Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

nové DPA111
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 12:20:31    Predmet: nové DPA111 Odpovedať s citátom


Na moji prosbu se Pavel Dudek svolil, že pokud se sejde dost lidí, byl by ochotný udělat nový předzesilovač založený na DPA111 (ovšem bez chyb, které právě DPA111 mělo a ve standardním rozměru skříně). Ještě není jasné, jestli by to byla osazená či neosazená DPS či komplet.

Na tomto místě bych tedy zahájil anketu, kde se mohou zájemci hlásit. Čím nás bude více, tím lépe, cenu by pak upřesnil kazzatel. A naopak když nás bude málo, nebude nic Crying or Very sad

Anketu bych nechal běžet déle, tak 2-3 měsíce, aby si jí všimlo dost lidí, jinak mám špatné tušení, že se dohromady neposbíráme Wink

linky na měření:
http://www.czechaudio.com/Projects/DPA111/THD_111_E_summ.pdf
http://www.czechaudio.com/Projects/DPA111/DPA_111.pdf

Seznam zájemců bych pro přehlednost připisoval zde do prvního postu :

1. Rob
2. Pasul
3. little.fox
4. Jirik
5. mirocze
6. kyselym
7. Mojmír
8. roberto
9. pakr
10. Laďa
11. Pumpa
12. JuanValiente


Naposledy upravil Rob dňa Pi september 07, 2007 18:26:28, celkom upravené 10 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 12:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 10:37:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 12:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by dobré připomenout, co to je DPA111 ? Ne všichni jsou pamětníci a některým pamětníkům již zase paměť přestává sloužit. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 12:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlépe by bylo, kdyby se napřed ozvali všichni potenciální zájemci. Podle toho se asi bude odvíjet cena.

Pak teprve by se mohla vyčíslit částka. Ti, kteří cuknou, budou dodatečně ze seznamu vyškrtnuti. Částka se přepočítá a zjistí se jestli to má stále cenu (jestli dost lidí zůstane, resp. jestli bude zajímavá cena pro obě strany).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 13:41:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty obrázky berte s rezervou, vypadalo by to zcela odlišně....
Jinak 111 je vlastně diskrétní operák, vycházející ze zapojení 380, ovšem s kaskódovým výstupním obvodem ( mosfet + bipolár ), s nastaveným kliďákem tak, aby to i při plným rozkmitu pracovalo v áčku do 100 ohmů - no a na vejsledky se podívejte do měření....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 13:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nebylo by dobré připomenout, co to je DPA111 ? Ne všichni jsou pamětníci a některým pamětníkům již zase paměť přestává sloužit. Laughing


Nejake plusy a minusy ( Smile ), cim je ten stroj zaujimavy, vynimocny - to by sa hodilo.

EDIT: Vdaka telepatii ma UE predbehol Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
little.fox
Hifista


Založený: 15 apríl 2007
Príspevky: 111
Bydlisko: Kladno, v soucasnosti Plymouth, UK

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 14:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodne se pripojuji k zajemcum o 111, bylo by skoda nevyuzit sance, kdyz uz se chystam stavet 222
_________________
Řetěz je tak pevný, jako jeho nejslabší článek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 18:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 10:37:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 18:46:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybys chtěl odpojovat země nenavolených vstupů, musel bys mít dvojnásobný počet relé. Víš proč ? Cool BTW, přeslechy vznikaly jinak, tak jak jsem to při návrhu nepočítal, ale holt člověk se pořád učí.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 20:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaký předzesilovač už sice smolím, ale DPA předzes by se mi určitě hodil. Záleží ovšem na ceně. Mohuli se tedy předběžně přihlásit, tak to tedy právě činím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 20:54:31    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 10:38:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 21:03:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Když opojuješ zem, nelze sepnout současně oboje, to by dávalo děsný prdy. Musíš napřed připojit zem a pak teprve signál, čili musíš mít dvojnásobný počet relé. Nefunkční vstupy musí být zkratovány na tu odpojenou zem, pak jsou přeslechy dokonalý. Ale jsou tam i další fintičky... Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 21:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 10:39:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirocze
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2007
Príspevky: 22
Bydlisko: Libice nad Cidlinou

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 21:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jj také bych měl zájem Very Happy Myslím, že by stačila i DPS + návod. No uvidíme jak to dopadne a jaká bude cena.

Takže jestli se zdaří DPA 222 a tenhle předzesík, budu se muset poohlédnout jak ubaslit nějaký good CD player a budu mít celý řetězec DIY Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 11:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Pi december 23, 2022 23:39:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 12:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli si myslíte, že na tom zbohatnu, tak se obraťte jinam. Jasně že je to o ceně, ale z prdu kuličku neuděláte....serete mě, hifisti....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 12:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Ne marec 22, 2009 10:39:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kyselym
Hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Plzen

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 13:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

hlasim se jako predbezny zajemce. pokud stale plati ze v pripade ze na to nebudu mit se muzu odepsat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mojmír
Hifi obsluha


Založený: 19 máj 2007
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 13:56:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to takhle jde, rozhodně projevuji zájem o "příští" DPA 111.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 15:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Jestli si myslíte, že na tom zbohatnu, tak se obraťte jinam. Jasně že je to o ceně, ale z prdu kuličku neuděláte....serete mě, hifisti....


Pavle nerozčiluj se. Kdybych patřil mezi zájemce, taky bych se ptal, co to bude stát. Protože Tě znám, vím že cena bude určitě výhodná, ale to mi pořád nic neřekne o tom, jestli na to budu mít. A bez toho si slušný člověk zboží neobjedná. To je ten nedotažený marketing. Vezmi tužku a papír, spočítej kolik to bude stát pro deset kusů, oznam, že když bude zájemců míň, bude to úměrně dražší nebo se akce zruší. Když bude zájemců víc než deset, cena se nemění, zisk je Tvůj. Takové řeči každý rozumí a může se rozhodnout, co mu peněženka dovolí. Jinak se může stát, že řada vážných zájemců zůstane stát mimo, protože namají odvahu nakupovat za neznámou cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 15:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel - největší problém kazzatele je kazzatel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 16:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky nemám šajnu co to může stát...
10k,20k,50k,100k ???? Huh
Nechtěl jsem se ptát tak na plnou hubu abych nenasral a jak tak koukám ...někdo to udělal za mně Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 17:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Firma, kde pracuji, mě před časem poslala na "Kurs prodejních dovedností" přestože nic neprodávám. Říkal jsem si, ztracené dva dny. Zpočátku mi to připadalo triviální, co mi to tu vykládají, to ví každé malé dítě. Postupně ale mozaika začala do sebe zapadat a musel jsem uznat, že je to složitý systém vztahů, pravidel a schopností, které vůbec nejsou snadné. Kdyby lektoři slyšeli o zákazníkovi, který se bojí zeptat na cenu zboží, "aby nenasral", asi by proletěli stropem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 18:30:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Pi december 23, 2022 23:39:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 20:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Před několika roky jsem si udělal kontrolní odhad ceny materiálu nekompromisního předku. Vyšlo mi myslím asi 65 tisíc ( materiál, krabice atd. ), nepočítaje v to ale nutný vývoj a svojí práci už vůbec ne. Takže ať to udělám jak to udělám, stejně to nedostanu řádně zaplaceno a mě už hoši nebaví dělat něco jen tak z plezíru pro radost jiných - toho jsem se nadělal už dost. Já totiž v podobných otázkách stále cítím ono podezření, že chci někoho oholit, jsem možná paranoidní, ale věřte mi, má dosavadní zkušenost byla vždycky taková. Uvědomte si, že než budu moci říct alespoň předběžnou cenu, budu na tom muset něco udělat ( a to ne málo ) a vy s největší pravděpodobností se nad cenou zhrozíte a vycouváte z toho. Tak to bohužel je a netvrďte mi něco jinýho. Proto už od jistý doby na nějakou zakázkovou práci seru. Když budu chtít něco udělat, udělám to v prvý řadě PRO RADOST SOBĚ. Mám už dost keců, že chyba je ve mě, v mým nezvládnutí marketingu atd. Ale radši už toho nechám a příště si tohle slibovat setsakra rozmyslím..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 21:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel
Já tě chápu...taky prodávám svou práci,ale nemusíš se hned čertit kvůli otázce na cenu.Jsou předky za 10tisíc i za půlmega...není to rohlík co stojí dvě kačky tady a šest kaček jinde.Objednávat něco kde není známá cena je blbost,třeba na to nebudu mít...a pak bude průser.Třeba těch 95k bych si musel JÁ vcelku promyslet(musel bych škudlit na koncáku),ale alespoň nějaký odhad. Hlavně klíííííd. Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 22:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Uvědomte si, že než budu moci říct alespoň předběžnou cenu, budu na tom muset něco udělat ( a to ne málo ) a vy s největší pravděpodobností se nad cenou zhrozíte a vycouváte z toho. Tak to bohužel je a netvrďte mi něco jinýho.

Ano, tohle nebezpečí je reálné. Ale právě proto je nezbytné, aby zájemci o projekt měli přibližnou představu o ceně a mohli střízlivě posoudit své (finanční) možnosti. Vždyť tím chráníš v první řadě sebe, abys neinvestoval práci do projektu, který pak zkrachuje. Copak je to opravdu tak těžké pochopit? Tohle není žádný sofistikovaný marketing, to jsou kupecké počty.

Nejedná se o začínající nový projekt, je to hotová konstrukce, kde jen opravíš nějakou chybu a namaluješ plošňák. Cena součástek je známá, stejně jako cena za dm2 spoje. Kolik práce Ti to dá víš za ty léta praxe taky. Takže odhad by měl být max. +/-20%.

Ježkovy voči, vzpamatuj se. Když děláš průzkum zájmu, bez ceny je to zhovadilost. Když řekneš, že to bude stát 3000,- utrhnou ti ruce, když za to budeš chtít 65000,- asi to bude neprodejné. Cena musí být tak vysoká, aby se to vyplatilo dělat a zároveň tak nízká, aby to někdo koupil. Ale hlavně musí být nějaká. Už se opakuji, nevím jak to líp vysvětlit. Neměl jsem se do toho vůbec montovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 23:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, nejsem idiot...ale to by nebyla mutace starejch věcí, na to jsem příliš poctivej - nebudu dávat v plen něco, o čemž už vím, že to nejni ono, byť jen jaksi na voko upravenejch...Teď je to pouze ve stádiu úvah, kterak to udělat, aby to bylo amatérsky vyrobitelný, ale ještě to nemuselo být dotažený " do bezvědomí "...zvolit tu mez kompromisu není nijak snadný....v tomhle rozhodování mi nikdo nepomůže, protože co člověk, to názor...Ale nepleť sem furt marketing, to není typicky marketingová záležitost, to je taky o něčem jiným...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 23:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA
Těch 65k jsem tam měl taky,ale opravil jsem to,protože do toho Kazzatel nazahrnul KnowHow a práci...tak jsem nasadil 95k Cool Což je pakatel za nekompromisní předek,ale u nás je to prodejné tak ve 2 kusech,bohužel-národ holoprdelníků... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 23:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě něco : Na základě svejch zkušeností jsem schopem popsat do detailu všechny varianty řešení, včetně všech pro i proti. Ale současně se ptám, kdo to takto ještě udělá ? Detailní popsání problematiky s popisem řešení už je nouhau a proč bych to tedy dělal ? Marketing.... ne, jen míra vychcanosti, to je to pravý slovo....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist