Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fáma č.10 - Lež zlatého ucha + Záver
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St december 27, 2006 20:27:44    Predmet: Fáma č.10 - Lež zlatého ucha + Záver Odpovedať s citátom

10. Lež zlatého ucha
Toto je chytací (?) lež, která by měla možná jít na začátek seznamu jako číslo 1, ale taktéž se bude hodit pěkně na závěr. Zlaté uši chtějí aby jste věřili, že jejich sluch je tak bystrý, tak dokonalý, že mohou slyšet drobné nuance reprodukovaných zvuků, že se vymykají zbytku nás ostatních. Absolutně to není pravda. Kdokoli bez podstatného zhoršení sluchu může slyšet to co oni, ale pouze ti s trénovaným sluchem a zkušenostmi vědí co si o tom myslet a jak to interpretovat.
Tak, jestliže má reprosoustava velký pokles na 3 kHz, nebude to znít jako jiná s rovnou charakteristikou pro kterékoli ucho, zlaté nebo plechové, ale pouze zkušené ucho rychle identifikuje kde je problém. Je to jako automechanik slyšící zvuk motoru a vědíc téměř okamžitě co je špatně. Jeho sluch není bystřejší než Váš; on pouze ví co má poslouchat. Vy by jste věděli také, kdyby jste rozdělali tolik motorů jako on.
Nyní přichází skutečně ošklivá část. Samozvané Zlaté ucho – tweakově zaujatí recenzenti, highendoví prodavači, vedoucí audio klubů (copak mi to připomíná?), atd. – často používají svůj falešně předstíraný super sluch, aby Vás zastrašili. „Vy jste to neslyšel?“ říkají, když porovnávají dva zesilovače. Očekává se od Vás že uslyšíte obrovské rozdíly mezi oběma, i když ve skutečnosti žádné nejsou – Zalté ucho je taky neslyší; oni jen říkají že ano, spoléhající se na vašem přijetí jejich Zlatoušího statusu. Smutný obraz.
Nejlepší obrana proti lžím Zlatého ucha je samozřejmě slepý ABX test. Tento odhalí ty kdo tvrdí že něco slyší od těch co opravdu slyší. Je zajímavé jak málo, jestli vůbec, nějaké Zlaté ucho zůstane v místnosti poté, co je ABX test vyhodnocen.


Závěr
Je zde samozřejmě více Velkých lží v audiu než těchto deset, ale nechme si je na někdy příště. Kromě toho, není to opravdu audio průmysl který by měl být obviňovaný, ale naše šílená spotřebitelská kultura spojená s rozšířeným akceptováním voodoo vědy. Audio průmysl, zvláště High End sektor, je pouze odpovědí na převládající klima. Nakonec, každá kultura dostane to, co si zaslouží.

preložil Hlava

Na záver by som chcel poďakovať Hlavovi a Coffeemu za všetky preklady a MSW za zaujimavú tému.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št december 28, 2006 14:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, co k tomu dodat - souhlasím. Jak už jsem někde psal, v posledních letech je móda tvrdit, že slyším rozdíly. Přiznat se, že neslyším žádné se bere v některých kruzích jako ta největší hanba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 07:11:24    Predmet: Re: Fáma č.10 - Lež zlatého ucha + Záver Odpovedať s citátom

[quote=]Je zajímavé jak málo, jestli vůbec, nějaké Zlaté ucho zůstane v místnosti poté, co je ABX test vyhodnocen. [/quote]

1. Neznám žádného Zlatoušce ve svém okolí.
2. Lidé slyší, stejně jako třeba vidí různě.
3. Souhlasím s tím, že když člověk ví na co se má při poslechu zaměřit, najde a pojmenuje rozdíl lépe.
4. Souvisí to se lží 4, každý jsme individualní, statistika lže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Haxna
Hifista


Založený: 23 november 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 09:11:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchari jsou vubec zajimavy lidi. Jako zvukar si myslim, ze tak nejak slysim, ale asi pred rokem jsem o tom zacal velmi pochybovat. To mi jeden kytarista tvrdil, ze mu kytara hraje jinak, kdyz ji zapoji do druheho vstupu nejakeho komba typu samo-domo. Ja nic neslysel, tak jsem se pidil alespon technicky, kde je problem. Kdyz jsem to rozdelal, myslim, ze to bylo celkem jasne. Oba vstupy byly paralelne (asi 1 cm dlouhym spojem) propojene, takze rozdil musel byt z technickeho pohledu nula. Nicmene mi i presto dotycny tvrdil, ze rozdil slysi a ze ja jsem uplne blbej, protoze ja tyhle drobny nuance neslysim. Tak jsem se opravdu "nasral", hodil kombo za zaves a prehazoval mu vstupy. Jeho vyraz bych vsem slucharum pral zazit, kdyz zjistil, ze je uplne v prdeli. Ale tak uz to holt na tom bozim svete chodi. Very Happy Zdar zlatym usim. Na zlate usi se musi pomoci ABX testu. Nic vic, nic min. Jakakoliv vymluva typu - spatna muzika, blba misnost, nervozita, nejsem doma atd. je pouhopouha ubohost, davajici informaci o neschopnosti dotycneho priznat, ze to s tim zlatym uchem nebude az tak horke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 09:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm tak nevím jak to někteří myslí. To, že je slyšet rozdíl ve zvuku po výměně nějakého komponentu vám přijde jako nesmysl nebo jak tomu mám rozumět ?
Když vyměním zdroj signálu, tak to uslyšíte ?
Když vyměním zesilovač, tak taky ?
Když vyměním bedny ?
Když vyměním kabely ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 11:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ony ty výměny slyšet jsou, o tom žádná. Ovšem jak tu změnu daný posluchač zpracuje, to už je jiná, v tomto souhlasím s článkem. Vzpomenu-li na své hifi začátky, taky jsem nebyl schopen ze sebe vysypat co se změnilo, nějak to popsat (čímž neříkám že teď jsem Laughing ), ale teď už aspoň vím kde ty rozdíly hledat, na co se zaměřovat, apod.
Pravda že bych po změně komponentu dokázal bleskurychle uvést značku, model (svah a ročník) jako tvrdí někteří bývalí "kolegové", tak to ani náhodou. To by musel mít člověk asi hodně naposloucháno, aby dokázal alespoň podle charakteru zvuku určit výrobce, i když kdo ví zda i toto leze, s přihlédnutím k nekonečným kombinacím okolních přístrojů, kabelů a akustiky.
Zkrátka, že to hraje jinak slyšet jde (i když někdy to chce třeba přímé porovnávání, to záleží na tom jak velké ty rozdíly jsou), říct co je jinak už chce nějakou zkušenost, ale aby se poslepu říkaly konkrétní přístroje co zrovna hrají ... to asi IMHO nee.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 21:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem u Voby dělal test kabelů s tím ,že mi neříkal co jsou zač a ani jsem na ně neviděl. Jen jsem říkal líbí víc líbí míň. Možná to byla náhoda, ale nejvíce se mi líbily nejdražší repro spolu s nejdražšími propojovacími. Bylo to na Sony 779, nějakém A zesilovači asi 2x50W a V.A.C.T bednách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 00:45:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:25:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 16:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee a co by jsi řekl na tohle ?
Odowakar
citácia:
Nevím, co k tomu dodat - souhlasím. Jak už jsem někde psal, v posledních letech je móda tvrdit, že slyším rozdíly. Přiznat se, že neslyším žádné se bere v některých kruzích jako ta největší hanba.

A co se týká rozdílu při výměně kabelů, tak si mysli co chceš a já si zase po své zkušenosti budu myslet své. OK ?
citácia:

asi víš,že to takhle nejde říct,ne?

no jak vidíš, tak to tak jde napsat a ne, že ne. Napsat, že je modní slyšet rozdíly při výměně komponentů mi přijde jako vetší problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 16:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:26:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 16:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč ty obezličky ? Napiš rovnou, že jsem idiot kterej neví co slyší a trpí sebeklamem. Já jsem zrovna z těch co podléhají stádnímu efektu a nemám nikdy vlastní názor. Vždy jen papouškuju to co je zrovna in.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 17:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:26:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 17:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag
Opravdu jsem myslel kabely, protože se o nich v posledních letech v této souvislosti mluví nejvíc. Nechápu, proč by Ti měl někdo říkat, že jsi idiot, jenom proto, že slyšíš rozdíly mezi kábly. To samé by jsi mohl říci o mě, když rozdíly neslyším. Každej je nějakej, někdo slyší, někdo neslyší, někdo si to namlouvá...
Faktem je, že ve slepém testu hodně z těch, co tvrdilo, že bezpečně poznají rozdíl, nepoznalo nic. Ale to neznamená, že se to týká automaticky i Tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 20:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud někdo napíše, že rozdíl neslyší, tak mu to nevymlouvám, ale ze strany Coffeeho to není první reakce kde mi odpovídá, že se mi to zdálo a že to je psychoakustika. Třeba jsem měl zrovna smůlu na komponenty citlivé na kabeláž, ale to už jsem psal několikrát.
Jen pro odlehčení...vyprávěl jsem o tom testu kamarádovi který se o tyhle věci nezajímá a jediné audio je nějaká 2+1 u počítače na kterou občas poslechne inet radio. První jeho věta byla "Já bych to určitě neslyšel" Kurna, jak to může vědět když tam nebyl a nezkusil to ?
Není to o tom, že by to najednou poskočilo, tak, že to je slyšet i ve vedlejší místnosti, na určité úrovni to jsou nepatrné změny které jsou slyšet jen když se soustředíte na určité zvuky v nahrávce a musí se to rychle přepnout. Nesmí se taky přepínat moc věcí najednou. Sluchová paměť je fakt nic moc. Já jsem naposledy testoval moje Aircomy s Voba kabely a znát to bylo jen na určité tvrdosti a detailnosti kontrabasu co je ve skladbě na cd Písňobraní. Samo, že je to slyšet i na lidském hlase a ostatních zvucích, ale ten kontrabas je nejvýraznější.
Hráno z PC a externí dac TopDac. Jasně, že třeba z rádia už to není takové.
Jo a není to o tom, že jsem poznal který kabel hraje, ale jen jsem hlásil jestli slyším nějakou změnu a jestli se mi to líbí víc nebo míň. To ,že jsem vybral ty nejdražší může být náhoda a mohl by to být i podfuk kdyby tam ty poslední nenechal a nepozval mě ať se podívám. Myslím předchozí test, ne ten doma.


Naposledy upravil jardag dňa Ut január 02, 2007 20:32:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 20:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:26:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut január 02, 2007 20:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu s tím otravuješ protože ten druhý člověk to měl naslepo a říkal co za změny slyší a i když tomu nebudeš věřit, tak jsme to slyšeli stejně. Jen s tím rozdílem, že on si myslí, že to tak není správně a že ty druhé kabely mají blíže k realitě. S tím jsme to uzavřeli. Já si jedu na ty moje a on na ty svoje Smile Ale to už jsem taky psal i když jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 11, 2007 12:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo by vhodné přidat:

Fámu 11. o tom, že objektivně dokonalým zařízením reprodukujeme nejživěji působící hudbu

a

Fámu 12. o tom, že rozumným zkreslením získáme emocionálněji věrnější reprodukci

?

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 11, 2007 18:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:26:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2007 14:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono není zkreslení jako zkreslení. Druhá a třetí harmonická jsou celkem málo podstatné. Zato roztřepaný a zploštělý zvuk kondíkem je jasně rozpoznatelný.

Wink Znovu jsem zkoušel použít elektrolyt a znělo to strašně, prostor samozřejmě zanikl. ESO fóliový kondík zněl také blbě. U Mundorfu se hádám sám se sebou, jestli si to náhodou jen nepředstavuji, tak je to malá změna oproti přímé vazbě, přesto jsem přesvědčený, že to změna je. Ale to ty nikdy nepochopíš.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2007 14:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom budeme dvaja nechápaví Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2007 21:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:27:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 12:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To já také.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 13:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:27:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 16:34:25    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:27:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 18:01:31    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
...hlavním rozhodovacím prvkem je jeden rychle přepínatelný ABX cyklus.


tak si pročítám všechny tyhle hifi mýty a legendy. co takhle mýtus, že hlavním rozhodovacím prvkem je jeden rychle přepínatelný ABX cyklus.

pozn. nedávno jsem zkusil slepý test reprokabelů: základem byly 10 min. pasáže mnou vybrané hudby a já měl určit, jedná-li se o 2x 1m pletené kabely prům. 2,08mm2 nebo 2x 6m kroucené kabely prům. 8mm2. poznal jsem, kdy hrál ten který kabel, akorát jsem si myslel, že pletený je kroucený a naopak - doufám, že jsem to vysvětlil jasně - správně, ale opačně. při rychle přepínaných cyklech bych ovšem poznal kulové...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:02:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT

to nie je mýtus - len obyčajná fyziológia sluchu Cool
pokiaľ hovoríme o "jemných nuancích" tu sú potrebné rádovo ms
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych řekl,že zásadním problémem je posuzování na tak komplexním materiálu jako je hudba Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:17:58    Predmet: Odpovedať s citátom

já nemyslím, že by člověk nepoznal rozdíl v několika vteřinách, proč by ne, ale že se rozdíl mezi např. reprokabely pozná jen u některých, řekněme složitých nebo komplexních, pasáží. musel bych to mít hodně vychytané, abych poznal rozdíl při rychlém přepínání, a naopak, když budu poslouchat heidi janků, tak na kabelech asi moc nezáleží...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

no, dhfool mě předběhl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT napísal:
musel bych to mít hodně vychytané, abych poznal rozdíl při rychlém přepínání.


práve naopak
(rýchlosť sa tu týka len samotného A-B prepnutia - je jedno ako dlho budeš počúvať vzorku)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist