Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Beyerdynamic T70 / T70p

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: So september 10, 2011 11:03:03    Predmet: Beyerdynamic T70 / T70p Odpovedať s citátom

Ahojte, máte niekto tieto slúchadlá, príp. skúsenosti s nimi?
http://eastern-europe.beyerdynamic.com/shop/hah/headphones-and-headsets/at-home/music-pleasure/t-70-2819.html
Nedávno som sa zo solidárnych dôvodov rozhodol predať Sennheiser HD600 (posledný rok nemám čas počúvať v súkromí, tak ich otvorenosť všetkým vadila).
Ako uzavretú zmenu som si zvolil Beyerdynamic T70 (250 ohm) a čakám, kým prídu na Slovensko.
Dojmy z nepriameho porovnania sem napíšem neskôr.

Tu sú napísané prvé dojmy z počúvania T70p (en):
http://www.head-fi.org/t/559295/first-impressions-of-the-new-beyerdynamic-t70p
Na stránke č5 je porovnanie 32 a 250 ohmovej verzie

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Pi september 16, 2011 09:39:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovozca mi odpovedal, že sa zmenila doba dodania 250 ohmovej verzie na koniec novembra,... takže buď ich zoženiem v zahraničí, alebo kúpim iné uzavreté Rolling Eyes (no netuším aké)

edit: zohnal som ich (drahšie) v ČR, snáď prídu do konca týždňa Smile

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 22:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Len veľmi krátke prvé dojmy:
Slúchadlá majú celkom dobrú konštrukciu, na hlavu netlačia nejak výrazne (dosť podobne ako HD600). Izolácia od vonkajšieho hluku je pomerne dobrá, no vzhľadom k menšiemu prítlaku nie úplne perfektná. Okolie nie je výrazne rušené ani pri vyššej hlasitosti. Mušle sú menšie a molitan sa dotýka uší. 3m kábel je pomerne hrubý, no stále iba na pol ceste medzi lacnými slúchadlami a top modelmi jednotlivých firiem.

V hudbe je menšie množstvo hlbokých tónov (výrazne menej, ako u HD 600), no sú rýchle a presné - uvidím, ako ich začnem vnímať po dlhšom počúvaní.
Stredy sú zastúpené pomerne výrazne a hlasy je počuť zreteľnejšie. Sykavky sú silnejšie, ostrejšie, občas to vadí pri vysokej hlasitosti.
Výšok značne pribudlo - v zložitých častiach skladieb (napr. el. gitary v rockových pesničkách) sú lepšie čitateľné (ako by hrali rýchlejšie). Celkovo je zvuk posunutý vyššie a má menšie "telo". Detailov vnímam v skladbách omnoho viac. Priestor sa asi zúžil, no lokalizácia sa mi zdá byť presnejšia, tak to nevnímam nejak výrazne, resp. to nedokážem dobre rozlíšiť. Sennheiser HD600 som si zvykol počúvať na veľmi vysokej hlasitosti kvôli "tmavšie" pôsobiacemu zvuku - tak mali pre mňa správny "drajv". Beyery nebolo treba pri prvom počúvaní vytočiť tak vysoko, no zneli troška suchšie, chladnejšie. Zatiaľ sa mi páčia.

Ide o nepriame porovnanie, tak ho prosím berte s veľkou rezervou! Smile

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 10:03:11    Predmet: ...po zahorení Odpovedať s citátom

Slúchadlá som po prvom počúvaní nechal "zahorieť" vyše 25h. Od prvého skúšobného počúvania, keď mali nahrané len 3-4h,
som ich nemal na ušiach a čakal, či sa niečo zmení. Najskôr len napíšem, že na nejaké extrémne dlhé zahorovanie som nikdy
neveril a na tak malom zariadení predpokladal len minimálne zmeny v porovnaní s vypočutím po prvých hodinách.
V tomto som sa veľmi mýlil!

To, čo mi predtým pripadalo chladné, slabšie basujúce, posunuté vysoko a mierne uzavreté sa zrazu veľmi zmenilo.
Slúchadlá majú omnoho väčší objem nízkych tónov - krásne vypĺňajú nahrávky. Albumy ako Eric Clapton - Unplugged alebo
CDčka od Pink Floyd zrazu dostali svoj priestor, basy sú veľmi rýchle a dostatočne hlboké (aj keď v tomto by asi mohli ísť ešte nižšie).
Nízkych tónov je tak akurát, no objemovo menej ako u HD600, na ktorých sú mierne zvýraznené (to mi u HD600 vadilo).
Gitary sa rozostúpili (nie až tak ako na otvorených slúchadlách) a rockové albumy sa vďaka tomu počúvajú lepšie - celá scéna
sa zjednotila do pekného celku, ktorý vie aj dlhodobo veľmi dobre baviť. Všetky nástroje hrajú až extrémne detailne, farebne,
sú presne definované v priestore - občas mám pocit, ako by ich v skladbách hralo oproti HD600 aj o tretinu viac.
Hlasy znejú plnšie, živšie, reálnejšie - nie sú posadené príliš vysoko a krásne zapadli do nahrávok.
Majú výraznejšie sykavky - objavujú sa síce len výnimočne, no zasyčia riadne ostro! Tu sa mi HD600 páčili viac, aj keď mi občas
pripadali "tlmenejšie", tak nikdy nemali tendenciu takto zapískať do uší.
Beyerdynamic T70 kvôli veľmi detailnému prednesu a občas vyskakujúcim sykavkám pomerne ľahko znepríjemnia počúvanie
menej kvalitných nahrávok - hudobná "všežravosť" otvorených Sennheiserov im rozhodne nie je vlastná.
Prvý dojem z výšok bol taký, že budú značne vyčnievať. Po rozohriatí pribudlo na basoch, priestor aj stredy získali
na objeme, a tak sú vysoké tóny zastúpené v primeranom množstve. Bicie krásne cinkajú v nahrávkach bez nadmerného
upozorňovania na seba. Sláčikové nástroje a aj klavír znejú živo, veľmi príjemne. Akustické gitary by sa dali počúvať
aj samostatne bez iného doprovodu. Elektrické gitary sú pri sólach špičkovo rozlíšené a aj napriek tomu, že hrajú vyššie,
sa dajú presnejšie rozlíšiť bez zlievania alebo nepríjemného syčania.

Celkový dojem zo slúchadiel, ktoré som si vybral ako nutné zlo pre nemožnosť počúvania otvorených modelov, je vynikajúci.
Beyerdynamic T70 hrajú neutrálne, žiadne pásmo nejak výrazne nevyčnieva nad ostatné a to občasné uletenie na sykavkách
im v ich rýchlom a detailnom prednese časom dúfam odpustím. Ľahko vtiahnu do nahrávky a dajú sa počúvať aj veľmi hlasno bez
toho, aby som priveľmi vyrušoval okolie. Pri primeranej hlasitosti dlhodobo bavia svojim vyrovnaným prednesom a príjemným
posedením na hlave - podobne, ako to dokázali HD600.
Tieto slúchadlá rozhodne nie sú vhodné pre tích, čo hľadajú výrazné basy. Ak chce niekto ostrejší zvuk tlačiaci sa do uší,
tak asi tiež nebude úplne nadšený, no detaily v nahrávkach by ho mohli potešiť.
U mňa zvukovo tesne zvíťazili nad Sennheiser HD600, ktoré ale stále považujem spolu s AKG K701 za najlepší nákup na trhu.

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist