Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ake sluchadla AKG?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 10:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobne ako ferenc odporúčam výlet do Viedne. Spiatočný vlakový lístok z Nitry platný aj na MHD vo Viedni bude tak do 600 Sk. AKG K 701 majú vo Friendly House stále za €250 (~ 8600 Sk), teda skoro o tisícku lacnejšie ako na megafoto.cz. Navyše si ich tam môžeš priamo porovnať -- hoc v bojových podmienkach -- aj s ostatnými modelmi.

A viedenskú MHD vlastne ani nepotrebuješ. Do Friendly House prídeš zo Südbahnhofu aj pešo a ku Klangfarbe sa vieš priblížiť S-bahnom, na ktorý Ti platí aj obyčajný vlakový lístok. Ďalšie kilo ušetrené, ak chceš ísť len za slúchadlami...

http://www.friendlyhouse.at
http://klangfarbe.at

Čo sa zdroja zvuku týka, nezavrhoval by som ani kvalitnejšiu zvukovú kartu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St august 22, 2007 13:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:54:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St august 22, 2007 17:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

galiyosha napísal:
Podobne ako ferenc odporúčam výlet do Viedne. Spiatočný vlakový lístok z Nitry platný aj na MHD vo Viedni bude tak do 600 Sk. AKG K 701 majú vo Friendly House stále za €250 (~ 8600 Sk), teda skoro o tisícku lacnejšie ako na megafoto.cz. Navyše si ich tam môžeš priamo porovnať -- hoc v bojových podmienkach -- aj s ostatnými modelmi.

A viedenskú MHD vlastne ani nepotrebuješ. Do Friendly House prídeš zo Südbahnhofu aj pešo a ku Klangfarbe sa vieš priblížiť S-bahnom, na ktorý Ti platí aj obyčajný vlakový lístok. Ďalšie kilo ušetrené, ak chceš ísť len za slúchadlami...

http://www.friendlyhouse.at
http://klangfarbe.at

Čo sa zdroja zvuku týka, nezavrhoval by som ani kvalitnejšiu zvukovú kartu.


Ou - super - dakujem za cenne rady. Vazne nad tym rozmyslam, len moja nemcina je dost mizerna, AJ sa neda pouzit?
A co sa tyky zvukovky, uvazoval som nad niecim, ale asi SB nechcem - skor by som bral M-AUDIO. Hry nehram a videl som ich aj cisto len stereo. Len bez jack vystupu. Co vy na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2007 15:24:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som si bol v NZ vypocut K 701, mam z toho zmiesane dojmy. Asi som cakal viac. Netvrdim, ze hrali zle, ale nesedel mi privlastok analiticke. Urcita dynamika bola - to hej, a separacia nastrojov len miestami. Akurat co bolo plus, ze nehrali zastrene ako moje KOSS. Mal som so sebou dve CD a Sedel som tam asi 45minut. Ked som vysiel, vopchal som si do usi moje male kossy, ale po chvili som ich musel doslova vytrhnut - to sa nedalo pocuvat Smile
Co ma zarazilo?
Napriklad velmi problematicke podanie sykaviek (Najme pri tychto nahravkach Michael Jackson - Earth Song - 320kbs a Vaclav Koubek - Silu chlapci)
Chybajuca lokalizacia nastrojov.
Dost vysok. Hej pocul som, ze su vyskove, ale niekde az vo fotoslangu "preexponovane". Myslim, ze to by sa po spominanom rozohriati upravit.
A pohodlie. Musle nezvykle tvrde. Po case ale dobre - uz to bolo OK. Ale ten kozenny pruh ma dost tlacil na hlave. az to skoro bolelo - zospodu je tvarovany - tiez dost tvrdy. Snad to po case zmakne.
ela som pocul o tom, ze rusi okolie, ale ja som zvonka nic nepocula ani pri tichom posluchu. Co je ale dobre Wink
A teraz musim pripomenut mozno zasadnu vec. Na com to hralo. Nebolo to hifi studio, ale hudobniny. Predavac povedal, ze donesie nejaky lepsi CD prehravac. Doniesol nejaky rackovy (na srobiky) - vyzeral vazne profesionalne. Ale mozno nemal dobry sluchadlovy vystup - aspon sa tak utesujem. Lebo cakal som vazne sok zo zvuku.
CD player to bol Fostex CR500
http://www.audiotek.cz/CZ/product.asp?ID=11662&category=680000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2007 18:19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Obvykle lidi čekají, že realita je barevnější a ohleduplnější. Není tomu tak, blbá nahrávka hraje blbě, dobrá dobře. Ale sám dávám přednost "diplomatičtějšímu" zvuku Sennheiserů, kde mnoho ostrých popových nahrávek hraje normálněji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2007 22:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, chapem. Ale mal som tam aj stopu zo skladby so 128kbs a nepocul som nejaku vyraznu degradaciu. Ale na konci som mal klasiku, vsetko flac, alebo ape. To bola nadhera - fakt. Hlavne Beethovenova 5. symfonia a Rachmaninov 2. klavirny koncert. No to znelo velmi realisticky (a aj fantasticky Smile).
Este taka mala drobnost. Na internete som videl aj striebornu verziu K 701, ale v SR a CR len bielu. Existuje vobec este strieborna? Viac sa mi paci.
Ale bo je len nejako ta biela zvlastne nasvietena? Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: So august 25, 2007 08:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

stano.stano napísal:
Ou - super - dakujem za cenne rady. Vazne nad tym rozmyslam, len moja nemcina je dost mizerna, AJ sa neda pouzit?
A co sa tyky zvukovky, uvazoval som nad niecim, ale asi SB nechcem - skor by som bral M-AUDIO. Hry nehram a videl som ich aj cisto len stereo. Len bez jack vystupu. Co vy na to?

Angličtina je vo Viedni úplne v pohode, akurát som musel predavačovi v Klangfarbe pri vystavovaní dokladu vysvetľovať, že Bratislava nie je v Maďarsku a kód Slovenska nie je SLO, ale SK... Laughing
Pri zvukovke si treba stanoviť najmä cenový strop, či chceš externú alebo internú, koľko kánalov a akú podporu OS požaduješ. Potom sa dá vyberať, vlákien je tu viacero. Pri počúvaní cez zvukovku je ale tichý počítač absolútna nevyhnutnosť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So august 25, 2007 09:38:41    Predmet: Bratislava Odpovedať s citátom

Holt to nebyl asi žádnej inteligent, ale vídeňskej buran.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 07:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

stano.stano napísal:
...a separacia nastrojov len miestami. ... Chybajuca lokalizacia nastrojov.

Mě připadá, že lokalizují skvěle. Na sluchátka. Samozřejmě proti reprobednám je prostor roztržený.
stano.stano napísal:
Napriklad velmi problematicke podanie sykaviek (Najme pri tychto nahravkach Michael Jackson - Earth Song - 320kbs a Vaclav Koubek - Silu chlapci)
Dost vysok. Hej pocul som, ze su vyskove, ale niekde az vo fotoslangu "preexponovane". Myslim, ze to by sa po spominanom rozohriati upravit.

Souhlasím, že výšek je víc než by mohlo být. A jsou tak čisté, že sykavkami (pokud jsou v nahrávce) nešetří. Konkrétně ale toto Koubkovo album syká
na kdečem, co trochu čistě hraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 14:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist