Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JAMO studio 170

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po jún 13, 2011 06:54:14    Predmet: JAMO studio 170 Odpovedať s citátom

Neporadí niekto akú výhybku do týchto "bedničiek"? Teda ak to má zmysel. Trebárs kto by mi vyhotovil na mieru alebo aspoň nejaký náčrt ak to má niekto odskúšané. Alebo aspoň nejaké info kde alebo na koho sa obrátiť, prípadne link.Vďaka.
P.S. pýtam sa preto lebo predpokladám že skúsenejší sa už niekedy v minulosti s nimi stretli a možno skúšali si ich vylepšiť pred ich vyhodením z okna Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 13, 2011 13:49:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To nemá význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po jún 13, 2011 14:20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
To nemá význam.

Dík že si sa ozval. Nemá význam ani keby som vymenil niektorý menič alebo trebárs aj všetky plus výhybky a nechať iba pôvodnú bedňu, lepšie ju vystužiť, oblepiť a pod.? Síce som drevo ale s drevom robiť veľmi neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 13, 2011 18:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedine až by ti do hotovej bedni pasoval nejaký hotový DIY projekt, príp. využiť iba objem a čelnú stenu urobiť novú podľa iných meničov. Ale to je skoro všetko od začiatku. Výhodnejšie by vyšlo Jamo predať a postaviť si všetko nové. Ale ako, keď píšeš že si drevo? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut jún 14, 2011 08:22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Jedine až by ti do hotovej bedni pasoval nejaký hotový DIY projekt, príp. využiť iba objem a čelnú stenu urobiť novú podľa iných meničov. Ale to je skoro všetko od začiatku. Výhodnejšie by vyšlo Jamo predať a postaviť si všetko nové. Ale ako, keď píšeš že si drevo? Smile

No, možno by som to aj zvládol ale nie je miestnosť a ani profi náradie:-). A si myslím že ak sa tie bedne raz rozobrali tak už z nich zostane len kôpka pilín na zakúrenie. Takže to vylučujem. Skúsim sa pozrieť po tom DIY projekte to by ešte mohla byť schodná cesta, dúfam že Mr. Google niečo ponúkne. Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut jún 14, 2011 12:44:05    Predmet: Odpovedať s citátom

"DIY projekt" je dosť obšírne heslo pre google. Skús tu
http://vmaudio.cz/punbb/index.php
http://www.audioweb.cz/
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9858
www.viaston.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut jún 14, 2011 14:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
"DIY projekt" je dosť obšírne heslo pre google. Skús tu
http://vmaudio.cz/punbb/index.php
http://www.audioweb.cz/
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9858
www.viaston.com

Vďaka za linky.


Naposledy upravil ac3 dňa Št jún 30, 2011 06:45:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št jún 16, 2011 16:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle bedny si koupil asi před 20-ti lety kamarád jako nové a byla to absolutní katastrofa - provedení na úrovni supermarketových imitací reprobeden - tenká dřevotříska lepená na tupo suchým z nosu, aušus měniče a místo výhybek jen elektrolytické kondenzátory před střeďákem a výškáčem.

Podle mě nemá smysl dávat do tak chatrných ozvučnic lepší měniče ani výhybky. Taky bych doporučil je prodat tak jak jsou, nebo je používat třeba v garáži nebo na terase. Ve druhém případě by neškodilo udělat do nich výhybky - ale jen jako praktické cvičení a ze šuplíkových součástek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne jún 19, 2011 14:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Tyhle bedny si koupil asi před 20-ti lety kamarád jako nové a byla to absolutní katastrofa - provedení na úrovni supermarketových imitací reprobeden - tenká dřevotříska lepená na tupo suchým z nosu, aušus měniče a místo výhybek jen elektrolytické kondenzátory před střeďákem a výškáčem.

Podle mě nemá smysl dávat do tak chatrných ozvučnic lepší měniče ani výhybky. Taky bych doporučil je prodat tak jak jsou, nebo je používat třeba v garáži nebo na terase. Ve druhém případě by neškodilo udělat do nich výhybky - ale jen jako praktické cvičení a ze šuplíkových součástek.

To s tými kondíkmi si trošku nadhodnotil, lebo ja ich tam mám iba na výškači Crying or Very sad Keby som tak vedel kto by také niečo kúpil.................
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St jún 22, 2011 07:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
....... Ale to je skoro všetko od začiatku. Výhodnejšie by vyšlo Jamo predať a postaviť si všetko nové. Ale ako, keď píšeš že si drevo? Smile

Človeče nikdy by som tomu neveril keby som to nevidel na vlastné oči ale ja tu už normálne mám vyrezané presne na mieru dosky z 18 mm MDF.


Naposledy upravil ac3 dňa Št jún 30, 2011 06:42:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: St jún 22, 2011 09:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Troška zle ideš na to ,ked nemáš žiadne skúsenosti s bednami,tak ja by som odporúčal tie prachy čo by si investoval do tých nových reprosústav,investovat do hotového použitého ,a určite budú lepšie ako tie jama. Presne také Jamo som mal aj ja ,ešte vtedy v obchode stáli cca 7sit korun slovenských.Výškáče a basáky som vymenil a dorobil som tam výhybku,všetko som tam dával TVM. Zvuk bol lepší -troška asi o 10-15percent. Potom som ich hned predal,ale to je už dozadu asi 12rokov.Ja som tie bedne dostal od otca na narodky,a hned jeden basák mi odišiel pri 20W ,preto som to prerobil
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St jún 22, 2011 10:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

gsmservice3 napísal:
Troška zle ideš na to ,ked nemáš žiadne skúsenosti s bednami,tak ja by som odporúčal tie prachy čo by si investoval do tých nových reprosústav,investovat do hotového použitého ,a určite budú lepšie ako tie jama. Presne také Jamo som mal aj ja ,ešte vtedy v obchode stáli cca 7sit korun slovenských.Výškáče a basáky som vymenil a dorobil som tam výhybku,všetko som tam dával TVM. Zvuk bol lepší -troška asi o 10-15percent. Potom som ich hned predal,ale to je už dozadu asi 12rokov.Ja som tie bedne dostal od otca na narodky,a hned jeden basák mi odišiel pri 20W ,preto som to prerobil

Teraz už nemám inú možnosť. Jamo som zahodil za hlavu. Ak sa mi "náhodou" Twisted Evil podarí zlepiť tie MDF dosky čo tu mám pripravené do tvaru ozvučnice Rolling Eyes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist