Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio CD - vypalovat?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Má cenu vypalovat Audio CD?
Ne
52%
 52%  [ 24 ]
Ano
47%
 47%  [ 22 ]
Celkom hlasov : 46

Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 09:24:15    Predmet: Audio CD - vypalovat? Odpovedať s citátom

Zajímají mně vaše názory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 09:39:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
"Má cenu vypalovat Audio CD?" Nepíšeš ako to myslíš, či po stránke technickej alebo etickej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 10:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypalování CD Audio má mnoho aspektů nejen ty, o kterých píšeš. Je mi v podstatě jedno, jaké důvody k tomu vedou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 10:54:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubova témata se mi líbí.

JC napísal:
Kuba4
"Má cenu vypalovat Audio CD?" Nepíšeš ako to myslíš, či po stránke technickej alebo etickej.


Možná taky z ekonomické. Smile

Ledacos se už dá koupit do 200Kč, občas do 150Kč a někdy i levněji: jednoznačně legální, vše originální kvalita. Ve srovnání se stahováním, které určitě zabírá čas, žere energii, nutí shánět vhodné nosič a výsledek nemusí být zrovna dokonalý, vychází nákup ve vhodně vybraném obchodě i pro šetřílky docela dobře.

Před pár lety jsem se divil lidem ze "Západu", že vypalují, když pro ně jsou cd ve srovnání snámi opravdu směšně levná. Ano, vypalování pořád vyjde určitě podstatně levněji, ale skutečnost, že se stále vypaluje, vidím spíš jako příznak znehodnocení záznamu (nikoli po tech. stránce). Je to jako nákupy v obřích skladištích - jen více a levněji, i kdyby se to mělo nakonec doma zkazit nebo bych měl při žraní prasknout. Sám raději nakoupím méně, ale něco, co opravdu chci, a někde, kde mám zajištěné pohodlí při výběru. Nepojedu desítky kilometrů do nějakého hyperčehosi, když můžu zaběhnout hned vedle do krámku, kde na mě budou milí. S nahrávkami je to podobně. Nemusím doma hromadit krabice cd, raději občas koupím něco, co mě opravdu zajímá, a pokud časem zjistím, že to doma leží ladem, pošlu to třeba dál.

Paradoxně tedy chápu stahování z netu - nabízí možnost poslechnout si nahrávku v klidu a zjistit, jestli si ji opravdu chci koupit. Je to, jako když si známí navzájem půjčují cd nebo knihy.

A především, hádám, že vypalování upadá. Lidi poslouchají většinou spíš komprimované nahrávky z počítačů, u kterých pracují. Koneckonců, na těch počítačích se taky dívají na filmy a skrze ně si povídají s kamarády. Pokud se od obrazovek zvednou, nasadí si sluchátka od od flashky s přehrávačem, kde mají zase nějaké mp3, m4a nebo něco podobného. Ale to je na jinou debatu, protože Kuba narozdíl ode mne věří v budoucnost cd. Já věřím v masové rozšíření webového rádia. Vypalování cd v každém případě ale přestane být problém. Běžní lidé mají počítače a přenosné přehrávače komprimátů. Audiofilové přejdou nejspíš na něco podobného, jenomže ve vysokém rozlišení. Ale to už jsem se dostal někam jinam - a opakuju to tady už tři roky. Hergot, jsem já ale otravnej dědek. O válce na Piavě jsem vám už vyprávěl? Smile

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 19:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi jsem se intenzivně, poctivě a pracně učil vypalovat a zařizoval se na to hard- i softwarově, což mne stálo nekřesťanské peníze (vypalovačka Yamaha za 16000 apod.) Dopadlo to tak, že jsem na vypalování pro svoji potřebu v podstatě resignoval. Tu a tam si ripnu nějaký unikát, většinou to ale nechám na HDD, tu a tam vypálím nějakou specialitu pro známé a to je všechno. Můj specifický problém je v tom, že mne zajímá muzika, která se u nás nedá koupit a skoro nikdo ji nevlastní, takže jediná cesta k ní je koupit si to v zahraničí v originále.

Pokud jde o hlasování, postrádám tam položku "do jisté míry" - to je můj případ.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
silvan
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 19:54:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě souhlasím s humpfem....

Dnešním náctiletým stačí poslouchat v hloučku volačo z chrchlajícího mobilu - horší jako kdysi tranďáky. Ovšem, k tomu co se jim z toho line, jde o adekvátní reprodukci:-)

Budoucnost CD bude zjevně závislá od distribučních preferenci většiny a to bude nejspíše web (vazba na reklamu a prodej dalších produktů "k tomu")...pro pár audifilů se to asi vyplácet moc nebude...na rozdíl od vinylu půjde vždy o snadné okopčení nul a jedniček.

Naše desetiletá dáma celý víkend vyžaduje pouštění "nových" pohádek vyprávěných panem Högerem z vinylu a sama to chce pouštět a šmrdlat kartáčem (pamatuji jak jsem dostal od taty po čuni, když jsem poprvé "samostatně" hrábl na gramo NC440:-)...na druhou stranu věřím, že by to v pohodě a bez řečí poslouchala i z mp3 a "pecek"......čerstvou hromadu vinylů mám od mladíka, který prohlásil, že je stejně všechno na webu ke stažení tak co s deskami....tím pádem i CD....

K věci: z webu stáhnu, poslechnu a vybrané koupím...na pálení jsem příliš líný a výsledek mne esteticky neuspokojuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 13:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypalovat, nebo né, ono je to problematické. Jde koupit spoustu "originálních CD" která jsou obsahově, i kvalitativně příšerná ( sám jsem se právě napálil - Ella Fitzgeraldová v Tescu za 49- nekup to )
Těch dobrých se nějak lisuje málo, nebo co, takže si je zkopíruju pokud se možnost naskytne. Na druhou stranu je mi jasné, že tímhle ten systém pomáhám udržovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 10:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych řekl pravdu, po přečtení několika stovek článků o nástupu on-line hudby jsem byl přesvědčen o neaktuálnosti pálení CD. Překvapuje mne tedy vítězství názoru vypalovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 12:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Abych řekl pravdu, po přečtení několika stovek článků o nástupu on-line hudby jsem byl přesvědčen o neaktuálnosti pálení CD. Překvapuje mne tedy vítězství názoru vypalovat.


Já bych viděl problém v tom, že stále není na trhu dostatek zvukově kvalitních a uživatelsky přívětivých přístrojů pro práci s online pořízenou hudbou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 12:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Abych řekl pravdu, po přečtení několika stovek článků o nástupu on-line hudby jsem byl přesvědčen o neaktuálnosti pálení CD. Překvapuje mne tedy vítězství názoru vypalovat.


Na ceske pomery ten rozdil neni nijak velky, dokonce bych rekl az prekvapive velke procento "nepalit" (samozrejme pocet respondentu je velmi omezeny a rekrutuje se z hifi komunity)

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 13:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4

Oni ty CD ze zahranici nejsou zas az tak levny. To co chci, stejne vetsinou vyjde na 300-necelych 500 Kc. Je to drahy. Ale co nadelam. Mam radsi originaly. Taky oproti nekterym zdejsim hifistum mam strasne malou sbirku CD. U me je problem v tom, ze znami a kamaradi CD nekupuji vubec, nebo jenom minimalne a samozrejme znama jmena. S nastupem internetu si libuju v tom, ze si muzu pustit ukazky a podle toho se rozhodnout. Navic v ceskych kramech (kamennych i internetovych) je mizerna nabidka. Suma sumarum me osobne nezbyva, nez si to objednat ze zahranici tak jako tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 15:22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pamatuji si, jak jsme v 70. a 80. letech kupovali gramofonové desky na černém trhu za 300 Kč. Když si vzpomenu na to,kolik to bylo pro mne v15.-20. letech peněz,tak se mi zdají dnešní ceny CD za facku. Problém je v tom,že dnes chce mít každý všechno a hned i když třeba jenom nevalné kopie včetně okopírovaných obalů. Než mít něco takového,tak si to raději nahraji na MD a pokud se mi to bude zamlouvat tak si koupim CD nebo LP. Nejraději japonské s pořádným obalem. Pokud ne,tak to nechám na MD,nebo to vymažu. Nedovedu si představit,že bych měl poslochat něco tak nehmotného,jako je MP3 nebo CD-R s okopírovaným obalem. Knihu také málokdo čte na balícím papíře. Možná, že už jsem starý/ r.1960/,ale mám rád knihovnu plnou knih,tak i regály s CD nebo LP. Taky mám rád kus pořádné flákoty. Sojové maso nejím!
Proto hlasuji NE páleným CD-R.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 17:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kéž bych si to moh taky dopřát... Bohužel mám peníze tak akorát na pokrytí "hifi hardware" výdajů a na originální nosič peníze prostě nejsou. Moh bych mít místo dvou set CDček tak desetinu. Nicméně souhlas s tim že MP3 je vrah hudby a opálený CD taky neni košer.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 22:23:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Preferujem kvalitu pred kvantitou. Keď kúpujem cd, tak kvalitný booklet je samozrejmosťou. Je to tak trochu aj nostalgia za LP. CD moc nenapaľujem, mp3 nechcem vôbec. Kvantá virtuálnej hudby ma nezaujímajú. Aj preto sa vraciam k LP. Už sa teším na objednané Led Zeppelin: The Song Remains The Same a Mothership. Plaťňa je ako kvalitná kniha. Má aj zberateľskú hodnotu. To sa o CD moc povedať nedá a o napálených CD už vôbec nie. Kto ale chce, nech napaľuje, nemám proti tomu nič. Osobne hlasujem za nenapaľovať.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 22:43:17    Predmet: absolutne ne Odpovedať s citátom

staci HDD, a pak streamovat po siti nebo PC audio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 08:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď mě napadá,má cenu kupovat kvalitní CD přístroje a aparaturu,když se vypaluje na PC za deset tisíc,který má mechaniku tak akorát za tisíc Kč ?
Myslím si,že nástupem vypalovaček CD se rychle upustilo od klasických přístrojů. Nahrávám na MD/ SONY MDJ 30 ES/ a na kvalitní aparatuře neslyším žádný rozdíl. Před nedávnem jsem si koupil cívkač Pioneer RT707 a na ten nahrávám LP. Kvalita kopii v obou případech je vinikající a hlavně si to na nic nehraje a přístroje jsou ozdobou bytu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 08:26:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:
Teď mě napadá,má cenu kupovat kvalitní CD přístroje a aparaturu,když se vypaluje na PC za deset tisíc,který má mechaniku tak akorát za tisíc Kč ?
Myslím si,že nástupem vypalovaček CD se rychle upustilo od klasických přístrojů. Nahrávám na MD/ SONY MDJ 30 ES/ a na kvalitní aparatuře neslyším žádný rozdíl. Před nedávnem jsem si koupil cívkač Pioneer RT707 a na ten nahrávám LP. Kvalita kopii v obou případech je vinikající a hlavně si to na nic nehraje a přístroje jsou ozdobou bytu.


Tak to je prdel.Zase se bavím...Popcorn?Cola?Bude veselo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 08:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na vypalování a smolení obalů opravdu nemám čas. Sem tam něco nagrabuji, ale originál CD, atd. je nejlepší volba a také hires nahrávky koupitelné via web nemají chybu.
Pro první poslech ale stačí i mp3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 09:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

tu a tam pálím zpravidla něco co neznám a chci to nějaký čas poslouchat.
později přecházím na origoše nebo popelnici Smile.
Taky mám pár věcí na palbě už dlouho -většinou něco co se blbě kupuje tady.
Online, mp3, flac, HDD a jiný virtuální věci mne nechávají chladným, nic mi to neříká. Mám to hozený podobně jako Ivo Toman nedokážu si představit číst knížku v PDF.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 11:05:31    Predmet: CD - pálit, či nepálit? Odpovedať s citátom

Všetko má pre a proti. Keď sme nemali možnosť páliť, tak nás to nejak netrápilo, potom nastal boom, všetci pálili ostošesť, no začalo sa hovoriť o kvalite, životnosti...dnes pálenie upadá a poznám ľudí, čo sa zbavujú tisíckusových "zbierok" do ktorých investovali nemalé peniaze aj úsilie a zháňajú kvalitné originály, nahrádzajúc ošiaľ kvantity, ktorý človeka akurát tak zahltí. Platí to aj v prípade sťahovania z netu a vôbec akéhokoľvek kopenia gigabajtov.

Čím som starší, tým viac lipnem k originálnemu obsahu a forme. Kde som konkrétne CD kúpil, čo som pri tom zažil, koho som stretol, prečo som si ho vlastne kúpil...sedím pri hudbe a spomínam, čo a koho mi hudba pripomína, čítam informácie z bookletu - a LP má v tomto ešte viac navrch.

Páliť....principiálne som proti, ale z praktického pohľadu to pomáha aj v osvete medzi audiofilmi, pretože keď sa mi niečo naozaj páči, nakoniec si aj tak zoženiem originál. Na cesty si tiež pálim z originálov kolekcie na počúvanie vrátane komprimovaných formátov.
Nemala by sa z toho však stať droga so všetkými jej účinkami, prípadne trápny kšeft.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Pi júl 04, 2008 09:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani vysoké ceny origoš CD nezachránily oblíbené obchůdky s muzikou,ani nezaručují zvukovou kvalitu.I legál.on-line hudba je nesmyslně předražená.Výsledek?...úpadek.Sám mám taky rád,jak kvalitní obsah,tak formu,ale pálenkám se neušklíbám,pokud to nejsou padělky hrající si na origoš koupené za nekřesťanský peníz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Pi júl 04, 2008 21:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná,že časem dojde k postupnému zavirání prodejen s CD. V Opavě už to tak skoro je. Rozdělíme se na dva tábory. Jední budou stahovat MP3,druzí budou nakupovat kvalitní nosiče třeba na internetu,které budou vycházet ve specialních vydavatelstvích.Ta druhá skupina bude pomalu vymírat,protože budou stále narůstat spotřebitelé,kteří razí heslo zadarmo a hlavně moc. Nakonec pro DUC DUC není třeba žádná kvalita,stačí MP3 a pořádný basák a ani nemusí být moc kvalitní,hlavně,když to ducá. Kvalitní nahrávky sice nevymizí,ale bude to drahý luxus,který si každý nebude moci dovolit. Nakonec si za to můžeme sami,prptože když v jsme nic nekupovali,nemůžem se divit,že ochodníci prodej CD zrušili a dali se třeba na prodej ťamanského zboží. Ale to už je přirozený vývoj a nedá se nic dělat.
Končím jdu pálit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 22:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro me origo CD ma cenu i kuvli bookletu. Kuprikladu tuti novy Erbeni - Chlebicky - maji skvele udelany booklet. I z toho pohledu je pro me palenka bezcenna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 09:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Z pohladu nakladov je palenka bezcenna takisto ako je bezcenne aj lisovane originalne CD.
CD je a vzdy aj bude len medium. Jedina cenna vec na orig. nosici je booklet (niekedy papierovy obal), ktory sa ale lahko da vytlacit na tlaciarni.

Dva tabory, kde jeden pali a kopiruje a druhy kupuje originaly z vidiny nejakej kvalitativnej nadradenosti media tu vzdy boli. (Ina vec je moralna stranka)

V puberte som si muziku nekupoval ale nahraval na kazetak z radia, je to to iste ako mp3 v tejto dobe. Jednoducho som si nemohol dovolit dat 600 korun (dvojmesacne vreckove) za jedno CD, to je cely problem v hudobnom biznise. Je nenazrany!

A v ziadnom pripade sa neda povedat, ze bude na originalnom CD mediu kvalitna nahravka, to je vazne totalna hovadina.

Medium sa meni, stava sa nim internet a hudba prehratelna prehravacom v PC, kvalitne nahravky tu budu vzdy a dokonca su stale lahsie zohnatelne. Nechapem ten pesimizmus.


Naposledy upravil Coques dňa So júl 19, 2008 09:44:10, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 09:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Z meho pohledu nevypalovat a streamovat, tudiz vyhodit i CD prehravac Smile

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3354&highlight=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 13:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Musim rict, ze zrovna v teto otazce jsem zcela zmenil svuj nazor. Zeptat se me pred pul rokem, obhajoval bych paleni, byt obcas bylo silne dilema co jeste palit a co uz ne, preci jen jsou mraky a mraky alb.
Diky tomu, ze uz se mi podarilo nejak domyslet umisteni a ovladani "hudebniho serveru", muzu se vymanit z nekonecneho paliciho kolotoce. Cili hlasoval jsem pro nepaleni. A moje idea? V komore umisteny server pro losless hudbu, SPDIF propojeny s aparatem, ovladany pres vzdalenou plochu z domaciho NB. Vsechny "neoriginaly" hrane z nej, vsechny originalky co mam a co si v budoucnu poridim hrane pres CD player.
Jak rika Coques, mediem budoucna je asi intternet. Sam nemam problem s tim, platit za stazeni alba z netu, jen to musi byt bezeztrat a idealne i hires. Platit za stahovani nejakych MP3 je nesmysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 13:32:04    Predmet: Odpovedať s citátom

@Hlava: Tvoji ideu uz praktikuji v realu Smile akorat streamovaci zarizeni je TVIX. "serverovnu" mam na zachode a ovladam pomoci vzdalene plochy. Akorat misto SPDIF to honim pres LAN....funguje to bezvadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 20:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím, že co člověk, to názor. Navrhuji proto rozumný kompromis.
Kdo chce, ať CD pálí.
Kde nechce, ať to nedělá.
Jenom ať jedni nepřesvědčují druhé, že ten jejich postoj je lepší.

Já bych se jen ze zvědavosti a pro vlastní poučení zeptal zastánců NEpálení, jakým způsobem mají zajištěno zálohování dat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 20:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí hd zrcadlo, při dnešních cenách hd se i tak dostanou pod cenu uložení na cdr, časem i pod dvdr ...

Je asi jen otázka času, kdy u těch domácích diskových polí v předsíni nebo ve špajzu všichni skončíme ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 20:34:07    Predmet: Odpovedať s citátom

@Zalohovani: druhy HDD a jeste to mohu vypalit na DVD (pozdeji bluray) ... na jedno se vejde cca 13 alb...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist