Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nakamichi Dragon - nejlepší kazeťák
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 10:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba sa zamyslieť aj z čoho ? akeho CDp, gramofonu,kotučaka,tunera atd sa tie vyše 20ročné nahravky nahravali. Cez aký prepojovací kábel.Mal som niaky na profi ozvučovanie z metráže.

Ale 99% ludí tam malo určite tie tkaničky čo boli ku prístrojom.

Zaujmavé, a hraju "dobre" teda celkom slušne aj mne.Konkretne 18ročné nahrávky s Dolby C.
To som vtedy mal Technics SL-PG520A a deck Yamaha KX-670.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 10:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšina bola nahrávaná z nejakého CD prehrávača, obyčajne Tesla MC901/902, prípadne nejaký Technics (typ si nepamätám, len to, že mal MASH prevodníky) na Dolby B (nič silnejšie som nepoužíval kvôli možným nekompatibilitám, Dolby B mi prišlo byť taký použiteľný kompromis - šum počuteľne potlačilo a pritom kazeta hrala celkom dobre aj na stroji bez Dolby). Tie kazety hrajú pekne "analógovo" (zrejme vďaka pridanému šumu/skresleniam a možno aj úbytku vysokých frekvencií za tie roky Smile) a pri počúvaní stále dobre funguje "zimomriavkometer", takže magnetický záznam sa ukazuje byť prekvapivo (vzhľadom na rozmery a hrúbku pásky) trvanlivý. Káble si nepamätám, nikdy som ich neriešil, doma to mám pokáblované nejakými Oehlbachmi za 250Kč/m len preto, že sa mi páčili designovo (priesvitná izolácia a na pohľad kvalitné konektory) - niečo takéto:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 17:00:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:

Ale 99% ludí tam malo určite tie tkaničky čo boli ku prístrojom.

Za vacsi problem ako su tie "tkanicky" osobne povazujem, ze malokto pred 20 rokmi tusil nieco o existencii isopropylalkoholu, moznosti naliat trosku na vatu a vycistit celu paskovu drahu. O tom, ze medzi kupou kazetaku a jeho odoslanim do vecnych lovist je dobre obcas aj cosi nastavit ani nehovorim.
Tiez som pred par rokmi cistil kazetaky len velmi sporadicky. Vdaka internetovym foram a radam zopar otvorenych hlav, ktore okrem mudrovania, su ochotni sa o svoje hlboke znalosti podelit, som aj ja zacal cistit paskovu drahu castejsie. A ojhla, aky to posun k lepsiemu za par halierov...Wink

bedo napísal:
blesk666: s tým nastavením azimutu to je možné, ale ja som to myslel tak, že nahrávky z GX-R88 hrajú dobre na viacerých strojoch (okrem decku mám ešte niekoľko walkmanov), kým tie z AIWY majú na niektorých predsa len počuteľný úbytok na výškach. ....

Aj drobna zmena azimuthu (napr. potocenie nastavovacej skrutky o 90°) moze priniest dramaticky ubytok vysokych fekvencii. Cize porovnavat kvalitu nahravky na roznych strojoch sa da iba ak maju ROVNAKO nastaveny azimuth nahravacej hlavy. Akekolvek ine porovnanie ma vypovednu hodnotu zvatlania nasho premiera

bedo napísal:
Žeby za to mohli tie "sklenené" hlavy?

Aj ked o Akaiackych GX hlavach som samozrejme vedel, tvoja poznamka ma nastartovala a so zaujmom som si vcera precital zopar diskusii na Tapeheads a hlavne prispevky od ludi, ktorym zjavne presli rukami desiatky az stovky tychto hlav a vo vseobecnosti sa zhodovali v tom, ze zvukovo to rozhodne neboli najlepsie hlavy a ani s ich "povestnou zivotnostou" to nebolo az take ruzove..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 17:33:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:

Aj drobna zmena azimuthu (napr. potocenie nastavovacej skrutky o 90°) moze priniest dramaticky ubytok vysokych fekvencii. Cize porovnavat kvalitu nahravky na roznych strojoch sa da iba ak maju ROVNAKO nastaveny azimuth nahravacej hlavy. Akekolvek ine porovnanie ma vypovednu hodnotu zvatlania nasho premiera

ale iste, veď ja tu nič neporovnávam, napísal som len to, že kazety nahraté na AKAI GX-R88 sa mi zdajú byť kompatibilnejšie (lepšie nahraté(?)) ako tie z AIWY (a iných), nič viac. Ono by to tak aj malo byť, predsa len ten AKAI bola asi vyššia trieda (u AIWY bola nad 910 ešte Excelia). Žiadne dramatické rozdiely to však nie sú (s hlavou hýbať netreba) a tá posledná veta bola už myslím celkom zbytočná...

Čo sa týka čistenia páskovej dráhy izopropylom, to som robil prakticky pred každým nahrávaním, takže tým to asi tiež nebude. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Isopropylalkohol aj iný alkohol(na diskotékach a zabavách ) som používal už vtedy.Tež som si kupoval okolo roku 1986 Tečko teda Technický magazin a aj tuším Popular tiež mal články o hifi,a do školy chodili Technické noviny(čo som sa naslintal napr. ten Nakamichi Dragon,aj povystrihované články mám odložené, ak ich myši neprečítali ) a všade tam už boli články a zaujmavosti o hifi,začínali prvé CDp a video a v Téčku hlavne članky od Sykoru, Merhauta atd. Dokonca aj Zeman tam písal,v Téčku ale nie o Hifi.

Kdo bol a je fanatik do hifi tieto veci má v maličku. Tak isto ked začali vychadzať potom v 90tich rokoch hifi časopisy v CR 98% čo tam písali a radili som dávno vedel.

Ako sa opakujem kdo má seriozny záujem o kazetáky ten to asi dnes časom tiež naštuduje a vie. Dobre ale že sa to spomenulo.


Naposledy upravil BlackBerry dňa St február 12, 2014 22:44:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

na tej kompatibilite Super GX hlav AKAI nieco bude...asi pred 25 rokmi som v BA na burzu nosil nahrate kazety z CD na 3 hlavovej GX-6 a velmi vela ludi mi tie nahravky chvalilo...neviem sice, na akych masinkach si to doma prehravali...ale podobne nosilo nahrate kazety na burzu viac ludi a jediny som mal AKAI...ostatni mali Sony, Denon, Aiwu, JVC, Yamahu atd. Ti ludia boli dokonca tak spokojni, ze mi potom aj nosili svoje nove ciste kazety a nahraval som im CD novinky na tie ich. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ale iste, ved ja sa nehadam, napisal som len to, za ak dva kazetaky (akekolvek) nemaju rovnako nastavene nahravacie hlavy (azimuth, height, tangency, zenith), tak akekolvek hodnotenie, porovnanie, posudenie zvuku je zbytocne a ma vypovednu hodnotu, ako som napisal, cize nulovu Wink.

Nenarazal som na tvoj konkretny pripad, pustil som to ako vseobecnu informaciu. Mozno sa ti to zda byt trivialne, ale mnoho ludi netusi, ze sa na hlave da cosi nastavovat, toboz 4 zakladne parametre (najcastejsie sa spomina prave azimuth). Ak co len pre jedneho cloviecika bola ta informacia uzitocna, tak ja mam z toho radost.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedo, myslim zes kablami sa blblo uz vtedy, by si sa divil mozno kolko ludi malo skor drahe (hifisticke) kable ako tkanicky. Ja aj vacsina mojich znamych odkedy sme presli zo stadia pasivneho konzumovania hudbu do sprtania sa v pristrojoch sme pouzivali skor lacne ale slusne pouzitelne profi a priemyselne kable (RG214, Klotz, Gotham, Proel, Tasker...) a to je uz vyse 25rokov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:26:42    Predmet: Odpovedať s citátom

AKAI uvadzal zivotnost Super GX hlav 150 000 hodin alebo 17,5 roka nonstop 24-hodinoveho pouzivana...dole je 800 x zvacsenie GX hlavy a klasickej ferritovej hlavy po 500 hodinach pouzivania Cool

Inak AKAI GX-75 pravidelne vitazil v testoch kazetakov v cene do 1000,- DM a GX-95 vitazil v testoch do 1500,- DM /stal 1200,- DM/.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:

Kdo bol a je fanatik do hifi tieto veci má v maličku.


jj, opakovanie je matka mudrosti..
Mne sa teraz nedavno prihodila zaujimava vec. Kupil som nove zabalene BASF CEII kazety z polovice 80tych rokov a skusal ich nahravat na modifikovanom technicse. Tieto kazety maju neuveritelne nizku hladinu vlastneho sumu (su to true chromes) a su vhodne na nahravky s tichymi pasazami (Klasika). Nijako sa mi nedarilo ich nahrat, po polovici nahratej strany mi zacal vypadavat kanal, neskor aj druhy. Prezeral som kazetu, pasku, hlavy, paskovu drahu-nic podozrive. Chvilu sme o tom mudrovali s Alexom Nikitinom a toho potom napadlo, nech skusim nahravat na niektorom z mojich Nakamichi. Bez chyby. Valil som oci ako puk. Vysvetlenie. Nakamichi pouzivali na hlavach tzv. pad lifter, to znamena, ze paska nie je pritlacana na hlavu tou malou podustickou. U Technicsu "pad lifter" nie je a pritlak sposobil, ze sa hlava vplyvom pritlaku okamzite zaspinila, co som ani lupou nespozoroval. Po vycisteni hlavy Technics opat chvilu nahraval. Cize niekedy aj zavady mozu byt uplne trivialne a clovek si ich nemusi uvedomit. Pritom som si myslel, ze uz o kazetakoch nieco malo viem a zaskocila ma takato blbost...Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

len pre informaciu, tu su tech. data GX-75 a GX-95 MK II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
azimuth, height, tangency, zenith

ok, skúsim Smile
azimut - kolmosť štrbiny na pásku
height - výškové nastavenie hlavy
tangency - náklon hlavy v predo-zadnom smere
zenith - už ostáva len náklon v smere kolmom k pohybu pásky
trafil som aspoň čosi?

blesk666: ja mám takú teóriu, ktorá hovorí, že keď výmena kábla vedie k počuteľnej zmene zvuku, tak je niekde v zostave ďaleko vážnejší problém, ako je kábel samotný. Orientovať sa na profi oblasť (a na fyzikálne parametre) určite nie je na škodu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 18:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo: tzv tkanicky su pocutelny pruser. Profi kabel s PE dielektrikom je pocutelne dalej, konektory by mali primerane drzat - nemali by trhat zadny panel ani samovolne vypadavat... Viac by som to tu o kabloch nerozmazaval aby sme tu nemali zbytocnu flame war
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 19:01:08    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:

Inak AKAI GX-75 pravidelne vitazil v testoch kazetakov v cene do 1000,- DM a GX-95 vitazil v testoch do 1500,- DM /stal 1200,- DM/.


GX75/95/MKII sa vyrabali na prelome 80. a 90. resp. v 90.rokoch, ked uz boli na scene cd. Z pre mna nepochopitelneho dovodu vsetci porovnavali a chceli sa priblizit zvukom kazety k cedecku.
Napriklad Nakamichi vyrobili CR-7, ktora je mnohymi povazovana za najlepsi NAK. Ano, ma cisty, chladny, akoby "digitalny" zvuk. V testoch byvala velmi uspesna napriek tomu ju po porovnani s mnohymi inymi spickovymi deckmi povazujem (a nie len ja) len za "priemerny, mozno jemne nadpriemerny" trojhlavac. V mojej zbierke spickovych trojhlavovych kazetakov ju radim beznadejne na posledne miesto...

bedo napísal:

ok, skúsim Smile

ja ta neskusam. Bozechran, na to viem toho strasne malo, aby som niekoho skusal. Ja tie vyrazy na rozdiel od teba neviem ani prelozit, kedze nepoznam adkvatne slovenske terminusy technicusy.
Inak "Height" by som skor nazval "hlbka", kedze je to bocne nastavenie hlavy, kolme na na drahu pasky. Pomocou M-300 sa nastavuje aj "vyska hlavy" v pravom slova zmysle, ale to uz vobec netusim ako prelozit bez vlhkych myslienok. V Anglictine to totizto je "penetration"..Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 19:21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
len pre informaciu, tu su tech. data GX-75 a GX-95 MK II


Vcera som tie parametre studoval, kedze blesk666 ma GX95 a poslal mi vysledky merani po kalibracii. Velmi slusny W&F okrem ineho. takisto som si nebol isty, ci u 95 obchadza signal Dolby chipy, ale podla vsetkeho to je az od MkII..
Na otazku bleska, ci by sa Alex nemrkol na 95 som dostal zvlastnu odpoved, ze vlastne nie, lebo sa mu nepaci zvuk. Kedze mam velmi podobne "ucho" ako Alex (budem jeden z prvych, co bude testovat jeho nove chipy ANT4066), tak asi viem, co mysli.
Kazdopadne sameho ma GX-95 zaujima. Do mesiaca, mesiaca a pol budem mat doma modifikovanu 1000ZXL a chcel by som spravit vacsi porovnavaci test: 1000ZXL ANT modified vs DragonFM vs CR-7 vs ZX-9 vs Tandberg TCD-3014 vs Technics RS-B965MF vs Tascam 122MKIII-M9(aj ked to nie je fer kedze to je 4.75ips). Dufam, ze sa toho blesk zucastni (tymto ta Vilo pozyvam) a prinesie aj svoju GXku, ktora je podla vsetkeho v skvelom stave. Mozno budeme prekvapeni.. Napriklad Tandberg TCD-3014 parametricky neoslnuje pritom uplne vsetci do jedneho, co na tapeheads TCD-3014 maju na nu prisahaju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 19:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:

trafil som aspoň čosi?


Jasne maestro Wink
Trochu mi to trvalo, kym som to nasiel, ale prikladam navod z M-300
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 22:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo rad pridem a tesim sa na to porovnanie a GX95 urcite prinesiem. Este by som bol za keby sme to urobili ako slepy test (bude treba este zapchat usi pri zapinani, aby sme nepoznali podla zvuku mechaniky co hra). Tascam ak bude tak vitaza asi uz poznam:-) zvuk bol natolko jasne lepsi od vsetkeho ze neverim ze to bude inak aj teraz. Ale velmi ma zaujiam poradie na dalsich miestach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 22:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

GX95 a GX95MkII nie je podla mna rozdiel z hladiska prechodu signalu cez Dolby obvody. Tie maju riesene rovnako a podla vsetkeho fakt v ceste ked su vypnute nie su. Rozdiel je u MkII vo vyssom stupni pouzitia integracie (OZ namiesto diskretneho zapojenia). Vystupna cast so slabou M5218 (prakticky to iste ako 4557, 4558, 4559) je uplne identicka - tam ziadne velke zazraky nemozno cakat. Idem na tej pozicii testnut OPA2134. Ktoru by som oznacil za taku akosi "neskodnu". Kto by mal zaujem mam v el. podobe servisne manualy 95 aj 95MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 23:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi som zvedavy ako to porovnavanie dopadne...ako dlhorocny fanusik zn. AKAI /samozrejme do r. 1996/ snad nebudem az tak sklamany Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 23:37:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem prejudikovat vysledok, ale s Bleskom666 teraz intenzivne komunikujeme GX-95 a citame diskusie na tapeheads aj so stanoviskami ozajstnych kapacit a nevyzera to pre GX95 ruzovo. Velkym problemom je sendvicova playback/recording hlava, ktora sa da len velmi obtiazne nastavit tak, aby nedochadzalo k fazovemu posunu medzi L a R kanalom. Podla slov pana Cvirika, ktory Bleskovi nastavoval 95, bol jeho deck udajne jeden z troch najlepsich, ake robil. Napriek tomu merania ukazali znacny fazovy posun v celom rozsahu od cca 30Hz do 20kHz. 95 MkII uz ma nezavisle nastavenie azimutu playback a recording hlavy, ostatne nastavenia su spolocne...

Na druhej strane som si nevedel ani predstavit, ze by RS-B965 aj ked po modifikacii mohol hrat lepsie, ako Dragon a musim uznat, ze jednoznacne lepsie nahrava/hra.
Decky nie su meranie dlzky isteho muzskeho zariadenia. Ked najdeme lepsi, mozeme si ho, na rozdiel od toho zariadenia, kupit.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St február 12, 2014 23:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Nechcem prejudikovat vysledok, ale s Bleskom666 teraz intenzivne komunikujeme GX-95 a citame diskusie na tapeheads aj so stanoviskami ozajstnych kapacit a nevyzera to pre GX95 ruzovo. Velkym problemom je sendvicova playback/recording hlava, ktora sa da len velmi obtiazne nastavit tak, aby nedochadzalo k fazovemu posunu medzi L a R kanalom. Podla slov pana Cvirika, ktory Bleskovi nastavoval 95, bol jeho deck udajne jeden z troch najlepsich, ake robil. Napriek tomu merania ukazali znacny fazovy posun v celom rozsahu od cca 30Hz do 20kHz. 95 MkII uz ma nezavisle nastavenie azimutu playback a recording hlavy, ostatne nastavenia su spolocne...

Na druhej strane som si nevedel ani predstavit, ze by RS-B965 aj ked po modifikacii mohol hrat lepsie, ako Dragon a musim uznat, ze jednoznacne lepsie nahrava/hra.
Decky nie su meranie dlzky isteho muzskeho zariadenia. Ked najdeme lepsi, mozeme si ho, na rozdiel od toho zariadenia, kupit.. Wink


Pán Cvirik je asi naj odborník a nielen na decky.Tiež mám u nho moj Nakamichi aj Aiwu zoservisované aj premerané. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št február 13, 2014 08:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Napriek tomu merania ukazali znacny fazovy posun v celom rozsahu od cca 30Hz do 20kHz.

zaujímavé, nebude potom toto nejako súvisieť s tou väčšou kompatibilitou (za cenu menšej presnosti) AKAI nahrávok? Som zvedavý na výsledky toho stretnutia, osobne by ma ešte celkom zaujímalo porovnanie s minidiskom (keď už bol propagovaný ako nástupca kazety)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 01:38:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Konzultoval som este tento konkretny Bleskov deck s Alexom a on tvrdi, ze je to jednoznacne problem mechanickeho nastavenia. Moze to byt nespravne nastaveny "tilt", vojete pinch rollery, nespravne napatie pasky medzi kapstanmi vplyvom spatneho remienku, jednoducho cokolvek na mechanike. Myslel som si to, ale kedze som zatial GX-95 nemal na stole a sucasne sroubovak v ruke, tak som si to radsej overil nech neplacam ako...
Cize jednoznacnu mechanicku chybu by som zrejme za "vyhodu" nepovazoval a fazovy posun, ktory ma Blesk666 medzi kanalmi asi tiez nebude "mensia nepresnost".
Alex to okrem ineho vyjadril diplomaticky: "The phase shift looks unhealthy...." po slovensky: na styri hviezdicky. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 07:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:

Cize jednoznacnu mechanicku chybu by som zrejme za "vyhodu" nepovazoval a fazovy posun, ktory ma Blesk666 medzi kanalmi asi tiez nebude "mensia nepresnost".

Netreba to brať doslovne, GX-R88 je úplne iný stroj, takže sa môže aj trochu inak chovať (a to aj kus od kusu), ja len vymýšľam všelijaké (nepravdepodobné) teórie. Smile

Ale inak by ma naozaj zaujímalo slepé porovnanie najlepšie hrajúceho kazeťáku a Sony minidisku s ATRAC-R, prípadne novším. Nahrávalo by sa cez analógové vstupy zo zdroja podľa vlastného výberu, kľudne z mikrofónov. Aj by som niečo také urobil u seba, ale nemám dostatočne kvalitný kazeťák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 09:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri veku kazetakov 20+rokov, aj to len tych najmladsich sa da takmer s istotou predpokladat,ze tie so sendvicovou hlavou budu takmer vsetky trpiet na fazovy posun kanalov, pokial nebudu pravidelne a odborne zoservisovane, navyse fabrickymi alebo fabricky identickymi dielmi.
Zoberme si GX95 Bleska666. Jeho deck vysiel z dielne pana Cvirika, na ktorom sme sa tu viaceri s osobnymi skusenostami zhodni, ze je fachman non plus ultra. Osobne pre mna stoji na piedestali, po tom, co mne dokazal spravit z rozbitej 1000ZXL. Napriek tomu kazetak, ktory od neho odisiel, trpel obrovskym fazovym posunom. Dovod? Tazko povedat. Po mojich skusenostiach zo servisom mechanik, tvrdim, ze pokial sa servisom na Slovensku niekto zivi, nema sancu spravit 20+ rocny deck 100%, lebo by mu tu mravenciu robotu nikto nezaplatil. Ja som 660ZX robil 10hodin a este nie je uplne dokoncena (len gumicky stali 75€ a nie su to tie idealne!!!), pricom Nakamichi classic transport mozem robit so "zaviazanymi" ocami. Kto to v nasej gubernii, kde takmer vsetci smrdime grosom , zaplati? Dalsia vec je kvalita dnes zohnatelnych remienkov, pinch rollerov etc. Ako som spominal v inom vlakne, napriklad perfektne remienky dnes vyraba jeden jediny clovek na svete, ktory absolutne nestiha. Ja sporadicky kupujem aj od Ebayera revox_de, ktory ma niektore remienky OK, ale napriklad na TCD-3014 mi poslal absolutne nevyhovujuci a W&F sa neda stiahnut. A to ten set stal okolo 80€. Zas sa vynara otazka, kto to je ochotny zaplatit, pripadne cakat na remienky z Marrs Communication. Velmi by ma prekvapilo, keby niekto okrem mna na Slovensku od MC kupoval...
Bedo, ty neber vsetko osobne, ja som tvoj deck nepocul a nenarazam na neho, hovorim o veciach vseobecne a vobec nic nemam proti akejkolvek znacke. Nie som typ cloveka, ktory si potrpi na znackach a preto aj tvrdim(blesk mi je svedkom), ze keby som kupoval aparaturu dnes , tak kupujem od pana Buntu Maxy s jeho zosikmi (a to by som cele maxy aj s zosilovacmi kupil lacnejsie ako mam teraz len predzosik..Wink)..
Navyse maloktori z nas, ktori kazetaky apriori odsudzuju poculi kvalitny a perfektne zoservisovany deck? Mozno by boli prekvapeni. Mam zopar deckov, ktore ked som pustal panacikom nedokazali povedat, ci hra vinyl alebo deck.. o lacnych sunkach, ktorych bolo/je v nasom casopriestore najviac sa nebavme..
Takisto sa neviem vyjadrit k "akejsi" kompatibilite. Mne nahravky krizom cez vsetky kazetaky sedia ako rit na serbel, lebo mam vsetky nakalibrovane. Apropo, kolki z nas maju doma poriadne kalibracne kazety?
Rozmyslal som aj nad tym, co pisal Vlado.ba, ze davno, davno nahraval na svojom Akai kazety pre vselikoho, lebo hrali lepsie. Vysvetlenim moze byt aj to, ze ja som napriklad v bolsevickych, ci postbolsevickych casoch obstojny trojhlavac videl az v 95' a mal Yamahu Kx-690 az v tusim 97'. Vacsinou sme mali vselijake sunky a Vladov Akai musel vedla nich nahravat ako z Marsu, navyse ked gumenne casti este nepoznamenal zub casu...

Mam doma md Sony JA30ES aj DATku ZA5S, ale pri mojej kazetovej kavalerii na ne pada akurat prach a nepouzivam ich.Ak budeme stihat, mozeme ich do testu okrajovo zaradit...JA30ES uz bol celkom obstojny md.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 09:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm, divné, že máš pocit, že niečo beriem osobne, veď ten AKAI ani nebol môj - ja to beriem tak, že sa bavíme o tom, čo nás baví... Smile

Pokiaľ teda sthinete aj ten Sony JA30ES, budem rád - je to síce ATRAC 4.5, ale oproti ATRAC R by to už hádam nemal byť počuteľný rozdiel, zvlášt u ES stroja. BV audio plánujem niekedy navštíviť, jeden BV zosík som počul asi pred 10-15 rokmi (taký modrý, keď si dobre pamätám Smile) a mal som z neho dobrý pocit - ničím nezaujal. A tak to má u zosíkov byť, zaujať má hudba, nie prístroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 10:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedo: zrejme si pocul este A300 - integrac dnes uz opat posunuty dale slusny pristroj a ano z tych na prve pocutie nenapadnych, neskor sa ukaze ze je to viac dobre ako efektnejsi zvuk na prve pocutie v zrovnatelnej cenovej kategorii. U BV audio je pozitivne ze neziju len z minulosti ale posuva svoje produkty stale dalej a dalej s vyuzitim modernej suciastkovej zakladne.
U Kuba som pocul 3 z jeho 4 "zostav" co ma doma a kazda z nich mi je zvukovo blizka aj ked kazda bola velmi rozdielna. Nazval by som to zvuk ku ktoremu som sa aj ja casom prepracoval a ako ten co sa mojmu uchu blizi real zvuku. na BV-ho Maxxoch sme sa mimochodm tiez zhodli.
Ja osobne MD povazujem za skoncenu a slepu ulicku ktora je viac ako dobre prekonana zostavou -htpc, streamera, playera (IPod...) a kvalitneho DAC a zmysel vidim ked tak v nahravani analogu na pas resp. pasku a preto sa tu aj zaoberame historiou kedze som u Kuba pocul nieco co mi dava aj dnes zmysel. Som na to prilis velky pragmatik aby to bolo z nostalgie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 11:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Ja osobne MD povazujem za skoncenu a slepu ulicku ktora je viac ako dobre prekonana zostavou -htpc, streamera, playera (IPod...) a kvalitneho DAC a zmysel vidim ked tak v nahravani analogu na pas resp. pasku a preto sa tu aj zaoberame historiou kedze som u Kuba pocul nieco co mi dava aj dnes zmysel. Som na to prilis velky pragmatik aby to bolo z nostalgie...

v tomto sa asi zhodneme, ja by som tiež nahrával na kazety, ale dobrý kazeťák stojí dosť peňazí a je náročný na údržbu (a ja som lenivá socka Smile). Práve preto ma zaujíma to porovnanie, aby som zistil, o čo prichádzam tým, že si nejaké veci nahrávam na MD a nie na pásku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 12:33:09    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
.....ja by som tiež nahrával na kazety, ale dobrý kazeťák stojí dosť peňazí a je náročný na údržbu (a ja som lenivá socka Smile). Práve preto ma zaujíma to porovnanie, aby som zistil, o čo prichádzam tým, že si nejaké veci nahrávam na MD a nie na pásku...


Mozno je lepsie mat napocuvaneho a pochopeneho celeho Bacha, Pucciniho a co ja viem koho aj na horsej aparature ako dokolecka analyzovat fantasticky zvuk aparatury na nejakej troj akordovej somarine... Wink

Vyborny kazetak sa da kupit za par €. Ja stale upozornujem (asi si robim zle) na Nakamichi 581 alebo 582. Nie su to sice najkrajsie stroje na svete ale zvukovo su identicke s ovela drahsimi bratmi a sestrickami. Bez servisu sa pri troche trpezlivosti sa daju zohnat za cca 50-150€. Bez srandy, zvukovo za takou CR-7 vobec nemusia velmi zaostavat.
Dalsia moznost je napr Sony TC-K690, ktory som uz spominal. Vyrabal sa v1992, ked uz boli kazety na ustupe, takze vacsinou su vo vybornom stave. Ja som ho kupil za 45€ aj s dopravou, komplet gumicky ma stali asi dalsich 45 (pinch rollery nebolo treba menit, takze by stacilo cca25-30€).
Ked vymenis par operakov a jeden chip 4066, co je celkova investicia asi 10€ a dokaze to aj taky mantak ako ja, tak mas velmi slusny kazetacik, ktory este co to vydrzi. Za tie prachy hra naozaj prekvapivo. A takych slusne hrajucich lacakov je viac...

Prepac, zdalo sa mi, ze to beries trosku osobne alebo mas pocit, ze mam nieco proti Akaiom (ale nie v zlom, do orecha bum, ved kazdy mam nejake oblubene veci. Tiez bola pre mna rana, ze bakelitovy Technics hra ovela lepsie ako vsetky slavne hyperdrahe Nakamichi dohromady... ) Ak som sa mylil, co sa mi stava maximalne raz za 248 rokov Wink, tak sa ti velmi ospravedlnujem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2014 13:10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

to porovnanie s MD rekorderom bude zaujimat aj mna...priznam sa, ze som bol fanusikom AKAI 3 hlavovych deckov asi 20 rokov...ale potom som objavil kuzlo MD rekorderov a hlavne ich vzajomnu kompatibilitu, editacne schopnosti a celkove pohodlie ovladania...a dnes uz som fanusikom MD Pioneer MJ-D 508 Razz
Ale fanusikom kazetovych deckov osobne fandim, ja som si vedel max. vycistit kazetovu hlavu a ta dalsia starostlivost o decky uz bola nad moje sily. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist