Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St november 29, 2006 09:01:00    Predmet: Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák Odpovedať s citátom



Pravděpodobně nejlepší kazetový magnetofon na světě. Současné ceny za použitý přístroj se pohybují mezi 30ti a 40ti tisíci, podle stavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St november 29, 2006 09:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Krása!
Přidám ještě fotečku v zapnutém stavu.

Kubo slyšel jsi ho někdy hrát? Pouštíš si ještě někdy tapedeck?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St november 29, 2006 10:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na živo jsem ho jen viděl, neslyšel.

Sám používám tak 10 x do roka z nostalgie Pioneer CT-737.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št november 30, 2006 12:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakamichi Dragon je i v nabidce pražského bazaru www.paudio.cz za cenu 24.990,- Kč, údajně ve stavu "jako nový". Nutno brát s rezervou, jejich webová nabídka bývá často neaktuální....

Viz http://www.paudio.cz/index.php?sec=3&kat=37&lang=cz&cat_title=Kazetov%C3%A9%20magnetofony&ord=title_desc&pos=10&id=3830&item_title=Nakamichi%20Dragon
Jsou tam i nějaké fotečky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št december 07, 2006 19:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Malý detail ovládacích prvků.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: St december 13, 2006 17:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dragon je skutočne jeden z naj naj old strojov, ktoré kedy boli vyrobené. Dodnes si drží cenu. Ak sa Ti chce, hoď ho aj do iného fóra o starých strojoch
http://www.stargate.sk/forum/viewtopic.php?t=54

Tu mi nesedí, to, že každý tu hneď otvára new tému, miesto toho, aby jednoducho prispel do existujúcej Sad Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 16, 2006 10:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkně macatý servisní manuál.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
panacea
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Pi január 26, 2007 22:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

..no myslím, že NAKAMICHI vyrobil ještě kvalitnější deck a to ZXL1000MkII, stával 6000USD kolem roku 1983, DRAGON stával "pouze" kolem USD 2500. stačí mrknout na http://www.vintagecassette.com/Nakamichi/1000ZXL_Limited Surprised), jinak DRAGON je můj sen, ale za ty prachy mi dnes nestojí Surprised(

jeden ZXL1000 limited se nedávno prodal nový na ebay za GBP5.500!!!! a jeden za 4.500USD použitý, to dneska nikdo za jiný deck nezaplatí !!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 07:00:03    Predmet: Odpovedať s citátom

4 panacea

Myslím, že pro Dragona hovoří fakt, že se vyráběl 11 let, ta ZXL 1000 jen cca 5.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
panacea
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 09:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

..a to vadí, že se vyráběl kratší dobu ?? Bytelností a provedením bude lepší, je také řízen počítačem, sice nevypadá zrovna nejlíp s těma tahovýma potenciometrama, ale strojovna to je (ZXL1000 limited).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 12:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

4 panacea

Nevadí, ale já vycházím čistě jen z toho, že dobré věci se prostě vyrábějí pořád, třeba sluchátka Koss Porta Pro. Ty horší se dělají kratší dobu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 01:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Gragon ponukaju na www.audioscope.net za 1699,- euro !!! Rolling Eyes Chcel by som vidiet toho blazna,co ho kupi ! Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 03:26:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem ho...a 2005 šel na lopuchu sběrateli za 5k Very Happy kazeťák už dneska fakt ne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 09:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fakt, hrozný šumítka a když to nešumí, tak se to zamotá... Smile

Když už, tak kotoučák Smile

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 11:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial mas "lacak"- tak istotne sumi aj zamotava...ale ak mas top masinku - tak by si mal problem zistit,co je CD a co kopia na kazete!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 11:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

4 dawsoo

Jak si ho měl dlouho? A jaké s ním máš zkušenosti? Zvukové, ovládací i ostatní. Dík za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 14:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4:

Měl jsem ho asi 7 let koupil jsem ho tenkrát při rušení a komplet rozprodeji pobočky supraphonu. Byl to podle mýho asi nejlepší stroj na světě pro přehrávání,to bylo opravdu špičkový, mělo to dolby B a C a hlavně byla bomba "Autoazimut" strčil tam člověk cokoliv a nastavilo to podle obsahu výšek správný sklon hlav byl to masivní poctivej těžkej stroj,který neznal slovo kolísání ani muchlání kazet neměl však HX Pro takže si k němu na nahrávání držel ještě Aiwu AD-F 910 ,v téhle kombinaci to nemělo jedinnou vadu tu Aiwu jsem měl někdy od revoluce první cesta do Chamu, k ní cca 500 kazet Chrom a Me nahranejch z LP a CD na céčko. Pak jsem usoudil že nástupem CDR a PC už promne nadobro ztratil už kazeťák smysl... a raději jsem udělal radost sběrateli vintage strojů,neboť tady se u mě na něj už jen prášilo... Ale že za to někdo chce přes 30 tis mi příjde více než legrační...má dnes už jen sběratelskou hodnotu... CC je dávno mrtvá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 15:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže pro Tebe užitná hodnota v té době fenomenální, teď již morálně zasatralý stroj. Dík. 910ku jsem měl velmi dávno půjčenou od kámoše na porovnání s mojí 656kou od Pioneer. Pak jsem ještě malinko přitvrdil na 757čku, a to je moje konečná v kazeťácích. Pouštím ho tak jednou ročně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 16:46:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4:
Aby to nevyznělo že starejma strojema opovrhuju naopak si jich vážím...

Přesně tak jak ty max jednou ročně, jsem to měl ke konci i já až jsem zjistil že jsem ho za rok 2004 nepustil ani jednou.... tak šla nejdříve Aiwa a pak i Nakamichi za symbolickou cenu... kazety jsem přidal vždy kupujícímu nějaké a nějaké jsem rozdal známým do aut... bylo mi to prostě líto vyhodit ... stejný osud potkal následně i gramec ale uplně první věci co jsem se rád zbavil byl tuner, ten jsem naposledy měl zaplej v době rádia Limonádový Joe.Dnes nemám už ani CDP... Jen bedny a zesilovač zůstaly.

Ale abych nebyl OT: Tyhle staré stroje měly své podmanivé kouzlo a je pravdou že díky nim hlavně člověk k Hi-Fi získal lásku na celý život...pocity jako při zavádění pásku u kotoučáku,seřizování hlav a čištění a demagnetizace ,nastavení biasu a úrovně pro různé pásky i kazety u kazeťáků,či výměna přenosky za vyšší model a nastavení geometrie raménka a antiskationgu u gramofonu,antény na dálkový příjem z vysílání Německa a Rakouska měly prostě svoje kouzlo a byly to ty pravověrně hifistické rituály... Proto staré stroje nepatří do popelnice ale sběratelům u kterých je jim dobře a jejichž péči narozdíl od novějších přístrojů které jsou již neosobní a bez duše si plně zaslouží. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 16:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba sorry za ot

Dawsoo - takze asi teraz hras s PC. Ak by si bol taky dobry napis prosim do mojho threadu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1239 svoj setup d.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št október 02, 2008 20:10:02    Predmet: kazeťáky Odpovedať s citátom

Prosim Vás neodpisujte kazeťáky ja osobne vlastním NAKAMICHI CR4,YAMAHA KX-1200,AKAI GX-95 to je zvukova bomba kam sa hrabe CD.
Mimochodom aj pán Mark Levinson dáva prednosť kazeťákom pred CD .Myslím že tento pán nemá na svete konkurenciu (highend cz1/2003)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št október 02, 2008 20:20:31    Predmet: Re: kazeťáky Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
Prosim Vás neodpisujte kazeťáky ja osobne vlastním NAKAMICHI CR4,YAMAHA KX-1200,AKAI GX-95 to je zvukova bomba kam sa hrabe CD.
Mimochodom aj pán Mark Levinson dáva prednosť kazeťákom pred CD .Myslím že tento pán nemá na svete konkurenciu (highend cz1/2003)

To je fajn čo píšeš, ale povedz odkiaľ na ten kazeťák nahrávaš hudbu, azda len nie z CD-čka...alebo z rozhlasu...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi október 03, 2008 11:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 21:37:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi október 03, 2008 11:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Téma je o Dragonu, ale...

... já mám porty z roku 94 a to už byly 10 let na trhu Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi október 03, 2008 14:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 21:37:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 21:15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu prvému nahravam z LP ale počul som názor že niektorý ludia nahrávajú aj CD a to majú sto tisícové CD ,že potom je to iné .KOSS PORTA PRO sa vyrábajú od 1983-84 , neviem kedy ich začali vyrábať v Číne ale zo začiatku ich tam len montovali a dieli boli z U.S.A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2008 07:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvláštní s tím nahráváním z CD, je jasné, že ten kazeťák může mít lepší analogové výstupy než (i 100k) CDp, ale všechny zvukové problémy toho CDp se přece uplatní při nahrávání na kazetu.
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2008 07:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No možná je to to PMA zaklínadlo: vysokofrekvenční rušení mj. jako zbytky D/A převodu v CDp. Třeba se vyfiltruje buď vlastnostmi pásky nebo obvody v kazetaku.
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2008 18:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi jsem dělal diskotéku,hudbu jsem pouštěl ze dvou cd přehrávačů a jednoho decku Technics,přišel za mnou kolega z práce,kecali jsme a pak povídá,že zvuk z toho kazeťáku se mu zdá takovej "lepší".Jo,hraje to prostě "jinak" a je to poznat i na blbé PA aparatuře Cool
P.S.-hudba pro ten Technics byla nahraná z CD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 00:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som za posledných 30 rokov mal asi 17 kazeťákov-väčšinou top modely a skončil som pri STUDER A721-ke.Automatika však nemá rada dvojvrstvové chromové pásy typu TDK SA-X,SA-XS a pod.Ak potrebujem nahrať takéto kazety použijem radšej náhradný SONY TC-KA6ES.
Problém s Dragonom je,že u nás to vie len málokto servisovať-mechanika je pomerne zložitá a dostupnosť náhradných dielov biedna.Špecializované servisy na Nakamichi v zahraničí sú veľmi drahé.Studer má kovovú mechaniku,robenú na štúdiovú prevádzku a keď sa pokazí,v každom krajskom rozhlase,TV,či divadle majú nastavovacie šablóny,serisné manuály a často aj náhradné diely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist