Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vyber repro k HK3490 - Magnat alebo Quadral?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktore repro k HK3490?
Magnat Quantum 655
0%
 0%  [ 0 ]
Magnat Quantum 557
0%
 0%  [ 0 ]
Quadral Rhodium 90
0%
 0%  [ 0 ]
Quadral Argentum 390
100%
 100%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 1

Autor Správa
Michal_M
Hifi obsluha


Založený: 12 apríl 2011
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 07:12:40    Predmet: Vyber repro k HK3490 - Magnat alebo Quadral? Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych,
rozhodol som sa kupit stereo receiver Harman/Kardon 3490, k nemu blu-ray HK BDP 10. Povodne som chcel vyuzit beziacu akciu a zakupit repro JBL Studio 180, ale po vcerajsej navsteve hi-fi studia sa mi rozbila predstava o tychto repro a aj moj rozpocet Surprised)
Vypocul som si zostavy (nie s danym zosilovacom) Quadral Argentum 370, Argentum 390, Rhodium 90 a Magnat Quantum 557.
Papierovo najlepsie parametre mal ten Quantum 557, mne najlepsie znel Rhodium 90, pretoze nebol az tak basovy ako Quantum. Do uvahy este pripada Quantum 657.
Kedze nie som audiofil a doteraz som nemal vela prilezitosti pocut a porovnavat hi-fi zostavy - chcem sa spytat niekoho, kto ma skusenosti a pocul tieto repro, ktore by preferoval - Magnat, ktore maju papierovo vacsi rozsah (20Hz-50kHz) a vykon alebo Quantum a ktore - Rhodium 90 alebo Argentum 390?
Ak by som mal nieco napocuvane, tak sa rozhodnem sam hned po vypocuti v studiu, zatial je moj favorit Rhodium 90. Pocuvam prevazne rock, metal a klasiku ako Pink Floyd, Queen.
Vdaka!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 13:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

quadrali hrajú skôr decentnejšie než magnaty.. tie hrajú viac na efekt, ocenia poslucháči drum and bass a pod. mne sa magnaty osvedčili napr. pri jazze, pretože mám rád bassy a výšky a na niektorých CD je jazz namastrovaný tak, že hlavnú rolu hrajú stredy. - tym pádom to mám vyvážené presne podla môjho gusta.

- na tvoje žánre by som riešil nejaky jm lab s harman kardon je to ok čítal som len samé dobré ohlasy, priam sa to doporučuje. myslim že by som zvážil http://www.hifipartner.cz/items/focal-jm-lab-chorus-816-v.aspx

- dá sa použiť aj nižší model.

- všimol som si ešte jednu zlavu http://www.hifipartner.cz/items/kef-iq-90.aspx určite by som zvážil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_M
Hifi obsluha


Založený: 12 apríl 2011
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 21:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim,

dakujem za tipy. Po vypocuti viacerych repro priamo s H/K 4390 a zvazeni vsetkych pre a proti som kupil Quadraly Argentum 390, ktore hrali z mojho vyberu najlepsie. Kedze niekde som si uz musel stanovit strop, tie KEFy napriek lakavosti ponuky som z vyberu musel vynechat.
Momentalne stojim pred ulohou vyberu vhodneho DVD prehravaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 22:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nás čaká nové hlasovanie? Veľa zdaru, pri výbere repro sa všetci prekvapujúco zhodli na jednom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ook
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2010
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 12:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Quadral Argentum 390 - mne sa na nich paci, ze cim viacej pasikov tym viacej adidas Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
137
Hifi obsluha


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St máj 04, 2011 19:09:10    Predmet: Odpovedať s citátom

....no mne sa skorej zda, ze tvoja anketa skoncila tak, ze za tie quadraly hlasoval 1 clovek(slovom jeden) - asi ty sam...dosiahnut 100% z jedneho hlasu je ozaj prekvapujuce, vsak?!.... Laughing Laughing Laughing

...k flame magnat vs quadral...pozrite si testy v DE casakoch a na DE forach...obe DE znacky, takze ziadna vyhoda pre "domacich"...tieto vysledky maju vacsiu vypovednu hodnotu ako anketa o jednohlasnom hlasovani... Laughing Laughing Laughing

...mne osobne sa quadraly zdaju posluchovo ako velmi makke - podla mna bude alchymia s vyberom vhodneho zosilnovaca, naproti tomu magnaty su all-roundery a zahraju velmi slusne takmer z cohokolvek okrem pioneeru....

...som zvedavy co sa tu rozbehne po High-Ende kde Magnat predstavi nove Quantum 807 ako bolo ohlasene napriklad aj tu http://www.audio.sk/?page=article&id=319...mimochodom tie DE testy najdete v SK prekladoch aj na tejto stranke...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist