu, ale nejak som sa zlakol tak zložitého mechanizmu. Keď nastali problémy hňeď druhý deň...... .
Teraz som prešiel do druhého extrému - zobral som (podla predošlých dobrých ohlasoch) najjednoduchší PRO-JECT 1. Povedal by som že oproti tomu Fisheru má trochu iný zvuk - akoby viac zdôrazňoval stredné pásmo a celkovo mám pocit že ten zvuk je tak trochu čistejší (svetlejší?).
Na druhú stranu sa mi zdá že sa do zvuku trochu prepašováva vplyv mechaniky (dá sa s tým nniečo urobyť?), čo som pri Fishery nepostrehol. Všetko som počúval cez slúchadlá.
A musím dávať väčší pozor na drganie, predsa len je ten PRO-JECT o dosť lahší, tým pádom menej stabilný. Snáď s ním budem mať viac šťastia.


Naposledy upravil J dňa Ne september 25, 2011 13:39:49, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 13:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím povedať že mám s toho PRO-JECTu po dvoch dňoch dosť zmiešané pocity.
Na jednu stranu niektoré veci z neho znejú takmer "highendovo" - napríklad Peter Lipa, Duke Ellington, alebo Homolová - Stivín. Paul Simon bol tiaž pekný. Bon Jovy - Blaze of glory tak isto dobré. Velmi pekne znejú napríklad husle. Proste také akustickejšie žánre. Ale akonáhle som pustil niečo živšie - napríklad AC/DC, Jethro Tull, alebo Pražský Výběr, prípadne Pink Floyd, tak to proste nie je ono. Chýba tomu proste niečo čo mal v sebe ten Fischer. Tam to malo proste "gule". PRO-JECT to podal tak nejak sterilne, bez emócíí a razancie. Tak trochu plastovo. A keďže som hudobný všežravec, tak mi táto nevyrovnaná reprodukcia medzi rôznymi žánrami vcelku vadí. A nie je to rôznou kvalitou nahrávaok - na tom Fisheri tie isté veci hrali naozaj lepšie.
Čo sa týka ovládania - na to by som si asi mohol zvyknúť. Ale až teraz som si vlastne uvedomil, čo mi na tom automate najviac vyhovovalo - po zapnutí, kým sa ramienko naštelovalo nad platňu, som mal dosť času si sadnúť, pohodlne vyložiť nohy a nasadiť slúchadlá, pokial teraz, kým si sadnem už to hrá. A ďalšia výborná vec - keď som prehadzoval platňu tak som nemusel rozsvecovať aby som trafil do drážky. Teraz sú tie otočky relatívne rušivé (ale nič tragické). Samozrejme týka sa to nočného posluchu.
Ešte dávam tomu PRO-JECTu trochu šancu - možno potrebuje trochu rozohrať. Mám pocit že aj keď je nejakých 10rokov starý, tak bol pravdepodobne minimálne používaný, ak vôbec. Proste stav nového kusu. To by možno mohlo vysvetlovať aj ten mierny hluk mechaniky v reproducii - možno sa vekom a nepoužívaním trochu zaniesli ložiská (je tam niečo také?) a potrebujú sa proste rozchodiť.
Ale nemôžem sa zbaviť pocitu že som, obrazne povedané, prešiel z mercedesu na favorit. Proste ten Fisher bol iná trieda. Škoda že začal robiť problémy. Jednoducho mu odišla na druhý deň ihla. Pri manuálnom gramci by som si to vedel pripísať na vrub vlastnej nešikovnosti, ale čo sa mohlo stať pri full autoate je mi záhadou. Proste som v neho stratil dôveru. Škoda. Začína mi byť za ním lúto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 16:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je náhodou rozdiel v reprodukcii daný aj inou prenoskou? Na Pro-Jecte by mala byť Ortofonka OM5.
_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 16:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučoval som kúpu nového gramca, okrem iného aj predovšetkým kvôli možnosti výberu prenoskovej vložky, či to nebude aj tým ...?
Tento typ Pro-Ject nepoznám, neviem ako to má zavesený motorček a ako má vyriešený remienkový prevod ? Nerozumiem z čoho totižto ten hluk v reprodukcii môže byť...

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 16:10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam za to ze gramo je toto
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=12401

je to vlastne šasi NC500 kde motor je zaveseny na gumovom zavese no moze byt aj pevne spojeny s korpusom.
A ihla je tam AT95e podla vsetkeho...
Ak je motor zaveseny tak ruch sa moze prenasat tym ze "o" kruzok je vytahany a motor sa opiera o kryt pod motorom a z toho mozno prameni ten ruch...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 05:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, je to on. Tie gumičky pod motorom som pozeral a mám pocit že sa motor ničoho nedotýka. Skôr by som to videl na tanier - je na nejakých ložiskách? Netrúfam si to rozoberať. Väčšinu rozobratých vecí už nie som schopný poskladať, prípadne mi zostanú navyše nejaké súčiastky, v lepšom prípade to ani rozobrať neviem Smile (samozrejme trochu preháňam, ale občas sa mi zadarí). Ale ten zvuk trochu počuť naozaj iba v tichých pasážach a mám pocit akoby sa ku koncu platne jemne zosiloval (ale môže to byť iba zdanie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 08:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

mozna by ta prenoska chtela trochu casu na rozehrani (ikdyz osm gramodesek uz by s ni mohlo pohnout), jestli je stejne nova/nehrana jako gramofon...

rozdily v reprodukci bych neprisuzoval gramofonu jako takovemu, ale spise prenosce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 09:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud ten gramofon 10 let někde stál, je dost pravděpodobné, že má zatuhlé/vyschlé ložisko.

Dostaneš se k němu snadno - stačí sundat velký talíř, shodit gumičku pohonu a sundat i subtalíř (to je ten malý). Potom vzít vatovou tyčinka namočit do benzínu a pořádně vyčistit vnitřek ložiska, nechat vyschnout a následně lehce namazat vazelínou (já používám bílou hustou cyklistickou Gippieme/Campagnolo). Stejně vyčistit i hřídel ložiska.

Po vyčištění to chvilku jde trochu ztuha, než se ložisko znovu zaběhne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 09:24:53    Predmet: Odpovedať s citátom

jacq: je to možné že sa postupne rozohráva.
Včera ma čakalo príjemné prekvapenie - jedna platňa Yes ktorá bola v zozname na vyradenie (na starom gramofóne nepočúvatelná) teraz hrala bez nejakých väčších defektov. Zaujímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 09:34:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek: ten subtanier nie je nijak prichytený?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 09:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká že to byla vložka na tom Fisheru ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 26, 2011 09:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec: bohužial to naozaj netuším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2011 05:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte pre niekoho asi hlúpa otázka (naozaj nie som velmi technický typ človeka) - čím by sa okrem vyššie avizovaného benzínu dali vyčistiť tie ložiská (pre prípad že by sa mi to podarilo rozobrať)? Postačil by lieh z lekárne, prípadne taký ten sprej na čistenie monitorov? A mohol by som to premazať aj silikónovým olejčekom čo sa dáva do zámkov na aute?
Rád by som použil veci čo mám doma, nemám čas ani peniaze na zháňanie nejakých špeciálnych čistidiel/mazadiel a iných serepetičiek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2011 08:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

čištění- odmaš´tovadlo. Hrubé odmašťovadla jako aceton,toluen,trichlor... radši né napadají umělou hmotu ( i výpary ) jestli je ten sprej na monitory isopropylalkohol - tak by snad šel.
mazat silikonovým "olejem" nedoporučuju. některé díly ložisek mají napuštěné póry.konkrétně jsem viděl, jak u gramofonu Nc420 po namazání ložiska silikonem došlo k zatuhnutí = prakticky zničení ložiska ( rozebrat to šlo až za použití palice - velice hrubé násilí. k zatuhnutí došlo během přehrávání - od chvíle kdy rychlost poprvé zakolísala do doby kdy to rukou nešlo od sebe uběhlo asi 20 s !!!
Takže před použitím náhražek bych varoval.
ostatně, benzín by se dal použít i z auta ( natural ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2011 09:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. To s tým silikonom je zaujímavé, ešte že som sa opýtal!
Mám kolegu čo sa zvykne babrať z byciklom, tak sa ho opýtam či nemá trochu benzínu a vazeliny. Vďaka za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2011 09:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to velice jednoduché a není čeho se bát.
Žádné ložisko tam nerozebíráš.
Pouze nasazuješ kovovou tyčku do díry ...
Stačí jen vyndávat/nasazovat kolmo v ose - pak to jde lehce.

Benzín je mnohem účinější odmašťovadlo než líh a následně krásně vytěká.
Mnou doporučené vazelína také obsahuje silikon, ale nijak neškodí -opakovaně dlouhodobě vyzkoušeno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 06:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže som sa to pokúsil rozobrať. Dobrá správa je že motorček na tej gumičke pruží. Ale ten "subtanier" niečo drží. Dá sa povytiahnuť nejakých 5mm a koniec. Väčšou silou som to radšej neskúšal. Ale keď ho roztočím s nenasadenou gumičkou, tak ide celkom lahko - nezdá sa že by ho niečo brzdilo.
Asi to nechám tak. Nechce sa mi v tom rýpať. Na toto naozaj nemám bunky.
Netušil som že zohnať gramec z druhej ruky s ktorým by som bol spokojný nie je až také jednoduché ako som si predstavoval (hlavne s obmedzeným rozpočtom). Nejak sa s týmto PRO-JECTom neviem zžiť. Asi by to chcelo naozaj nejaký automat. Trochu ma mrzí že za zbytok peňazí vyčlenených na gramofón čo mi zostali som si objednal platne. Takto sa mi teraz dosť zúžili možnosti prípadnej výmeny (a prípadného doplatku). Ale zase na druhej strane sa mi aspoň rozšíri zbierka LPčiek.


Naposledy upravil J dňa St september 28, 2011 09:41:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 06:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Od spodu je asi segerka. Treba povolit zaistovaciu matku a vyskrutkovat tu vacsiu matku z dvoch ba lozisku. Potom vytiahnut segerku a subtanier by mal ist von. NC500 to tak nemala no ProJect mohol. Ja osobne by som tento gramo nemenil. Po prekablovani je to "raketa".Daj vediet ako a na co si prisiel. Nakolko ak je to tak ako popisujem tak po spätnej montazi by bolo asi lepsie tam tu segerku uz nedavat a zaroven nastavit vysku taniera tou matkou tak aby ramienko bolo v rovine najlepsi je na to ako na to navod v pdf od Martin "Rowing" Vlček-a
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 06:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971: Díky za radu, ale moc mi nepomohla, keďže netuším čo je "segerka" a žiadnu matku som si tam nevšimol. Ako som písal - radšej sa v tom nejdem rýpať nech niečo nepokašlem. Radšej nechám ten gramec v takom stave ako som ho priniesol. Je pravdepodobné že u človeka čo by mal chuť sa s tým pohrať (vytuniť) a spraviť s toho "raketu" by ten gramec mal asi väčšie opodstatnenie. Veď je naozaj ako nový. Ja som na neho očividne nedorástol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 07:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas ss z mobilu sa zle pise ak chces vysvetlim po telefone
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 10:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Takto sa mi teraz dosť zúžili možnosti prípadnej výmeny

Ale na druhej strane sa ti zasa rozšírili odborné obzory:-). Nič v zlom, ber to ako malé spestrenie debaty. Každá takáto skúsenosť sa v budúcnosti zíde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 10:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

JC: Veď hej. Zatial u mňa dosť dobre funguje pravidlo "všetko zlé je na niečo dobré". Nie že by to bolo teraz až také zlé, len som zvedavý k čomu lepšiemu to časom môže dospieť. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 03, 2011 09:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodol že sa ten PRO-JECT pokúsim predať a kúpiť si predsa len nejaký automat. Rozhodla o tom skúsenosť keď som dcére pustil platňu a musel som v inej izbe riešiť úlohy zo synom. Stále som bol nervózny či už platňa nedohrala, či sa tam netočí zbytočne. Tak isto mi chýba komfort obsluhy po tme, resp. za slabého osvetlenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 16:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Viete prosím niekto poradiť kde zoženiem (ideálne v Bratislave) náhradnú ihlu do AT95E? Pozeral som na stránke avelmak, ale tam mi našlo iba ihlu pre AT91, iba že by sa ihla pe 95ku predávala pod iným označním (pozeral som priložený návod ale tam som žiadne špeciálne označenie nenašiel).
Začínam mať pocit že tie gramofóny sú u mňa zakliate. Večer som spokojne počúval - všetko v poriadku. Teraz si idem pustiť a hralo to nejak divne - pozriem na ihlu a ona je celá vytočná pod divným uhlom. Narovnať sa nedá. Asi máme v byte nejakého gramofantóma. Podozrievam deti - syn vravel že sa motal okolo gramca, len si neviem predstaviť ako by sa mu to mohlo podariť (on tiež netuší).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 16:40:58    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.ebay.de/sch/williamthakker/m.html?hash=item3c9b17b151&item=260300058961&pt=Plattenspielerzubeh%C3%B6r&_trksid=p4340.l2562
ma i jehly
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 17:03:24    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Podozrievam deti - syn vravel že sa motal okolo gramca, len si neviem predstaviť ako by sa mu to mohlo podariť (on tiež netuší).

Ha, ha, ha, deti dokážu nemožné (pre rodičov)! Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 17:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

jacq: díky za odkaz, ale mal som na mysli nejaký náš obchod, netuším ako sa nakupuje cez ebay.
Jedinú AT95E som objavil u Dubána, ale len celú prenosku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 18:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Duban toho ma malo. Aspon co sa prislusenstva ku gramofonom tyka. A AT95 tam urcite nema ak tak mozno na objednavku. Skor ak ma tak ma AT91.
Ak chces AT95E tak skus stastie tu

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/audio-technica/prenoska-audio-technica-at95e/

a tu

http://elektro.aukro.cz/nova-vlozka-s-jehlou-audio-technica-at-95-e-i1878833543.html

A mam pocit ,ze tam mal aj Rega Bias2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 18:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To v tejto našej gubernii (Slovensko) nie je normálny obchod kde by mali tú náhradnú ihlu? Nechce sa mi veriť. A celú prenosku sa mi nechce meniť, nehovoriac o tom že by som sa rád vyhol kadejakým dražbám v Čechách.
Počul som o nejakom šikovnom elektre niekde v Prievoze (Hraničná?, Mierová?) kde vedia zohnať kadečo, len si nepamätám názov. Nepoznáte to niekto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 3 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist