Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ante Supersonic One
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 16:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Triangle z Rožnova? Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 16:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Je to měření Triangle Magellan Concerto z Stereophile, ale to není důležité. Důležité je, že cepelíni byli ještě více cepelínovatější... alespoň dle ohlasů...
Jsme tu však OT.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 18:58:05    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Cui bono ?


Naposledy upravil opa dňa Po október 28, 2013 13:39:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 20:30:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou lidé, co vyhodili srovnatelné peníze za míň muziky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 21:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To určite. Ale najskôr v kasíne. Very Happy


LV.jpeg
 Description:
 Filesize:  15.08 KB
 Viewed:  314 Time(s)

LV.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 21:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

to BVa:

OK, Triangle aj ANTE sú teda teoreticky nahovno, ale prakticky to stačí a všetci vlastne klamú až sa hory doly zelenajú. Čo tu potom vlastne riešime?
Zase je to na tých nedokonalých ušiach...a to je vďačná a nekonečná téma na kritiku a chválu, pretože meraním sme niekam dospeli a nevieme, čo si máme o tom myslieť. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 21:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Víte hovno, umíte jen kecat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 07:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

2 palipol
Ante sú zmerané v tej recenzii silne amatérsky, ale aj tak je to neporovnateľné s meraním Trianglov.. Ano ,naše pocity sú na nedokonalých ušiach (a často aj zvyku na určitý zvuk), preto sa nestačí spoliehať len na uši a všetko hodnotiť a vyberať len nimi, pretože potom sa preferujú také "referencie", že zostáva rozum stáť..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 07:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ante jsou zaměřené amatérsky, nicméně bude obtížné je změřit věrohodně (rozměr). Recenzent mylně uvádí, že jsou snadnou zátěží pro zesilovač, opak je pravdou ve stovkách Hz.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 08:16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 palipol
Ante sú zmerané v tej recenzii silne amatérsky, ale aj tak je to neporovnateľné s meraním Trianglov.. Ano ,naše pocity sú na nedokonalých ušiach (a často aj zvyku na určitý zvuk), preto sa nestačí spoliehať len na uši a všetko hodnotiť a vyberať len nimi, pretože potom sa preferujú také "referencie", že zostáva rozum stáť..


Merania su super, ale nie všetko. Ak hudba pri posluchu nemá život tak to tiež nie je bohviečo. Myslím že dobrí konštruktéry sa nespoliehajú len na merania.Repráky ktoré robia nie len merajú ale aj počúvajú a dolaďujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Je srandovní, když banda amatérů poučuje dr. Sýkoru o návrhu a měření beden...to je asi jediný, co se k tomu dá říct, do ostatního je vám kulový.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:09:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To na 95% neměřil dr. Sýkora, ale Březina. Pokud to měřil dr. Sýkora, tak by mě zajímala metodika, jelikož takovou dvoumetrovou obludu změříš jedině v mrtvé komoře, ve které to na 100% nebylo.

Sýkora tímto
http://www.hifionline.cz/merici-systemy/1568-atb-pc-pro-merici-software/
neměří.

Zkus uvádět fakta místo jedovatých šlehů, na ty už není nikdo zvědavej.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To "Březinovo" měření nemá nijak menší vypovídací hodnotu (ne-li větší), než např toto: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=172703#172703 Laughing
A ano, působí to oboje dost amatérsky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám s tím problém - nedělám oficiální recenze reprosoustav pro audio e-zine. To bych si opravdu nedovolil.
V měření zesilovačů si troufnu kterémukoliv českému audio periodiku konkurovat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:48:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To sice neděláte, ale pak nechápu, v čem má být podle Vás problém změřit Ante "věrohodně", když Vaše měření úplně stejného typu mohlo předtím posloužit ke komentáři "Když to srovnáte, liší se hlavně v módech místnosti (na basech). Hrb na výškách je v obou případech způsobený mikrofonem. Profi-diy bedna je několikanásobně dražší".

Tak buď to je aspoň nějak věrohodné a dají se z toho dělat podobné závěry, nebo to věrohodné není, ale pak ty závěry není možné dělat ani v jednom případě, jelikož jde opravdu z principu o srovnatelná měření se srovnatelnou metodikou. Rozměr beden na výsledek tohoto typu měření prakticky nemá vliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, správně by se měl ozvat dr. Sýkora, nicméně proč by to dělal, že ? Projekt vyšuměl, tak co....nevím, proč to pořád s takovou rozkoší vybalujete, kopat do mrtvoly je tak zábavný ? Mám vám znova popisovat, jak poctivě bylo vše myšleno ? A hlavně proč bych to měl dělat právě já, když jsem se podílel na všem jen minimálně ? Nechte to spát, nemá to cenu...berte to jako ilustraci, kam vedou ve zdejším prostředí velký věci....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:57:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale má, o umístění mikrofonů a skládání charakteristik jsme se bavili mnohokrát. S rozměry reprosoustavy se problém, daný vzdáleností měničů a portů zvětšuje. Uznávám pouze měření v mrtvé komoře, pokud se má eliminovat vliv okolí a skládání z umístění mikrofonů v blízkém poli.

Měření beden není moje specializace a nikomu jej nenabízím a nedovolil bych si své měření prezentovat v oficiálním periodiku.

Na fóru každý nablebtáme leccos, že. Nemám zájem o osobní při.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ano, správně by se měl ozvat dr. Sýkora, nicméně proč by to dělal, že ? Projekt vyšuměl, tak co....nevím, proč to pořád s takovou rozkoší vybalujete, kopat do mrtvoly je tak zábavný ? Mám vám znova popisovat, jak poctivě bylo vše myšleno ? A hlavně proč bych to měl dělat právě já, když jsem se podílel na všem jen minimálně ? Nechte to spát, nemá to cenu...berte to jako ilustraci, kam vedou ve zdejším prostředí velký věci....


Ale do tebe se tu nikdo neobouval, teď se bavíme o Březinově recenzi a tvoje jméno nikde nepadlo ani tu nebyl žádný atak.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 09:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale má, ...

Nemá Cool
Se zbytkem souhlasím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 10:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda, ale já mám před očima tu poctivost, s jakou se ke všemu přistupovalo a tím pádem jak jsou všechny tyhle kydy nespravedlivý a zavádějící...ale marný slova, marný snažení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 10:43:06    Predmet: Odpovedať s citátom

"S poctivostí nejdál dojdeš", tohle bude asi poptřebovat nějaký update Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 11:57:48    Predmet: Konfrontácia za každú cenu Odpovedať s citátom

Ja sa len pýtam, čo si tu stále dokazujeme - v každom prípade nemá význam a je neetické degradovať akúkoľvek prácu, ktorú na ANTE kto kedy odviedol, lebo to bolo poňaté megalomansky aj v tom dobrom zmysle slova.
Myšlienka je však jedna, ktorú tu neustále zvýrazňujú konštruktéri - merania, pravda...a keď príde na jednoduchú konfrontáciu nejakého grafu s iným grafom tak to nie je dobré meranie, a že Atkinson je vierohodnejší a Triangle sú určite horšie ako ANTE....a nech sa vyjadrí VelkýBobo - len aby sme to dostali do víťaznej roviny. Niekto tu niekedy povedal, že keď sa niekomu siahne na prirodzenie (jeho prístroj) tak je urazený a bolo to prezentované predovšetkým v súvislosti s laikmi a ich subjektívnymi závermi. Ako ale vidíme, platí to pre všetkých, bezozbytku. Wink
Je úplne jedno ako to je, v reálnom prostredí je skutočnosť úplne iná a nikto vlastne nevie, ako tie plusmínus grafy vyzerajú v praxi a čo vlastne počúva. Ani vedieť nebude. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 13:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne pán PP, co se týče měření, nemáte pravdu. Atkinsonova měření se dají dost dobře posoudit a hodnotit, jelikož jejich metodika byla na stránkách Stereophile několikrát podrobně popsána. Hledat Vám to nebudu, jelikož byste to stejně nečetl, a jak jsem psal v jiném vlákně, čas spojený s hledáním není zadarmo a je ztrátový, jelikož by to, tak jako 100x a vícekrát dříve, nikam nevedlo. K posouzení je nutná znalost z oboru a tu nenahrazuje ani fórum, ani wikipedie.

Naproti tomu o měřeních pana Březiny nevíme nic, nejsou nijak definovaná, aparát a podmínky neznámé. Ale víme, že pan Březina ví o elektrotechnice a o měřeních pramálo, což není informace typu jpp, ale na základě osobních kontaktů.

Tudíž ano, měření JA jsou podstatně věrohodnější.

Přesto, nějaké srovnání i takto lze udělat, a Ante jednoznačně má širší frekvenční rozsah k dolním kmitočtům, zatímco Triangle padá už od cca 100Hz s rychlejším poklesem pod 30Hz. To neznamená, že subjektivně z Triangle nebudete mít pocit tzv. "basů". Vnímání basů má u většiny posluchačů pramálo společného se skutečnou hloubkou, tj. kmitočtem tónu. Zkuste si poslechnout kontrabas naživo a z hifisystému.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Přesto, nějaké srovnání i takto lze udělat, a Ante jednoznačně má širší frekvenční rozsah k dolním kmitočtům, zatímco Triangle padá už od cca 100Hz s rychlejším poklesem pod 30Hz.

Teď porovnáváte prozměnu co? Složené near-field měření Atkinsona s čímsi bůhvíjak pořízeným od p. Březiny, co připomíná prostě jen nahodilou a vyhlazenou odezvu včetně vlivu místnosti?? To přece nemyslíte vážně.

V modálním pásmu "malé" místnosti, tj. běžně pod 150-200Hz, budou v závislosti na umístění některé frekvence výrazně posíleny, jiné potlačeny, vzájmeně o desítky dBSPL, a to poměrně řídce, na několika víceméně diskrétních hodnotách frekvence, podle toho, jak se reálně potkají vlnové délky, rozměry místnosti a její tlumení. Smysl to tak měřít jistě má (a nejspíš to tak měřil p. Březina), protože tak to ve finále slyšíme, ale nemá smysl porovnávat to s úplně jinak pořízenými daty, jako jsou ta Atkinsonova, která se týkají pouze reprosoustavy...

"Zkuste si poslechnout kontrabas naživo a z hifisystému."

.. Ano, uslyší přesně tohle, mimo jiné. Pokud to ovšem nebude poslouchat obojí někde na náměstí - tam bude hrát hifisystém, pokud jde o basy, podstatně lépe, než v místnosti, a není apriori důvod, proč by měl poznat zásadní rozdíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

V koncertní síni (je velká dostatečně) nebo pod širým nebem, milý MaBate.
Nevím jak Vy, já chodím na koncerty (nikoliv elektronicky amplifikované) docela pravidelně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vždyť o tom mluvím. Postavte si kontrabas vedle hifisystému někde na náměstí a pak to porovnejte s přenosem toho samého hifisystému uvnitř běžné místnosti. To první měří Atkinson (dejme tomu), to druhé Březina. A Macura to "světácky" porovnává...

Naposledy upravil MaBat dňa Pi marec 22, 2013 14:19:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

I já, jelikož to je jediná cesta, jak poznat, jak subjektivně znějí "basy". Že to není jakási boule v pásmu 80 - 120Hz.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkrátka, kdyby se ty Triangly změřily tak, jak tam byly (nejspíš) změřeny Ante, chára na basech v takovém grafu by byla zcela jiná, než na obrázku Atkinsona - nejnižších basů by i tam bylo ve výsledku o dost víc. To bylo jádrem sdělení. Porovnávat tyhle dva obrázky je nesmysl. Což jste udělal, a nějaký kontrabas s tím nemá co dělat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:27:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Malinká chybička je v tom "(nejspíš)", a Vy to víc než dobře víte.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 14:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, v tom chyba není, toho se teď jen chytáte vy. Je to typický graf, který vznikne z měření dlouhým časovým intervalem, tj. včetně vlivu místnosti, a velmi hrubým vyhlazením, tady 1/3oktávy. Nenapadá mě jiný způsob, jak by k tomu p. Březina, vzhledem ke z článku zřejmé úrovni svých technických znalostí, došel, a pokud by použil něco sofistikovanějšícho, jistě by to zmínil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist