Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 13:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Zajímavý nesoulad v kanálech když to dělá jen na CrO2. A jak vypadají oba kanály frekvenčně, jsou stejné krom jiné hlasitosti? Asi bych nejdříve vyzkoušel ještě jinou a hlavně nepoužitou chrom kazetu.


No pripojil som spektrá ľavého a pravého kanálu (rozdiely oproti zdrojovému spektru). Dodávam, že ten, čo je "tichsí" je ten modrý. Ešte pochopím tie rozdiely vo frekvenčnej odozve medzi kanálmi, keďže sa každý kanál nastavuje zvlášť (v manuále to nazývajú frequency response adjustment). Ale celková hladina, že je inde... Pri nastavovaní úrovne signálu (v manuále recording level adjustment) sledujem postup takýto:
- privediem 333 Hz -10 dBv signál
- input level controlerom ho nastavím tak aby som mal signál -3 dBv (merané na test pointoch)
- nahrám a príslušnými trimrami nastavujem tak aby playback mal rovnaký signal na oboch kanáloch
- keď je tam fyzicky Typ I kazeta tak sínusovky krásne sedia
- keď tam šupnem Typ II tak na osciloskope pri playbacku je ľavý kanál naozaj s zhruba polovičnou amplitúdou
- vyskúšané 3 rôzne typ II kazety, novú bohužiaľ nemám, ale pôvodný signál čo na nich bol (nejaká muzika) hrá OK, čiže problém predpokladám pri procese nahrávania na fyzicky typ II nosič

P.S.: Možno mi poviete, že tie spektrá sú úplný nonsens. V tom prípade už narážam na limity mojich vedomostí o magnetofónoch:) Ďakujem



Snímka.JPG
 Description:
spektrá
 Filesize:  58.06 KB
 Viewed:  100 Time(s)

Snímka.JPG



_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 14:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No, původně jsem právě myslel, že bude problém někde v korekčním záznamovém obvodu. Ale psal jsi, že se tohle dělo i když byl zvolen typ kazety I při použití CrO2. Bohužel rec. level se nedá nastavit zvlášt pro různé druhy kazet. Takže jedině hlava, či pásek. Přehrávání starého záznamu je třeba bez problému, ale nový záznam může být problémový.
Frekvenční charakteristika se měří vždy při úrovni -20dB. Jinak dojde k přebuzení záznamového zesilovače, ale i pásku zejména na vysokých kmitočtech. Při záznamu hudby je to zcela jiná záležitost, protože vysoké kmitočty nemají takovou úroveň. Ta tvoje křivka je poněkud nesmyslná s takovým nárustem nad 14kHz. Ten modrý průběh do 14kHz mi přijde správnější, možná díky menší úrovni záznamu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 14:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za pripomienku. V blízkej budúcnosti skúsim zopakovať meranie pri INPUTE -20 dB (podľa level metra na kazeťáku). Problém s rozdielnymi kanálmi pri playbacku pretrváva bez zmien, ak by sa niekto ďalší chcel zapojiť do debaty.
_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 15:05:27    Predmet: Odpovedať s citátom

pokud je to jen při nahrávání a jen při jednom druhu kazet- šel bych po předmagnetizaci Může být vadný trimr, pokud je použitý. chybu v zesilovači lze vyloučit pomocí sledovače signálu ( nějaký zesilovač s repro/ sluchátky)- poslechnout si, co jde do hlav. pozor na předmagnetizaci- aby se nespálil reprák ( výšky).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 23:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec - ale on to zkoušel přepínat jak do režimu normal i chrom a v obou případech mu to dělalo jen na chromce kazetě. Kdyby to bylo biasem, tak by byl problém i na normálce či v poloze přepínače normal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št február 14, 2019 11:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte pravdu, kouknul jsem do SN a trimry jsou stejné pro všechny pásky.Nicméně :
1) ta chrom kazeta má na sobě rozlišovací otvor, který ošahává snímač v mechanice-
zkuste zalepit
2) Levý kanál je krajní nemusí mít správný dotyk s hlavou ( drážka v hlavě/ poškozený polštářek v kazetě/ mírně širší pásek v kazetě), Může to být i tímhle- pak bude bias
pásku taky jinde. přebroušení hlavy je možné, ale né tak úplně jednoduché. Třeba pomůže výměna polštářku v kazetě Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po február 18, 2019 11:00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za všetky reakcie. Tak mám nejaké dodatočné info. V prvom rade testovací signál je len do 14 kHz, čo som si predtým neuvedomil. Preto tie zvláštnosti v grafe. V nových grafoch som to už orezal. Nameral som signály vo všetkých kombináciách, kt. mi napadli, t.j. fyzický nosič Typ I aj Typ II a každý bol nahrávaný aj prehrávaný pri zvolenom režim STD aj CrO2, dolby OFF aj dolby ON (nahrávané na -20 dB podľa metrov na kazeťáku). Skúšal som aj prelepiť dierky na kazete (bez efektu). Všetky signály sú v excely, tak ak niekto trpíte veľmi dlhými chvíľkami môžte sa na to pozrieťSmile. Pripájam aj jeden konkrétny graf a to sú spektrálne odozvy (voči source signálu) pri zvolenom režime CrO2 dolby OFF na kazete Typu I a Typu II. Rozdiely medzi ľavým a pravým kanálom v jednom režime by som pokojne prisudzoval nepresnému nastaveniu pri hraní so signálnym generátorom a osciloskopom. Ale prečo keď pri fyzickom Type I mám tichší pravý kanál a zrazu pri fyzickom Type II, ale rovnakom nastavení všetkého ostatného mám zrazu tichší ľavý kanál mi je záhadou. Teraz mi ale podivne vyšlo z nameraných dát to, že rozdiel medzi kanálmi je menši pri chrómke. Čo predtým nebolo. Začínam sa obávať, že mám nejakých škriatkov v kazeťáku.


Snímka.JPG
 Description:
Typ I vs. Typ II
 Filesize:  73.04 KB
 Viewed:  108 Time(s)

Snímka.JPG



Meranie kaziet.rar
 Description:
excel so signálmi

Download
 Filename:  Meranie kaziet.rar
 Filesize:  428.16 KB
 Downloaded:  115 Time(s)


_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Strana 26 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist