Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jazz na webe

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Jazz
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut február 22, 2011 12:07:10    Predmet: Jazz na webe Odpovedať s citátom

Vie mi niekto poradit nejaky dobry jazzovy server, kde by sa dal vypocut dobry jazzik a urobit si prehlad o aktualnych veciach? Popripade nejaku webstranku, kde najdem mnoho veci vo flacu a nekomprimovanych formatoch - katogoria JAZZ ???

A ako je to s blue ray jazzovymi diskami: su nejake dobre stranky???

Moc som toho zatial nenasiel, ale mozno ze z vas niekto bude mudrejsi. Vopred mu uz teraz dakujem za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po február 28, 2011 03:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar.. ja som mal kedysi podobný problém a preto ti pomôžem aspon ako viem.. Ak máš dobrý net (moja ženská má v činžáku optiku- ten je asi 5x rýchlejší ako môj) (ja mám taký priemer) tak si nainštaluj bit torrent a máš rôzne serevery odkial sa dá toho mraky stiahnuť.. ja som za pár mesiacov stiahol snad cez 2 tera a nemám to kam dávať..

- jazzu je tam hodne..

- ak si nevieš rady napíš v čom. ja už idem spať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po február 28, 2011 20:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
vdaka za odpoved. Nemozes mi prosim ta poslat na moj mail nejake konkretne typy na konkretne jazzove servery, z ktorych stahujes? Pripade mas nejaky zoznam svojich veci, ktore si uz postahoval /tie 2TB/. Bol by som ti zan velmi vdacny, kvoli "inspiracii". Moj mail je jankohrasko@mujmail.cz. Cim lepsia kvalita tym lepsie (blue ray, HD, dvd - video, flac, lessloss - audio). Vopred velka vdaka.

Ja, ako som uz pisal, som toho zatial moc nenasiel, alebo v zlej kvalite, najma video koncerty. Nasiel som par torrentov, ale tie sa dokola opakuju, takze nic moc. K tym tvojim 2TB to ma vsak este velmi daleko. Inak rychlost pripojenia nemam az taku zlu, takze v tom az taky problem nevidim.
Este raz dik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: St marec 02, 2011 13:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Az teraz som si vsimol prispevok.. sorry. poslem ti na e mail dnes spravu ako na to.. teraz nie som doma a musim ist.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sigi64
Hifi obsluha


Založený: 24 november 2009
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 02, 2011 17:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkud seš?

nejlepší je si zajít poslechnout živý Jazz. Například v Praze kousek od Staroměstského náměstí je malý klub, kde každý den hrají na živo čeští muzikanti cizí i svoji tvorbu:

http://www.agharta.cz/

Mrkni do eshopu jsou tam ukázky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St marec 02, 2011 21:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

V Agharte som bol pri mojej poslednej navsteve Prahy, asi tak pred rokom a pol. Myslim, ze hralo vtedy trio Roberta Balzara, perfektny dzezik. Do Prahy ale casto nechodim, mam to trochu od ruky - skromnych 400 km, som totiz z Bratislavy. Ale ked som videl ten program klubu, co si poslal, tak som si zaspominal na moje studentske "disidentske" roky, kedy sme ako gymnazisti chodievali na letne brigady do Prahy a cele leto sme presedeli v Parnase a o tretej rano po koncerte sme viedli divoke filozoficke debaty. Hoci odvtedy ubehlo uz vyse stvrtstorocie, spomienky su to mile. Pamatam si este na neboheho Karla Velebneho s SHQ, Emila Viklickeho, Petra Lipu a mnohych dalsich, dnes uz "dzezovych dochodcov".

Inak ja mam z dzezu najradsej taky "premyslavy" dzez typu Keitha Jarretta, ale aj dynamiku Jeana Luca Pontyho, proste kvalitnu, skutocne originalnu muziku. Neznasam naopak bezduche a samoucelne behanie po stupniciach a prazdny exibicionizmus, musi ma to jednoducho niecim naozaj zaujat.

Chodim sice tu v Bratislave na dzezaky, ale moc velky prehlad o novych idoloch uz nemam, skor ma to stale taha k tym mojim osvedcenym dzezmanom z ery mojej mladosti, t. j. osemdesiate roky: Davis, Jarrett, Thielemans, Ponty a pod. Ale rad sa zorientujem, ak by si vedel poradit nieco zaujimave zo sucasnosti, rad si to vypocujem a uz teraz sa na to docela tesim.


Naposledy upravil hrasko777 dňa St marec 02, 2011 21:42:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sigi64
Hifi obsluha


Založený: 24 november 2009
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 02, 2011 21:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej tak vidím, že Aghartu znáš, já tam byl se svoji ženou právě včera a hrál band - Hotline a byl to právě moderní Fusion jazz, tak ten můžu klidně doporučit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2011 20:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

hrasko.. poslal som ti e mail
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Jazz Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist