Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Predzosilňovač Thel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5948
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po október 20, 2008 23:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jejku, ještě do toho zamíchejte zpětnou Laplacku a teorii reziduí a situace se tak zkomplikuje, až se vymkne z ruky Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 05:12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
roberto napísal:
Jedná se o rozložení polů (x) a nul (O) v komplexní rovině -osa x (Reálná), y(imaginární)


Aha, dobrá. Ale i když pominu skutečnost, že stále nevím, co je to ten pól, tak to nevysvětluje, jak lze pomocí osmi čísel popsat chování složitého obvodu sestávajícího z mnoha komponentů. A při vší úctě, nula tam může být jen jedna, tam kde se protínají osy X a Y.


Místo komentáře (musím se dost snažit) raději obrázek:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 07:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Tak já se zeptám, vím že hloupě, ale možná z toho vyplyne, o co jde.
Když spáchám nějaký (lineární) obvod obsahující aktivní prvky, odpory, kondenzátory, indukčnosti (ať už zamýšlené, nebo parazitní), jeho frekvenční a fázová charakteristika může být dosti složitá. Oproti tomu zobrazení pólů bývá obvykle poloha několika (čtyř ?) křížků nebo koleček v jakémsi 2D prostoru. Pro čtyři "objekty" to znamená pouze osm parametrů (4 souřadnice X a 4 souřadnice Y). Jak se můžou dvě složité křivky (amplituda a fáze) běžící v rozsahu mnoha řádů (klidně od 1 Hz do 100 MHz) zredukovat na pouhých osm čísel ? To absolutně nedává smysl.


Vidíš to moc černě Very Happy . Ty póly a nuly jsou "nekonečna" a nuly přenosové funkce. Byly imho vymyšleny proto, aby se zjednodušil pohled na zařízení jako celek - stabilita, nestabilita, atd. neboť slouží jako výkonná pomůcka lidí, kteří navrhují regulační obvod. Navíc tam lze dokreslit čáru, mez stability, což je důležité jak pro zesilovače, tak zejména např. vodní turbíny. Ono to ještě pokračuje a pokud se póly a nuly proloží křivkou, tak z tvaru té křivky se usuzuje na chování systému. Navíc lze matematicky dokázat, že pokud všechny póly a nuly leží pod určitou křivkou daného tvaru, tak systém jako celek má takové a takové chování.
Strojařům to prostě dává jistotu, že se zařízení nedostane do nestabilního stavu a to je celé o co tu jde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 07:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusíme to ještě polopaticky, pak už budu rezignovat. Potom se divte, že si tu často nerozumíme. Ta nula je 2-násobná, proto směrnice +40dB/dek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 08:37:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, děkuji za shovívavost, soubory ke stažení i uvedené obrázky. Ještě v noci jsem něco zběžně prohlédl a vychází mi z toho následující. Nuly a póly se nevztahují k reálnému obvodu, ale k matematickému modelu zapojení. Je to symbolické pojmenování jakýchsi koeficientů v jakýchsi rovnicích. Pro pochopení je třeba zvládnout diferenciální rovnice, Laplaceovu transformaci a komplexní čísla. A nyní dotaz: existuje nějaký způsob, jak toto obejít, zcela pragmatický postup (algoritmus), který by říkal, jak pro konkrétní zvolené zapojení získat obrázek (souřadnice pólů a nul) ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 08:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to tak není Crying or Very sad
Frekvence pólu RC dolní propusti je kmitočet zlomu (F-3dB) ampl. char. Stejně pro nuly. Proto jsem se s těmi obrázky namáhal. V tom posledním máš vztah mezi w (omega, 2píef) a pólem/nulou.

Zatím jsme bez tlumivek .... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 08:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Já vím , že jsem natvrdlej, ale stále není jasná jedna věc. Výsledkem má být obrázek (graf) v souřednicích X a Y, do kterého nakreslím křížky a kolečka (póly a nuly). K tomu potřebuji pro každý takový symbol dvě souřadnice. Kde je vezmu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 08:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to schované v "s" v obrázku pz1.gif. "s" má reálnou a im. složku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase vedle. S je písmenko a ještě k tomu jen jedno. Já potřebuji dvě čísla, abych byl konkrétní, například X=2.74 a Y=-4,52. To můžu zakreslit, písmenko do grafu nedám. A otázka zní, podle jakého vzorečku ty dvě konkrétní čísla spočítám, když mám určité zapojení se součástkami určitých hodnot. V tom příkladu jsi uvedl konkrétní hodnoty odporů, kapacit, z toho vypočtené kmitočty. Tak z toho taky musí nějak jít spočítat ty souřadnice do grafu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Výsledkem má být obrázek (graf) v souřednicích X a Y, do kterého nakreslím křížky a kolečka (póly a nuly). K tomu potřebuji pro každý takový symbol dvě souřadnice. Kde je vezmu?


Vypočteš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus toto (je to hodně polopatické)

http://www.mti.tul.cz/files/elo/07-prenos_fce.pps

nebo si sežeň elementární vysokoškolskou učebnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Existuje jakási teorie, ze které vyplývá, že přenos lineárního obvodu se soustředěnými parametry je jistá speciální meromorfní funkce, tj. jistá - zjednodušeně řečeno - nekonečně diferencovatelná komplexní funkce komplexní proměnné. Ta speciálnost spočívá v tom, že v komplexní rovině má taková funkce konečný počet nul (tj. bodů s komplexními souřadnicemi, ve kterých nabývá nulové hodnoty) a pólů (tam pro změnu nabývá nekonečné hodnoty). A pak existuje jistá děsivá matematická teorie, z níž vyplývá, že rozložením nul a pólů je taková funkce jednoznačně definovaná na celé komplexní rovině. To je dané tím, že požadavek nekonečné diferencovatelnosti je velmi silný a rovněž tak požadavek konečného počtu nul a pólů, takže množina funkcí, které tento požadavek splňují, je "velice malá" oproti množině všech funkcí komplexní proměnné.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:30:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Zkus toto (je to hodně polopatické)

http://www.mti.tul.cz/files/elo/07-prenos_fce.pps

nebo si sežeň elementární vysokoškolskou učebnici.


Díky, bezvadná přednáška. O pólech a nulách se tam sice mluví, ale žádný vzoreček pro výpočet X a Y jsem tam nenašel. Asi toho budeme muset nechat, tohle nikam nevede. Prostě je to příliš složité. Ono všechno vypadá jednoduše, když se operuje s písmenkama, ale když se má spočítat konkrétní číslo, tak by se zřejmě musely řešit ty diferenciální rovnice. Je jasné, že na to nemáš čas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:34:51    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Existuje jakási teorie, ze které vyplývá, že přenos lineárního obvodu se soustředěnými parametry je jistá speciální meromorfní funkce, tj. jistá - zjednodušeně řečeno - nekonečně diferencovatelná komplexní funkce komplexní proměnné. Ta speciálnost spočívá v tom, že v komplexní rovině má taková funkce konečný počet nul (tj. bodů s komplexními souřadnicemi, ve kterých nabývá nulové hodnoty) a pólů (tam pro změnu nabývá nekonečné hodnoty). A pak existuje jistá děsivá matematická teorie, z níž vyplývá, že rozložením nul a pólů je taková funkce jednoznačně definovaná na celé komplexní rovině. To je dané tím, že požadavek nekonečné diferencovatelnosti je velmi silný a rovněž tak požadavek konečného počtu nul a pólů, takže množina funkcí, které tento požadavek splňují, je "velice malá" oproti množině všech funkcí komplexní proměnné.


Jako bonmot vynikající. Možná bys mohl alespoň poradit, jak složitý je ten výpočet souřadnic X a Y. (Nechci, abys to počítal, jen kvalifikovaný odhad pracnosti)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 09:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Systém (krabička) obsahující vstup a výstup jde popsat diferenciální rovnicí a to takového řádu kolik je v ní akumulátorů energie (kondenzátor akumuluje el. pole, cívka pole magnetické). Řešením této rovnice /např. Laplacem/se dojde k rozložení polů a nul, které cosi prozrazuje o chování systému. Toto platí i pro
mechanický systém kde akumulátorem energie je např. pružina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 10:09:56    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Systém (krabička) obsahující vstup a výstup jde popsat diferenciální rovnicí a to takového řádu kolik je v ní akumulátorů energie (kondenzátor akumuluje el. pole, cívka pole magnetické). Řešením této rovnice /např. Laplacem/se dojde k rozložení polů a nul, které cosi prozrazuje o chování systému. Toto platí i pro
mechanický systém kde akumulátorem energie je např. pružina.


Bezva, je to velmi pěkně napsáno. Ale mě zajímá praktická aplikace. Abych byl upřímný, vlastně jediná, řešení stability obvodu. Pro pasivní obvody nepotřebuju póly a nuly, nasypu to do simulátoru a ten mi spočítá amplitudu i fázi. Jenže stabilita znamená aktivní obvody s poměrně složitým chováním a hlavně také se zpožděním signálu. A tady zjednodušující školní vzorečky patrně moc nepomohou.

Nešlo by tu stabilitu nějak řešit také s pomocí simulátoru? Když si můžu vykreslit průběh amplitudy, fáze a případně skupinového zpoždění, nešlo by tu stabilitu odvodit z těch grafů? Zatím jsem to orientačně posuzoval tak, aby zesílení při fázovém posuvu 180° bylo menší, než jedna. Ale to je dost zjednodušené, rád bych se dopátral přesnější definice a proto otravuji s těmi póly a nulami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 10:27:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskusi o polech začal Danhard který se rafinovaně vytratil Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5948
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 10:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, já se omlouvám, že jsem použil žargonový pojem pól, měl jsem napsat další integrační článek, což je v téhle elektrikářské hatmatilce totéž.
Já ani pořádně nevím co ten pól je a nikdy jsem na něm nebyl ! Smile

ps. ty póly se vynášejí v komplexní rovině toho parametru přenosové funkce, tj. v rovině komplexního kmitočtu a je to jen pomůcka pro podporu dalších nesmyslných tvrzení Very Happy
Ty souřadnice je řešení těch závorek, pro který komplexní kmitočet je hodnota té závorky nulová. Čili jsou to souřadnice komplexních kmitočtů, v kterých jde přenosová funkce do extrému. Nula v čítateli je nula, nula ve jmenovateli je nekonečno, tedy pól.


Naposledy upravil danhard dňa Ut október 21, 2008 11:00:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 10:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
OPA, já se omlouvám, že jsem použil žargonový pojem pól, měl jsem napsat další integrační článek, což je v téhle elektrikářské hatmatilce totéž.
Já ani pořádně nevím co ten pól je a nikdy jsem na něm nebyl ! Smile

ps. ty póly se vynášejí v komplexní rovině toho parametru přenosové funkce, tj. v rovině komplexního kmitočtu a je to jen pomůcka pro podporu dalších nesmyslných tvrzení Very Happy


Aha! Konečně srozumitelná informace. Integrační článek je něco, co si lze představit. Slovo pól nenavozuje žádnou asociaci s reálným světem.
Neexistuje podobné vysvětlení i pro tu nulu? To je ještě podivnější výraz, Nula je prostě nula, nic, tak jak může mít nějaké souřadnice...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 11:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježíš vždyť o RC členu a "s" jsem už psal předtím.

OPA, mimochodem MicroCap též pracuje s póly a nulami Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 11:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ježíš vždyť o RC členu a "s" jsem už psal předtím.

OPA, mimochodem MicroCap též pracuje s póly a nulami Smile


No, jo, ale to je při generování filtru. Ale funguje to i opačně? Abych já nakreslil schéma a simulátor mi k tomu dopočítal ty póly a nuly? Pokud ano, tak tu ztrácíme čas, diferenciální rovnice rád přenechám tvůrcům programu. Mě stačí výsledek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 11:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V odkazu, ukázaném před chvílí, jsou póly i nuly přenosové funkce, včetně trajektorie. Je to ke konci, pro integrační a derivační RC článek.

http://www.mti.tul.cz/files/elo/07-prenos_fce.pps
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 12:04:01    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Výstup je drženej zpětnou vazbou, "výhoda" takovýho rešní je, že při kapacitní zátěži nevzniká další pól k nestabilitě, ten dominantní pól dělá ta zátěž. Ale takový blbostě snad už učila Fojtová před 35 lety na elektroprůmyslovce v Ječný, tedy hned po té, co jsem jí to vysvětlil Very Happy


Vašku, mohl bys to vysvětlit taky mně? Zejméno to, že při silné zpětné vazbě nevzniká při kapacitní zátěži další pól.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 13:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, toto by mohlo být, co hledáš:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 16:46:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle díky za odkaz, pokud se mi podaří googlem nějak přeložit ten text, tak to vypadá na velmi názorný materiál. Konečně je někde ukázáno, jak se dostat k tomu grafu. Ale zase chybí začátek, není uvedeno zapojení, ani hodnoty odporů a kondenzátorů.

Ono to celé vypadá tak, že se potvrzují moje zkušenosti ještě ze školy. Vždycky nám předváděli několik vybraných jednoduchých příkladů, kde se všechno hezky pokrátilo, vyrušilo, odečetlo a zůstal jednoduchý vzoreček. Jakmile jsme se ale zeptali na řešení reálné úlohy z praxe, která nezapadala do zidealizovaných jednoduchých schémat, odpověď byla: to by bylo moc složitý, to se musí řešit numericky. Umím si představit, že při vynaložení velkého úsilí nakonec někde vyhrabu vzorečky, podle kterých spočítám ty souřadnice X a Y pro jednoduchý RC článek. Ale to nepotřebuju, na to mám MC a hlavně to nemá nic společného se stabilitou. A naopak, pokud bych chtěl výpočtem ověřit stabilitu zapojení z deseti tranzistorů a dalších pasivních součástek, jsou všechny póly na draka, protože není šance to dát dohromady. Takže se omlouvám, že jsem s tím otravoval. Ono se s těmi pojmy často operovalo, tak jsem chtěl vědět, co to je a k čemu je to dobré. Nepochybuji, že třeba progamátor MC to musí znát velmi detailně, ale pro běžného bastlíře to patrně postrádá praktický význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 21:37:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to není tak zlé, je to jen více způsobů vyjádření téhož. Na "s" rovinu se můžeš vykašlat, a ve frekvenční oblasti vycházejí věci jasně. Pól RC integračního členu je na frekvenci 1/2píercé (kde jinde), asymptota má sklon -20dB/dek a na kmitočtu pólu je fáze -45 stupňů. Normalizované filtry mají udávané hodnoty pro jednotkovou (normovanou) frekvenci a jednotkové odpory, ty pak násobíš reálnou hodnotou odporu, a hodnoty C a L přepočteš koeficienty 2píefer, takže to má něco do sebe. Je to vysokoškolské chápání problematiky, univerzálnější a obecnější, než je hobby přístup, ale není to nic proti ničemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 21:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by to mohl převzít VB, pohovořit o Bruneově větě, pozitivně reálné funkci atp. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2008 23:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco málo je i zde http://leteckaposta.cz/830878505 Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 22, 2008 08:53:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě naposledy děkuji všem za rady a odkazy na literaturu. Včera jsem se opět přesvědčil, že (alespoň pro mně) je mnohem užitečnější strávit dvě hodinky u osciloskopu, než týden debatami na netu. Kéž bych si to alespoň chvilku pamatoval. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20504

PríspevokZaslal: St október 22, 2008 09:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejprve 2 hodiny u osciloskopu, pak rok debat na netu nad výsledky Rotfl

Pokud ovšem nejsou tak evidentní, že není co řešit .. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist