Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll zesilovač+cd - poslech
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 12:34:04    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Nejen po zdejší mediální masáži jsem čekal, že po zapojení Luďkova zesilovače padnu na prdel, vypadne mi zubní protéza Smile a okamžitě vyhodím to co jsem poslouchal dosud,


Nemohu věřit tomu, že by tak zkušený posluchač jako Ty něco podobného očekával.

IMHO v poslechu, subjektivních dojmech, platí ve značné míře rčení, že zvyk je železná košile. Vnímání živé hudby a reprodukované hudby jsou 2 odlišné disciplíny, díky mozku především. Určitě nemá význam, abych znovu dával k lepšímu otřepanou historku s M.K. a Oistrachem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 12:39:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně - nepochybně méně zkušenému než cough a další - otevřel Šroll obzory v tom smyslu, že i naprosto neaudiofilní cédéčka se starým bigbítem (a bedny typu BW801) můžou hrát tak, že pro mně by další hifi hledání bylo už nadbytečné, přesunul bych hifinu do "společensko-akademické" polohy a vrátil bych se zájmově naplno k poslechu muziky ...

Jestli takovéto kvality dosáhnou i jiná zařízení, v jiných kombinacích u dalších lidí odsud, jsem jen rád, bude kde se poslechem, aspoň doufám Smile, inspirovat při finálním upgrade ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 12:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

A co když je to jinak, Merhaute ? Jestliže ti zesilovač NEUKÁŽE jak je CD formát špatný, je to tedy správně ? Samozřejmě, můžeš to považovat za přednost, když TI I STAREJ BIGBOŠ HRAJE PŘIJATELNĚ, ale já osobně to za přednost nepovažuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
A co když je to jinak, Merhaute ? Jestliže ti zesilovač NEUKÁŽE jak je CD formát špatný, je to tedy správně ? Samozřejmě, můžeš to považovat za přednost, když TI I STAREJ BIGBOŠ HRAJE PŘIJATELNĚ, ale já osobně to za přednost nepovažuju...


zase nadruhou stranu, CD format jeste porad vsechny ostatni formaty drsne valcuje, takze zarizeni, ktery ukazuje jeho chyby = poslechove spis nasere nez potesi, je z pohledu posluchace krok vedle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel
Teď jsem se setkal s tvrzením "tenhle výškový reproduktor asi jako jediný na světě je schopen přenést barvu ručně tepaných činelů Zildjan korektně".

Tak se Vás chci zeptat: slyšel jste přes svůj zesilovač a některý z dostupných audio formátů známý zvuk činelů opravdu známě?

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

A jsme zase u toho. Musí to hrát blbě, aby to bylo správně, jak to hraje dobře, tak je to špatně.

SAMOZŘEJMĚ že je to přednost, když starej bigboš hraje přijatelně. Snad každej posluchač ne světě chce, aby mu doma hrála muzika přijatelně.
Žasnu nad touhletou programově převrácenou filozofií.

Prostor je špatně, čistej přednes je nelineární zkreslení, CDčko musí bejt jak pila, kdo neposlouchá klasiku je untermensch, měřák je jediná reference, a tak dál. Nejhorší je, kolik lidí z českých zemí na tyhle bláboly přistoupilo! Tohle nikdy nepochopím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: V technické rovině je nepochybné, že jakékoliv "přikrášlování" signálu je nepatřičné.

V posluchačsko emotivní to takhle jednoduché není, tam rozhodují pocity, já jsem kupříkladu rád, když mi technika slouží k mé spokojenosti, takže u té mé muziky klidně i něco schová nebo přihezčí Smile

Monu Lisu taky nikdo - mimo badatele - nenasvěcuje tak, aby byly vidět všechny prasklinky ...

Samozřejmě, že pozorně vnímám názory nekompromisních konstruktérů, posluchačů, jako jsi ty a někteří další. Umožní mi dávat si rozumově pozor, abych se nenechal příliš unést momentálními a třebas dočasnými pocity ...


Naposledy upravil merhaut dňa St február 28, 2007 13:10:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik
Místo nějakých blbých THX měli konečně striktně vytvořit kategorie "MONITOR" a "ENJOY".

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO tato diskuse, která se v bleděmodrém přenáší z fóra na fórum, nemá žádnou cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Blábolíš ty, Machalíku, nic nechápeš....podle tý tvý logiky bude nejlepší to, co přehraje vše " jakžtakž " - a bude to opravdu muset být jakžtakž, protože jinak to nejde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 09:13:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Myšpulín
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je v tom že se tu schází názory z poslechu z mnoha různých verzí které se mezi sebou značně poslechově liší, a to tak že poslechový test na rozlišení jednotlivých verzí by trval jen několik sekund.
Finální verze zesilovače která už se nemění je teprve od září, a poslední převodník jak už jsem psal nebyl ještě ani u Zbyňka.
Cough slyšel úplně první verzi v této krabici někdy loni na jaře, a tu už jsem dávno sešrotoval.
Rob to doma neměl nikdy, a protože vím že krátkodobé testy jsou na houby, a lepší je delší poslech, tak když jsem byl loni v létě někde poblíž na návštěvě a on mne zval ať se než pojedu domu stavím i u něj na testy jeho zvukové karty, tak jsem pozvání odmítl protože by nebyl dostatečný čas na poslech, a kvůli testům jeho karty se mi nechtělo tahat 40 kg na další návštěvu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Činel ? Formát SACD + elektrostat ti dá, co potřebuješ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Myšpulín: Vítám pachatele Smile

Bude finál na highendu? A s Patrikovým 4.pásmem, nebo něčím jiným?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Luďku, nezlob se, ale nerozumím, cos chtěl říct...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Myšpulín
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To co jsem řekl - to se dá i nepochopit?
Chtěl jsem říct že se každý vyjadřuje k úplně něčemu jinému, a bez vysvětlení které jsem dal by zdejší diskuze mohla působit dojmem že se týká jedné věci na kterou má každý jiný názor. Opak je pravdou, názory celkem sedí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

nic víc, že já jsem slyšel jen další prototyp v téže kastli, a dnes, jak pravil moudrý pan Werich, že moudrý rabín pravil, že všechno je jinak.... Smile
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: St február 28, 2007 13:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
nic víc, že já jsem slyšel jen další prototyp v téže kastli, a dnes, jak pravil moudrý pan Werich, že moudrý rabín pravil, že všechno je jinak.... Smile


Pokud děláš výzkum a vývoj, tak je pořád všechno jinak.

Pokud opakuješ a opětovně vyrábíš 1 výsledek výzkumu a vývoje, tak není všechno jinak, to už je život (což si dovolím sdělovat jako člověk, který X let pracoval ve vědě a výzkumu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist