Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Placebo efekt

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 08:37:19    Predmet: Placebo efekt Odpovedať s citátom

Užívám si teďka jeden krásný placebo efekt. Spálila se mi rychlá síťová pojistka v koncáku, a protože jsem ji neměl po ruce, dal jsem tam pomalou.

A hle!! Najednou jakoby lepší dynamika, hlubší bas, šťavnatější výšky, prostě paráda, veliké uspokojení z tak zanedbatelné a levné operace!!

Takže si asi posháním hromadu různých pojistek a budu zkoušet. Předpovídám, že mi asi bude nejlépe hrát nějaký velmi drahý typ se stříbrným vodičem. To je přeci samo sebou. Very Happy

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 08:40:58    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:51:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 08:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Chci důkaz, že placebo efekt je přenosný, ba dokonce i po netu. Zkus tu pojistku vyměnit taky Very Happy
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 08:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:51:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 10:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná že by se jimi dalo trošku potlačit nějaké to huhlání Very Happy
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vítek
Nádejný hifista


Založený: 20 december 2006
Príspevky: 69
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 10:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

V Německu mají i měděný s keramickým vrškem a pozlacené kontakty nebo vyleštěné měděné. Cool

A´t žije tuning Razz Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 10:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:51:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 10:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:51:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 15:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW možná jsi měl zoxidovaný přechod na té pojistce a při výměně jsi to ošoupal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 17:13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
co tuning, ať žije placebo efekt, nejhorší na tom kluci je, že to ale relativně spolehlivě funguje........a díky tomu se prodávají určité věci za neuvěřitelné money Sad a lidi, místo toho, aby ty peníze investovaly do věcí jako jsou kvalitnější bedny, místnost a zesilovač, nacpou prachy třeba do kabelů ze stříbra potaženejch hovnem a myslí kolik neudělali pro zvuk když investovali 2000 USD do metru kabelu..... Crying or Very sad ale nikdo to nikomu z nich nikdy nevymluví dokavad neudělá třeba kontrolovanej slepej test, protože když věříš tak slyšíš, někdy ani po průkazném testu ty lidi nepřesvědčíš

to je na tom smutné a každý si to musí zkusit

proto hlavně .....doplňte si sami pod čarou......


Stříbro potažený hovnem není dobrej nápad, v hovnech je poměrně dost síry a ta stříbro koroduje. Před pohovněním se to musí nejdřív pozlatit, poplatinovat nebo porhodiovat.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20468

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 17:19:11    Predmet: Re: Placebo efekt Odpovedať s citátom

MSW napísal:
Užívám si teďka jeden krásný placebo efekt. Spálila se mi rychlá síťová pojistka v koncáku, a protože jsem ji neměl po ruce, dal jsem tam pomalou.

A hle!! Najednou jakoby lepší dynamika, hlubší bas, šťavnatější výšky, prostě paráda, veliké uspokojení z tak zanedbatelné a levné operace!!

Takže si asi posháním hromadu různých pojistek a budu zkoušet. Předpovídám, že mi asi bude nejlépe hrát nějaký velmi drahý typ se stříbrným vodičem. To je přeci samo sebou. Very Happy


Chytrých reakcí už bylo dost, doporučil bych změřit odpor obou typů pojistek, ev. jeho závislost na proudu a pak se zamyslet nad řešením zdroje. Před cca 25 lety jsem se setkal se zesilovačem, který byl háklivý na to, že za pojistkou v DC větvi neměl filtrační kapacitu. Stačilo za ni dát cca 1000uF kondenzátor (do obou větví napájení) a bylo to OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So máj 12, 2007 01:17:11    Predmet: Re: Placebo efekt Odpovedať s citátom

PMA napísal:
MSW napísal:
Užívám si teďka jeden krásný placebo efekt. Spálila se mi rychlá síťová pojistka v koncáku, a protože jsem ji neměl po ruce, dal jsem tam pomalou.

A hle!! Najednou jakoby lepší dynamika, hlubší bas, šťavnatější výšky, prostě paráda, veliké uspokojení z tak zanedbatelné a levné operace!!

Takže si asi posháním hromadu různých pojistek a budu zkoušet. Předpovídám, že mi asi bude nejlépe hrát nějaký velmi drahý typ se stříbrným vodičem. To je přeci samo sebou. Very Happy


Chytrých reakcí už bylo dost, doporučil bych změřit odpor obou typů pojistek, ev. jeho závislost na proudu a pak se zamyslet nad řešením zdroje. Před cca 25 lety jsem se setkal se zesilovačem, který byl háklivý na to, že za pojistkou v DC větvi neměl filtrační kapacitu. Stačilo za ni dát cca 1000uF kondenzátor (do obou větví napájení) a bylo to OK.


Tak to se už spíš dostáváme do oblasti high-endových držáků na pojistky. Ony ty obyč mají kontakt nic moc.

Jinak obecně rychlé pojistky mívají vyšší odpor než pomalé, poněvadž kvůli nižší tepelné setrvačnosti je v nich tenký (zpravidla stříbrný) drát. Pomalé pojistky mají buďto tlustý drát z kovu s nízkou teplotou tání anebo dvoudílný drát spájený opět něčím s nižší teplotou tání. Viděl jsem i pojistku, ve které bylo něco jako topné tělísko.

Apropos - kde je ta "rychlá síťová pojistka" ? Pokud je v síťovém přívodu, měla by být každopádně pomalá, poněvadž jinak by musela být kvůli nabíjecímu rázu značně proudově předimenzovaná. Pokud je na sekundáru před filtrem, platí totéž. Pokud je v sekundáru za filtrem, je to dost nevhodné řešení - lepší je jistit kolektorové přívody. A pokud je to míněno jako pojistka síťového typu v nf výstupu, je to zhovadilost. Změny odporu pojistky v závislosti na teplotě totiž mohou způsobit docela dobře měřitelné zkreslení lichými harmonickými. Což platí i o blbých kontaktech.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20468

PríspevokZaslal: So máj 12, 2007 06:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tehdy ten zesilovač byl na štíru se stabilitou, která závisela na vnitřním odporu napájecího zdroje. Pojistky byly v DC za filtrem, a pomohlo dát oněch zmíněných 1000uF (hodnota kdy pojistky ještě po zapnutí nehořely) za pojistky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist