Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll zesilovač+cd - poslech
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne február 25, 2007 22:50:47    Predmet: Šroll zesilovač+cd - poslech Odpovedať s citátom

Tak jsem u Zbyňka slyšel Šrollův kombajn - zesilovač-d/a & cd player propojený na jeho BW 801 přes C4You hadici, vše naholo bez pračky, bez filtrů, zabydlená místnost bez nějakých speciálních akustických vychytávek.

Hned první bigbít Beatles - Abbey Road a bylo takříkajíc vymalováno. Takhle jsem toto mnou snad tisíckrát přejhrané album ještě neslyšel. Absence jakéhokoliv pocitu agresivity, dokonale oddělené - kdykoliv i v grupě ostatních samostaně sledovatelné - nástroje i vokály, ty navíc naprosto bez vlaječek, či sykavek ...

Další titul, obligátní Waters - Amused, v japan vydání mně nejdříve trochu zaskočil méně nápadnými q-sound efekty, ale stačilo přidat trochu hlasitost na 32 a opět nebylo co posuzovat - vše dokonalé. Zde bych podotkl, že před 2.5 lety jsem u dtto. Waterse, na těch samých Zbyňových BW 801, v kostelíku velmi kriticky vnímal dost ostré sykavky (jedině Joshua Edgar tehdy nesykal) a na můj suchý vkus slitý basoboulový zvuk bez detailů ... po dnešku je mi jasné, že BW801 v tom byly nevinně a tyhle letité anglické bedny umí zahrát pro mne fascinujícím způsobem, i při velké hlasitosti nekřičí, ani masivní basy neházejí deku na středy a navíc mají umírněné výšky - to vše při veliké míře detailů. co mám tak rád ...

Fleetwood Mac - Then Play On a Deep Purple - Shades of jsou naprosto neaudiofilské rockové tituly z přelomu 60/70.let, FM je navíc zašuměný neremaster. To, co z obou kousků vylezlo při lehce vyšší hlasitosti (35-36) mně přesvědčilo, že takhle bych si chtěl doma aspoň občas zahrát ... muzikanti fyzicky narostli do člověčích rozměrů a přitom zůstával pocit lehkosti ...

Další Zdeňkovy tituly: klasika, blues, jazz už jen podrthly vynikající dojmy.

Nikdy bych nevěřil, že můžu slyšet jakékoliv do playeru vložené CD bez přidané digitální agresivity ...

A nikdy bych nevěřil, že mně sněhuláci BW801 takhle zvukově uchvátí ... zůstává problém, jak je někdy v budoucnu nacpat do paneláku Smile Mám brouka v hlavě ... ještě musím navštívit máničku ...

Zdenek má v bednách vymalováno a v ostatním vytýčeno - směr Šroll ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 08:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Který to byl model, ten "poslední" (necelý rok, loni ještě na výstavě nehrál, jen stál), nebo ten starší, cca 3-4 roky?

BW801 dovedou zahrát výtečně a nebarví, přehravač a zesilovač hrají obrovskou roli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 09:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A to Ti nevadil Doppler nesmyslně velkého basáku? To je teda dost divné. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 11:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mněl jsem tohle kombo doma pátek,sobota.Jde o poslední a prý konečný model zesilovače.Jen změny na DAC.Viděl jsem i návrh DPS DAC a UFFFFFFFFF.Víc si nechám radši pro sebe!!!

Takže pátek jen poslech.Jak Luděk naznačil-4 hod povinný návyk na zvuk.Zdálo se mi že zesilovač chvíli potřebuje na určitou "POHODU".K ověření takových tvrzení prý dojde.V sobotu jsem otestoval rozdíl mezi SROLL transport do DAC in SROLL zesilovače a C.E.C. TL51+TopDac(kompletní kabeláž Oyaide ve stříbře) do cinc vstupu zesilovače SROLL.Nahrávka Norah Jones - Come away with me (SACD-Blue note)slyšel jsem už asi 1000krát.Z této nahrávky udělány dvě kopie na Emgeton Audio od Tayo Yuden v Exact Audio copy.Zkoušel jsem vyměnit mezi SROLL kombem digi kabel za stříbro Oyaide i Neotech a zkoušel jsem i vyhodit ty síťové tkaničky k PC za mé DHLabs.Foto jsem už ukazoval.Můžu poslat další.

Hodnotit zvuk nemá cenu.Je to vše trochu jinde.Plně souhlasím s Merhautem.Hlavně si člověk všimne toho oddělení zdrojů zvuku.Tedy alespoň u mně.Další věc co mně dostala je tichý poslech.To jsem nepochopil.U standartu jde vše do hajzlu.Tady ne!!!

Jedno bych chtěl říci.Nevím jak TopDac s SR2+nějaký transport ,ale můj TopDac s All fet super buffer+C.E.C. TL51 zahrál fantasticky a neslyšel jsem nějaký rozdíl mezi SROLL transportem a touto kombinací.Možná dokonalý zesilovač Luďka ,ale prostě to tak bylo!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 11:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:

Byly to poslední modely, ty paštiky, podle Zbyňka byl akorát v zesu ještě ne úplně finální DAC.

Ještě pár kuk poznámek:
- ten zesilovač je rovnoměrně vlažný po celé své ploše, nahoře, na bocích, vepředu
- digi propojení cd-zes bylo nejobyčejnějším 3m koaxem s konektory bez krytek.
- cdp měl standardní mechaniku Phillips
- cdp je "dlabaný" ingot a váží i přes mini rozměry cca. 30 kilo ...

Objevil se malinký problémek:
- Zbyněk má v síti nebo někde z net kabelu nějaké nepravidelné rušení, párkrát to v reprodukci zalupalo ...

Pak se ještě objevil jeden zajímavý poznatek, sdělený ex post Zbyňkem, já si ničeho nevšiml, ale abych ho nezkreslil, tak ověřím a pak (ne)předám sem.

P.S. BW801 je skutečně bedna total mého gusta, jestli je to i proto, že vím, že jsou to Angličani, že je používali ve studiu Abbey Road u remasterů spousty mých oblíbených desek ... to vše je možné ... ale ten obrovský vliv toho, co je před nima na výsledný dojem - to mně fakt docela zaskočilo ... ještě jsem si všiml, že skutečně část zpěvů leze z basáku a část z toho pidistřeďáku, ale funguje to - na druhou stranu jsme to nijak nehulili, basák se u bigbítu viditelně ani nehnul, když píšu hráli jsme nahlas, tak někteří by se ošívali, že to nezvučí ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 11:38:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul: tož to ti závidím, dva dny si doma hrát v klidu se Srollem Smile Fotky sem určitě hoď! My s Frantou jsme foťák bohužel nechali doma ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 12:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut: Noné, ty zraješ, hochu, jako víno! Velká bedna, basák, a přesto dobrý, zjevně nejsi tak úplně ztracen, jak jsi ze začátku vypadal. Keep goin'.

Jinak Luďkovo CDčko je kostka hliníku, ale neváží 30 kg, to váží ten zesák, resp. ten váží ještě o kus víc. CDčko váží nějakých 15, pokud se nepletu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 13:28:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten zesák typuju ke 40Kg.Nesl jsem ho do 4 patra a dolů taky.Jsem říkal že naposled.Příště už jen nahoru!!!

Na divné pazvuky se musím zeptat autora.Taky jsem se s něčím divným setkal.Jako kdyby si to zakmitalo a boucherot byl až na svorkách za relé.Ovšem to jen typuji!!!Když jsem zapnul zesilovač a problikávala nastavená velikost úrovně ,tak přišel ten pazvuk.Po asi 5 vteřinách zesilovač ready a všechno OK.Během reprodukce všechno v pořádku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 13:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem to nesl nahoru a bylo to peklo.

Jinak lupání a popraskávání bylo slyšet i když jsme tyhle přístroje poslouchali u Matrixe. Řekl bych, že problém nebude v síti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 14:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Von je někde putovní kousek Šrolla? Tož to bych si taky rád půjčil! Na víkend? To by byla paráda ... Idea

Jinak dle této stránky váží zes 38kg a transport 12kg.
Nočník a tácek z jídelny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 15:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně bylo rodinnými příslušníky řečeno ,že to vypadá jak dvě váhy.Jedna do 100Kg a druhá nad 200Kg.Ale shodli jsme se s manželkou(I s Luďkem) ,že kdyby to bylo v černé ,tak je to skvělý design.Nebo alespoň v jiném odstínu stříbrné.Takhle to vypadá jak z plastu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 16:26:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovač bych ještě přežil, ale design CDčka je hrozný. Jak plechovka od rybiček....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 18:11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 09:12:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 18:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl by někdo z dalších posluchačů tak laskav a změřil by při příští seanci frekvenční cháru celého kompletu ? Pokud možno při různě nahraných úrovních ( ne mít úrovně regulované pomocí réglu hlasitosti ). Předem dík...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 18:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Může to být projev momentální nestability, než to najede do pracovních bodů (desítky minut??), ale asi by měl přijít Luděk a skoncovat s našimi dohady.

Jinak žádná lupnutí v závislosti na podmínkách v síti by slyšet být neměla, jde to vcelku snadno ošetřit, a to nejen pro linkové úrovně, ale i pro přenoskové předzesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 18:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Byl by někdo z dalších posluchačů tak laskav a změřil by při příští seanci frekvenční cháru celého kompletu ? Pokud možno při různě nahraných úrovních ( ne mít úrovně regulované pomocí réglu hlasitosti ). Předem dík...


To by nám to někdo musel půjčit domů ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 20:27:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Technical parametres SROLL AMP 450 DAC
Bandwidth -3 db 2 Hz - 300 khz
Power/channel (continuous) 2 x 450 W / 4 ohm
THD + noise, IMD - 135 db/1kHz/200W
Dumping factor 600 / 8 ohm
Slew rate 100V / microsec.
Unbalanced inputs 3
Balanced inputs 1
Digital in coaxial 75 ohm 1
Digital in AES/EBU 110 ohm 1
Weight 38 kg
Dimensions (W x D x H) 440 x 440 x 185 mm

Tomu projektu moc fandím. Nicméně bych od těchto údajů rád viděl záznamy měření (spektra) a také THD na 10 kHz. THD+N na -135 dB je opravdu úžasné číslo. Už jenom metodika takového měření by mě zajímala bez ohledu na to, jakého přístroje se týká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 22:25:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky musím připojit pár dojmů z poslechu. Byl to velký zvuk! Machalík by asi nebyl spokojen(odhaduju), nehráli jsme až tak hlasitě, ale už při trochu vyšší úrovni se ukázala výborná spolupráce reproduktorů a zesilovače. Ten zes měl repro absolutně pod kontrolou! Zvuk byl dynamický s přesným zobrazením prostoru a barev nástrojů. Kluci, jaká to byla zvuková kultura!
Opravdu jsem si vzpomněl na Abbey Road a starou dobrou Anglii. Tohle čína nesvede ani za sto let. Hlavně jsem rád, že se na tak dokonalém zvuku podílel z větší poloviny náš člověk. Hluboká poklona, pane Konstruktére! Ať už se objeví jakýkoliv názor, já mám jasno. Jedna z nejlepších sestav, co jsem slyšel. Tak analogový zvuk z CD hned tak nenajdeme. Je to jako špičkový gramofon. Stejný pocit autentičnosti a přítomnosti při vzniku nahrávky. No, už dost hesel, je to jako na 1. máje.
Ať žije Šroll!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 22:39:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tenhle zesilovač slyšel na Matrix 800 a vím, že bych byl spokojen :) Potichu i nahlas. Tohle je zesilovač, který doopravdy JE čistý, a zároveň produkuje velký a mohutný zvuk a skvělý bas. A ne, nemá to nic společného s nelineárním zkreslením.

Kéž se jednou objeví na trhu.

PS: Kdo je ten nenáš člověk, který to konstruoval z menší poloviny? Myslel jsem, že se jedná (obvodářsky) o one man show.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 22:47:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kéž se jednou objeví na trhu....

No právě.... "vlk taky sliboval...." Laughing

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 22:50:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:

PS: Kdo je ten nenáš člověk, který to konstruoval z menší poloviny? Myslel jsem, že se jedná (obvodářsky) o one man show.


Tak to je snad jasné, ne? Jsou dva. Nějaci pánové B&W.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po február 26, 2007 22:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Franta dňa Ut február 27, 2007 08:45:52, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 08:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
. A ne, nemá to nic společného s nelineárním zkreslením.



Jak to víš s takovou jistotou??
Nový typ je v hladině zkreslení cca o 30dB níže, než starý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 08:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

30 dB ? Opravdu ? Viděl někdo nějaký měření ? Vůbec nějaký ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 08:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyjádření Myšpulína z Lopuchu - zkopírováno:

Na slovanetu nejsem registrován, tak odpovím zde.
Že já to vůbec půjčuji-(
Moje neochota půjčovat nedokončené prototypy je známá, a když udělám výjimku, tak se mi to vždy potvrdí jako chyba. A je to zase tady.

Co se týče malých pazvuků při zapínání než naběhne napájení:
Zesilovač nemá výstupní relé, a místo toho má při startu relátkem zkratováno několik obvodů, a i buzení koncových tranzistorů přes diodu na zem. Diodu proto aby byl na výstupu povolen nějaký minimální signál, protože musí dojít ke stabilizaci DC serva. V tomto režimu je zesilovač neschopen analogově pracovat (spíš jako komparátor) a konec je bez klidového proudu hluboko ve třídě B, a čeká na naběhnutí všech vnitřních zdrojů. Při tom dochází vzhledem ke složitosti k nedefinovaným vnitřním stavům, které jsou hlídány hlavně tak aby nedocházelo k přetěžování součástek. Pak se teprve přepne na normální analogovou funkci, a naběhnou klidové proudy.
U sériových kusů je režim startu pozměněn tak aby nedocházelo ke slyšitelným jevům.

Jinak jsem říkal že převodník který v tom momentálně je není ten co patří do sériových kusů. Finální převodník se právě dokončuje na 4vrstvém plošném spoji, a přijde do hliníkové plně uzavřené kostky, a tím i dokonale stíněné.

V prototypu je momentálně jen pokusný jednoduchý převodník na 2 vrstvé desce nijak nestíněný, a opírá se přímo o síťový přívod do zesilovače. Vím že je to naprosto špatně, neboť dochází při větších rušivých špičkách až k nečitelnosti vstupních dat, a převodník při tom na okamžik zamutuje.
Jen ti kteří to slyšeli vědí jakého zvuku je zesilovač schopen dosáhnout i přes tyto příšerné podmínky v prototypu. Je to tím co naznačuji už dlouho, a to že obvody zesilovače jsou konstruovány tak že rušení nemá vliv na jejich zvuk, a tak jejich velmi slušná ochrana před rušením jaká bude provedena u sériových kusů není pro zvuk nutná, a slouží jen jako pojistka na druhou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 09:10:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento príspevok by mal byť na začiatku:-)

Myšpulín riskuje dobré meno firmy. V takýchto prípadoch je potrebné si nejak zaviazať pokusných testujúcich o pravidlách testu a šírenia informácii. Úplne najlepšie je to riešiť black box neznámeho pôvodu aby nik so skúsených náhodných poslucháčov nebol v obraze a ovplyvnený subjektívnymi pocitmi naviazanosti na značku. Je to úplne bežné že sa testuje pred posledným áno môže to ísť na linku - na trh. Nemám rád Mk.IIIIIIVVVIIIIIIIXXXIIIIII... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 10:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Luděk postupným vývojem a zlepšováním došel k extrémně nízkému zkreslení. Jde to totiž ruku v ruce, pokud je to necitlivé na rušivé jevy atd. tak to ani jinak být nemůže ...

Nízké THD je nutná, ne postačující podmínka. Extrémně nízké THD ve všech režimech amplitud a frekvencí ukazuje na vyřešení všech problémů, a pokud jeho hodnota je pod -130dB pro celý rozsah výkonů od 100mW a pro celý rozsah základních frekvencí 20Hz - 20kHz, pak je to už IMHO i podmínka dostačující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 14:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejak si ten odstup -130dB pri 100mW pro 400W zesilovac nedovedu technicky predstavit, me ty zesilovace sumej vzdycky aspon o 40dB vic, nevim co delam spatne ?? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 14:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Neděláš úzkopásmovou analýzu.

Je to důvod, proč je k ničemu THD+N, protože se všechno pro menší výkony utopí v šumu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 27, 2007 16:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vůbec nechápu, proč velcí výrobci OZ se tvrdošíjně drží měření THD+N. Mohou si dovolit koupit zařízení pro měření čistého THD snáze, než kdokoliv jiný
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist