Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio CD - vypalovat?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Má cenu vypalovat Audio CD?
Ne
52%
 52%  [ 24 ]
Ano
47%
 47%  [ 22 ]
Celkom hlasov : 46

Autor Správa
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 16:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PC bude slouzit ke grabovani, ukladani hudby (NAS) a budoucnost je ve streamovani cehokoliv vcetne vzdalenych ulozist. Domacich "serveru" bude pribyvat, atd, atd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 08:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové prominou, ale z hlediska vývoje záznamu je to v současné době krok zpět.
V PC je k záznamu používán HD- tedy magnetický záznam na pohyblivé médium.
CD má optický záznam na pohyblivé médium- o generaci výše Smile
Budoucnost patří "pevné fázi" první Flash disky už jsou k mání.
Problém, že hudba bude čistě softwareová, bez vztahu ke konkrétnímu fyzickému nosiči je záležitost psychologická ( psychiatrická???). Mám tuhle potíž taky, ale naše děti už tenhle blok nemají.
Taky nemohou pochopit, že gramofonová deska je kulturní statek ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 08:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Pánové prominou, ale z hlediska vývoje záznamu je to v současné době krok zpět.
V PC je k záznamu používán HD- tedy magnetický záznam na pohyblivé médium.
CD má optický záznam na pohyblivé médium- o generaci výše Smile


Proč by měl být magnetický záznam na pohyblivé médium krokem zpět oproti optickému záznamu na pohyblivé médium? Zvlášť když CD není žádný optický záznam, ale záznam mechanický, pouze opticky čtený... Cool Takhle bych mohl tvrdit, že CD je co do typu záznamu vlastně taková gramodeska a liší se od ní jen tím, že je na ní digitální záznam. I ten způsob čtení se neliší (viz bezkontaktní optické gramofony). Ve srovnání s tím se magnetický záznam na HDD zdá být výkřikem moderní techniky Laughing

EDIT: Mluvím samozřejmě o lisovaných CD. U vypalovaných CD se sice jedná o optický záznam, ale jeho spolehlivost a kvalita je IMHO výrazně za lisovanými CD i magnetickým záznamem na HDD. Byť by třeba teoreticky měla být lepší...

Jinak velice souhlasím s tou psychologickou rovinou. A s generačním vnímáním. To je podle mého základem celého problému. Thumbs up Racionálně vzato je CD mrtvé resp. k jednorázovému použití pouze jako přenašeč z obchodu domů (při neschopnosti/neochotě gramoprůmyslu nabídnout prostředky šíření hodné současného stavu techniky). Ale pak nám do toho vstupují silné iracionální prvky. Které jsou přitom jedním ze základů celého hifi/hájendu... Takže je vlastně všechno OK. Cheers


Naposledy upravil Merk dňa Pi júl 25, 2008 09:21:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 09:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
V PC je k záznamu používán HD- tedy magnetický záznam na pohyblivé médium.
CD má optický záznam na pohyblivé médium- o generaci výše Smile

To si zdaleka nemyslím. Drtivá většina vypálených CD z VŠ už je prakticky nečitelných a není to zas tak dávno - 6 a více let, podle toho kdy to bylo vypáleno. Jsou CD média, která nejsou přečíst už po roce. Stačí škrábaneček, špatné uskladnění, atd. a CD médium může být nečitelné třeba okamžitě.
U HD jsem se s nečitelností za nějakých 15 let co se pohybuju kolem počítačů jakživa nesetkal, pominu-li případy, kdy HD klekne fyzicky. Ale i potom jsou na něm data stále čitelná a jdou vydolovat (nebereme-li teď v potaz cenu takové operace).

Vypálené CD není IMHO spolehlivější médium než HD, ba naopak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste přijít za filatelistama s tím, že sbíráte xero kopie známek a stahujete je z netu a že máte i toho maurítia. Filatelisti si své estetično a kulturnost zatím uchránili.

Vztah k hudbě je o vztahu toho koho ke kultuře obecně, čirý zadaramaterialismus - prostupující dnes skoro vším - je cesta směrem k povinné eutanazii ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:34:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s merhautom. Aj z týchto dôvodov sa vraciam k LP. Samozrejme podľa súčasných možností a dostupnosti. A ak CD, tak originál s poriadnym bookletom.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tom něco je. Po opravdu dlouhé době se mi stalo, že náhodně získané mp3 pro mně neznámé skupiny mně oslovily natolik, že po měsíčním přehrávání stále stejného alba jsem rád, mi přišly všechny originální CD této kapely. Ne, že bych občas něco neobjednal, ale nemohu se zbavit návyku na ty písničky, to mně snad potkalo naposledy někdy na střední.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Zkuste přijít za filatelistama s tím, že sbíráte xero kopie známek a stahujete je z netu a že máte i toho maurítia. Filatelisti si své estetično a kulturnost zatím uchránili.

Vztah k hudbě je o vztahu toho koho ke kultuře obecně, čirý zadaramaterialismus - prostupující dnes skoro vším - je cesta směrem k povinné eutanazii ...


To je totální demagogie. Stahování zadarmo a xerokopie s tím nemusí mít co dělat. Já osobně mám všechna svá ŘÁDNĚ KOUPENÁ CD bezztrátově ripnutá do PC a tak v 80% případů je pouštím právě z PC. Proč? Je to výrazně pohodlnější a na mé aparatuře je rozdíl neznatelný. Navíc mi to přináší i komfort, flacy mám plně otagované (kolik procent CD má aspoň základní CD-text?!), jedním klikem mi vyjede text a další spousta informací. Komfort přehrávání třeba pomocí Logitech Squeezebox Duet se nedá s CD přehrávačem srovnat. A platí to tím spíš pro rozsáhlé fonotéky, které by jeden u znalců a zvukomilců očekával.

CD přehrávač pouštím jen na noční relaxační poslech, kdy si zhasnu / rozsvítím intimčo, naleju si něco dobrého, rozvalím se a poslouchám. A i to spíš jen z nostalgie kvůli atmosfeře (ano, včetně rozechvění při pohybu šuplíčku přehrávače). A nebo proto, že se mi nechce zapínat PC. A to vůbec nemluvím o tom, že na cesty/do práce/kamkolivjinam nemusím tahat balík snadno poškoditelných CD, ale jen jeden externí HDD.

Já chápu lásku k CD jako hmotnému substrátu včetně všeho, co jeho používání přináší. Já tomu velice dobře rozumím. Ale současně tvrdím, že se v roce 2008 jedná už jen čistě o emocionální záležitost, nemající racionální jádro. Racionálně vzato není nic, co by PC při přehrávání digitálních audio nahrávek nezvládlo alespoň stejně dobře jako CD přehrávač. S jedinou výjimkou - SACD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Racionálně nebrání sice nic, ale jinak je to zatím utopie (srovnatelná zvuková kvalita), pokud mluvíme o highendu a ne o mainstreamu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

CD jedine origo. Vydrzi, dobre zni, je pekne, pri tichem poslechu nehuci, da se pujcit, jednoduse se kupuje, nejsou zadne starosti s formatama a bitratama a hlavne je to fotka. Odraz doby, momentu v case, nalady kejklire, co tu hudbu napsal. Divne stoleti od Jarka se proste musi poslechnout od zacatku do konce. Podle mne je to fantasticke svedectvi devadesatych let. Nebo Dohrala hudba od AG Fleku. Vim, ze to jde i na iPodu, ale IMHO to 99 lidi ze sta neudela. Neustale nutkani po dvaceti taktech tuknout na "forward". "Vdyt tam mam jeste 80 giga k poslechnuti, kdybych poslouchal dokonce alba, nedej boze treba dvakrat, tak bych to nikdy nestihnul." Zacatky s CD jsou pravda finance narocnejsi, tech prvnich tri sta financne boli, ale pak uz je to pohoda. Kupuju tak v prumeru jedno az dve CD mesicne. Mit doma dva terabajty empetrojek, jak tady nekde nekdo psal, me moc nelaka. Nejake MP3 smeti mam ve trech slozkach na notasu, dohromady tak 300 mega a vubec to neposloucham. A to je zlomek toho, co mi za ty roky proslo compem. Kdo vi, kde je tomu zbytku konec. Ovsem stale mam CD, ktera jsem si koupil v 92 v Londyne, v 94 v Praze a v 99 v Bayreuthu. I tak mam pomalu spatne svedomi, ze mnoho CD z tech 400 co mam, jsem uz pekne dlouho, poradne a cele, neslysel. Kde teprve skutecne prozit 2 terabajty MP3. To, IMHO, ani poradne nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 12:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslite si, ze kvalita vystupu SB Duet > Kvalitni DAC > AMP bude nejak vyrazne jina nez kvalitni CDprehravac > (DAC ci rovnou AMP) > AMP ?
Myslim, ze velky rozdil tam nebude a uz vubec ne propastny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Racionálně nebrání sice nic, ale jinak je to zatím utopie (srovnatelná zvuková kvalita), pokud mluvíme o highendu a ne o mainstreamu.


Konečně někdo, z koho nemluví jen emoce, díky. Wink Thumbs up

Je skutečně kvalita digitálního výstupu z PC (při přehrávání dat z HDD, ne z CD) a kvalita digitálního výstupu z CD transportu tak nesrovnatelná? Respektive kde končí ten srovnatelný mainstream a začíná nesrovnatelný highend (myšleno u jaké cenové hladiny CD transportu/přehrávače)? Není to tak, že z PC a externího DACu lze získat stejně kvalitní analogový výstup za výrazně méně než z CD přehrávače / CD transportu + DACu?

Nechci jen tak rýpat, ale nelíbí se mi, jak jsou nějaké otázky "v komunitě" tabu. Evil or Very Mad

A znovu - opravdu nemluvím o mp3, případně ještě k tomu z analogového výstupu integrované zvukovky. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že pokud by se PCI karta pořádně zakrytovala (odstínila), připojila na lineární zdroj napětí (spojit jen země), vyměnily hodiny za kvalitní, vytáhlo se SPDIF do externího DACu přes oddělovací trafo a zpět SPDIF jako master hodiny, pak bych věřil tomu, že může být stejně kvalitní jako kvalitní CD přehrávač.

Nicméně souhlasím, že stávající komerční řešení výstupu z PC na opravdu kvalitní CD přehrávač určitě nemají.

Ještě cestou by byly jednoduché asynchronní ethernetové převodníky, ale znám jen ten od peufeueho http://audio.peufeu.com/node/9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se na to téma nechce ani teoretizovat, ani filozofovat, možná někdo z Vás slyšel na srazu v Trutnově přes ACR RP 400 Isostatic, DPA a Dispre II přehrávání z notebooku VB s externí kartou, a udělal si srovnání se zvukem z transportu Sony CDP XA 50 ES, Digital Transmission Interface (Audio Alchemy DTI Pro 32), převodník TOPDAC. Bez přímého srovnání je to o ničem.

Asi bude existovat i řešení z PC, ale levné nebude a nebude to SB. PC není primárně určené jako hifi zdroj zvuku, úrovně rušivých napětí, průniky zbytků činnosti digitálních obvodů.

Při srovnání s nějakým kombajnem za pár tisíc je to ale asi jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Technická poznámka: termín demagogie má úplně jiný význam, zrovnatak "to" není o racionalitě či iracionalitě - to, co jsem připomínkoval je vesměs o kulturnosti přístupu k muzice, obecně k umění, a s použitými technologiemi nemá mnou zatracovaný zadarmomaterialismus vůbec nic společného, technologie jsou jen katalyzátorem, problém je v něčem jiném, v posunutém hodnotovém systému ...

Naposledy upravil merhaut dňa Pi júl 25, 2008 14:00:07, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

V Trutnove bylo take srovnani se spotrebnim TViXem coby HDD zdrojem signalu vs CD prehravac. Rozdil tam byl, ale zadny extra velky. Jasne je, ze v pocitaci je spousta ruchu apod, proto jsou tyto prehravace mimo a vyuziva se jen LAN pro audiodata.
Souhlasim s PMA, bez srovnani je to o nicem Smile Ja nikdy kv. CD prehravac nemel, takze to neporovnam.

Na pristi setkani vemte nekdo kvalitni CD player, DAC a ja vemu squeezebox a uvidime, jestli je ten rozdil propastny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:45:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Technologie spěje k velkým úložištím audio dat, ať již doma anebo "venku", otázkou pro techniky bude, jak audiodata v co nejčistší podobě dostat na vstup D/A převodníku.

Takže podle mne bude budoucí oblíbené "hifi" řešení "hybridní" - data uložená v pc-apod., jejich převod převod "na zvuk" pomocí speciální audio techniky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Existuje vícekrát diskutovaný Linn Klimax, ale zatím je to příšerně drahé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:51:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvix i squeezbox jsou taky jenom linuxové počítače s nějakým system-on-chip s integrovaným zvukovkovým řadičem a externím kodekem.

Výsledný zvuk je samozřejmě nutné porovnat. Rozdíly také nevidím velké, nicméně je známo, že od určité kvality každé minimální zlepšení vyžaduje veliké úsilí (a někdy i investice).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:55:57    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Technická poznámka: termín demagogie má úplně jiný význam, zrovnatak "to" není o racionalitě či iracionalitě - to, co jsem připomínkoval je vesměs o kulturnosti přístupu k muzice, obecně k umění, a s použitými technologiemi nemá mnou zatracovaný zadarmomaterialismus vůbec nic společného, technologie jsou jen katalyzátorem, problém je v něčem jiném, v posunutém hodnotovém systému ...


Hele, nechci se takhle před víkendem naštvávat, ale tohle byl zcela ukázkový příklad demagogie ve významu tohoto slova podle slovníku cizích slov. Možná používáš nějaký vlastní význam, ale já bych dal přednost významu obecnému. S dovolením.

Když jsme u toho zadarmomaterialismu, posunutého hodnotového systému resp. kulturnosti přístupu k muzice - nechtěl bys nám o nich něco hezkého povědět z hlediska Klubu vlastníků CD? Laughing

Opravdu tady nechci flamovat ani používat podpásové argumenty. Proč se nejde držet věcné debaty o věcných tématech a proč do ní někdo neustále musí cpát demagogické smetí? Co z toho kdo má? K čemu to má sloužit? Pomůže to vyřešit věcné téma? Dle mého nikoliv. Možná se ale pletu, samozřejmě... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:57:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde dneska neni linux ? Ja ho mam i treba v televizi jako firmware....otazkou jsou vystupni obvody a celkova koncepce.

SBox je na tom celkem o dost lepe nez TViX. Zatim jsem se do nej nedostal (nejsou sroubky, asi jen zacvakle), abych to nalezite vyfotil Smile tak aspon z webu vyrobce.

High fidelity Wolfson® 24-bit DAC
Dedicated high-precision crystal oscillators (no PLL, no resampling)
Intrinsic jitter: less than 50ps (standard deviation)
Signal-to-noise ratio: over 90dB
Total harmonic distortion (THD+N): less than -88dB (0.004%)

* 250 MHz 8-way multithreaded RISC processor
* "Pure software" SlimDSP™ architecture
* Field-upgradeable Xilinx CPLD
* 64Mb high-speed RAM
* 16Mb NAND programmable flash
* Low-power design, all solid-state, fanless


Naposledy upravil JuanV dňa Pi júl 25, 2008 13:58:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 13:57:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Za týden za dva za tři poreferuju, "hudební server" už je na cestě.
Předpokládaný řetězec FLAC/APE - Foobar2000 - Lynx L22 - D/A převod v Audionet ART G2.
Lehce půjde srovnat CD vs Foobar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 14:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad: "To je totální demagogie." - Není, to je jen tvé totální nepochopení podstaty toho příměru ...

P.S. Klub vlastníků CD je něco jako občanská sebeobrana proti nehorázně vysokým cenám hudebních nosičů, zadarmomaterialismus je opravdu o něčem jiném ...


Naposledy upravil merhaut dňa Pi júl 25, 2008 14:05:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 14:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Za týden za dva za tři poreferuju, "hudební server" už je na cestě.
Předpokládaný řetězec FLAC/APE - Foobar2000 - Lynx L22 - D/A převod v Audionet ART G2.
Lehce půjde srovnat CD vs Foobar.


Super, už se nemůžu dočkat. A určitě nejsem sám. Je hodně názorů/dogmat z té či oné strany. Porovnat na kvalitní aparatuře ale zkusí málokdo... Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 14:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnat bych take mohl, ale bohuzel nemam ten kvalitni CD prehravac Smile

Muj retezec:
Homeserver (SqueezeCentre a dalsi veci) > LAN > SqueezeBox > TopDAC > 2xDPA222(BiAmp) > B&W Matrix 801

Takze jsem fakt zvedavej na Hlavu, az to srovna aspon se zvukarnou, jakej bude vysledek Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 14:15:35    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Ad: "To je totální demagogie." - Není, to je jen tvé totální nepochopení podstaty toho příměru ...

P.S. Klub vlastníků CD je něco jako občanská sebeobrana proti nehorázně vysokým cenám hudebních nosičů, zadarmomaterialismus je opravdu o něčem jiném ...


Aha. Koukám, že někdo je demagog takříkají od přirození. Quod licet Iovi non licet bovi. Já vim. Ale pak nebudu dělat takový tyjátr. Howgh, na této "úrovni" se mi opravdu debatovat nechce. Headbang A nebo pojďme do Bojiska, ať tu nezasviňujeme docela zajímavé téma. Argue
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 17:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochopils, napovím ti, to zajímavé téma má dvě roviny, technickou a "filozofickou" ... víc to nebudu rozebírat, ostatní pochopili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2008 17:52:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak malej Jarda.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 09:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jste se rozhodli? Ja Ano.


LP, CD,CD-R 002.jpg
 Description:
 Filesize:  143 KB
 Viewed:  255 Time(s)

LP, CD,CD-R 002.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 10:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč upadat do spotřebního průměru supermarketového zboží. Nemusím mít všechno a hned, mám rád to nejlepší, ikdyž to nejde tak rychle. Vždyť o to přece v HI-FI jde. Nebo se snad mýlím?


LP, CD, 002.jpg
 Description:
 Filesize:  129.55 KB
 Viewed:  237 Time(s)

LP, CD, 002.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist