Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 24, 25, 26  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi marec 29, 2013 17:00:20    Predmet: Odpovedať s citátom

do 150,- € za top fungujúcu a najlepšie aj s DO...a na dvierka je tam ten tretí motor Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Pi marec 29, 2013 17:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
do 150,- € za top fungujúcu a najlepšie aj s DO...a na dvierka je tam ten tretí motor Idea

..nezostalo Ti tam nic? od hifistu ako si ty by som to hned kupil ale tie inzeraty z bazosu a podobne to je dost na figu, este k tomu kazetak preto je problem dostat sa k dobremu kusu a byt si aspon takmer isty, uz som par takych bazos inzerentov presiel a ked som tomu chcel siahnut na hlavy, ano holou rukou tak sa niektori hned ohradzaju a tym padom je mi jasnem, ze je dokupovane.
Takze az tam cosi mate ktosi z fora poslite mi to a nebudem na to ani sahat ani to nechcem vidiet ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi marec 29, 2013 18:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

skus pozriet ebay.de

ale aj tento by stál aspoň za pozretie...

http://elektro.bazos.sk/inzerat/23466225/Predam-AKAI-GX-67-v-super-stave-s-DO.php

už ho predáva dosť dlho...hmm...ale zase siahať rukou na hlavy - čo tým zistíš...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So marec 30, 2013 00:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
skus pozriet ebay.de

ale aj tento by stál aspoň za pozretie...

http://elektro.bazos.sk/inzerat/23466225/Predam-AKAI-GX-67-v-super-stave-s-DO.php

už ho predáva dosť dlho...hmm...ale zase siahať rukou na hlavy - čo tým zistíš...?

zistim ci tam je drazka nehtom, samozrejme opatrne. Viem, ze je to trochu old school ale funkcne a ak dotycny ma sebavedomie tak nie je problem...sam by som to umoznil, vatu a lieh mam pripravenu...pozerat sa na hlavu je velmi malo, niekto posle aj detail fotky ale to je stale malo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So marec 30, 2013 11:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

nič v zlom, ale to by som asi ani ja nedovolil...a ani to nikto nikdy neskúšal...nie je lepšie to pozrieť napr. s dobrou lupou...? Idea

Naposledy upravil vlado.ba dňa So marec 30, 2013 20:31:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So marec 30, 2013 17:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
nič v zlom, ale to by som asi ani ja nedovolil...a ani to nikto nikdy neskúšal...nie je lepsšie to pozrieť napr. s dobrou lupou...? Idea


v com moze byt problem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: So marec 30, 2013 17:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáč ale narobíš vedu okolo kaziet.
Kúp si ten Akai s GX hlavami a máš vystarané. Mal som tri kotúčaky od Akai a hlavy boli dobré na všetkých troch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So marec 30, 2013 20:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak pozor prave na glasferitovych hlavach prstom ani okom nic moc nezistis. Idealne kupit tape deck po servise s meracim protokolom frekvencnej charakteristiky- opotrebovana hlava nema na vyskach dobry subeh- obvykle lavy kanal pada dole.
Nedavno som GX95 kupil, kedze mam doma dost kaziet a moja Aiwa 910 aj ked na to nevyzerala bude asi uz len na diely.Takto stare stroje a este tape decky potrebuju urcite pred kupou alebo po odborny servis- minimalne kontrola a nastavenie, obvykle aj vymenu remienkov a hnacich kladiek. Nastastie mi bol doporuveny zda sa vynikajuci mechanik z okolia Puchova a ten referoval ze hlavy su vo vybornom stave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 10:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

to je pravda ja okolo toho robim vedu, ale ako som uz skor pisal...predstav si, ze sa ocitnes v osemdesiatych rokoch ale na kazetak sa nedaju kupit nove nahradne diely a ani novy stroj. Preto z toho robim vedu, ja nechcem kazetu menit za nic dalsie, mne to odbalovanie novej pasky, jej nastavenie a vyber dolby, nahratie, popisky, to obchytavanie toho krasneho puzdra, sledovanie toho ako sa to toci a ako lietaju ledky alebo rucicky, ten zvuk, to skladovanie a citanie popiskov vzdy pred prehratim, pre volbu dolby, ta moznost pustit si to pri prechadzke vo walkmane, pri jazde autom...ja to neberiem ako nejaku retro frajerinku. Ja to pouzivam tak ako to bolo normalne a neviem a ani nechcem objavovat nieco nove. CD je fajn ale je to u mna iba najmensie "zlo". Nikdy som nedosiel na potrebu skoncovat s kazetami a aj ked je teraz tomu koniec, dufam, ze o par rokov sa najde firma ako ProJect a zacne s tym nanovo, v dobrej kvalite a s vybornymi moznostami.
blesk666
Ten servis v okoli PU by som rad kontaktoval, tak bol by som rad za sukromnu spravu. Mame nejake info, ci ma pristup aj k novym dielcom ako hlavy, remienky, kladky atd...vie aj zmerat a nakalibrovat?
Predaj tu 95


Dakujem za reakcie kazdopadne, vselico sa tu dozviem
PS na sklenych hlavach nie je citit drazka ked tu hlavu posteklim prstom? Neviem si to vysvetlit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 13:27:53    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež som bol velký fanúšik kazetových deckov a kaziet, ale vadila mi ich nekompatibilita...dokonca aj kazeta nahratá na jednej GX 75 nehrala úplne dobre na druhej GX 75 - a to som aj nastavoval kolmosť hlavy podla tej nahrávky...jeden typ kaziet som napr. nastavil a druhý typ už presne nesedel...ale u stolových minidiskov to hrá dobre vždy... Idea Razz

ale ešte si možno do zbierky znova zoženiem aj toto...



akai0.jpg
 Description:
 Filesize:  165.95 KB
 Viewed:  463 Time(s)

akai0.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 13:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

S tou nekompatibilitou je to pravda ale napr u Yamahy to riesi taky klamac Play Trim a je to vyborny oblbovac, mal by ho mat kazdy deck
MD su velmi zaujimave ale chyba mi tam napr I,II,III,IV, B,C,S, bias, atd...
a je to pre mna prilis moderne Very Happy
zvukovo je to vobec lepsie ako MC?
dielce uz tiez nic moc
ale prijal by som jeden len tak pre radost ale este radsej DAT alebo DCC

ale najradsej ZXL a navon NAGRU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 13:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučujem nenastavovať len podľa ucha, kalibrovať a nastaviť jedine prístrojmi a kalibračnou páskou.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 13:55:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som fanúšikom MD Pioneer...mám dve MJ-D 508 a tie maju vypínatelný DNR = digital noise reduction /niečo ako digitálny dolby systém pre potlačenie počutelného šumu z analógových zdrojov zvuku/


New_scan0001[1].JPG
 Description:
 Filesize:  235.91 KB
 Viewed:  403 Time(s)

New_scan0001[1].JPG



New_scan0004[1].jpg
 Description:
 Filesize:  110.55 KB
 Viewed:  407 Time(s)

New_scan0004[1].jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 14:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

to moze byt slusna masina

ako sa s tym nahrava? Pokial sa to moduluje? Zvuk?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 14:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Play Trim Od Yamahy je len pasivna korekcia na 10kHz- cize prakticky nepouzitelny prznic. pred Adf910 som mal Yamaha KX670 asi rok, bol som sklamany ze jej uz nic moc mechanickeho prevedenia- holt uz model v case ked boli tape decky out pre komercny svet. S Aiwou to bolo mechanicky velmi podobne, ale v tom case som uz nechcel davat viac. Aj tak cca 14tis Sk (700DM) co stali Yamaha aj Aiwa v roku 93-94 nebolo na studenta malo...
Jedine ako tak riesenie bolo manualne alebo automaticke riesenie nastavovania azimutu hlav-ako mali napr Nakamichi
Ked mas ale v plane stale robit nove nahravky, tak si na tom neni tak zle, to ci na tom nahras bude ok.
Ja kedze mam nahravky asi z 7-8roznych tapedeckov tak je prakticky jedno aky mam teraz:-) vzdy mi sadne ako tak 1/4-1/3 nahravok zbytok nie.
Ja ale uz tapedeck mam len ako taky nostalgicky doplnok- niektore nahravky uz proste ani nie su pre mna zaujimave zhanat nanovo a ked mam na ne chut- viem ich akceptovat aj v kvalite ako to preha Akai GX95. Vzdy ma ale fascinovala mechanicka stanka tape deckov, v tom smere je GX95 dobra volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 15:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

GX 95 je istotne super volba...ja som čaro AKAI deckov objavil pri 3 hlavovej GX 6...vtedy sme ešte nahrávali CD na kazety aj pre "klientov" na burze v sade Janka Krála a okolo mňa mali chalani vysoké modely alebo najvyššie od Sony, Denon, Pioneer, JVC, Aiwa...a všetci si pochvalovali moje nahrávky...väčšinou im to super sedelo a malo to vraj výbornú dynamiku aj na ich strojoch oproti mojej "konkurencii" Razz ...ale keď som kúpil GX 75, tak mi tiež sedela asi 1/3 kaziet z GX 6 - a keď som nastavil azimuth, tak zase nesedeli iné kazety... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 15:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
to moze byt slusna masina

ako sa s tym nahrava? Pokial sa to moduluje? Zvuk?


využívam už iba analógový vstup a DAC...ponahrával som si všetky LP platne a nahrávam si ešte hudbu z rádia Devín...o editačných možnostiach sa môže kazetovým deckom iba snívať Razz ...skladby vieš rozdelovať a nevhodné časti vymazat, môžeš zase iné časti spájať, presúvať...albumy aj skladby aj interpreta si vieš popísať...skladby ti automaticky čisluje atd. atd...nerozoznáš rozdiel medzi originálom a kópiou...je to super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 16:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

par nahravok mam tiez z tejto burzy:-)
Vtedy som mal moj prvy trojhlavovy tape deck- JVC DD77- mechanicky este robustny a zvukovo fajn ele len bez Dolby, Dolby C pocutelne pulzovalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2013 21:44:18    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar, zase mam dotaz Akai GX 95 mark 2, udajne prvy majitel aj s dialkovym za 200e, dost ma to laka, je to dost ale ak je to pravda, ze je excelent a z prvej ruky? Mam sa na to vykaslat alebo skusit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2013 21:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ak je prvý majiteľ - tak by mal mať aj účet a komplet origo balenie... Razz

ak by to bol naozaj prvý majiteľ, tak by to mohla byť aj celkom objektívna cena Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št apríl 18, 2013 22:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

aj ja si to myslim, povedal, ze by to mal mat a teda, ze to mrkne a da mi vediet
jaj len musim krotit emocie lebo ja pri tych kazetakoch sa hned zalubujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi apríl 19, 2013 01:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazetakov je na trhu pomerne dost, len si treba uvedomit ze na vek co maju je tam dost vela veci ktore uz mozu byt opotrebene alebo aspon rozhasene. Cize 200,- Eur moze byt kludne vyborna cena ak su hlavy, remienky, kladky a deck celkovo v poriadku- to mozno definitivne poznat ale az po premerani, ale staci si osobne prist k majitelovi a podla jeho pristupu poznat ako to je (starostlivo udrziavany aparat puntickara proste poznat na prvy pohlad- rovnako opak- prekupnicky chlievik.
Od takeho to moze byt za 150,- Eur velmi zla kupa, kedze to bude zodrata hajtra...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Pi apríl 19, 2013 06:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Kazetakov je na trhu pomerne dost, len si treba uvedomit ze na vek co maju je tam dost vela veci ktore uz mozu byt opotrebene alebo aspon rozhasene. Cize 200,- Eur moze byt kludne vyborna cena ak su hlavy, remienky, kladky a deck celkovo v poriadku- to mozno definitivne poznat ale az po premerani, ale staci si osobne prist k majitelovi a podla jeho pristupu poznat ako to je (starostlivo udrziavany aparat puntickara proste poznat na prvy pohlad- rovnako opak- prekupnicky chlievik.
Od takeho to moze byt za 150,- Eur velmi zla kupa, kedze to bude zodrata hajtra...


to je to, ze v tychto veciach je to vzdy otazne. Kupit gramofon tak idem do noveho ale s kazetakom to nie je mozne a to je ta skoda. Cize bud nekupovat nic alebo to riskovat a potom si buchat hlavu. Neviem, kazdopadne to pojdem omrknut s 90 min paskou, CD s kmitoctami v rozmedzi 30Hz - 20 kHz a jednymi Floydami, na krk si zavesim Grado sluchadla a budem zistovat. Ale ako overim hlavy to neviem ked mi nedovoli ju osahat.
Ale vraj nasiel navod. Magic dlho nepouzival, dovod predaja je zhodny co nie je asi az tak dobre a vraj ho zapojil a odskusal a funguje....
Snad to dopadne dobre, inak mozem zrovna pouzit Tvoj kontakt.... Mate niekto nejake triky ako spravne zhodnotit situaciu?

Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miihokm
Hifi obsluha


Založený: 25 september 2012
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 19:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
zdar, zase mam dotaz Akai GX 95 mark 2, udajne prvy majitel aj s dialkovym za 200e, dost ma to laka, je to dost ale ak je to pravda, ze je excelent a z prvej ruky? Mam sa na to vykaslat alebo skusit?


Vedel by som si urcite predstavit aj lepsi deck za 200Eur. Akai GX75/95 som mal a nebol som s nim spokojny. Vo vnutri sa sice tvari robustne, v skutocnosti je cele prevedenie riesene nestastne a servisovatelnost je pomerne obtiazna. Par minut po zapnuti mu poriadne uleteli parametre a tak ho bolo velmi obtiazne nastavit. Podobne problemy maju udajne viaceri majitelia tychto strojov. Navyse sa mi zlomil vymedzovac paskovej drahy - je vyrobeny z tenuckeho plastu a stacilo sa ho len jemne dotknut a bolo. Co z toho, ze je mechanika robustna ak sa v nej nachadza jedna plastova suciastka ktora zostarne, skrehne a zlomi sa.
Zvukovo nebol najhorsi, subjektivne na mna vsak posobil trocha umelo.
Za 200 Eur mozes mat Sony TC-K909ES, pri troche trpezlivosti aj 990-tku, Yamaha KX-1200, Technics RS-B965, JVC TD-V1050... a to su uz celkom ine stroje.

Marian

_________________
Sony TC-K555ESJ (black + champagne), Sony TC-K909ES (black + champagne), Sony TC-K333ESJ, JVC TD-V1050, Teac V8000S, Teac V7000, Yamaha KX-690, JVC KD-A77
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 21:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

miihokm napísal:
nstar napísal:
zdar, zase mam dotaz Akai GX 95 mark 2, udajne prvy majitel aj s dialkovym za 200e, dost ma to laka, je to dost ale ak je to pravda, ze je excelent a z prvej ruky? Mam sa na to vykaslat alebo skusit?


Vedel by som si urcite predstavit aj lepsi deck za 200Eur. Akai GX75/95 som mal a nebol som s nim spokojny. Vo vnutri sa sice tvari robustne, v skutocnosti je cele prevedenie riesene nestastne a servisovatelnost je pomerne obtiazna. Par minut po zapnuti mu poriadne uleteli parametre a tak ho bolo velmi obtiazne nastavit. Podobne problemy maju udajne viaceri majitelia tychto strojov. Navyse sa mi zlomil vymedzovac paskovej drahy - je vyrobeny z tenuckeho plastu a stacilo sa ho len jemne dotknut a bolo. Co z toho, ze je mechanika robustna ak sa v nej nachadza jedna plastova suciastka ktora zostarne, skrehne a zlomi sa.
Zvukovo nebol najhorsi, subjektivne na mna vsak posobil trocha umelo.
Za 200 Eur mozes mat Sony TC-K909ES, pri troche trpezlivosti aj 990-tku, Yamaha KX-1200, Technics RS-B965, JVC TD-V1050... a to su uz celkom ine stroje.

ja tiez nie som nejaky priaznivec Akai ale vsetky stroje, ktore si vymenoval budu mat po smrti hlavy a nie, ze nie su to len SD hlavy pripadne nejaka obdoba a neverim tomu, ze ich nikto nedral. Urcite by som chcel radsej nejakeho Sonaka alebo Yamahu ale keby existovala moznost kupit dnes na to nove diely, nechcem hrat z masiny co ma drazku na hlave alebo zmrdkane kladky pripadne oboje. Je to zial tak dnes kazetaky nikoho nezaujimaju a tak to aj vyzera. Na tych Akaioch ma laka len ta zivotnost hlav ale nie som o nej na sto percent presvedceny. Keby sa dnes predava novy magic od renomovaneho vyrobcu dam za neho cokolvek ale bazar v tomto pripade je velka loteria. Nie je to ako CD player, bud hra alebo nie to vieme vsetci a ja nie som odhodlany riskovat frustraciu zo zleho nakupu magnetaku. Musim cakat na princeznu alebo na vyrobcu ako Pro Ject, ktory sa do toho obuje a zacne chrlit kvalitne a spicove magice.

Marian
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 09:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Marian tvoje obavy su zbytocne velke. Sustredil by som sa na jedny z poslednych rozumnych Tapedeckov- koniec 80-tych a zaciatok 90tych rokov. Ak budes chciet zberatelsky atraktivny pristroj- ako su Sony TCK990,970, 808..., Teac V8030...- potrebujes na to od cca 350 do cca 550,- Eur- ale aj tieto kazetaky maju po rokoch svoje uskalia(hlavy, u Sony krcenie pasok, u kazdeho druheho nutnost vymeny remienkov a capsat gumiciek...). Pocitaj proste s urcitymi dodatocnymi investiciami vzdy (minimalne na premeranie, nastavenie a demagnetizacii, co je cca +-30,- Eur)
Opotrebenie hlav si je lepsie ako nehtom overit posluchom monofonnej nahravky testovacieho signalu 10-20Khz. Nahravky si vies stiahnut aj z netu a dostat potom na pasku. Opotrebene hlavy vykazuju pokles vysokobvykle v lavom kanaly. Pripadne aj monofonnej nahravky napr cinelov...Nastavenim sa to da trochu zlepsit, ale pri silnejsom ani to nepomoze.
Otazka ke este ci mas vacsie mnozstvo uz nahratych pasok, alebo chces nahravat.
Ak hlavne prehravat, tak ti s velkou pravdepodobnostou aj tak nesadne reprodukcia vysok, kvoli inej kolmosti hlav u decku na ktorom si mal nahravky nahrate.
Ja mam nahrvky z 5tich tape deckov (4moje a jeden co som si daval nahravat este na burze v Petrzalke). Nech kupim cokolvek vzdy mi sadne tak max 1/3 nahravok. Musel by som riesit nejaky deck s nastavitelnym azimutom (nie automatika ta sa zvykne rozhasit) vedeli to niektore Nakamichi napr. Ale zhanat akurat taky kus v dobrom stave sa mi javilo ako prilis vela energie k okrajovo vyuzivanemu zariadeniu.
Pasky mam viac menej ako uplne okrajovy nostaligcko prakticky doplnok. Jednak sa mi tie pristroje vzdy pacili a jednak mam na paskach zvacsa este nahravky ktore by som dnes uz abi nezhanal, ale z casu na cas si ich dostanem chut vypocut.
Castejsie pocuvane veci riesim uz cisto len v digitalnej podobe (CD placky alebo ako Flac subory)
Akai GX95/75 povazujem za taky rozumny stred z Tapedeckovej spicky. Pri jeho dnes rozumnej cene 150-250,- Eur by som prostr vybral najlepsi mozny kus (osobne) a nejak to prehnane neriesil. 150-250,- Eur je h z hladiska normalne hifi zanedbatelna ciastka. Mas potom aj kazetaky radovo do 100,- Eur - na to y som sa osobne vybodol ak si ho chces nechat dlhsie- bud ide o modely strednej triedy z pomerne dost jednoducym prevedenim aj ked casto vysokou vybavou, alebo prestarle kusky ktore mas este vacsiu pravdepodobnost ze budes mat toho na opravu viac. Kontakt co som ti posielal mozes vyuzit aj ako zdroj kupy- pan ma doma kadeco a vie ti aj poradit co kupit a co nie. Velmi dobre pozna co sa u akeho decku vyskytuje a ako zavazne a odstranitelne su to zavady.
Ja osobne by som nevahal a prve siel po tom GX95 MkIi- ak je to prvy majitel 200,- Eur je vyborna cena (zalezi este od osobnej prehliadky a preverenia majitela- vyzera ale ze by namal byt extremne zodraty)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 10:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych měl investovat větší obnos peněz do kazeťáku, tak by to byl Studer A710, nebo spíš ekonomičtější varianta téhož Revox B710. Jsou to poctivé kusy železa. 3 motory, 3 hlavy, plná logika, revers, a hlavně - velmi stabilní mechanika, základní šasi je totiž odlitek. Jediné slabé místo je tu tónová kladka která ráda ztvrdne když se dlouho nepoužívá. S životností hlav patrně tyto stroje problém nemají, servisoval jsem jich několik a žádný neměl hlavy v háji, jak je běžné třeba u Pioneerů té slavné modré série. I jiné Revoxy jsou fajn, třeba B215 ale tenhle moderní design mě nebere, přijde mi to jak ovládací panel na šporáku nebo u pračky.

Nedávno jsem viděl v inzerci nabídku tohoto stroje.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 11:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

miihokm napísal:
Akai GX75/95 som mal a nebol som s nim spokojny. Vo vnutri sa sice tvari robustne, v skutocnosti je cele prevedenie riesene nestastne a servisovatelnost je pomerne obtiazna. Par minut po zapnuti mu poriadne uleteli parametre a tak ho bolo velmi obtiazne nastavit. Podobne problemy maju udajne viaceri majitelia tychto strojov. Navyse sa mi zlomil vymedzovac paskovej drahy - je vyrobeny z tenuckeho plastu a stacilo sa ho len jemne dotknut a bolo. Co z toho, ze je mechanika robustna ak sa v nej nachadza jedna plastova suciastka ktora zostarne, skrehne a zlomi sa.


mal som roky a roky tuším 6 x GX-75 + GX-6 + GX-69 + GX-65 + GX-52 a nikdy som s nimi žiadne problémy nemal...a to som z nich väčšinu kupoval z druhej ruky. Ako som si dokonca nastavil azimuth na začiatku, tak mi v kuse držal a pásky mi hrali stále rovnako bez nutmosti ho znova nastavovať. A nikdy sa mi na nich ani nič neodlomilo - ale ani som nepchal prsty tam, kam som nemal. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 13:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado, tomuto človeku je dobré uveriť, nepoznám lepšieho odborníka na kazeťáky, vážne...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 13:27:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cloveku co to servisuje urcite verime, ale jedno vcelku nesedi- cena Sony TCK-909, 990 nebyva okolo 200,- Eur- ak ano ide vacsinou o vrak. Ich ceny sa hybu zhruba na 2x takej urovni. Druhe urcite pan mihokm vie aka je pracna vymena remienkov v tychto Sonakoch
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 24, 25, 26  Ďalšia
Strana 9 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist