Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fáma č.10 - Lež zlatého ucha + Záver
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 19:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

dobře: v tom případě na rychlosti toho přepnutí záleží mnohem míň než na tom, co poslouchám. já jsem - protože nevěřím tomu, že jde zapojit kabely do dvou svorek (A a B) jednoho zesáku a jenom přepínat výstupy (A nebo B) a něco poznat - byl, než se kabely přehodí, pryč z místnosti. cca 1 min. a nevadilo to. když jsem zkoušel slepý test na 30 vteřinových vzorcích, nepoznal jsem nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2008 04:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

O tomto tématu jsem objevil při pročítání www.electrozone.cz krásnou hlášku od jednoho zvukaře na jednoho hifi-stu se "zlatým uchem", který po dlohotrvající debatě o zvuku reprokabelů za desetisíce si ulevil: "Slyší hov..., kdyby tak věděl jakými šunty to máme ve studiu propojeno..."
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 02:56:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up Thumbs up Thumbs up
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St november 19, 2008 19:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Psychoacoustics 470str. v pdf Twisted Evil
kód:
http://rapidshare.com/files/165402501/Psychoacoustics.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
minan
Nádejný hifista


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: St november 19, 2008 21:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem taky nepochopil to, když někdo vymění oba kabely najednou apod.. a pak porovnává. Nějak nedokážu pochopit jak si zapamatuje přesně v hlavně ten zvuk a po třeba 10 minutách zjistí že s lepším kabelem ten zvuk je o malilinko jiný. Jakože mám třeba písničku kterou jsem slyšel 100x ale když něco dělám s bednama (teď jsem předělával skelety) tak i když je zvuk opravdu jiný tak bych to asi jen tak nepoznal pokud bych si neporovnal upravenou bednu s neupravenou. To samé platí i u OZ jsou 2 velice podobné a prostě poslechnu vyměním poslechnu a pokud ten rozdíl není velkého rázu tak nedokážu říct přesně který OZ byl lepší. Někdo ovšem o tom dokáže vykládat hodinu, ale mám pocit že kdybych vyměnil oz a pak řekl že vyměním za jiné a nechal tam stejné tak mi bude vykládat, že ty druhé hrajou jinak než ty první.

Já zkouším tak, že na levou stranu dám starý kabel na pravou dám kabel nový super extra a bedny dám vedle sebe sednu si před ně přesně do prostřed a plynule přesouvám volume leva do prava.. nejlepší je to přes pc tam to jde rychle a pak se dá poznat rozdíl. Ale zase je pravda že pokud si třeba koupím pro mě drahé kabely za 5000kč a zjistím že hrajou stejně jak kabely za 500 tak radši nebudu porovnávat rovnou vyměním a psychoakustika udělá svoje a já budu spokojenej že mi to lepší hraje Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št november 20, 2008 12:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

minan
Zazil jsem 2 pripady - u me doma poznam okamzite jakoukoli sebemensi zmenu ve zvuku, logicky nejspis kvuli tomu, ze to mam proste zazity, pac denne posloucham.

U kolegy jsem slepym testem urcil jako nejlepsi signalovej kabel RG62 oproti nejakymu ultra drahymu sig. kabelu Smile. Ale on ma dost dobrou aparaturu a ta je malo hakliva na kabely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št november 20, 2008 13:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo to znamená určiť v slepom teste najlepší signálový kabel? Jako, že si určil, ktorý je najlepší?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št november 20, 2008 18:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč by to RGčko nemohlo hrát nejlíp?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 00:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
minan
Zazil jsem 2 pripady - u me doma poznam okamzite jakoukoli sebemensi zmenu ve zvuku, logicky nejspis kvuli tomu, ze to mam proste zazity, pac denne posloucham.

U kolegy jsem slepym testem urcil jako nejlepsi signalovej kabel RG62 oproti nejakymu ultra drahymu sig. kabelu Smile. Ale on ma dost dobrou aparaturu a ta je malo hakliva na kabely.


Ako si to určil? Si sa rozhodol na základe čoho? Nejakej referencie, alebo
sa to tebe najviac páčilo? To je ale asi dosť subjektívne, že.

Čisto teoreticky, keby mal ten kolega ešte o hodne lepšiu aparatúru, tak by bola už celkom neháklivá na kabely. Alebo by sme teda mohli povedať, že pri dokonalej aparatúre na nejakých kábloch už ani tak nezáleží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 08:26:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques - jako ze pri slepym testu se mi nejvic libil.

Frantrax - protoze u me doma na moji aparature to je shit. Ma rozpatlany, roztrhany, nekonkretni basy. Asi dva lidi mi to potvrdili, z vlatni zkusenosti, aniz by to u me slyseli.

frakan - jasne, ze to je subjektivni, o tom zadna. Jak moc je jeho aparatura hakliva na kabely netusim, ale zkratka ja u nej doma jsem zadny rozdily neslysel.

Cela pointa je v tom, ze u na cizim apartu jsem nebyl schopnej slyset rozdily mezi zignalovymi kabely, u me doma slysim jakoukoli sebemensi zmenu ve zvuku. Pro me zajimva zkusenost.

Ted si vzpominam, ze vlastne se mi stalo u dvou lidi, ze jsem neslysel rozdil mezi dratama. Ten samej drat, na kterym jsem u ciziho neslysel rozdil mi byl pujcen domu, tam jsem zmenu slysel okamzite Smile. Samozrejme kazdy mame jinou aparaturu, jiny poslechovy podminky, atd. To je cela pointa, byla to reakce na predchozi pripsevek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 08:40:05    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
jako ze pri slepym testu se mi nejvic libil.


stále tomu nerozumiem. Ste zapojili kábel 1, potom kábel 2 bez toho, aby si vedel, ktorý je ktorý a ty si si vybral ten čo sa ti viac páčil ? Či ste ich niekoľko krát vymenili a ty si vždy ukázal na ten jeden ako na lepší?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 09:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques - nechapu jaky je v tom rozdil? Asi pottebuju zkratit vedeni. Delali jsme oboje, co jsi popsal. Pokud je to dulezity, tak napred byly zapojeny 3 ruzny kabely, poslech stejny nahravky, tusim takhle 2x nebo 3x. Pak ruzny kombiance kabelu. V prubehu zkouseni jsem vubec netusil, ktery kabel hraje. Ja jenom sedel a sedloval dojmy.

Bylo to zkouseni jenom pro"zajimovost', jestli se shodnem, nebyl to nijak "vazny" test za ucelem rozhodnuti k nakupu, jenom takovy blbnuti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 09:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno jazyková bariéra Laughing
Tak nakoniec to ani test nebol, len také blbnutie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2008 10:12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jazykova bariera ne, bariera bude tak akorat v moji hlave Very Happy. Aaaa, uz mi to asi docvaklo. Na nekolik pokusu jsem vzdy vybral RG62 jako nejlepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ojojak
Hifi obsluha


Založený: 03 máj 2009
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2009 15:40:26    Predmet: hm Odpovedať s citátom

inac ja som si zakupil nejaku tu muzicku, mam to rad...je to zosik rotel...cdcka som si pustal na dvdcku sencor...mal som na skusku rotel cdcko za povodnych 25...a pri nejakej normalnej hlasitosti som nepocul nie ze nejaky ale ziadny rozdiel...pri vyssej hlasitosti bol pocutelny...cdcko som kupil a casom som zistil ze to je o psychike...uz si pustam hudbu len na cdcku a nezamyslam sa...aj ked tie prachy za novy cd prehravac by som asi nedal...a teraz:som hluchy??no dajte mi.DD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist