Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Srovnani OPPO 95EU vs Cambridge Audio Azur 751 BD
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Cursedworm
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št september 15, 2011 09:46:08    Predmet: Srovnani OPPO 95EU vs Cambridge Audio Azur 751 BD Odpovedať s citátom

Dobry den,

vim ze byl tento dotaz jiz vznesen nicmene jsem se nedopatral odpovedi.

Meli jste nekdo moznost porovnat oba vyse uvedene modely?
Zajima me predevsim rozdil ve stereo modu:
- FLAC, CD, SACD

Predem diky za odpoved.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut október 18, 2011 21:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

CD:

BDP-95 ... je preciznější, rozlišenější na středech, zpěv je čistší, výšky jemnější ...

Azur 751 BD ... basy jsou hlubší, barevnější, krásně pumpují, hudba má tah a energii. Středy nemá tak rozlišené jako Oppo.

Výsledný dojem bude záležet (jako vždy) na dalších článcích audiořetězce i vkusu posluchače. Pokud bych si měl vybrat, opravdu nevím... o fous díky čistotě středů vyhrává Oppo, ale ...

... nedoporučoval bych k němu "chirurgický" zesilovač a repro. Naopak s "teplejším" Cambridge 840 E + 840 W má hudba atmosféru a koncový zesilovač dodá basům ten správný fundament.

K 751 BD je určitě vhodnější živější a na středech znělejší silič.

Zvuk BDP 95 a 751 BD je zhruba na úrovni střední třídy CD přehrávačů kategorie 25-35 tisíc. Což je na univerzální Blu-ray přehrávače výborné hodnocení(!)

Ovšem nečekejte high-end zvuk a náhradu za referenční CDP, to opravdu ne. Takový Meridian G 06.2 je o dva levely výše... v dynamice, v čistotě, v prostorovosti, ve všem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 08:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

A keby sme porovnali BDP-95 s BDP-93 v stereo mode?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cursedworm
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 08:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry den,

Velice pekne dekuji za odpoved!

Po precteni vice recenzi sahnu po znacce OPPO.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 21:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dinica napísal:
A keby sme porovnali BDP-95 s BDP-93 v stereo mode?


BDP 93 není stavěný na analogový zvuk ... porovnání s BDP 95 je jednoznačné. Zvuk BDP 95 je průzračnější, jemnější, prostorovější.

BDP 93 je "plechovější".

V německém Audiu byl teď testovaný "tuningový" BDP 93 NuForce (1 200 EUR) a získal za zvuk CD 100 bodů, což je zhruba na úrovni CD přehrávačů za 700-900 EUR ...

Základní verze BDP 93 je zvukově na úrovni CD přehrávačů 400-500 EUR.

Samozřejmě bavíme se o analogu. U digitálních výstupů nebo v obraze není mezi BDP 95 a 93 rozdíl žádný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po október 24, 2011 08:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Dinica napísal:
A keby sme porovnali BDP-95 s BDP-93 v stereo mode?


BDP 93 není stavěný na analogový zvuk ... porovnání s BDP 95 je jednoznačné. Zvuk BDP 95 je průzračnější, jemnější, prostorovější.

BDP 93 je "plechovější".

V německém Audiu byl teď testovaný "tuningový" BDP 93 NuForce (1 200 EUR) a získal za zvuk CD 100 bodů, což je zhruba na úrovni CD přehrávačů za 700-900 EUR ...

Základní verze BDP 93 je zvukově na úrovni CD přehrávačů 400-500 EUR.

Samozřejmě bavíme se o analogu. U digitálních výstupů nebo v obraze není mezi BDP 95 a 93 rozdíl žádný.


Máme zákazníka, ktorý si kúpil Oppo 95 v zahraničí. Po mesiaci si kúpil od nás Nuforce verziu 93. Pokusím sa ho nahovoriť, aby napísal svoje dojmy. nechal si oba prehrávače a tvrdí, že 93 Nuforce je lepší. Počúva klasiku z NAS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Po október 24, 2011 09:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odpovede Very Happy

britishaudio> ak sa Vam ho podari nahovorit nieco o 95 a Nuforce 93 napisat, budem velmi rad.

excelia-hifi.cz> cize klasicka 93 a 95 ma rovnaku digitalnu cast vratane jittru? Pytam sa koly tomu, ze cenovy rozdiel medzi 93 a 95 je cca 500 eur a za 500 eur sa da postavit celkom slusny DA prevodnik, alebo kupit starsi DA prevodnik (ktory mi moze sluzit aj s inym zariadenim).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po október 24, 2011 12:48:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se prosím podívejte na výsledky měření:

http://www.hometheaterhifi.com/blu-ray-players/1048-oppo-bdp-93-and-bdp-95-universal-3d-blu-ray-players-part-1-audio-performance.html?showall=1

Jitter na koaxiálním digitálním výstupu je u BDP 93 a BDP 95 totožný (poslední dva grafy dole).


Celkové harmonické zkreslení při 1 kHz - CD test:

BDP 93 ........ 0,013%
BDP 93 NE ... 0,009%
BDP 95 ........ 0,004%


Intermodulační zkreslení 60 Hz, 7 kHz:

BDP 93 ........ 0,007%
BDP 93 NE ... 0,012%
BDP 95 ........ 0,005%


Celkové harmonické zkreslení při 1 kHz - DVD-Audio test:

BDP 93 ........ 0,007%
BDP 93 NE ... 0,008%
BDP 95 ........ 0,0004%
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Po október 24, 2011 13:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odpoved.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po október 24, 2011 15:53:44    Predmet: sorry... Odpovedať s citátom

poslal ma do..... nebude písať nič,

povedal že raz napísal krátku recenziu a dostal nechutne odpovede na svoj príspevok.

sorryyyyy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Ut október 25, 2011 07:19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

britishaudio> Nic sa nedeje, Dakujem za snahu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So november 05, 2011 23:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Další srovnávací test BDP 95 / 93:

http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_oppo95.shtml
kdo to nechce celé číst, klíčové jsou věty:

- v digitální oblasti jsme neviděli ani neslyšeli žádný rozdíl (mezi BDP 95 a BDP 93, propojení HDMI)

- Blu-ray obraz excelentní, DVD pouze "velmi dobrý" (vytýkána je obrysová ostrost a celková brilance)

- BDP 95 hraje na analogových výstupech výrazně lépe než jakýkoli konkurenční přehrávač do 1200 EUR

- v porovnání s Marantz UD 9005 (5 000 EUR) chybí Oppu barevnost a plnost basů, transparentnost a bezprostřednost středního pásma, jemné detaily a "atmosféra" (= vzdušnost, lehkost, ambient) na vysokých frekvencích.


Podepisuji.

Konečně trochu objektivní recenze, bez výkřiků, že jde o nejlepší přehrávač na světě, jak tvrdí někteří uživatelé, kteří nemají srovnání...
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2011 02:55:39    Predmet: vhodné combo repro+zosik alebo aktiv.repro Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
CD:

BDP-95 ... je preciznější, rozlišenější na středech, zpěv je čistší, výšky jemnější ...

Azur 751 BD ... basy jsou hlubší, barevnější, krásně pumpují, hudba má tah a energii. Středy nemá tak rozlišené jako Oppo.

o fous díky čistotě středů vyhrává Oppo, ale ...

... nedoporučoval bych k němu "chirurgický" zesilovač a repro. Naopak s "teplejším" Cambridge 840 E + 840 W má hudba atmosféru a koncový zesilovač dodá basům ten správný fundament.

K 751 BD je určitě vhodnější živější a na středech znělejší silič.


mohli by ste pre začiatočníka uviesť niekoľko príkladov vhodných kombinácií zosik+repro pre oba modely - s ohladom na cenu aj moznosti prehravačov na vystupe audio analog - t.j. primarane zladené, s ťažiskom na stereo alebo 2.1, prípadne vhodné aktívne repro.
ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2011 10:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

rozhodol som sa pre CA Azur 751BD, region free, hm.. čo teraz k tomu?
v top 1000 na http://www.excelia-hifi.cz/ ma hodnotenie 61%, znamena to že stačia repro a zosik s rovnakym hodnotenim?
že napr. s repro KEF xq 40 @ 73% bude CA najslabsi clanok a limitujuci faktor v zostave a stacili by repro + zosik na urovni CA @ 60%?
rozumiem tomu dobre? myslim to ako OREINTACNE voditko, s ohladom najmä na cenovu hladinu
(aby som napr. na Oktaviu RS alebo Focus ST nevyberal nejake cinske smejdove pneu alebo Matadorky ale zase ani nejake okruhove semi-sliky Michelin za 3x cenu toho co stoja excelentne GY Eagle F1 Asymmetric v cene okolo 140€/ks v rozmere 225/40R18 - ked sa chcem vozit v klude po okreskach a vychutnavat cestu, nie šaliet niekde na letisku alebo na okruhu - na to tie auta nie su stavane, a ani ten CA Azur Smile )


Naposledy upravil babeliak dňa Pi november 18, 2011 11:19:21, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2011 10:54:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolego...zcela špatně Crying or Very sad
% v hodnocení ber zcela orientačně. Je to jen vyjádření pocitů konkrétního testujícího v daném místě a čase. Naše uši nejsou továrně nastavené měřící přístroje a každý z nás vnímá zvuk poněkud odlišně. Je třeba opravdu poslouchat, poslouchat a poslouchat.....hlavně, kup si bedny, které ti v ničem nebudou vadit Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2011 11:00:10    Predmet: vyber zvyšku k CA Azur 751BD Odpovedať s citátom

ano, myslel som to ako orientačné voditko...
aby som zhruba vedel ČO mam chodit počuvať a na čo si nechať zájsť chuť (s ohladom na limitované €)

btw, tu v lokalnom hifi-shope sa nejako nadšene netvarili keď som chcel popocuvat repro v ich "ladene"... mal som blby pocit, že otravujem a vystavene, zapojene modely boli tiež z VELMI obmedzenej ponuky ach jo... Sad
a uz vobec som sa neodvazil poprosit si to iste repro pumpovat z ineho ampu..

ďakujem za rady,
keďže som pokročil o krok dalej k vlastnemu stereu (s CA Azur 751BD vs. Oppo BDP 93/95), presmeroval som diskusiu sem:
Arrow http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=148620#148620

ospravedlnujem sa za doterajši OT a prosim o dalšie rady a nazory k mojej novej teme Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2012 07:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

V Home Theater 3 / 2012 podrobný test Cambridge Audio Azur 751 BD včetně měření:

http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-audio-azur-751bd.html#test
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Ne jún 17, 2012 14:21:40    Predmet: test CA Azur 751BD Odpovedať s citátom

Ďakujem za link na test CA Azur 751BD, mám ho už dávno kúpený, ale rád si to prečítam aj "po funuse" Razz
Zvuk je na entry level "hifi" skvelý, doladil som k tomu CA Azur 840A v2 integrated a spolu s KEF Q900 je to pekne vyvážené. Ak by som repro kupoval teraz, tak jednoznačne KEF R700 pre suchšie basy Rolling Eyes

EDIT: Chyba bola v Media Player DLNA Serveri - FLAC po sieti FUNGUJE Very Happy
(Jediná vec čo ma štve je, že CA Azur 751BD neprehrá FLAC po sieti (Wifi), len cez USB, to je fakt HROZNY nedostatok Laughing medzi stolickou a klavesnicou Laughing
mozno odstranitelny cez firmware, ale kedze jeden update uz prisiel a toto sa nezmenilo... no neviem... )

...tak dobrý zvuk a vela casu Exclamation

PS: predám Rotel RC-1550

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones


Naposledy upravil babeliak dňa Pi jún 22, 2012 10:53:34, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2012 15:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by zajímalo jak to má ten Cambridge s funkcí GAPLESS PLAYBACK (což moje OPPO 95 nedává, bohužel) Pro vysvětlení, jedná se o přehrávání bez mezer například právě ve FLAC souborech, takže když přehrávám songy z CD a nejsou tam mezery, prostě písně spojeny jak mají být tak když tohle CD vypracuji do FLAC, nebo čehokoli jiného, tak tam ty mezery při poslechu udělá, teda pokud tu funkci neumí, což OPPO neumí, bohužel. Jak to má CA ???

Druhá otázka co by mě zajímala je znalost čtení ISO ? Oppo to v posledním firmwaru bohužel úmyslně zakázalo a vrátit zpět to nelze, jako na potvoru! Já naletěl, ukvapeně jsem to přepsal a pak jen zíral, jak mám najednou všechny svoje placky vypracované do ISO uložené na externí disk, koupený v době povodní v Thajsku za nekřestanské peníze právě kvůli ISO, jsem rázem zíral, jak se mnou pěkně vyjebali, že to tak musím napsat!
Strašně ale strašně mě nasrali, že podlehli tlaku studii zrovna oni a konzum co kupuje multimediály za pár kaček se mi teď může vesele smát do ksichtu!
Jak to má s ISO CA? Umí je číst? Nechce se mi to dohledávat, takže sorry za dotaz, stejně si OPPO nechám, jen jim to nezapomenu, ten vyjeb, oni se pořád na zahr, webech ohánějí faktem, že ISO negarantovali, jenže to neberu, prostě já OPPO kupoval taky kvůli tomu, že jsem o tom že to bude umět četl a taky to nějakou dobu nádherně umělo.

Jestli se najde někdo, kdo mi tu začne vykládat, že ISO je nějak nahraditelné, tak ať to nezkouší, protože není!!! Iso je totiž jediný soubor, který je dokonalým obrazem každé placky, kterou v ISO chci vypracovat, samozřejmě že si můžu to ISO vypracovat i osekané o cokoli z originál placky pokud mám málo místa nebo z jiného důvodu chci, ale já to nedělal a nedělal, já si prostě udělal dokonale kopie, prostě zrcadla všech svých placek a naprosto pohodlně ze sedačky jsem si kdykoli cokoli pustil během několika sekund stejně jako bych vrazil do mechaniky placku a nepřišel jsem vůbec o nic, kapitoly, bonusy prostě všechno, na druhou stranu, pokud mě na některé placce sral například zdlouhavý nájezd kvůli cipovinám tipu FBI upozornění apd. což na originál placce je, tak jsem si dal pryč pouze to před vytvořením ISA na PC a pak ISO vytvořil už bez toho nájezdu, nechal si tam třeba jen logo MUTE RECORDS (například) Prostě ISO je ještě lepší než originál a navíc člověk naprosto šetří jak mechanickou část přehrávače, tak samotnou placku, jenže svět je dneska takový, že na zloděje doplatí vždycky poctivec, že a zloděj si krade vesele dále. Já kupuju origoš deluxe verze svých oblíbených kapel a pak se musím drbat ještě s nepraktickými baleními, brát si rukavice a vůbec jebat se jako by šlo o vinyly, u vinylu to člověk dělá rád, protože analog je nenahraditelný, ale nechápu, proč by člověk který si zaplatí jednou digitál své oblíbené kapely, si doma pak nemohl pro pohodlí udělt z něj ISO obraz a používat ten obraz, ne, planeta plná debilu. Už jsem začal používat termín mimozemšťan v souvislosti když mluvím o sobě, děláte něco podobného?
Teď stručně: Umí CA ISO ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 18, 2012 18:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus napísal:
a konzum co kupuje multimediály za pár kaček se mi teď může vesele smát do ksichtu!


že by hlavní motivace?...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 12:38:51    Predmet: ISO Odpovedať s citátom

poprosím o nejaký ukážkový ISO súbor...
PS: mna to tiez na*ralo, aj ked som to nepouzival.
na support webe CA som nasiel toto Evil or Very Mad

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 14:35:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud po nich někdo začal vymáhat nějaké licenční poplatky za přehrávání iso, pak se nedivím, že to zrušili, pokud to není součástí oficiálních specifikací.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 16:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

a CA Azur 751 GAPLESS PLAYBACK tiež nevie Rolling Eyes
Nuž, nakoniec je to postavene na rovnakom chipsete od Mediateku ako aj OPPO ... ale custom FW by to možno spravil Idea Question

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones


Naposledy upravil babeliak dňa Pi jún 22, 2012 10:50:16, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 16:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Pokud po nich někdo začal vymáhat nějaké licenční poplatky za přehrávání iso, pak se nedivím, že to zrušili, pokud to není součástí oficiálních specifikací.

nenažranosť filmárskej/produkčnej mafie...

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 18:56:50    Predmet: Odpovedať s citátom

babeliak napísal:
dustin napísal:
Pokud po nich někdo začal vymáhat nějaké licenční poplatky za přehrávání iso, pak se nedivím, že to zrušili, pokud to není součástí oficiálních specifikací.

nenažranosť filmárskej/produkčnej mafie...


To jistě, ale s tím výrobce hardwaru nic neudělá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 23:01:47    Predmet: Flac over LAN Odpovedať s citátom

dustin napísal:

To jistě, ale s tím výrobce hardwaru nic neudělá.


Mne to je jasné... Mimochodom pozná niekto image file s koncoukou .ape? Ten mi CA prehrá Surprised
A v tomto teste píšu že FLAC prehrá aj po sieti... žeby chyba mojho DLNA servera (WinMediaPlayer)? --> POTVRDENÉ Very Happy

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones


Naposledy upravil babeliak dňa Pi jún 22, 2012 10:45:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2012 07:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

APE je jeden z lossless formatov http://www.monkeysaudio.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2012 10:37:02    Predmet: Re: test CA Azur 751BD Odpovedať s citátom

babeliak napísal:
Jediná vec čo ma štve je, že CA Azur 751BD neprehrá FLAC po sieti (Wifi), len cez USB, to je fakt HROZNY nedostatok Evil or Very Mad
mozno odstranitelny cez firmware, ale kedze jeden update uz prisiel a toto sa nezmenilo... no neviem... Evil or Very Mad


Chyba bola v Media Player DLNA serveri - chýbajúci codec --> FLAC po sieti FUNGUJE Very Happy
keby chodili aj ISO image tak uplna pohoda, ale na audio su aj tak nepouzitelne, takze to ma az tak nemrzi - filmy nekupujem Cool

PS: od importéra som dostal vyjadrenie, že návrat k starému FW nie je možný, mám vraj skúsiť Software RESTORE Disc .. ale je to bez záruky.

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2012 19:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

babeliak: Taky nekupuji filmy, ty jsem vždy pujčoval, teď už bohužel nemůžu.
Kupuji zásadně a pouze hudební filmy a filmy o hudebních skupinách, které léta uznávám a poslouchám.
Všechny je mám na originál nosičích a stejně tak vypracované do ISO, proč už jsem popsal stokrát, za sebe nechápu, jak vůbec někomu právě ztráta ISO nemůže vadit. Je sto a jedno jebat se s vytahováním disku z nepraktických obalů nebo číst všechno ve zcela shodném formátu z disku, který je implicitně připojen k playeru a stačí jen zmáčknout power na dálkači a spusit cokoli pouhým nalistováním a to v naprosto stejné podobě jako z disku, jediný rozdíl je v tom, že mechanika se zbytečně nenamáhá a stejně tak v rozdílu luxusního pohodlí, která by u digitalu měla být jako naprostá samozřejmost. Bohužel se ale vracíme pomalu zpátky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2012 06:49:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma taky pár koncertních blu-ray a mě zase sere ochrana zvaná HDCP.
Nemám blu-ray přehrávač a ani ho nechci. Mám mechaniku v pc a na pc to chci i přehrávat, obraz ale klonovat na monitor a zároveň do televize. A to je přesně to, co mi nefunguje a nejde to právě kvůli HDCP ochraně. Fungovat to začne v momentě, kdy odpojím DVI kabel z monitoru.To mě ovšem vůbec nebaví, pořád něco odpojovat a připojovat. Vyřešil by to tedy monitor s podporou HDCP, to by ale znamenalo hodit ten stávající (24palců, S-PVA, matná obrazovka) se kterým jsem spokojen do popelnice a jít si koupit novej. A to nechci.
Shrňme to: lidé, co dnes všechno stahují z netu jsou spokojení. Lidé, co jako já, nebo calvus zaplatili nemalé peníze za nějaký disk, jsou někdy naopak pěkně nasraní. A to já jsem. Za sebe říkám, že výrobci mě tedy přímo nutí stahovat všechno z netu (a pak naříkají, jak za chvilku určitě zkrachují a chtějí cenzuru internetu atd. Confused )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist