Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JBL 4345
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 19:47:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz sa len rozhodnut ktoru membranu vybrat. Membrany si vymenim aj sam, to je brnkacka. Viac starosti by mi spravilo balenie a doprava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 07, 2015 11:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Objednavam verrziu D16R2425 s titanovou membranou a diamond prelismi zavesenia membrany. Ten novsi typ s mylarovym zavesom sa mi nepaci.

Sycak... odporucam ti vymenit tlmiaci molitan v drivery. Je to jednoduche len demontujes zadny kryt a odstranis lepkavy rozpadnuty stary molitan.

Stredobasove 10" recone kit som nikde nenasiel, len aftermarket verzie. Po skusenostiach s aftermarket do repasu tohto menica nejdem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 07, 2015 17:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurnik nenormalne zdrazel recone kit D16R2425 z roka na rok zo 104 na terajsich 185eur/ks bez dph. To ma dostalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 02, 2016 15:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Reprosustavy JBL4345 prezili snad 24 hodin sustavneho hrania na plny vykon casto aj v limitacii cez 120Vp-p sinusovku co daju zosilnovace. Este ze bolo chladno do 10st. Pri niektorych jedincoch a situaciach by sa tu uzivil aj kW zosilnovac a adekvatna reprosustava. Na buduce si zladim urovne po limitaciu pri plnom vytoceni regulatoru;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So január 02, 2016 15:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tos neohluchnul!? :O
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 09:42:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzerá to, že tento rok nadišiel čas na rekonštrukciu miestnosti...
Premýšľam či nevybrať všetku zeminu v miestnosti 12x6m (terajšia výška podlaha - drevený strop 4m) a vytvoriť tak priestor pre basový zvukovod pod podlahou.
Alternatívou je multisub, sub wall, alebo nič a uspokojím sa s doterajšou klasickou stereo zostavou od 35Hz Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 10:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo by ste poradili odhliadnúc od finančnej náročnosti? Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: So marec 19, 2016 14:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Už dávno jsem ti slíbil, že se nebudu do ničeho plést, ale nedá mně to. Ty dva tunely pravidelně zaplavuj vápenitou vodou, budeš v nich mít téměř zadarmo i krápníky. Jsem z Moravského krasu, vím o čem mluvím Very Happy .
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 00:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63
máš recht, vody je tam habadej a je aj patrične vápenatá, no kvapľov by som sa načakal a o tom malo byť asi aj tvoje posolstvo alebo komentovanie môjho neskutočne dlhého nekonečného bádania/práce Wink Ale vďaka za osvieženie témy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 10:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono toho je dosť veľa práce a na diaľku s obmedzeným rozpočtom sa to ťažko robí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 11:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

"Dvougenerační" poslech koukám Smile Hustá poslechovka! Ten barák máš jen na poslech / budeš rekonstruovat?

Jinak když tak koukám na originály, mě uchvátil Jednorožcův low-cost počin odvedle:
UV3120HE: http://www.repromania.net/forum/download/file.php?id=10144
Detail: http://www.repromania.net/forum/download/file.php?id=10143
Měření: http://www.repromania.net/forum/download/file.php?id=10138
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 12:44:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za linky na repromaniu.

Barák je naše rodinné oddychové sídlo, na ktorom každý rok niečo malé spravíme. Tento rok by som chcel začať aj s fasádou a mojou zanedbanou ale obľúbenou "trucovňou". Vďaka tomu pôvodnému stavu tam chodím zväčša len ja prípadne s partiou sa zabávať. Žena však túži a nalieha po splnení desať ročných snov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 13:16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vítáme nového člena, JMD Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 14:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Co to je za repro na obr. 2?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 14:54:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 15:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 16:00:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To je moja stara zostava, 10" Andrej Cimbala AC akustika, povodne ako izobarik neskor len jednoducha zavrenka, 4" Seas MP14RCY/P s medenym nastavcom-projektilom, povodne 1" Al vyskac Vifa neskor Seas neskor az dodnes pouzity prvych ring radiator co vyrabali vo Vife. Smrdlal som to v 90tych rokoch. Terajsi charakter zvuku je padnuty z oboch okrwjov pasma. Pomohol by basreflex a pripadne iny vyskac. Takto to vsak kamaratovi v panelaku vyhovuje a nie preto ze to ma zdarma - darovanej kobyle...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 20:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoro to vypadá jako BV MAX, asi jsi inspiroval Smile ono kdybys tomu odladil bassreflex, tak to bude hrát podobně Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 20, 2016 21:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom čase s mojimi vedomosťami a prostriedkami som nič viac nevedel lepšie spraviť. Nepoznal som aktuálne "náboženstvá". Pre srandu králikov to raz zmeriam novými metódami aj v smerovke. Nehrá to špatne ale je to vývojové štádium z 90´rokov. To je však nateraz nepodstatné, rovnako ako narážky na iné konštrukcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 07:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Kurnik nenormalne zdrazel recone kit D16R2425 z roka na rok zo 104 na terajsich 185eur/ks bez dph. To ma dostalo.


Tak nakoniec som sa rozhodol a práve som kúpil membrány JBL_D16R2425 v e-shope www.123dj.com Po prepočte blbým kurzom Paypal (1 Euro = 1,08 US Dollar) je konečná cena 241€ za 2ks. Oproti tunajším cenám 444€ je to značný rozdiel. Napriek tomu mám zastúpenie Audiomaster rád a snažil som sa nájsť s nimi kompromis.
Nie je to však tak samozrejmé a jednoduché voziť veci z USA. Žiaľ 123DJ (MINI MAX ELECTRONICS) obchodujú/zasielajú len v USA alebo s komplikáciami do Kanady. Našťastie brat už 1/2 roka zarezáva v NIST Boulder v Colorede. V máji nás príde pozrieť, tak mi s tým pomôže. Keď už tak brutálne drahú letenku platia (aj s priateľkou 1.800€), tak nech to už aspoň takto využijem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 08:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Skoro to vypadá jako BV MAX, asi jsi inspiroval Smile ono kdybys tomu odladil bassreflex, tak to bude hrát podobně Laughing


Mi to spíš připomíná Lucidy. Asi to borec okopčil Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 09:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Borec, si úplne mimo. Ak som sa inšpiroval, tak skôr vzdialene BW 801. Vzdialené preto, že to mohli byť až 4 basové bedne. Horná časť mala byť použiteľná aj ako 2 pásmo so subwoofermi roztrúsenými poblíž a v priestore. Takto sa to už nerealizovalo a dva basáky zostali dodnes nazvyš.
Neskôr sa mi zapáčil stredový a vysoko tónový menič Seas z projektov Bohumila Sýkoru - Menhir Fasta. V 90´rokoch dovážané JJJ-sat Besie. Tak isto som tam mal aj Vifa D25AG-35 inšpirácia/dostupnosť z Marsias acoustic a nakoniec v tom čase ťažko dostupný ring radiator ako novinka z produkcie Vifa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 10:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Borec nejsem mimo. Měl jsem na mysli tvůrce Lucidů. Když jsi o pař řádku výš psal, že jsi to dělal v 90kách. Lucidy myslím nespadají do tohoto období a i to bylo to myšleno s usměvem, ale hned mi někdo napíše, že jsem mimo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 10:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáč, zle som to pochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 12:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to taky myslel s úsměvem Razz v devadesátkách jsem nahrazoval ve starejch Videotonech uhnilý basáky s pěnovým závěsem za 6608 do bassreflexu (doufám, že si to zas někdo dá do podpisu) Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 12:52:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Já to taky myslel s úsměvem Razz v devadesátkách jsem nahrazoval ve starejch Videotonech uhnilý basáky s pěnovým závěsem za 6608 do bassreflexu (doufám, že si to zas někdo dá do podpisu) Laughing


No, po tom jak tu se pořád tepe do Maxů, bych to za "s úměvem" ani nějak nepovažoval Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 13:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ano, horší než Lucidy to taky řádově nebude Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2016 13:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš ty Videotony?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 29, 2016 09:50:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Plastové Iglu prepravky vychádzajú len o málo lacnejšie než betónová vaňa v ktorej by som mohol spraviť basový horn, prípadne inú akustickú alebo len funkčnú zhovadilosť.

Avšak bojím sa vlhkosti a prípadných plesní. Menej už len kvaplí ako v jaskyni.
Honza63 napísal:
Ty dva tunely pravidelně zaplavuj vápenitou vodou, budeš v nich mít téměř zadarmo i krápníky. Jsem z Moravského krasu, vím o čem mluvím Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 06, 2016 12:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

V dohladnej dobe sa schyluje k vykopu zeminy pod podlahou, tak aby do zaciatku septembra bolo vsetko dokoncene a pripravene na akciu. S akustikou zatial nemam jasny zamer. A to aj preto, ze neexistuje zasadny dovod budovat akusticke basove komory. Da sa vystacit aj s mensimi objemami, pripadne sa vykaslat na najspodnejsiu oktavu ci ruchy. Rovnako ani tu sa ku konstrukcii basovych reprosustav zabudovanych pod podlahu nik nevyjadril.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist