Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dálkové ovládání PC aplikací (Foobar 2000)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 20:06:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Najvacsia vyhoda J River je v tom, ze je mozne ovplyvnit triedenia, zgrupovanie suborov v kniznici na klientskej aplikacii podla poli v ID3 tagoch. V roznych urovniach (napr. Artists - Albums - Songs a podobne).

Ak by mal niekto zaujem, mozem sa o tom viac rozpisat.

Toto nie je ani v jednej aplikacii pre Android pre Foobar2000 mozne. Tie su napisane "na tvrdo" a uzivatel si to nemoze prisposobit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 20:21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc všem, otestuji a dám vědět, co jsem nakonec zvolil.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 21:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakonec ze všech různých co jsem našel, vyhrál funkčností, ovládáním a stabilitou FoobarCon. Mám ho nyní jako free verzi s reklamou a chtěl bych si koupit za 25Kč verzi Pro bez reklam, ale dávat údaje o své platební kartě "big brotherovi" Googlovi se mi nechce. Neřešili jste tento problém?
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 10:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Od konca roka je k dispozicii nove verzia foobar2000 controller (PRO) pre Android. Pre mna konecne pouzitelny klient pre Foobar2000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2020 20:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som vyskúšať Foobar2000 Control, nedarí sa mi ale pripojiť k PC.
Obe zariadenia (PC aj Android Phone) sú cez Wifi pripojené k domácej sieti, na
PC je Win10 Pro, vedel by mi prosím niekto dať nejaký tip? Nevie sa pripojiť ani keď ručne zadám IP adresu počítača.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2020 20:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

S prepáčením, nemému dieťaťu, ani vlastná mať nerozumie. Možno keby ste bližšie špecifikovali, čo vlastne chcete/robíte. Na Google Play Foobar2000 Control nevidím. Ak myslíte componentu do Foobar2000, tak ten sa volá HTTP Control.

Každopádne každé ovládanie potrebuje niečo aj na strane Foobar. Nestačí len aplikácia do telefónu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Po jún 15, 2020 22:53:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2020 21:01:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Foobar2000 Controller (Pro) je nainštalovaný v telefóne, samozrejme som inštaloval aj component HTTP control do Foobaru v PC. Predpokladám, že by to spojenie mohol blokovať firewall alebo antivir. Nejaké nastavenia som skúšal upraviť ale zatiaľ bezúspešne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2020 22:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Až sa dostanem k PC tak tú aplikáciu do telefónu môžem skúsiť, no antivírom tu určite nebude. Tá komponenta beží v samotnom Foobar. Čo sa Vám zobrazí, ak v prehliadači telefónu zadáte IP adresu a port, na ktorom beží HTTP Control? Vidíte z telefónu PC s Foobar? Čo sa stane, ak pingnete z telefónu IP adresu PC?

PS: Ak už máte spojazdnenú komponentu vo Foobar, tak by nebolo lepšie používať na ovládanie rovno browser? Je to univerzálne riešenie a nemusíte mať inštalovanú ďalšiu aplikáciu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2949
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2020 05:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to o spravnom nastaveni. Aj o firewalle.
Tiez ma to davnejsie pocvicilo.
Mozem helfnut no az v piatok po navrate z tyzdnovky.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2020 06:11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem to zkoušel, funguje to sice pěkně, ale pokaždé když jsem skočil mimo 1000 songů které okolo právě hrajícího aplikace zobrazuje, tak mi to zničilo playlist, ve kterém mám veškerou hudbu co je na disku. Indexace pak trvá cca 35min takže mě to rychle přestalo bavit.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2020 07:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nainštaloval som PingTools - pri skenovaní zariadení na sieti nájde aj PC, ale PC na PING neodpovedá. Router alebo domáci cloud na PING odpovedali. Na PC je antivir aj firewall od Esetu. S nastaveniami toho firewallu zatiaľ nemám žiadne skúsenosti. Prípadne namáte nejaký iný tip na aplikáciu pre ovládanie PC z androidu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2020 07:28:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto ovládání foobaru používám často. občas se tablet nebo mobil taky nechtějí spojit s PC. Stačí však restartovat router a pak se to propojí hned a funguje bez problémů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2020 18:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Router som reštartoval, nepomohlo. Už mi odpovedalo PC aj na PING z mobilu, vo firewale
som udelili výnimku, potom som na chvíľu firewall aj úplne vypol ale stále nič. Skúšal som aj nastaviť iný port. Už to vzdávam, skúsim niečo iné. Strašne ma vyčerpáva, keď sa mi niečo nedarí Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St jún 17, 2020 11:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj.

Udelil si vynimku na prichadzajucu aj odchadzajucu komunikacou pre vsetky porty? Takto to vzdy nastavujem a zvykne to chodit. Antivirus pouzivam Kaspersky, nikdy som tam nic kvoli tomu nemusel nastavovat, ale to je vzdy uz o konkretnom software, ktory je v danom pocitaci.
mac napísal:
občas se tablet nebo mobil taky nechtějí spojit s PC. Stačí však restartovat router a pak se to propojí hned a funguje bez problémů.
Pravdepodobne preto, lebo nemas v routeri nastavene pevne priradovanie IP adries podla MAC adresy. Takze IP adresy sa ti menia podla toho, v akom poradi sa do routera prihlasuju zariadenia. Nastavuje sa to v sekcii DHCP Server.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St jún 17, 2020 12:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No to je jasné. Základ je mať nastavený DHCP, aby ste dostávali stále tú istú IP pre PC. Inak som s tou Foobar2000 komponentou nikdy žiaden problém nemal. Funguje na prvú dobrú.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: St jún 17, 2020 19:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

S nastaveniami firewallu som sa zaoberal prvý krát, takže v tom nie som veľmi doma, po pár pokusoch som ho skúsil aj úplne vypnúť. Teraz mi ale napadlo, či keď som vypol firewall Eset, nezapracoval potom ten z Windows.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St jún 17, 2020 21:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, takto. Myslim nastavenie firewall vo Win. Dostanes sa tam cez ovladacie panely (Control Panel). Najdes tam Windows Defender Firewall with Advanced Security. Vyzera to takto https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/5rkbvgk49Qm42zufDzfEKE-650-80.jpg Nasledne pre Inbound Rules aj Outbound Rules pridas pravidlo. Pravym mysidlom kliknes na Inbound Rules, das New Rule, zvolis Program, next, naklikas mu tam cestu k Foobar2000, next, Allow the connection, next, domain, private, public zaskrtnut, next, finish.

To iste pre Outbound Rules.

Restart Win.

Ak nezaberie, skus docasne potom vypnut Eset, ci sa ti do toho nevarechuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2020 07:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar - díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2020 08:08:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar, ďakujem za návod. Aktuálne je ale aktívny ten ESET, Win defender píše:

"Windows defender firewall nie je aktívny, pretože používate iných poskytovateľov"

Poradím sa ešte ohľadne toho Esetu s naším IT guru
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2020 13:40:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo na chývľku neodstavíte Eset, aby ste zistili, kde je problém? Ťažko Vám niekto poradí, ak nepozná príčinu problému. Ak mi niečo nefunguje, tak vypnem všetko, čo stojí v ceste, vyriešim prečo my komponenty nekomunikujú a potom môžem zapínať jednotlivé súčasti a zisťovať, kedy to prestane fungovať. Základ je diagnostika a nie veštenie.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist