Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PhonoFet - diskrétní gramofonní předzesilovač pro MM
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máte zájem o článek na téma problematiky MM/MC přenosek?
Ano
92%
 92%  [ 75 ]
Ne
7%
 7%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 81

Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: So september 12, 2009 20:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: je to tak, jak zcela správně říká kazzatel. Návrh (obvodu a prototypového PCB) jsem prodal, a tudíž jej nemohu dál šířit. Jsou věci, které dělám sám a prodávám za sebe, a jsou věci, kde prodávám návrh a dál to je vlastnictví kupujícího návrhu. Moje volba je, kdy použiju kterou formu. BTW, s Actidampem to nemá obvodově nic společného. Abych tě ještě trochu potrápil, tak je tu ještě forma návrhu něčeho co považuju za špičkové, a co se zopakuje maximálně v jednom až několika ks pro V.I.P. klientelu, se smluvní podmínkou nešíření informací typu foto vnitřku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 12, 2009 21:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA: je to tak, jak zcela správně říká kazzatel. Návrh (obvodu a prototypového PCB) jsem prodal, a tudíž jej nemohu dál šířit. Jsou věci, které dělám sám a prodávám za sebe, a jsou věci, kde prodávám návrh a dál to je vlastnictví kupujícího návrhu. Moje volba je, kdy použiju kterou formu. BTW, s Actidampem to nemá obvodově nic společného. Abych tě ještě trochu potrápil, tak je tu ještě forma návrhu něčeho co považuju za špičkové, a co se zopakuje maximálně v jednom až několika ks pro V.I.P. klientelu, se smluvní podmínkou nešíření informací typu foto vnitřku.


Pavle, to je všechno v pohodě. Tvůj postup je O.K. Moje námitka se týkala jen toho, že jsi neuvedl jméno firmy, ale nick Renown. Jenomže jak mi postupně dochází, měl jsi pro to dobrý důvod. Od něj lze nějakým způsobem předzes koupit, zatímco pro firmu patrně oficielně vůbec neexistuje.
A to je to, co mě štve. Koupí konstrukci a pak to zavřou do šuplíku.
Ano, všechno je podle pravidel, ale neříkej mi, že je Ti to jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 00:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Mk IV je blokově stejný jako Mk III, kterýžto jsi navrhoval ty a tam je použitý také.... Cool


To je možný, ale mám dojem, že tam ve struktuře nebyl C8/208 resp. jeho funkční ekvivalent a ve vstupní části servosmyčky byly jiné odpory. Zkrátka v detailech ta servosmyčka byla jinak, i když blokově to je v obou případech O.K. Ale nejsem si jistý, už je to dávno, nemáš publikovatelné schéma ? Konec konců, ani já nejsem neomylný, každopádně v Mk IV je v první servosmyčce jedna časová konstanta navíc a to způsobuje, že je blízká nestabilitě a na cháře je převýšení u nejnižších frekvencí. Jiná věc je, proč to někomu kmitalo - správně by to kmitat nemělo, navíc v jiných případech to nekmitalo. Může to souviset třebas i s chováním zdroje, co já vím.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 01:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby byl skutečně vážný zájem, nebyl by problém udělat "konfekční verzi" Actidamp IV - upravenou tak, aby tam nebyly staré chyby a bylo to bez problémů přepínatelné MM/MC (schéma mám odladěné). V omezeném počtu by se do něj našly i vstupní FETy vhodné pro MC, pro MM nejsou problém - dá se použít leccos méně exotického, naproti tomu čistě MC verze by mohla být s bipolárními tranzistory, aby to bylo šumově non plus ultra ... možností je spousta. Už jsem tady onehdá i něco podobného obecnější formou nabízel, nikdo se však neozval.

Troufám si tvrdit, při vší úctě k PMA, že s konstrukcemi tohoto typu mám asi v téhle zemi nejvíc zkušeností, ostatně na počátku programu Pro-ject, ze kterého pak vycházel PhonoBox, rané výrobky AQ apod., byly moje konstrukce, za které mi - s výjimkou integráče Pro-ject, který se nakonec snad vyrobil jen v omezeném množství - nikdo nedal ani haléř. Přitom jsem ta zapojení nikde nepublikoval, prosáklo to různými křivými cestičkami.

Samozřejmě kdyby se to realizovalo, nedělal bych si starosti s pověrami okolo vhodnosti či nevhodnosti operáků pro audio, o tom vím své. Nicméně pro vážné zájemce by bylo možné vyrobit speciální kabely natřené česnekem a možná bychom uvážili i zakoupení zázračné kapaliny Musi-Coat, kterou když se natřou operáky, tak hrají jako elektronky (viz již zde několikrát citovaný Tubistor).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 08:33:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad AQ, Project atd. : ty cestičky byly jasně čitelný - dělali Actd II, kterej si nalistovali v Amáru, čili proč by ti měli platit...a bolševik/estébák Kouřil je kapitola sama o sobě... Thumb down
A jestli máš tvůrčí náladu, vymysli hybrid fet/flaška, Komp bude jásat, má jich dost.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 09:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

opa
Není třeba v tom hledat žádnou konspiraci.
Není to vyráběno pod značkou Pro-ject.
Není to (alespoň zatím) nabízeno ve standardní distribuční síti.
Pokud máš opravdu zájem to slyšet, stačí číst ODBORNÁ fóra a napsat Efičákovi viz zde :
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2810
Popř. přímo Renown.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 09:43:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě by se našlo dost lidí co by měli zájem postavit si kvalitní MM/MC preamp formou třeba jak byl dispre2 nebo Bob a Bobek.To by stálo za vlastní vlákno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 11:36:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky si myslím že by byl zájem, možná by bylo dobré upřesnit jakou formou by to šlo- sestavený oživený modul, stavebnice, jen deska...autor je zárukou kvality... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 12:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ad AQ, Project atd. : ty cestičky byly jasně čitelný - dělali Actd II, kterej si nalistovali v Amáru, čili proč by ti měli platit...a bolševik/estébák Kouřil je kapitola sama o sobě... Thumb down
A jestli máš tvůrčí náladu, vymysli hybrid fet/flaška, Komp bude jásat, má jich dost.... Cool


No, mám dojem, že v tom byl nějak zamontovaný taky Fox a Grigorescu. Pro Foxe jsem kromě Pro-jectu dělal ještě nějaký phonopre ne-actidamp
A pokud jde o Actd II, pokud se pamatuji, já jsem do Amara žádné schéma Actidampu nedával, něco vyšlo v jakémsi zpravodaji Svazarmu či jak se to jmenovalo - ale kdoví, možná je to všechno jinak, já si to už opravdu vlastně spíš nepamatuju. To už dnes nemá smysl zkoumat, to jsem si jen tak zaplakal na hrobě neznámého vojína ...

A hybrid FET-flaška mne nezajímá. Mám v plánu čistý flaškáč, ale to bude pro RíAudio a tudíž neveřejné.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 13:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
opa
Pokud máš opravdu zájem to slyšet, stačí číst ODBORNÁ fóra


Teda když si člověk přečte ta ODBORNÁ fóra, tak by skoro měl chuť vytáhnout gramec zpod skříně a zase ho oživit. Very Happy
Ale v mém případě by to byla docela fuška, tunit by se muselo více věcí...

Mimochodem, určitě jste slyšeli zprávu, že Loděnice jsou největším producentem LP. Už to ani neudávají v počtech kusů, ale mluví o tunách.

K tomu předzesilovači, možná jsem do toho šel zbytečně zostra, ale na druhou stranu se ledacos vyjasnilo a už to nevypadá tak pesimisticky, jako zpočátku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 13:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmo napísal:
Určitě by se našlo dost lidí co by měli zájem postavit si kvalitní MM/MC preamp formou třeba jak byl dispre2 nebo Bob a Bobek.To by stálo za vlastní vlákno.


Určitě by to potěšilo více lidí, ale obávám se, že PMA po nedávných zkušenostech s Dispre nebude mít chuť znovu řešit, kdo mu opajcoval desky.

Možná by stačilo jenom trochu oprášit a doladit ten Actidamp.
Mimochodem, jak si stojí v poslechovém hodnocení v porovnání s konstrukcí PMA ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 13:39:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se to tehdy před lety testovalo v hifiklubu a v Čs. rozhlase, pokaždý zvítězila pasívní korekce. Možná by se to mělo zopakovat z pohledu dnešních poznatků, ale to by bylo slušný martirium a na to asi bude někdo mít těžko náladu, já osobně už vůbec...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 13:42:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Když se to tehdy před lety testovalo v hifiklubu a v Čs. rozhlase, pokaždý zvítězila pasívní korekce. Možná by se to mělo zopakovat z pohledu dnešních poznatků, ale to by bylo slušný martirium a na to asi bude někdo mít těžko náladu, já osobně už vůbec...


Se nedivím, muselo by jít o dva předzesilovače konstrukcí i součástkami co nejvíce podobné a rozdíl by byl pouze v té pasivní/aktivní korekci. To je hromada práce a výsledek nejistý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 14:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježto Actidamp je v zásadě profláknutej, není důvod, proč by se nemohl veřejně množit, pokud se toho někdo ujme. Chtělo by to ale odstranit některé drobné chyby, které tam jsou, a doplnit ho na přepínatelný MM/MC. Ve schématu to vyřešené mám a někdo už mne i oslovil, takže na to možná dojde.

V osazení je to velice flexibilní, problém mohou být jen vstupní FETy pro MC - pro MM jsou použitelné 2N4393 nebo BF247, které se zatím stále prodávají, pokud se vyberou - v podstatě jde jen o vyřazení těch, které mají velký flicker šum (něco mám ještě v zásobě z toho, co kdysi vyráběla TESLA Rožnov - přetříděné). Mám něco málo v zásobě i co by bylo vhodné na MC, jinak pokud někdo má zájem, může se poohlédnout po 2SK147 nebo 2SK369, které by snad ještě mělo být možné sehnat. Existují i nějaké ekvivalenty od firmy Intertech, ale k těm jsem se zatím nedostal. Úplně nejlepší jsou 2SK363, ale ty už asi budou nedostupné. Pro MC se dají použít i bipoláry, ale to by se ještě muselo odzkoušet něco modernějšího, to možná udělám třeba i jen tak pro zajímavost.

O produktu PMA nic bližšího nevím, ale myslím si - aniž bych si přehnaně fandil - že celkem nemá smysl honit se za něčím zásadně lepším než je A-damp IV, vzhledem k tomu, jaký šum a zkreslení má deska. Samozřejmě se dá diskutovat o vlivu operáků na zvuk, ale to řešit nebudu, z toho mám tak leda srandu. Kdo chce zázraky, ať si zkusí opatřit Musi-Coat.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 14:17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Když se to tehdy před lety testovalo v hifiklubu a v Čs. rozhlase, pokaždý zvítězila pasívní korekce. Možná by se to mělo zopakovat z pohledu dnešních poznatků, ale to by bylo slušný martirium a na to asi bude někdo mít těžko náladu, já osobně už vůbec...


Podotýkám, že A-damp IV má pasivní dvoustupňovou korekci, což je technicky vzato vůbec nejlepší možné řešení. Dál významně vylepšit se to dá už jenom posílením výstupu popř. symetrickým výstupem. PMA měl výhrady proti DIP switchi na vstupu, že to funguje jako přídavná anténa nebo tak nějak, ale obávám se, že cokoliv jiného bude jedině větší a tudíž na RFI ještě háklivější. Podobná situace je s přepínáním MM-MC - ale tam se to dá řešit jumpery (což na vstupu jde samozřejmě taky).

Jen tak mimochodem, podařilo se mi vyřešit plně aktivní korekci v kombinaci s přepínáním MM-MC, která se drží v toleranci 0,2 dB, a to v jednom operákovém stupni. Ve firmě Clearaudio se to nesmírně líbilo - možná ale taky proto, že se to dá poměrně levně vyrábět a poměrně draze prodávat (http://clearaudio.de/deu/pv_nanophono.html) a kromě toho to velmi dobře dopadlo v testech. To ovšem publikovat nebudu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 18:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Má smysl, aby byl vstup symetrický? Mikrofon je podobný zdroj jako přenoska a pro ně jsou předzesilovače většinou symetrické. Je to také "plovoucí" zdroj signálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 19:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
Má smysl, aby byl vstup symetrický? Mikrofon je podobný zdroj jako přenoska a pro ně jsou předzesilovače většinou symetrické. Je to také "plovoucí" zdroj signálu.


Ono bude hlavně záležet na tom, jestli je výstup z přenosky a celé vedení v raménku a gramofonu přísně symetrické. Pokud ne, mohlo by to nadělat víc paseky, než užitku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne september 13, 2009 22:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
FILIPAUDIO napísal:
Má smysl, aby byl vstup symetrický? Mikrofon je podobný zdroj jako přenoska a pro ně jsou předzesilovače většinou symetrické. Je to také "plovoucí" zdroj signálu.


Ono bude hlavně záležet na tom, jestli je výstup z přenosky a celé vedení v raménku a gramofonu přísně symetrické. Pokud ne, mohlo by to nadělat víc paseky, než užitku.


Dle mé zkušenosti je problém hlavně s konektory, samozřejmě to nejde s Cinchy. Přijatelné řešení je XLR. Phonopre se zcela symetrickým "plovoucím" vstupem jsem už taky dělal - na bázi přístrojových operáků - v provedení pro MC. Musí se tam samozřejmě udělat odrušení, jinak je to dost citlivé na RFI. Poslechově to bylo hodnoceno velmi příznivě, ale asi ne kvůli symetrii - bylo to prostě dobré, i když znalci nacházeli rozdíly mezi variantami s různými typy vstupních IO. S FETy by to šlo taky, znamenalo by to ale nový vývoj a do toho bych se asi nepouštěl vzhledem k problémům s dostupností vhodných součástek.

Jen tak mimochodem - rozpracoval jsem i plně symetrické řešení, tj. od vstupu po výstup včetně korekcí, ale perspektiva je zatím nejasná; vyjde to samozřejmě poněkud dráž a výhody jsou spíš marketingové, i když původní inspirace byla hlavně zvědavost - co to udělá, když se to tak udělá.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TonyB
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2008
Príspevky: 17
Bydlisko: Toronto

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 13:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
A jestli máš tvůrčí náladu, vymysli hybrid fet/flaška, Komp bude jásat, má jich dost.... Cool


Ah, ze by to byl konecne priklon k flaskam? Very Happy Obleknu si azbestovy oblecek....

TonyB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 13:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Tondo, už asi rok jsem o Tobě neslyšel Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TonyB
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2008
Príspevky: 17
Bydlisko: Toronto

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 14:26:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Pavle,

2009 zatim nebyl moc dobry na HiFi. Napred jsem z rozkazu Autority (ti co jsou zenati to znaji) stehoval a uklizel sklep. Potom se tam zdemolovala moje mistnost na poslech hudby Sad . A ted tam delam jednu velkou mistnost. Tak stereo je uz par mesicu zabaleno v plastiku a misto toho zvedam 450kg ocelove tramy. Tento tydem musim dodelat vsechnu elektriku a dat 70m plastikovych trubek do zdi a betonove podlahy, protoze "zadne draty nesmi byt videt".

Mej se,

TonyB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
honza637
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2009
Príspevky: 25
Bydlisko: Sezimovo Usti

PríspevokZaslal: Po september 14, 2009 21:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, v pár předešlých příspěvcích se hovořilo o symetrickém vstupu či výstupu. Řeším takový oříšek který s tím souvisí. V ideálním případě bych potřeboval mít předzesilovač asi 4 metry daleko od gramofonu. Z něj není problém vyvést signál od přenosky (MC Denon DL-110) plně symetricky. Teď je otázka jak to udělat na vstupu. Vyhlédl jsem si předzesilovač od Erno Borbelyho, otisknutý v The Audio Amateur 1/87 . Výstup do symetrie dostat zvládnu, ale jak se vstupem a ztrátami na vedení? Případně jejich kapacitou... Nikdy jsem takovou věc neřešil.
_________________
DDT - Digital Destructing Technology
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 06:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tahat tak slabý signál takhle daleko je kravina. Předzesilovač by měl být co nejblíž gramofonu. Od něj pak můžeš na ty 4m tahat linkový signál (na tu vzdálenost už asi ideálně v symetrice) nejlépe na výstupu posílen nějakým bafrem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 09:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky je to podobná situace jako s dynamickým mikrofonem, ovšem u přenosky se RIAA korekcí značně zvedají basy, takže při dlouhém vedení je značné riziko kontaminace brumem, o vf rušení ani nemluvě. Běžně se to řeší tak, že se do bízkosti gramofonu dá předzes, který signál upraví frekvenčně a úrovňově, takže pak odpovídá běžné lince srovnatelné třebas s CD. Zdali to pak pokračuje dál symetricky nebo nesymetricky, to už je celkem jedno. Symetrický výstup z předzesu má význam tehdy, když je buďto připojený na symetrický vstup toho dalšího; pro připojení na nesymetrii je zapotřebí, aby výstup z předzesu byl "plovoucí", tj. buďto s trafem anebo plovoucím bufferem - takové to křížové zapojení zpětných vazeb, v integrované podobě to realizuje např. obvod DRV134. Kdyby to skutečně jinak nešlo, tak bych doporučil aspoň propojení přenosky a předzesu kabely typu "StarQuad", pokud možno s dvojitým stíněním, a zlacené XLR konektory.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 09:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
kabely typu "StarQuad", pokud možno s dvojitým stíněním, a zlacené XLR konektory.


StarQuad - što takoje ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 09:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Rekl bych, ze uplne nejlepsi je mit zabudovany predzes primo v gramofonu.
A uplne nejvic by se me libilo mit zalitej vstup s dvema BF862 pekne u prenosky, jako motejla do pryskyrice Very Happy
Ale je to jen muj laicky nazor, protoze tomu nerozumim, kromtoho jsem nahluchly a dementni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 09:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice jsi dement, ale zní to dost dobře Razz
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 11:34:24    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Rekl bych, ze uplne nejlepsi je mit zabudovany predzes primo v gramofonu.
A uplne nejvic by se me libilo mit zalitej vstup s dvema BF862 pekne u prenosky, jako motejla do pryskyrice Very Happy
Ale je to jen muj laicky nazor, protoze tomu nerozumim, kromtoho jsem nahluchly a dementni.


To myslíš jako sledovače - anebo výstup i s napájením z drainu ?

Pokud to nemá moc flickeru, hodilo by se to i jako náhrada 2SK170 a spol.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5947
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 12:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Proudovej vystup z drainu, ale to je celkem jedno, proste takova prenoska jako elektretovej mikrofon Very Happy
Ty tranzistory je zapotrebi vyzkouset, jsou to specialy na stredni frekvence, jak se to chova do 100Hz netusim, objednam prilezitostne vzorek, jen jsem hledal neco v smd na jinou aplikaci.
Jinak flasky E810F a D3A budou mozna k dispozici, ty se sice na prenosku nevejdou, ale zase hezky svitej, mam je zjednat ? cenove asi 150Kc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Ut september 15, 2009 12:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

pro MM?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 4 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist