Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vhodný objem komory pro střeďák

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Po jún 04, 2007 14:12:06    Predmet: Vhodný objem komory pro střeďák Odpovedať s citátom

Jaký objem komory pro 5" seas CA15RLY použitý jako střeďák 3.p. byste mi doporučili? http://www.seas.no/Prestige%20Basser%20PDF/CA15RLY-H1216-08.pdf Kmitočtový rozsah 320Hz - 2800 Hz, dělení 24dB/oct. L.R. Ladí se to na Q 0,707, nebo může být objem menší? Dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 04, 2007 15:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO ladí sa to na menej ako 0,707 (0,577<Qts<0,707) len v tomto prípade to vychádza od oka na dosť veľký objem takže kľudne aj tých 0,707 Dúfam že som ťa nedomotal:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 04, 2007 15:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Prekonal som lenivosť a nahodil TS parametre do WinISD kde mi pre optimálne Qts vyšlo 4 až 8 litrov čo nie je pri dobrej rozumnej konštrukcii a zatlmení v žiadnom prípade veľa ako som si myslel pôvodne od oka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 07:26:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vychází mi to v simulaci WinIsd podobně v rozmezí 5 až 9 litrů, pro Q 0,7 až 0,58. Když porovnám jiný střeďák od seasu MP14RCY/P, který byl v Menhir Fasta v objemu cca 2 litry, tak to vychází na Q 0,58. Takže pokud budu chtít tu CA15RLY na Q 0,58-0,6, tak to bude chtít asi víc než 4-5 litrů, spíš těch 8-9 litrů, si myslím. Jak to tedy má správně být?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 08:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď si si sám odpovedal 8L. Ale ak ti ten rozmer robý problém, kľudne to šupni aj do 4L. V rezonancii ozvučnice a meniča to bude tak či onak elektricky tlmené HP filtrom. Ten reprák má slušné mechanické tlmenie Qms 1,88 čo je len k dobru pre streďák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 08:41:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Privítal by som keby mal silnejší magnet alebo kratšiu cievku - lepšie BL, mal by vyššiu citlivosť a lepšie el. tlmenie - mohol by ísť do menšieho objemu. Škoda že ku grafom nedávajú THD spektrá alebo niečo podobného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 08:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je o té CA15RLY celkem dost http://www.zaphaudio.com/5.5test/compare.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 09:11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš, že by teda místo CA15RLY by byl pro můj případ lepší klasický střeďák MCA15RCY? http://www.seas.no/Prestige%20Basser%20PDF/MCA15RCY-H1262-08.pdf
(Zbytek je seas L26RFX/P a seas excel T25CF001.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 09:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri sa, ja nemám s týmito novými Seasmi žiadnu praktickú skúsenosť. Mid kategóriu som lovil veľmi dávno, keď bol hitom PP a Al membrány boli v plienkach. Na pulte tuším vôbec len nejaké fabrické reprobedne. Vtedy som nakoniec kupoval MP14RCY/P, ale nie kvôli tomu že bol najlepší - to len v tých podmienkach cena a dostupnosť. MCA15RCY sa mi javí lepší pre stredy, na to čo potrebuješ. No neviem čo ťa vábi k tomu basáku (cena dostupnosť design...?), pritom ak ti stačí aj tá nižšia citlivosť tak nevidím problém ani s ním. Dokonca nepochopiteľne sa mu začína smerovka prejavovať až od 3kHz a MCA už od 2kHz. Môže to však byť aj parazitnými kmitmi tej mäkšieho závesu tej CA15. THD je v pohode. Rozseknúť si to však musíš sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut jún 05, 2007 10:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist