Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Receiver vs. zosilňovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2011 07:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Čistě za sebe:
osobně mi domů nesmí nic s názvem připomínající jakkoliv název receiver,a to jak kinovej multikanál (ten ještě dokážu pochopit pokud je určen do extra sestavy k filmům a je ve variantě bez FM tuneru) ale hlavně pak hlavně ani zadarmo a ani na den žádný stereo receiver s tunerem (to je opravdu vesměs ultra-strašidelný a raději nic než toto) srovnání mám top modely Denon,Yamaha,Sony,Onkyo,Pioneer s cenovkou i přes 100-150tis - ty jsou porovnatelné zhruba se stereo integráči kolem 20tis... ono tomu ani jinak být nemůže,protože pokud by byly udělány stejně jako vyšší řady stereo zesů musely by být jednak dělené konstrukce multichanel preamp s dekodéry a monobloky nebo alespoň více stereo konců a za druhé by stály v poměru ke stereu za 50-80tis tak 250-500tis Very Happy... Tím je myslím vše dáno.Stačí se podívat na zapojení,možnosti chlazení v rozměrově omezeném prostoru skříně,možnostem umístit do takové bedny adekvátně kvalitní zdrojovou část ... vždy z toho výjde v nejlepším případě jeden velkej kompromis.

.. takže abych odpověděl na otázku na poslech sterea = stereo sestavu na DK raději extra druhý oddělený řetězec.Pochopitelně ne každej má možnost mít obojí ať z prostorových či jiných důvodů... Proto já osobně raději skouknu kino ve stereu downmix na 2.0 na kvalitní stereo sestavě, než abych musel poslouchat stereo na kompromisních třeba i 150.1 kanálů v kvalitě mizerný. Very Happy

Apropo většina multikanálovejch věcí stojí stejně za houby,protože vesměs do ostatních kanálů je namixováno toho dost málo,často jen ruchy,potlesky nebo to co je vepředu obohaceno DSP kurvítkem a pod...opravdu dobrejch multikanálů je jak šafránu.Stero se vrací kino zaplaťpánbůh je už trošku na ústupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2011 07:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

mám storku, že jsem si přinesl domů vyšší model AV cca 25kg, zapojil a asi špatně, tak jsem AV zapojil jako biamp pouze do předních beden a zase to hrálo divně. Vzal jsem krátké stříbrné kabely a zase špatně, tak si říkám, ty demente, neumíš už ani připojit repráky? Vzal jsem místo zkoušečky starýho desetiwatovýho nada 310, připojil a hrálo to normálně
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2011 21:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

david: když myslíš

Já sem furt chtěl jeden aparát na kino i stereo, ale taky mi došlo, že to prostě nejde a tak sem se nedávno nechal zlákat na AVR od Denonu s pořizovačkou okolo 40ti a čekal, že to bude v pohodě. Moc spokojenej sem ale nebyl a tak sem využil možnosti a poslal ho dál. Koupil sem starej kinovej preamp Sony EP-9ES, nechal v něm všechny operáky vyměnit za LME49720 místo těch původních hnojů. K tomu sem napojil starej 6 kanál od Rotelu, kterej v můstku žene centr a surroundy a na předek používam normálně stereo zesík. Funguje to teda líp a pořídil sem to za to, za co sem prodal Denona. Věřím, že pro dost lidí by to bylo i slušný stereo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2011 22:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

K tejto teme by som aj ja rad nieco povedal zo svojich skusenosti kedze som mal naptrv stereo,potom kino potom zase stereo a nakoniec kino Very Happy,samozrejme ze cim dalej tak tym drahsie a lepsie komponenty.
Kino som mal najprv Marantz SR 7500 - velmi zly zvuk aj ked cenovka bola 40t SK,prehral ho aj Creek 4330SE.
Teraz mam Yamahu DSP A1 co uz je AV zosilovac bez tunera,toto uz teda hraje,na kino som lepsie nepocul aj stereo ujde ale ten zvuk nie je taky neutralny ako stereo zosik napr BV audio alebo Marantz PM 17 ktore som vlastnil medzicasom.Hraje to ako kino,teda viac basov hoci slusnych ale nie az takych konkretnych,stredy fayn aj vysky su trosku silnejsie a nie take ciste.
Je to ale kompromis a otazka priorit mat kino aj na stereo posluch nech uz je akekolvek kvalitne a drahe.Je napriklad pohodlne mat optikou prepojeny pc,dvd, a ine veci.
Kompromis by mozno nebol multikanalovy preamp od Bryston a koncovy zosilovac,ale cenovo je to uz "inde",....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2011 23:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

A co koupit x zesilovačů a k tomu třeba jen AV procesor (Violet Audio, Onkyo Integra, atd...) ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So júl 16, 2011 22:16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

NNNTomas> Onkyo aktualne vyraba procesor rady 5xxx (aktualne PR-SC-5508) a k tomu multikanalovy koncak MC 5500, dokopy za 4000e. Malokto to vsak bude ochotny zaplatit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist