Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jak ladit výškáč

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 20:52:25    Predmet: Jak ladit výškáč Odpovedať s citátom

Ladíte výškáč u dvoupásem na vrchním konci s malým vyvýšením 1-2dB či do roviny?
http://www.karafiatovi.net/audio/download/vysky1.gif
http://www.karafiatovi.net/audio/download/vysky2.gif

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 22:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze odveci otazka, zmeraj si to ako to vychádza akusticky, ale mali by Ťa zaujimať dôležitejšie veci ako zdvih na 20kHz elektrickeho priebehu...
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 08:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za rady, ale bedny už mám hotové a odladěné. Jen mě to spíš zajímá, protože vím, že se u dvoupásem dělá lehký lavór, aby to jakože hrálo "lépe". Teď jsem se tu díval na test aktivních monitorů a všechny mají cháru rovnou. Na to převýšení upozorňuje Zaph u toho jeho projektu, co jsem stavěl. Jen chci vědět, zda se to tak dělá a udělal to tam záměrně či to tak nechal, protože mu tak vyšla výhybka.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 13:13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar Karfíku, u pasivních 2 pásem ten dolík na středech vyjde skoro vždycky, když máš oba měniče sfázované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 11:41:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem to prakticky zkusil změnou poměru odporů v L-padu na ten rovnější průběh dělá zvuk takový klidnější. Jak napsal sám Zaph, je více "relaxing". Jen on to řešil zapojením paralelní kombinace odporu a cívky před výškovou sekci. Ono je to zdůtaznění sice efektní, ale zvuk se stává ostrý a při dlouhém poslechu při vyšší hlasitosti nepříjemný.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 14:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

A když bedny vytočíš do strany a ne přímo na sebe, tak to taky udělá svoje. Já mám předky beden v rovině.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 19:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, to je sice pravda, ale to asi není řešení otáčet bednama. Mám je nastavené tak, aby se pomyslné osy sešly kousek za mnou. Tak poslouchám a tak to musí hrát mému uchu nejlíp. Chtělo by to tak zezadu nějaký přepínač, kde by si člověk přepnul charakteristiku dle poslouchaného žánru a kvality nahrávky. Až budu dělat někdy příště bedny, tak si to tam nějak udělám. Možná je fajn mít tam tu regulaci výšek.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist