Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

krycie kopulky repro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 13:07:33    Predmet: krycie kopulky repro Odpovedať s citátom

Nieje mi jasne toto:

Niektore repro (ide mi hlavne o basove) maju stredovu kopulku a niektore nie a je vidiet do strbiny ich magnetickeho obvodu.

Vzdy som bol v tom, ze pri uzavretých bedniach tato musi byt dokonale tesna-teda aby nikde neprefukovala a to iste by malo platit na basreflexnu bednu aby to fucalo len cez nátrubok a nie inakade...

No a teras tu majme onen basak bez stredovej krycej kopulky kade moze defakto fucat vzduch - akoby netesnost bedne.
Toto podmienke tesnosti bedne nevadi???

Zaujima ma to lebo chcem pouzit stredobas AUDAX HM130Z4 ktory nema stredovu kopulku (QTS=0,23) v uzavretej ozvucnici i ked nizke QTC ho skor predurcuje na basreflexnu.

V suvislosti s QTC by som este potreboval vyjasnit ze ci nizke QTC basaku vhodneho do basreflexu ho zaroven robi nevhodnym pre uzavretu, alebo ako je to???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 14:20:56    Predmet: Re: krycie kopulky repro Odpovedať s citátom

nakamura napísal:


V suvislosti s QTC by som este potreboval vyjasnit ze ci nizke QTC basaku vhodneho do basreflexu ho zaroven robi nevhodnym pre uzavretu, alebo ako je to???



Počítá se informativně efficiency bandwidth product (EBP)= Qes/fs. Pokud je vyšší než 50 je reproduktor vhodný pro basreflexovou ozvučnici. Pokud pod 50 je lepší ozvučnice uzavřená.

TADY si to můžeš on-line počítat spolu s dalšími výpočty pro uzavřenou ozvučnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 15:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to Fs/Qes Wink
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 15:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy

Je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 15:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

to Kuba4

teda nie je to tak, ze kazdy basak moze ist do uzavretej bedne (samozrejme s vhodnym objemom) a len niektore aj do basreflexu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 16:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Každej může i do BR, ale udělá 6dB hrb. Každej může i do CC, ale nebude to basovat, když to pojede od 200Hz... To jsou ale celkem extrémy...

Když má reprák malý Q, tak mu do CC můžem pomoct tim, že mu odlabíme magnet nebo mu třebas přidáme na hmotnosti, případně ho pohoníme elektronicky.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 16:51:21    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO
Ak ma bas nizke Qts a teda je dobry do BR neuskodis mu, ak bude v uzavretej, len nevyuzijes vyhody, ktore bude ponukat BR skrina, hlavne citlivost. Ak ma reprak vyssie Qts a tym Qtc v uzavretej bedni, napr 0,8-1 bude len hrat tvrdsie. Obvykle basy pre free air maju vyssie Qts, pretoze maju vacsie samotlmenie.

To co je hore na basaku je len prachova kopulka, inokedy sa tam dava stredovy nastavec na zlepsenie prenosu stredovysok a upravu smerovosti.
Teda tam nemusi byt vobec, cim sa zmeni len disperzia na vyssich frekvenciahc. Obvod za membranou je vsak uzavrety, taky reprak nema vetrany magnet napr. Staci ze si ho blizsie pozries, pripadne ho zamontujes a rukou pretlacis, uvidis, ze bude pruzny a odnikial nebude fucat luft.
Ak by tak bolo, nedoslo by ani tak k strate basov (ta by sa mohla prejavit pri znizeni tlmenia za membranou) ale sposobovalo by to ruch funenim vzduchu cez strbiny, co je dobre pocutelne aj pri vysokych hlasitostiach a hlavne tam, kde aktualne hra len basova zlozka.

Avsak neviem, ci nemas vadny kus, pretoze podla obrazkov na webe ten bas ma kopulku, http://home.snafu.de/cas/hmxx0zxg.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 20:47:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To KomarD-jeay

Na tom obr to dobre nevidno, v skutocnosti prave ma volny pohlad do medzery a maly gumeny stredovy cierny kužel, ale niektore verzie kuzelik napr nemali.

Budem ho inak pouzivat zhruba od 150-200 Hz a hore neobmedzene defakto ako stredak v malej uzavretej kasni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 21:20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To KomarD-jeay

Na tom obr to dobre nevidno, v skutocnosti prave ma volny pohlad do medzery a maly gumeny stredovy cierny kužel, ale niektore verzie kuzelik napr nemali.

Budem ho inak pouzivat zhruba od 150-200 Hz a hore neobmedzene defakto ako stredak v malej uzavretej kasni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2007 23:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

HM130Z4 má fázový nástavec ne kopulku... mam páreček doma
HM130Z0 to samé
HM130Z2 taky nemá prachovku ani kompenzátor nástavec je rovně s formerem cívky... (vyráběn jen pro Vecteur Seconde MK1 osazení)...

Prachovku mají Papírové a carbon fiber membrány
HM130Cx
HM130Gx

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2007 21:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

for Dawsoo

Mas 2ks HM130Z4 ako ja Smile

Nechces ich predat?


Inak skusal si ich hrat pri zapojenej len jednej cievke? (resp. polovici cievky)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist