Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KRAUTWIRE Fractal
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 00:11:15    Predmet: KRAUTWIRE Fractal Odpovedať s citátom

Je tu niekto kto má skúsenosti s reprokáblamiKrautwire Fractal? Uvítam všetky - dobré aj zlé, lebo uvažujem o ich kúpe. Na stránke audiodromu je na ne perfektná recenzia. No spolunažívanie s High End komponentmi ma naučilo byť obozretný k recenziám. Teraz mám Cardas Golden Presence.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 13:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Co máš za zostavu ? Trošku nám ju opíš .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 13:36:41    Predmet: Odpovedať s citátom


http://www.ges.cz/-rg-214u-ges06700709.html

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:06:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrú

Naposledy upravil vlado222 dňa So apríl 23, 2011 21:41:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:24:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:
http://www.ges.cz/-rg-214u-ges06700709.html

Kvalitný kábel, vhodný aj na videorozvody na vysielacie strediská, kde sa vyžarujú stovky kW VF výkonu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 - Měl jsem doma ORG a signálový Passion. Obojí výborné stříbrné kabely. Po zapojení typické pročištění a zvýraznění vyšších frekvencí. Cena je na jiné téma. A podezřívám pana Krauta, že nakupuje holé vodiče tady:

http://www.homegrownaudio.com/bulk_wire.htm

Něco jsem stavěl a tak jsem zakoupil 1-žilový vodič od této firmy v teflonové izolaci. Porovnával jsem to a je to opravdu hooodně podobné. Ruční kompletace bude hodně časově náročná. Ale adekvátnost ceny za tyto výrobky už nechám na někom jiném.

Mimochodem slyšel jsem, že sám pan Kraut říká, že Fractal považuje za svůj top výrobek s nejlepším zvukem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Čakal so niečo rozumné. Nie srandičky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem Paulovi. Ak je to pravda tak to radšej nekomentujem. Mal som doma od kamaráta zapožičané reprokáble Krautwire Clever, Bol som z nich sklamaný. Oproti Golden Presence zneli synteticky. Cardasy zneli prirodzenejšie na stredoch, akustické nástrojeboli narozdiel od krautwire tiež prirodzené. Drevo znelo ako drevo. tak ako má. Najviac bolo vidno rozdiel v prednese ľudských hlasov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 21:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon.Ďakujem Pasulovi hifiexpertovi, nie Paulovy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2011 09:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
jardag69 napísal:
http://www.ges.cz/-rg-214u-ges06700709.html

Kvalitný kábel, vhodný aj na videorozvody na vysielacie strediská, kde sa vyžarujú stovky kW VF výkonu...

A z toho důvodu je to dobrá ochrana proti pronikání vf do audio řetězce.
Mám RG213 a Aircom a je to slyšet.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2011 20:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:

A z toho důvodu je to dobrá ochrana proti pronikání vf do audio řetězce.
Mám RG213 a Aircom a je to slyšet.

Je tam iba "trošičku" rozdiel v úrovniach toho rušenia v priestore pod anténami vysielačov a v bežnom (mestskom) prostredí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2011 21:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezapomeň, že pod svícnem bývá tma Wink
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Smith
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 15:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Krautwire Fractal:

http://www.highendshop.sk/product_info.php?manufacturers_id=225&products_id=1260

Treba zavolať, dohodnúť si zápožičku a porovnať na svojej zostave doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Pi marec 18, 2011 17:19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 : Môžeš nám prezradiť , obeťou ktorého obchodníka s káblami si sa stal ? Si vlastníkom AVALONOV . Trošku konkrétnejšie by sa nedalo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi marec 18, 2011 21:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestal som sa žiadnou obeťou obchodníka. Len nechápem prečo sa mám viac rozpysovať o svojom reťazci. Iba som sa chcel niečo dozvedieť o K. Fractal. S Golden Presence som spokojný. Fractal si od predajcu zapožičiam, ak bude hrať lepšie ako Cardas tak ho kúpim. Nepotrebujem polemiky o mojom reťazci od mudrlantov.Ja som s ním spokojný a to je podstatné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 10:40:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako píšem so svojim reťazcom som spokojný. Nevravým že by to bolo to najlepšie. Mal som doma všeličo toto mi zatiaľ vyhovuje.Prešiel som si svojim ako každý. Krautwire mi trochu vŕtav hlave. Audiodrom považujem za stránku ktorá sa snaží byť objektívna narozdiel od iných. Ale na druhej strane som o Krautovi počul o nákupe vodičov všeličo, preto som túto tému dal sem na fórum. Sú firmy ako napr: Kimberkable, ktoré majú meraciu techniku za 500000 dolárova investujú veľa prostriedkov do výskumu a technológii a naproti tomu pán Kraut len tak upletie ručne káble na kolene na základe posluchových testov ich tronfne. V prípade týchto firiem chápem vysokú cenu. Investície do výskumu, technológii a reklamy chcú naspäť. A ešte potrebujú zarobiť. Ale Fractal si zapožičiam. Popočúvam na svojom reťazci, či budú lepšie ako Cardasy GP. Ak áno tak ešte zvážim či zlepšenie bude adekvátne vyššej cene.
Nestal som sa obeťov žiadného predajcu káblov.Každý komponent a kábel mám zakúpený inde. Mal som už všeličo, postupne som to menil. Napr. Mám doma okrem repro káblu Cardas GP aj interkonekt GP. Interkonekt Gp som vymenil za strieborný Homegrown Audio Dna, ktorý sedí lepšie medzi lampovým CDP a lamp. zosíkom.
V tejto súvislosti uvažujem na svojom reťazci otestovať aj reprokáble Nordost Heimdall, Crystall Cable a Silver Audio Silver Symphony.A až potom sa rozhodnem či Cardasy poputujú k novému majiteľovi, alebo ostanú v mojom reťazci.
Nie som domáci kutil. Nebudem doma čarovať s pájkou, nepovažujem pájkovaný a šroubovaný spoj káblu s konektorom za rovnocenný so spojom za studena lisovaným, ako je to napr. u reprokáblov Silver Audio Silver Symphony. Narozdiel od niektorých prispievateľov považujem kábel jak repro,interkonekt tak aj power za rovnocenný komponent, preto mi nerobí problém zaň aj zaplatiť toľko ako za CDP, zosík a podobne.
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 10:54:37    Predmet: Odpovedať s citátom

mohol by si skusit aircom plus bez konektorov, aby si nemusel riesit ci je pajkovany alebo srobovany, bude to stat za 2x3m do 20€ aj s postou.
http://www.csatshop.sk/product/rla10-aircom-plus-4492/
je to trosku kutilstvo, ale rad by som pocul na taketo high-end "rúhanie" tvoj nazor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 11:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 : Pájkovaný spoj je jednoznačne najlepší . Investovať do sieťového kábla 1050€/m (Nordost Brahma) , ktorý použijem na napájanie inegrovaného zosilňovača za 2300€ (PrimaLunaDialogue Two) mi príde choré, a to aj v prípade , že by si káble kúpil za polovicu . Keby si viac investoval do komponentov a menej do káblov, mohol si byť so zvukom niekde inde . Doporučujem ti takisto vyskúšať ten AIRCOM . Mám obavy , že budeš robiť toto Headbang .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj karloss. Dobrá rada. Stojí za pokus - investícia mizivá a efekt sa uvidí. Niet čo stratiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ano:)
tiez som to tak zobral a odvtedy uz neodpojil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Je ti ale doufám jasné, že kazíš výrobcům kabelů kšeft když prozradíš, že nejlépe hraje koax za cca 100-300 kč za metr ?
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite nekazim, ved ich kseft je predsa zalozeny na tom pocite ze mas nieco luxusne, perfektne vymyslene a este lepsie upletene. Radovo odlisne od vsetkeho obycajneho.
To ziaden koax neposkytne, vzdy to bude iba skareda hadica bez etikety s autogramom a hlavne bez dreveneho kufrika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj MartinUrmince- je to Tvoj názor Nordost Brahma som kúpil za polovicu. Podľa mňa to nie je choré. Dobré power káble spravia svoje. Primaluna sa v Budúcnosti vždy dá vymeniť za iný komponent (dobrý koncák + predzosík). Neviem prečo by som torobil, keď mi Primaluna DL 2 vyhovuje (už som to písal minule že viem že sú aj lepšie zosíky). Ja ho počúvam a nikto iný.PL DL 2 vie dobre lokalizovať nástroje a hudobníkov. Pri počúvaní počujem hudbu a nie reproduktory. (tie akoby zmizli, je iba hudba).
Narozdiel od väčšiny lampových zosíkov jej prejav je viac podobný tranzistorovému zosíku ako lamp. Už som písal predtým že nechcem tu teraz polemizovať o mojom reťazzci, ale o kábloch. Písal som aj to že dobrý kábel považujem za plnohodnotný komponent, preto môj pohľad na jeho cenu je iný ako tvoj. Ale nebránim sa lacnému riešeniu ak bude dobré napr: Karlosovarada, alebo rada od jardag69.V minulosti som mal podobný názor na káble ako Ty. Podľa mňa si ľudia vedia lepšie ospravedlniť pred sebou a svojimi známymi vynaloženú investíciu za komponent ako za kábel, ktorý si môžu spraviť doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 12:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

karloss : Na Cardase sa mi páči , že svoje káble balí len do igelitových vrecúšok a zákazník nemusí zaplatiť ten blbý kufrík . Zaujímavé ale je , že cena je aj napriek tomu drsná . Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 13:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Urmince - Už v tvojom prvom príspevku kde si sa pýtal na môj Audio reťazec, (nič v zlom), som videl že budeš chcieť riešiť vhodnosť a nevhodnosť jednotlivých komponentov, a ich adekvátnosť a ceny neadekvátnosť navzájom. preto som neodpísal na Tvoju otázku aký model Avalonov mám,aby som tomuto predišiel. Svoj názor na môj zosík si povedal. Beriem ho. Ale viac ma zaujímajú príspevky ku káblom. Skúsim najskôr rady od Karlosa, alebo Jardu. Možno budem miloresp. nemilo prekvapený. Je to veľmi lacné riešenie. Ak ma to nepresvedčí, tak potom skúsim tie ostatné káble a uvidím či ostanem pri Cardasoch. Hlavu si určite nebudem búchať. Hudbu beriem ako zábavu a koníčka. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 13:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Karlos - A už si počul Cardasy hrať?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 13:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Cardas GP.


Cardas - prierez káblom.gif
 Description:
 Filesize:  10.13 KB
 Viewed:  16867 Time(s)

Cardas - prierez káblom.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 14:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

nie nepocul, ja som sa motal s inymi znackami. Ten prierez vyzera velmi sofistikovane.
Ale hlavne - vobec netvrdim ze je koaxial najlepsi, len si myslim ze to stoji za vyskusanie.
Ja mam iba audiophysic yara, na tie uplne staci. Mozno to skusis a budes vediet koaxu vytknut nieco co som nespozoroval, preto ma zaujima tvoj nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 14:49:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Karlos súhlasím s Tebou. Coax môže byť naozaj dobré riešenie a preto to vyskúšam Prečo nevyskúšať niečo čo ma moc nestojí. Ak máš naozaj pravdu, tak má potom pravdu aj Martin, že ušetrené peniaze je lepšie investovať do audio komponentu. V minulosti nebolo okolo nás toľko vf rušenia, neboli tu mobily, toľko rádii, a televízii, všade okolo nás sú samé diaľkové ovládače,bluetothy, a wifiny, žiarivky. Ale coax vyzerá byť dobre odtienený mal by riešiť tento problém. Tvoje Audio phisic sú dobré repro -Fandím tejto firme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Scylok
Nádejný hifista


Založený: 12 august 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: So marec 19, 2011 20:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinUrmince napísal:
vlado222 : Môžeš nám prezradiť , obeťou ktorého obchodníka s káblami si sa stal ?

Ked ma blbec peniaze, tak ma kramar kseft Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist