Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Napájení zdroje signálu ze zesilovače?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 23:14:02    Predmet: Napájení zdroje signálu ze zesilovače? Odpovedať s citátom

Zdravím,

mohu poprosit místní znalé audioprofesionály o radu? Mám malé integrované CD se zesilovačem a jako zdroj signálu přes AUX je fotorámeček s USB fleškou a výstupem na sluchátka. Kvalitu zvuku zde neřeším, je to pro nedůležité použití.

Fotorámeček je napájen z klasického adaptéru. Protože jsem chtěl zesilovač i rámeček umístit nad sebe na zeď, chtěl jsem místo adaptéru použít napájení z toho zesilovače. Udělal jsem malý stabilizátor se 7812, připojil jej v zesilovači cca 20cm dvoulinkou na výstup jeho zdroje do hlavní desky (na zem a kladnou větev), výýsledných 12V vytáhl ven na konektor, kabelem do fotorámečku, z něj audio jackem na aux vstup a samozřejmě to slyšitelně bručí. Na rámečku je zem vstupního napájení a zem výstupního jacku spojená, to jsem měřil.

Rád bych se zeptal, zda existuje rozumně jednoduchá cesta, kam ten stabilizátor v zesilovači připojit, aby to nebručelo. Pokud ne, pak budu muset zůstat u adaptéru, se kterým je to samozřejmě zcela bez brumu.

Předem děkuji za rady, klidně mi to ztrhejte Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 23:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

nie som sice znaly, ale asi by som skusil prerusit tu zemnu slucku.
neslo by to s odpojenou zemou na jacku do zosilnovaca z toho ramceku?

pripadne ukaz i fotku ... toho ramceku na stene nad zosilnovacom/prehravacom :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2011 17:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako píše Miero, skúsiť prerušiť "zemný" pól jedného káblika. A nemusí to byť primárne ten "audio". Úplne teoreticky by mohol kmitať aj ten stabilizátor, má blokovanie na vstupe aj výstupe kondenzátormi s čo najkratšími prívodmi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2011 18:47:01    Predmet: Re: Napájení zdroje signálu ze zesilovače? Odpovedať s citátom

dustin napísal:


Fotorámeček je napájen z klasického adaptéru. Protože jsem chtěl zesilovač i rámeček umístit nad sebe na zeď, chtěl jsem místo adaptéru použít napájení z toho zesilovače. Udělal jsem malý stabilizátor se 7812, připojil jej v zesilovači cca 20cm dvoulinkou na výstup jeho zdroje do hlavní desky (na zem a kladnou větev), výýsledných 12V vytáhl ven na konektor, kabelem do fotorámečku, z něj audio jackem na aux vstup a samozřejmě to slyšitelně bručí. Na rámečku je zem vstupního napájení a zem výstupního jacku spojená, to jsem měřil.

Rád bych se zeptal, zda existuje rozumně jednoduchá cesta, kam ten stabilizátor v zesilovači připojit, aby to nebručelo.


Jaké je napětí před stabilizátorem 7812 (stř. hodnota, zvlnění). Může to bručet i kvůli zvlnění napájení.

Pokud to není důvod, tak zkusit něco jako
http://eshop.prodance.cz/nte4/d-88463/

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2011 21:39:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, děkuji Vám všem za přínosné rady.

Při vytaženém stereojackovi (ale připojeném napájení ze zesilovače) hrála krabička OK, takže zvlněné napájení to nebylo. Od začátku vše nasvědčovalo zemní smyčce. A opravdu, odpojení stínění stereokabelu na straně krabičky vše vyřešilo, úplně čistý signál (v mezích možností fotorámečku Smile ).

Ještě jednou vám pánové děkuji za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist