Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 07:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa mi konečne podarilo vydražiť pre začiatok jeden Akai GX 620, ktorý sa mi pozdával ako celkom výhodná kúpa, je už vyplatený a som v očakávaní kedy a hlavne či vôbec dojde... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:59:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratulujem.Je to pekny magnetofon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
postcard1
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2011
Príspevky: 7
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 10:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Fiter: Ještě prosím jedno info. Šlo mi také o to, zda pásy, o kterých jsem se zmiňoval, nejsou nějaký "brus". Na skleněných hlavách u mgf Akai (případně na feritech u Sony) to asi nebude problém, ale na klasických kovových by to mohlo nepříjemně obrušovat. Dostal jsem je, takže pokud nebudou vhodné, nic se neděje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 14:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

postcard1 napísal:
Jakou máte zkušenost s mgf pásky Agfa PER 525, Basf LGR a Basf LP56? Můžu je použít na tyto magnetofony:Akai GX77, Akai GX630, Uher Royal a Sony TC 388-4? Nebo je lepší je vyhodit?

Takže poporadí.
Agfa 525 sa hojne používal v rozhlase ako pracovný pás so spevnenou charakteristiko v ťahu,mojimi skúsenosťami toho dosť prežije,je to 50 mikron a dosť obrusuje mäkšie hlavičky.
Basf LGR podobne,to je základný pás starej výroby,neskôr inovovaný na 30P,50 mikron,dobré chovanie sa charakteristikou,zlým skladovaním sa čiastočne sype mat.vonkajšia vrstva,ale mám tých 30P hodne doma z českého archívu a sú 100%.
Basf LP 56 sa čiastočne používali aj na archív zálohy,je to predchodca master pásov čo sa týka vlastností aktiv vrstvy,tiež treba selektovať výber aby nešpinili.
Akai GX 77 a Soňák TC 388,tiež ten uher-najlepšie im chutia tenké 25 mikron pásy(MaxellUD,Basf DP 26,Scotch 220,Agfa PE séríí 30-40...
Gx 630 v zhľadom ku svojej mechanickej konštrukcii by už mala bez problémov zvládnuť aj ten ostatok vašich pásov za predpokladu dobrého stavu pásov.
Tak toľko,ide naozaj len o moje skúsenosti s týmito strojmi čo satýka testov a pri servise.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 14:43:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Fitter napísal:
Pásy ako Agfa PER 525, 555, Basf LGR, majú podobné vlastnosti a podobne sa správa aj Basf SM911. Poznám tieto pásy a mám s nimi osobné skúsenosti. Pokiaľ sú v dobrom stave, nie sú vydrané, nedropujú atď... Pokiaľ sa ale najde trošku horší pásik a povedzme pri 19 dropuje, treba ho dať bokom jazdizť ho na 38.

Forever: Revox,,, Mazda MX-5 And Mig 29...

No aj keď sa dobre poznáme trošku budem oponovať.
SM 910/911 sa to nedá tak dobre rovnať,to je referenčný master pás, tie pásy sú OK ale treba pri zázname a nastavení stroja trochu dvihnúť korekcie a dostaviť Bias.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 14:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Tak sa mi konečne podarilo vydražiť pre začiatok jeden Akai GX 620, ktorý sa mi pozdával ako celkom výhodná kúpa, je už vyplatený a som v očakávaní kedy a hlavne či vôbec dojde... Very Happy

Daj vedieť keď príde a ak nie je tajomstvom tak čo to stálo s dopravou...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 14:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

postcard1 napísal:
Fiter: Ještě prosím jedno info. Šlo mi také o to, zda pásy, o kterých jsem se zmiňoval, nejsou nějaký "brus". Na skleněných hlavách u mgf Akai (případně na feritech u Sony) to asi nebude problém, ale na klasických kovových by to mohlo nepříjemně obrušovat. Dostal jsem je, takže pokud nebudou vhodné, nic se neděje.

Takže som ich drobnejšie za Fittera rozobral v tvojom citovaní,treba naozaj selektovať a prebehnúť konkrétne každý pás,profi pásy vždy budú robiť väčší obrus ako komerčné 25 A 35 mikrony.(hrubšie zrno a pevnejšia konštrukcia=iná prilnavosť ku hlavám,čo sa bude zdať na malej mašine ako nevhodné môže na profi stroji fungovať bez chýb)Mám skúsenosti že na komerčnom štvorstopom stroji boli tieto pásy na odpis do koša a na profi polstopom stroji sa chovali v poriadku.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
postcard1
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2011
Príspevky: 7
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2011 17:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za radu. Ty klasické pásy Maxell, Scotch, Basf, Agfa mám a používám, ale dostal jsem nějaké kotouče těch výše zmiňovaných a nevěděl jsem co s nimi. Zda jsou vůbec použitelné. Na webu o nich toho moc není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 14:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

postcard1 napísal:
Díky za radu. Ty klasické pásy Maxell, Scotch, Basf, Agfa mám a používám, ale dostal jsem nějaké kotouče těch výše zmiňovaných a nevěděl jsem co s nimi. Zda jsou vůbec použitelné. Na webu o nich toho moc není.

Áno,píšem z vlastnej skúsenosti.Pod rukami mi v rámci servisu aj vlastnenia kopec mašin a aj že sa pohybujem v branži opisujem praktické skúsenisti aj s pásmi-nebránim sa ďalšej diskusii ak budete potrebovať rady.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 18:37:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam viac kusov pasov,pri ktorych neviem urcit typ,respektive vyrobcu. Pasy som kupoval pouzivane bez obalov. Da sa podla farby zavadzacieho pasu urcit znacku pasu,samozrejme za predpokladu ze su original a nie prilepene dodatocne ? Tie moje maju modru farbu,svetlu aj tmavsi odtien bez popisu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 20:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodím tu tiež jednu otázku do pléna, či mi vie niekto dať odpoveď, nakoľko som to na nete nenašiel, aký je rozdiel medzi Akai 635 a 636 ? Opticky pôsobia celkom rovnako, obidva majú autoreverz, čiže 6 hláv a to je tak všetko čo viem Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 20:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Po elektrickej stránke neviem, či nejaké sú, po konštrukčnej v 636-tke je použitá krytka na otvoroch pre nastavovanie geometrie hlavičiek...

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 21:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dierky na kryte hláv má ale 635 a nie 636, tá 636 má kryt hladký ako 646 alebo 747... to je ale zrejmé iba z fotiek, rád by som vedel viac.

Naposledy upravil jupol dňa Ut marec 22, 2011 08:38:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 22:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

635-ka nemala dierky zakryté, 636-tka kryt mala, na úvodnej strane servis manuálu 636 je táto veta:
THIS MANUAL MUST BE USED AS A SET TOGETHER WITH SEPARATELY PUBLISHED GX-635D SERVICE MANUAL AND PART LIST

Stefan31

Aj rámčeky na meraky už boli strieborné a nie čierne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2011 18:07:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
635-ka nemala dierky zakryté, 636-tka kryt mala, na úvodnej strane servis manuálu 636 je táto veta:
THIS MANUAL MUST BE USED AS A SET TOGETHER WITH SEPARATELY PUBLISHED GX-635D SERVICE MANUAL AND PART LIST

Stefan31

Aj rámčeky na meraky už boli strieborné a nie čierne...



preklad:TENTO NÁVOD musí byť použitý ako súbor spolu s osobitne uverejneným GX-635d SERVICE MANUALOM A ČASŤ ZOZNAMU

Neviem, čo si chcel týmto ... pýtal som sa na fundované a odborné vysvetlenie rozdielov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2011 18:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to, že po el. stránke to sú rovnaké mgf. a líšia sa len zmenami designu. Preto je tam tá poznámka, že pri servise 636-tky sa má použiť SM 635D, pretože zapojenie je rovnaké, ako aj náhradné diely. Zmeny boli podľa toho len teda v použití tej krytky a iného rámiku indikátorova možno ešte iných úprav. Tento štýl sa potom použil aj u 646-tky, túto mám doma.
...alebo si zavolaj do AKAI po fundovanú odpoveď...

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2011 19:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Firma Akai už žiaľ nevyrába klasické audio prístroje, zrejme sa zmenili majitelia, robí TV, prenosné prehrávače atď.
Neviem sa na nete dopátrať podrobných popisov, len technické parametre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
postcard1
Hifi obsluha


Založený: 18 marec 2011
Príspevky: 7
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2011 22:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus tyto stránky: http://www.hifi-manuals.com/ . Ke všem zařízením, co mám jsem si tady stáhnul uživatelské příručky i servisní dokumentaci. Myslím, že zdarma jde stáhnout jen jedna denně. Snad tam něco objevíš s podrobným popisem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut marec 22, 2011 23:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol...nieco je aj tu...

http://www.tommm.cz/Pristroje.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 08:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak včera mi konečne dorazil Akai GX620, som prekvapený, že došiel behom 2 dní. Dal som ho trocha do pucu a fachá všetko i keď nahrávanie som zatiaľ nemal možnosť vyskúšať, nakoľko pásky mi poskytol kamoš a bola by to odo mňa drzosť zmazať niečo.
Predávajúci mal mgf. dlho v skrini, takže nebol vôbec používaný. Hlavy po umytí liehom
nemajú vôbec znaky opotrebenia, vyzerá veľmi zachovalo, čo som samozrejme veľmi rád. Very Happy
Konštatujem, že mi prvá dražba celkom vyšla, ďakujem všetkým za podnety, názory a odpovede. Už mám ale vyhliadnutú ďalšiu GX 636-ku Rolling Eyes (asi je to choroba či postihnutie?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: So marec 26, 2011 20:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi neaky druh zavislosti v tom bude . Planujes aj neake pasy alebo len vitrinkovo zbierat jednotlive modely ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 17:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja počúvam hudbu aj z analogu, kupujem nové vinylové platne. Pásky samozrejme potrebujem, rád by som hliníkové cievky 26 s nab adaptérom... už sa obzerám po nich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 20:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A ak to nie je tajomstvo kolko vysla ta GX 620 ? Pytam sa lebo pred nedavnom som ju kupoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 08:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tajomstvo to nie je, vzhľadom na to, že mám vyhliadnutý iný mgf. (636), môžem 620-ku ponúknuť prípadnému záujemcovi za štyri stovky. Neviem či je to veľa alebo málo v CZ som videl inzeráty od 9 do 15 tis.Kč a inde od 400 do 600 € ale záleží v akom stave sa stroj nachádza. Na koľko vyšiel teba?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 16:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj s opravou a nastavenim 210 €.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 17:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupoval si pokazený stroj, že bol opravovaný? Menil si aj nejaký náhradný dielec?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 17:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie,nebol pokazeny,bolo nutne ho vycistit lebo bol dlho niekde v garazi.Jeden motor vypadal ze bude zly ale nakoniec to dobre dopadlo. Vyfasoval som k nemu aj neake AL kotuce s pasmi a NAB adaptery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 18:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
Mam viac kusov pasov,pri ktorych neviem urcit typ,respektive vyrobcu. Pasy som kupoval pouzivane bez obalov. Da sa podla farby zavadzacieho pasu urcit znacku pasu,samozrejme za predpokladu ze su original a nie prilepene dodatocne ? Tie moje maju modru farbu,svetlu aj tmavsi odtien bez popisu.

Svetlejšie polopriesvitné používal 3M-Scotch.Tmavé modré Racal a Ampex do hrúbky pásu 35mikron.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 18:58:56    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Tak včera mi konečne dorazil Akai GX620, som prekvapený, že došiel behom 2 dní. Dal som ho trocha do pucu a fachá všetko i keď nahrávanie som zatiaľ nemal možnosť vyskúšať, nakoľko pásky mi poskytol kamoš a bola by to odo mňa drzosť zmazať niečo.
Predávajúci mal mgf. dlho v skrini, takže nebol vôbec používaný. Hlavy po umytí liehom
nemajú vôbec znaky opotrebenia, vyzerá veľmi zachovalo, čo som samozrejme veľmi rád. Very Happy
Konštatujem, že mi prvá dražba celkom vyšla, ďakujem všetkým za podnety, názory a odpovede. Už mám ale vyhliadnutú ďalšiu GX 636-ku Rolling Eyes (asi je to choroba či postihnutie?)

Máš veľkú pravdu v tom postihnutí.Ja robím hlavne na profi strojoch a kotúčakoch v branži dlhodobo-aj multitracky do 24 kanál na 2 palec pásy.
Hádam čo sa všeobecne píše na fóre o kotúčiakoch,tak som mal doma asi 99% modelov a značiek či už v rámci servisu alebo vlastnenia a potom aj predaja a výmeny.
Prečo uvažuješ o ďalšom stroji tej istej značky?Skús niečo od Revox alebo Sony a posunieš sa zasa o triedu v rámci zvuku vyššie.Ja viem budem mať dosť oponentov hlavne čo sa týka designu ale ja si stojím po rokoch skúseností za Revoxami,Soňákmi a Pioneerami(čo sa týka zvukových vlastností)
Na Akai stále cítim akýsi nedostatok v dotiahnutí audio ciest.
Môj názor-presluchy GX hlavičiek a zbytkový smog stredovýšok v nahrávke.
Je to naozaj len môj pocit,robím aktívne s profi technikou a akosi to cítim v ušiach,naposledy cez víkend keď som zvučil koncert a čekol som si štúdiový pult porovnania Soundcraft a Midas,niečo podobné počujem v rozdiele aj u pásačov.Ospravedlňujem sa,ale počujem pri live hraní aj ked je niekto na nástroji nedoladený a mne to škrípe v ušiach pritom 99%účastnikom na koncerte to vôbec nepostrehne a nevadí im ani preklep a chyba v rytme skladby.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2011 20:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Revox sú údajne zvukovo výborné (čo ma veľmi láka) len bohužiaľ majú dosť nevýrazný výzor (A,B 77). Akai majú status vážneho stroja a tá vážnosť rastie úmerne výškou typového označenia. Mal som vyhliadnutý GX 636, vyfúkli mi ho, údajne má zvuk ako 747. Takže asi to malo byť tak a môžem hľadať inú značku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 4 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist