Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výhyba pre PA03

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 18:51:50    Predmet: Výhyba pre PA03 Odpovedať s citátom

Pre nadśencov a vlastníkov PA03 niečo čo by ich mohlo zaujať: mala 2-pásmova výhybka 24dB sediaca k tomuto dokonalému modulu. DPS je navrhnuta (tá už tak dokonalá nie je:oops: ), je možné ju osadiť ako L-R alebo Butt. hodnoty súčiastok si musite dorátať sami.Vstup symetrický, výstup na PA03 vstup. konektore.
Koštruktívna kritika je výtaná. Mne fungujú k spokojnosti, malé zmeny ešte nastanú. Foto najde kto hľadá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 19:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě udělej měření a tabulku specifikací....Nech udělat masku a potisk a vzhůru s tím na DIY... Cool Já bych si jich pak také s dovolením pár vzal... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 20:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor na to, že ty Sallen-Key se změnou zisku trochu mění charakteristiky, jsou definované pro zisk +1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 20:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ještě udělej měření a tabulku specifikací....Nech udělat masku a potisk a vzhůru s tím na DIY... Cool Já bych si jich pak také s dovolením pár vzal... Cool


Tak to je pocta, jaké se každému nedostane.
Díval jsem se na fotky, nejlepší je ta hliníková kostka místo chladiče, to fakt nemá chybu.

Jaký je účel odporu R1 ?

Celé je to na nízkých impedancích, to by ani nemuselo moc šumět Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 10:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě udělej měření a tabulku specifikací....Nech udělat masku a potisk a vzhůru s tím na DIY...
Mam cely projekt v Proteli. Potisk tam je, masku som este nikdy nerobil. Snad tu niekdo poradi ako na to.
2PMA: Sallen-Key (=L-R?) je pre zisk 1 (R3=0, R10=NC; tieto rezistory su tam ak by niekdo chcel Butterw.)
2 OPA :
hliníková kocka nie je miesto chladiča, ale len na prenos tepla k chladicu.
Cela bedna sumi uchometricky velmi malo, pocutelne do 10 cm od vyskaca (podobnu definiciu som uz niekde cital Smile )
R1: nechcelo sa mi simulavat do akej zataze pracuje INA, tak je dana tymto R (a niecim ??? // k nemu Rolling Eyes )

Ak ma niekdo Protel a vyzna sa, tak mi moze pomoct.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 11:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Sallen-Key je topologie filtru, který jsi použil. Přenosové char. pro ni jsou definované pro zisk zesilovače +1 (L-R, Butter, Bessel s tím nemá nic společného). Pro jiný zisk než +1 se změní průběh přenosové funkce filtru. Kdyby někdo chtěl Butterworth, tak to nedělá těmi odpory pro změnu zisku, ale součástkami filtru (R2, R4, R5, R7; C7, C8, C9, C10). Je to záležitost teorie obvodů, "od pohledu" to není vidět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 19:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Existují ovšem modifikace Sallen-Key, kdy pro větší než jednotkový zisk vycházejí "příjemné" (shodné) hodnoty R či C.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 20:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: můžeš pro úplnost hned nějakou uvést /jinak máš pravdu, do zisku cca 3x/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 22:19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak třeba tohle:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2007 22:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zisk je menší než vzpomenuté 3, a z té křivky nic nepoznám - musela by být tabulka hodnot srovnaná s matematicky vyjádřenou ampl. char. pro daný typ filtru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 07:36:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad nejsem ve škole u zkoušky? Je to Butt. 5 stupně. Koeficienty pro zisk jednotlivých stupňů jsem převzal z vysokoškolských skript, tak snad tam nemají chybu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pibi
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 11:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký jsi použil konektor?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Walda
Hifi obsluha


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 07:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá velice pěkně, moc by se mi hodila než bude něco jiného Wink Je možné jich použít několik za sebou - v druhé by se vyspustil sym. vstup a INA217 a přívod by byl na konektor v místě pinu 6 ?? Omlouvám se ale nejsem elektrotevhnik.
Deska je oboustranná předpokládám? A nechával sis je někde dělat nebo jsi sám leptal Question
Jak jsou propojené konektory mezi LM4780 a výhybkou?
Byla by možno dodělat nepájivou masku ? V Eaglu kam jsem se zatím pokoušel překreslit schéma to jde automaticky, jen se nastaví odstup masky od páj. plošek. Aspoň , co jsem si stačil všimnout během seznamování s programem Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2007 13:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Konektor je dvojradový - dutinky, protikus k PA03. Spájkovaný z opačnej strany ako súčiastky. Majú v SOS.

DPS je obojstranny, nechal som robiť u pbspoj.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 07:52:31    Predmet: zelenac Odpovedať s citátom

Pekná práca, výborný výsledok, vďaka za ochotu, že si sa s tým naťahoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 08:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Výsledek byl vskutku výborný, jak jsme se všichni přesvědčili na setkání - vřele všem majitelům PA 03 doporučuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 13:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A to jste poslouchali tyto budky?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 14:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
áno sú to presne tie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Walda
Hifi obsluha


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 00:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokusil jsem tuto dokonalou práci upravit pro použití i ve vícepásmových soustavách, zároveň přidal volitelně fázovací článek - volba JP7. Mělo by jít použít i jako bandpass - JP12. JP3 a JP6 by měli umožnit připojení potenciometru a rychlou volbu "zpoždění" při měření. JP4 a JP5 jsou vstupy a výstupy, volba pak na JP8 a 9. Vypustil jsem R1 a odpory ze zpětné vazby. Součástky pro dvounásobné hodnoty jsem zdvojil aby se usnadnil jejich výběr.
Schéma, obr a brd přikládám.
Nepodařilo se mi v Eagle najít odpojídající " montážní otvory" , pokud byste někdo věděl - díky. Zároveň budu vděčný za upozornění na jakoukoliv chybu či dobrou radu, je to moje prvotina ( návrh DPS).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist