Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 09:32:41    Predmet: Nakamichi Odpovedať s citátom

Spoločnosť NAKAMICHI mala aj CD (transport -mechnika a D/A zvlášť) a gramec označene ako DRAGON keby to niekto vlastnil to by bola pastva pre uši a oči.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 20:48:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam od nich jen CD v aute. Ale uz doziva, takze jsem zmenil staj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mediak2
Hifista


Založený: 10 október 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Bernolákovo

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 20:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal kedysi tiež menič v aute.Železná skrinka ako z tanku,veľmi robustná.Keď sa to však otvorilo vnútri bola mechanika Sony.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BobMarley
Hifista


Založený: 02 január 2008
Príspevky: 120

PríspevokZaslal: So december 27, 2008 20:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je někdo machr na servis a seřizování tape-decků, pak je to jistý p. Sedláček z Neratovic. Když jsem u něj byl pro YAMAHU K-1020, doslova mi lezly voči z důlků......Studery A-60 kotoučáky z rádiových provozů z Prahy o velikosti automatické pračky s podobným motorem, o Dragonu se mimo jiné vyjadřoval, že má dost plastovou mechaniku....... Pouštěl mi master tapy na svejch 100 kg bednách a la JBL ale samodomo a věřte nebo ne, kam se hrabe XA7ES.... Pánové hifisti, renesance gramofonu taky není náhoda a solidní deck do aparátu tejpka kterej to myslí s hudbou vážně prostě patří a vždy patřit bude HOWG. Ad TIMEROBBER : ty určitě děláš někde v rádiu páč seš stejně tak chytrej. Možná ti sice prošlo rukama hafo hi-fi železa, ale to asi z důvodu tvojí, jaksi, určité hi-fi neurózy. Nepovažuješ si nikdy ničeho a v tomto tě hochu upřímě lituju. P.S. Svoje Porty mám z roku 96 a NIKDY bych na ně neplivnul, to mi věř woe......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2009 18:00:21    Predmet: pioneer ctf 1250 Odpovedať s citátom

práve dnes mi došiel od predajcu najvyšší deck od pioneer
ctf 1250

reálne foto tu:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5398
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 14:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

panacea napísal:
..no myslím, že NAKAMICHI vyrobil ještě kvalitnější deck a to ZXL1000MkII, stával 6000USD kolem roku 1983, DRAGON stával "pouze" kolem USD 2500. stačí mrknout na http://www.vintagecassette.com/Nakamichi/1000ZXL_Limited Surprised), jinak DRAGON je můj sen, ale za ty prachy mi dnes nestojí Surprised(

jeden ZXL1000 limited se nedávno prodal nový na ebay za GBP5.500!!!! a jeden za 4.500USD použitý, to dneska nikdo za jiný deck nezaplatí !!



Mal som doma Dragona, 1000ZXL, ZX-9 a CR-7. Dragona som pustil k vode. Osobne si myslim, ze je zbytocne prechvaleny a predrazeny. Zvukovo sa mi viac paci 1000ZXL. ZX-9 povazujem za porovnatelnu (vlastne je to takmer identicky stroj, len manualny), da sa s nou vsak carovat pri nahravani, lebo je uplne manualna (azimuth, bias, level..). CR-7 prave posielam k "doktorovi" do Spanielska na vymenu vsetkych gumovych komponentov a kalibraciu...Som zvedavy ako bude hrat po navrate, ked rozhasena mi hra lepsie ako Yamaha KX-690, vsetky Tascamy, Naklamichi ZX-660 etc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 14:12:46    Predmet: Nakamichi Odpovedať s citátom

Ak by bol záujem tak dám kontakt na osobu,ktorá predáva pár kusov.
Osobne však preferujem decky od Revox-a.Aj tie by sa niake našli.
Ja si prevádzkujem mašinky Studer aj servisujem s Revox-om.
Dano:

Studer B 67,Revox PR 99,nový prírastok Telefunken CP 1,CM 1 a CT 1.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: Po máj 10, 2010 06:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa môjho názoru a skúseností, magnetofóny od Studer-Revox prehrajú všetko. No samozrejme, Dragon neni za tým moc ďaleko, ale aj taký Alpine AL 85, rovnocenní konkurenti...

No ja osobne mám pocit, že som už z kazetovaj techniky vyrástol. kazetové vybavenie som popresúval otcovi. Nechal som si Tuzexový Walkmann Fair Mate PD102 a deck Grundig CN500. Kvalitatívne ma to už nenapĺňalo. No domnievam sa ale, že to bolo spôsobené príchodom stroja Revox A700 a profi pásov Basf SM911


Forever:
Revox A700
Revox B77
Revox B790
Revox B261
Revox B225
Revox B252
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St máj 12, 2010 19:47:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Fitter napísal:
Podľa môjho názoru a skúseností, magnetofóny od Studer-Revox prehrajú všetko. No samozrejme, Dragon neni za tým moc ďaleko, ale aj taký Alpine AL 85, rovnocenní konkurenti...

No ja osobne mám pocit, že som už z kazetovaj techniky vyrástol. kazetové vybavenie som popresúval otcovi. Nechal som si Tuzexový Walkmann Fair Mate PD102 a deck Grundig CN500. Kvalitatívne ma to už nenapĺňalo. No domnievam sa ale, že to bolo spôsobené príchodom stroja Revox A700 a profi pásov Basf SM911


Forever:
Revox A700
Revox B77
Revox B790
Revox B261
Revox B225
Revox B252


Tak ako Revoxový Kráále ?
(Ty mi môžeš hovoriť DAT a servis ...král)
Dúfam že všetko frčí na 100%,môj Telefunkáč ako nový normálne by nadšenci povedali že Vintage HI END.
Najbližšie mi príde Revox A 77 a už dokončujem generálku pre zákazníka na tom Pioneer RT 909.
Dano.

Najbližšie zašlem na prerábku ten panel na PR 99.

P.s.:Toho krála ber ako fejton.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 09:26:25    Predmet: Dragon foto Odpovedať s citátom

http://www25.zippyshare.com/v/98320282/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/26899494/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/81109055/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/77868331/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/77521808/file.html

Sorry za kvalitu na to nieje nikdy čas.
Enjoy!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aexi
Hifi obsluha


Založený: 29 máj 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So máj 29, 2010 18:23:02    Predmet: Re: kazeťáky Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
Prosim Vás neodpisujte kazeťáky ja osobne vlastním NAKAMICHI CR4,YAMAHA KX-1200,AKAI GX-95 to je zvukova bomba kam sa hrabe CD.
Mimochodom aj pán Mark Levinson dáva prednosť kazeťákom pred CD .Myslím že tento pán nemá na svete konkurenciu (highend cz1/2003)


JO JO ANALOG JE PROSTE ANALOG.TYTO STROJE MAJI SRDCE A KDO JE MA TAK URCITE TO VI.A ZA DRUHE KVALITA SOUCASTEK,TO JE DALSI VEC.JE SKODA ZE SE UZ NEVYRABI.









Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Ne máj 30, 2010 10:02:50    Predmet: Re: Dragon foto Odpovedať s citátom

mato napísal:
http://www25.zippyshare.com/v/98320282/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/26899494/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/81109055/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/77868331/file.html
http://www25.zippyshare.com/v/77521808/file.html

Sorry za kvalitu na to nieje nikdy čas.
Enjoy!!!


Pekne ale na mechaniku mojho pioneera ctf 1250 toto nema...
kvalitou materialov... ajked samozrejme dragoon by mal hrat lepsie ma dolby c
a je podstatne novsej konstrukcie skoda nemam ho, tak neviem porovnat.
Kvalita zvuku aj kazety typu normal spravne manualne nakalibrovanej
na ctf 1250 ke je jeden sen...potvrdil mi to aj clovek u ktoreho bol na prehliadke
pri meraniach odlisnosti zaznamu a originalu na osciloskope.

fotky mechaniky pioneer ctf 1250:
http://www.thevintageknob.org/PIONEER/CTF1250/CTF1250.html#
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 07:55:58    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Fitter napísal:
Podľa môjho názoru a skúseností, magnetofóny od Studer-Revox prehrajú všetko. No samozrejme, Dragon neni za tým moc ďaleko, ale aj taký Alpine AL 85, rovnocenní konkurenti...

No ja osobne mám pocit, že som už z kazetovaj techniky vyrástol. kazetové vybavenie som popresúval otcovi. Nechal som si Tuzexový Walkmann Fair Mate PD102 a deck Grundig CN500. Kvalitatívne ma to už nenapĺňalo. No domnievam sa ale, že to bolo spôsobené príchodom stroja Revox A700 a profi pásov Basf SM911


Forever:
Revox A700
Revox B77
Revox B790
Revox B261
Revox B225
Revox B252


Tak ako Revoxový Kráále ?
(Ty mi môžeš hovoriť DAT a servis ...král)
Dúfam že všetko frčí na 100%,môj Telefunkáč ako nový normálne by nadšenci povedali že Vintage HI END.
Najbližšie mi príde Revox A 77 a už dokončujem generálku pre zákazníka na tom Pioneer RT 909.
Dano.

Najbližšie zašlem na prerábku ten panel na PR 99.

P.s.:Toho krála ber ako fejton.





Vlasne, už si aj nový Shamrockový král, lebo Shamrokáča vytopilo a pásy išli do smeťáka, s nimi aj spústa elektroniky... Škoda...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 00:10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro zajímavost:
Nakamichi Dragon obsahoval v signálové cestě všude TL072 žádné japonské brouky když jsem ho měl rozdělaný a dělal nějakou tu údržbu a nastavení kdysi, koukal jsem jak blázen kolik těch operáčů je v signálové cestě ,připočtu-li k tomu ještě kazety-pásky tak zkreslení magnetického záznamu obecně je velmi velmi vysoké,ale jen nízkými harmonickými proto se možná zvuk z těchto strojů pořád může líbit, dnes takové řešení již nemá co nabídnout ... je to podobná věc jako gramofon.. díky nestálosti parametrů a neustálé nutné údržbě a opotřebení záznamů si nedovedu představit archiv v těchto formátech záznamu...

Spešl pro Kubu4:
Mohl jsem nedávno mít prakticky za odvoz CT-95 Very Happy

Když si vzpomenu kolik stály kazety TDK MA-XG nebo Sony Metal Master tak mi to příjde vcelku mazec na tu dobu. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 08:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl ses ozvat Davide, bych ho koupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 14:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

dragon na predaj

http://www.studioline.cz/?lang=cz&eshop_menu=category&sec=item_detail&e_cat=1169&id=5741

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: So marec 05, 2011 18:42:29    Predmet: Re: Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák Odpovedať s citátom

najlepší je tento
Nakamichi 700 ZXE, Auto Tuning Cassette Deck in orig. box!

Specifications:
Manufacturer: Nakamichi, Japan
3 x heads
3 x motors
Dolby: B
Voltage: 100, 120, 120/220-240, 220 or 240 V, 50/60 Hz
Power consumption: 50 watts
Wow and flutter: Less than 0.04 (Wrms), less than 0.08 (peak value)
Frequency response (with auto tape tuning): 20-20000 Hz ± 2 dB (Nakamichi EX, EX II, SX, ZX tape), 18-23000 Hz ± 3 dB (-20 dB recording level)
Noise ratio: Better than 66 dB (3% THD), better than 60 dB (0 dB), (IHF-A, Wrms at 400 Hz, with Dolby, ZX tape, 70 μsec)
THD: Less than 0.8 (ZX tape), less than 1.0% (SX, EX II tape), (400 Hz, 0 dB)
Deletion attenuation: Better than 60 dB (100 Hz)
Channel separation: Better than 37 dB (1 kHz, 0 dB)
Crosstalk: Better than 60 dB (1 kHz, 0 dB)
Bias frequency: 105 kHz
Inputs: Line: 50 mV, 50 kOhm, Mic: 0.2 mV, 10 kOhm
Outputs: Line: 1 V, Headphones: 45 mW
Dimensions: 500 x 262 x 250 mm
Weight: 14 kg
Retail price in Germany in 1982 was: 6000,- DM

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 10, 2014 20:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Neda mi neozivit toto stare vlakno, aj ked mam pocit, ze u nas uz kazetaky takmer nikoho nezaujimaju.
K postu predo mnou:
Z Nakamichi bol pravdepodobne najlepsi kazetak 1000ZXL. Ten bol aj najdrahsi, stal vyssie spomenutych 6000DM, resp $3800. 700ZXE stal "len" $2400. Drahsi ako 700ZXE bol aj 700ZXL-$3000.
1000ZXL je unikatny rekorder. V prilohe je "frequency response" na Emtec Type I kazete a pri -20dB oproti DIN reference level (250nWb/m) toci 27kHz!!! Tato konkretna 1000ZXLka je po uplnom servise A. Nikitinom.
Dragon zdaleka ako recorder nedokaze to, co 1000ZXL. Status kultoveho kazetaku mu priniesol zrejme NAAC system ( Nakamichi auto azimuth correction), kultove meno a dlzka produkcie. Na second hand trhu sa dnes ceny zachovalych Dragonov s vyssim vyrobnym cislom (napr. cez 25000) pohybuju na polovicnych urovniach ako 1000ZXL, niekedy aj menej.
Este k zvuku Dragona. Mam tu cest byt majitelom sukromneho Dragona kazetakoveho guru Alexa Nikitina. Dragon je s/n 25XXX, plne zoservisovany a navyse modifikovany Alexom, da sa teda predpokladat, ze je to jeden z najlepsie hrajucich Dragonov vobec. Napriek tomu mam ovela lepsie hrajuce decky.
Pre zaujimavost prikladam aj frequency response Dragonu na rovnakej kazete.
1000ZXL je ina liga...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 10, 2014 21:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Este poznamka na temu "nahravnie cd na kazetu", o ktorom sa hovorilo vyssie v tomto vlakne:

Niektore kazetaky, vacsina Nakamichi a vsetky, ktore sa mne dostali do ruk maju nastavitelny playback Eq na 70 alebo 120us. U mnohych CrO2 kaziet, ktore maju mimoriadne nizku hladinu vlastneho sumu (hlavne true chromes) je mozne bez problemov pouzit 120us namiesto 70us urcenych pre type II kazety a nahravky ziskaju par dB na vyssich frekvenciach (vid.priloha). Hlavne u niektorych "plochych" cd to vyrazne zmeni dojem z nahravky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 05:17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže som na kotúčakoch a neskôr kazeťákoch (proste "magíčoch" Smile) vyrastal, sú tieto veci pre mňa velice zaujímavé, predsa len v čase komančov, neexistujúceho internetu (a pre zmenu existujúcej železnej opony) nebolo jednoduché sa k nejakým informáciám (nehovoriac už o strojoch samotných) dostať. Takže som doslova hltal všetko, čo napísali v T-Magazíne a Sdělovací technice a slintal nad strojmi typu Technics RS-M240X/RS-B965 a Nakamichi CR7. A ono sa ukazuje, že to ešte stále nebolo to naj - pre mňa však bolo zaujímavejšie zistenie, že na The Vintage Knob postavili na úroveň Nakamichi 1000ZXL aj "obyčajný" Sony TC-K777. Fakt boli tie Soňáky až také dobré?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 09:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie tc-K777 ale skor TC-K777ES by zrejme mohol mat potencial hrat dobre (po modifikacii), kedze je to jeden z mala kazetakov, ktory ma uplny "Dolby bypass". Kazdy dolby chip, niektory viac, niektory menej zvuk bastardi. Zo znamych kazetakov maju Dolby bypass napr. Alpine AL-90, Technics RS-B965 alebo Yamaha KX-1200 a zopar dalsich.
Osobne som TC-K777ES nikdy nepocul (celkovo Sonaky sa mi uspesne vyhybaju, aj ked prvy kazetak, ktory som rozobral bol TC-K690), takze sa k nemu nemozem vyjadrovat. Clovek, ktory ho vsak drzal v rukach a modifikoval, mi ho nespominal ako nieco, co by bolo vynimocne. Zo spomenutych je vynimocny Technics RS-B965 a po uplnej modifikacii (vratane vymeny hlav) je to najlepsi kazetak (1 7/8ips) aky som zatial pocul. Moj 1000ZXL sa prave modifikuje a je to pravdepodobne jediny kazetak, ktory zrejme ohrozi Technics, aj to len v nahravani. V playbacku budu mat pravdepodobne nove feritove hlavy osadene v Technicse navrch.
Modifijkovany Dragon za Technicsom v priamom porovnani jasne zaostava.
Pocul ich oba u mna aj jeden clen tohto fora, ktory moze pocutelny rozdiel potvrdit.

....a este poznamka: "Best Buy" neznamena, ze nieco zakonite lepsie hra. Pokial sa berie do uvahy aj cena, je urcite na svete niekolko lepsich kazetakov, ako spickove Nakamichi,ktore boli vzdy drahe. Dalsia vec su dostupne modifikacie. Napriklad Technics RS-B965 vo fabrickom stave je priemerny a nudny deck. Po modifikacii (cca250-300€) je z neho to, co som uz vyssie pisal. Mam ich teraz oba vedla seba (modifikovany a nemodifikovany) a rozdiel je v svetelnych rokoch.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 10:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozem potvrdit, ten RSB 965 hral u Kuba suverenne najlepsie a je to zrejme aj najlepsie hrajuci 1 7/8ips kazetak kedze som u Kuba pocul aj Dragon aj CR 7, aj ZX9 aj par dalsich spickovych tapedeckov... Zvuk bol velmi dospely z absolutneho pohladu (Kubov aparat je dost slusny na to aby sa to dalo zodpovedne povedat). Nahravka bola z cisto analogoveho zdroja (Oracle Delphi)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 11:01:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Len sa nesplasit a nemysliet si ze aj seriovy 965 je tak dobry a nezacali nam ho pani obchodnici zrazu predavat za nekrestanske peniaze aj s omackou okolo. Su totiz velmi ucenlivi, tak bacha tape decks lovers:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 15:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakamichi Dragon - nie je nejlepší kazeťák
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 15:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo mas skusenosti aj s top deckami AKAI ? Napr. GX-R99 http://www.tommm.cz/Pristroje_A99.htm alebo GX-95 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 16:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zial nie, GX-R99 som nikdy ani len nevidel, GX95 som mal doma v casoch, ked som si ho este nevedel/nemal vybavenie nakalibrovat. V tom case som uz mal 1000ZXLku a pri nej len velmi tazko nejaky deck uspel..
Ak sa ale nemylim, tak aj u GX95/75 obchadza signal Dolby obvody (alebo az MkII???), co by mohlo byt plus. Ku GX95 sa moze vyjadrit blesk666, kedze je majitelom. Akurat studujem vysledky merani jeho 95 po kalibracii panom Cvirikom.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut február 11, 2014 16:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám nejaké kazety ponahrávané na AKAI GX-R88, čo bola taká slabšia verzia GX-R99 a tie nahrávky stále hrajú jednako veľmi dobre (po 20 rokoch) a navyše mi pripadajú byť tak nejako kompatibilnejšie, t.j. hrajú dobre na viacerých mašinách (napr. v porovnaní s nahrávkami z AIWY AD-F810). Žeby za to mohli tie "sklenené" hlavy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 08:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo: zrejme si mal nastaveny azimut na R88 tak ako na tomto kazetaku, resp blizko nuly.
Ja ked som skusal dve nahravky teraz u Kuba na nakalibrovanom nakamichi CR7 tak aj nahravka z JVC DD77 aj z Aiwa ADF 910 nebolo treba menit azimut. Aiwa mala vtedy este tovarenske nastavenie a malo nabehane a JVC DD77 bol kalibrovany u pana Uricu (robil v BA servis pre Basys a mal vybavenie uz zaciatkom 90tych rokov, mozno aj skor)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 08:42:35    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666: s tým nastavením azimutu to je možné, ale ja som to myslel tak, že nahrávky z GX-R88 hrajú dobre na viacerých strojoch (okrem decku mám ešte niekoľko walkmanov), kým tie z AIWY majú na niektorých predsa len počuteľný úbytok na výškach. Proste mám z toho taký pocit, že ten AKAI to nahral na tú pásku nejako lepšie (je vôbec niečo také možné(?)). Ale je kľudne možné aj to, že AKAI tie výšky pri nahrávaní trošku zdvihol. Neviem, nič z toho nevyvodzujem, spomenul som si na to len ako na takú kuriozitku, keď už sa spomínal GX-R99... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 09:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim si skor ze ta Aiwa mala posunuty azimut, co by odpovedalo tomu z eaj inde mali vysky ubytok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist