Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

výrobcovia - originálne a pajcovane kusy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 11:22:02    Predmet: výrobcovia - originálne a pajcovane kusy Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých zainteresovaných. V prvom rade neviem, či som zvolil vhodné miesto (blok) na túto tému, ale keďže sa tu rozbehlo viacero tém o origináloch a pajcoch, napadla ma táto myšlienka. Napíšem(e) zoznam predajcov a skúsenosti s nimi. Mám teraz na myslil nasledovné veci:

GME
pár vadných BD911. 2SK170 iné nožičky ako udával výrobca, ich lacné prevedenie, ale prúdy sedeli. Osobne mám dobrú skúsenosť s pasívnymi súčiastkami - kondíky, diódy, rezistori v jednej farebnej škále, rôzne konektory......

Avelmak
toroidy sú v celkom dobrých cenách, ale ak má niekto odpor voči polským výrobkom, tak teda asi nie. Mám od nich kúpených pár toroidov, do predzosiku a do zosiku s nejakym TDA do vykonu max 15W rms. Ale ai by som si tam nekupil toroid na veľký výkon, pretože vodiče sú tenké a patrím medzi ľudí, ktorý nechcú pre seba poľský výrobok. Polovodiče : Najširší výber tranzistorov. Ale napr 2SC5200 sú dva druhy. Jeden drahší a jeden lacnejší. Či je to iba reklamný ťah, alebo sú drahšie origináli netuším. Tak isto aj BD911, BC546....

Aldax
osobné skúsenosti nemám, ale maly ba zabezpečovať originály.

SOS
práve dnes som volal s predajcom a ten ma odporučil na iného pána v technickom oddelení, ktorý mi vedel povedať, že napr BD139/140 su Thomsony, že MJ15003 nemajú určeného výrobcu. Teda raz to môže byť jeden a raz druhý, ale ak na objednávku napíšete, že chcete originál, tak originál zabezpečia. Trebe uviesť aj aj množstvo. Mám dobrú skúsenosť, že napr 2SK1058 laterárny MosFet nemajú v ponuke, ale pri objednaní mi ich boli schopný poslať asi tak do 3 týždňov a z Japonska. Samozrejme, že cena za kus bola cca 5-7€. Tak isto aj 2SC5200 v púzdre MT200 boli origoš SanKenny, ale čakal som aj na tie cca 3 týždne. Keď som sa pýtal na BC546, tak že výrobcov majú rôznych, ale na požiadanie nie je problém Philips z jednej série. Tak isto napr. Cinche od Neutriku v SOS sú super. Keď som volal s pánom z SOS, tak mi sám povedal, že zaznamenali prípady, kedy boli súčiastky pajcované. Ale že toho výrobcu potom stiahli. Nevýhoda v SOS sú niektoré min množstevné objednávky (rezistori min po 10kusov). Ešte sa ma ten pán pýtal, ktoých výrobcov na rôznych fórach pohoršovali.


Toľko moja skúsenosť s týmito predajcami. U každého predajcu som sa stretol iba s ochotným jednaním. Objednávam každý mesiac už niekoľko rokov a jeden mesiac jeden a druhý mesiac druhý, takže považujem takéto informácie už za overené. Predajcom pozná, podľa hlasu a mám tel. čísla priamo na nich a nie iba na firmu. Toto samozrejme platí pre predajcom na Slovensku. Budem rád, ak sa pridáte a napíšete aj vaše skúsenosti. Možno nám to pomože.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 11:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dostal som odpoved na dotaz z SOS. Chcel by som sa spytat, co na to hovorite. Je to OK:


Dobrý deň,

v tejto chvíli na sklade máme

BC546B sypané OnSemi, v páse Diotec a Fairchild
BC556B sypané OnSemi, v páse Diotec
NXP už tieto nevyrába od 30.6.2009


BC639 OnSemi
BC640 OnSemi
BD139-16 STM
BD140-16 STM
BD911 STM
BD912 STM
2SC5200 Toshiba
2SC1943 Toshiba
MJ15003 OnSemi
MJ15004 OnSemi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 05, 2011 18:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridávam EZK, ktoré bolo ohodnotene kladními skúsenosťami ohľadom polovodičov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist