Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektrónkový zosilňovač
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 00:41:45    Predmet: Elektrónkový zosilňovač Odpovedať s citátom

Zdravím, ak sa Vám bude chcieť, môžete toto vlákno rozvíjať, tém s týmto prívlastkom je verím že dosť, len prosím menej pocitov a viac technických perál Cool

Na úvod posielam Tomtomovi pozdrav a oznam že už hrajem na Saba-Freudenstadt7 viď schéma:
http://mb.abovenet.de/99/index.php?PHPSESSID=21a2887c43612b2a90190873f7b25278&direction=0&order=&directory=Ger%E4te/Saba/Service/Roehrenradios/Freudenstadt%207

Trochu som jej ubral korekcii a spätných väzieb. Urobil som tak v dobrom úmysle. Chýbajú mi na výmenu dva kondenzátory 16nF a 25nF v korekčnom obvode. Bez týchto kondenzátorov sa to zle počúvalo. Následne musela padnúť aj spätná väzba od výstupného transformátora, nakoľko s týmto obvodom spolupracovala. Tak trochu s tým experimentujem aj s tým 3pF kondenzátorom. Momentálne to prevádzkujem takto, nemôžem ho teraz po polnoci vypiecť, aby som bližšie posúdil charakter :
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 01:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, plnou parou do slepých uliček.....Můj táta říkal : Vše kolem flašek bylo vymyšlený do padesátýho roku...jenže troglodyti musí objevovat dávno zavátý vrstvy, že ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 08:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejako som túto odnož nevyhľadával. Mám však dobrých kamarátov čo majú vzťah aj k týmto hračkám. Tak som sa náhodou dostal k tomuto rádio prijímaču aby som ho pre prieskumníka Tomáša vyskúšal. Mňa to baví a aj zaujíma. Nič nové nechcem vymýšľať, len si to chcem trochu osahať.

Musím sa však priznať, že od tej doby čo mám doma citlivejšie bedne JBL4345 95dB a horná sekcia 98dB, tak ma napadajú rôzne zverstvá. Takéto myšlienky by som pred časom s HiFi búdami zavrhol hneď v zárodku Wink

Keď mne pod stromček nejaký špičkový zosík nedorazí, bol by som sa s radosťou rozjímal nad ním. A keď tie dobré myšlienky sa len výnimočne presadia do komerčných prístrojov, myslím tým aj HighEnd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 08:51:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli myslíš použít tohle na vejšky, tak si někdy dojdi poslechnout tenhle hybrid od Aconu - to opravdu není ideální kombinace.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 08:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len skúšam...

Čo odporučíš pozrieť ako vrchol elektrónkových diel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 09:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaký starší modely Audio Research.... Cool ...jedenáctku předek například...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 09:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš na mysli tento model?

http://www.arcdb.ws/SP11/ARC_SP11_schematic1.gif
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 09:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.arcdb.ws/SP11/ARC_SP11_schematic2.gif
http://www.arcdb.ws/SP11/ARC_SP11_schematic3.gif

Pokračovanie schém AR SP11...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 09:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo přeně tohle, to nemá chybu, nejsou to vylízaný " skleněný hlavy... " Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 10:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu, sťahujem a pozerám aj ostatné modely, výborné stránky ARC a zaujímavé zapojenia...

Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 14:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ano, plnou parou do slepých uliček.....Můj táta říkal : Vše kolem flašek bylo vymyšlený do padesátýho roku...jenže troglodyti musí objevovat dávno zavátý vrstvy, že ? Laughing


Odborný pohlad na túto problematiku je jedna vec a užívatelia sú druhá vec. Niekto si to rád vypočuje čo najmenej skreslené a niekto zasa to skreslené, lebo mu to je viac po chuti. Nikto nespochybňuje fakt, že tu už nie je čo vymyslieť, ale niekto sa rád odvezie na šporťáku, lebo má skvelý "neskreslený" kontakt s vozovkou a niekto rád americké krížniky, ktoré hodne "skreslujú" ale vozba je taká iná, viac pohodová. Kvôli tomu ich ale netreba vyhlásiť za nesvojprávnych Wink

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 14:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, ale to jsou neuvěřitelné .....
S lampami, stejně jako s tranzistory, lze udělat obvodově kvalitní, nebo mizerné zapojení. Obrázek ve zdejším vlákně je představitelem té druhé kategorie, obvodařina s nějakými laickými impresemi nemá nic společného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 17:14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
zapojenie v úvodnom obrázku vzišlo len z očesávania pôvodného obvodu so spätnou väzbou + korekciami na reč a hudbu. Keďže som nemal potrebné kondenzátory, tak nič lepšie sa s tým nedalo spraviť. Teda tak aby sa to dalo počúvať. Je to vlastne lineárny zosilňovač bez celkovej spätnej väzby.
Je to len hranie sa. Ešte som to nemal ani možnosť vypočuť - bolo už po polnoci. No aspoň to teraz hrá v nejakom tolerančnom pásme počúvateľnej prenosovej charakteristiky. Možem to aj premerať, že ako som to na ucho nastavil. Či som hluchý alebo nie Wink
Na meranie si musím rozložiť aparatúru, to je moje nešťastie že pri deťoch nemôžem nič nechať ležať na dosah ručičiek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So december 22, 2007 01:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No super tesim sa!!!

BTW nejsom ziaden Lampofil - som horsi - digitalofil. Momentalne pocuvam cez digitalny zosilovac - komplet digital v podstate silny DAC. /bit sa za toto riesenie ale nebudem - zatial u mna nie je najslabsim clankom retazca/

V zivote som lampac nepocul - tento bol taky bonus zadarmo tak som poprosil bohdana nech to spojazdni - zo zvedavosti - a on bol taky strasne mily ze sa to ho ujal /velka vdaka/.

Moj zaryty nazor vsak je a zan sa budem bit do krvi Twisted Evil :

98% hifi uzivatelov sa zaobera nepodstatnymi vecami - zosilovacmi cd-playemi -gramofonmi - kablami - rusenim - nekvalitnymi mediami a inymi blbostami - napriek tomu ze nemaju vyrieseny absolutne zakladny predpoklad kvalitnej reprodukcie t.j. reprosustavy /v kontexte s akustikou miestnosti/

Netvrdim ze hore spomenute veci su irelevantne - iba tvrdim ze na vysledny efekt vplyvaju v inym miestom za desatinnou ciarkou.

Napr. taky posluch symfonickej hudby na regalovych dvojpasmach. Imo to je mozno monitoring ale nie REPRODUKCIA.

taaak a teraz sa do mna pustite!

Ja sa zatial tesim na lampasik! To bude impresia!

Very Happy

BTW

pekne citanie o lampasoch a jeden citat

You might think that really old tubes - designs dating from the early Thirties - sound "vintage" and "tubey." Actually, they don't. Tubes in this family (27, 37, 56, 76, and 6P5) actually sound fast, quick, and incisive, and have very low distortion, along with a favorable distribution of harmonics. If you want a traditional mellow "vintage" sound, you're thinking of a 12AU7, the tube used almost universally in late 1950's amplifiers and many guitar amps - with distortion many times higher than the early Thirties tubes.

zdroj http://www.nutshellhifi.com/triode1.html

Este raz velka vdaka Bohdan

p.s.
inak som v BA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 00:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes sa tu zastavil Tomáš a naše ratolesti nám dali priestor na vypočutie si tak troch skladieb. Musím - e konštatovať, že tadiaľto v tomto jednoduchom zapojení cesta nevedie.

Keď som zapojil spätnú väzbu od vinutia výstupného trafa tak sa to o galusku vylepšilo, ale stále to nie je to správne - počúvateľné. Premeral som aj parametre a potvrdilo sa to čo bolo aj počuť.
Bez väzby z trafa dosahoval skreslenie 20x THD 2kHz ... 0,4% a vyššie hľavne so zvyšujúcim sa výstupným napätím. A to tak že do cca 0,7Vrms to bolo ako tak počúvateľné a vyššie to bolo nepríjemné v % THD...
S väzbou od trafa to bolo celé o rád lepšie ale tiež žiaden zázrak. Najnižšia hodnota 20x THD 2kHz ... tesne pod 0,07% sa znovu dostavila pri najnižších hodnotách výstupného napätia do 1Vrms. Vyššie však znovu krátky nástup v desatinách % a potom skorá limitácia.

Pohral som sa, idem ďalej Cool

Velice rád by som mal na takéto pozorovanie Audio Research... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 00:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto nejak to vyzerá po zaväzbení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 11:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Když elektronkové zesilovače, tak třeba Marshall. Udávají tón nástrojů mnoha kapel. Je libo nějaká jejich schémata ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 13:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro začátek třebas JCM800 .. stačí 10 vteřin hledání Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 13:24:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Když elektronkové zesilovače, tak třeba Marshall. Udávají tón nástrojů mnoha kapel. Je libo nějaká jejich schémata ? Very Happy


Ano, je treba k nim zakoupit jeste specialni repraky a nastroje -)))Coz vyda na takove alespon ctyri marshally jako zesilovace -)))) Pote ve studiu v multitracku je treba jeste dobarvit aby to melo ten spravny sound Laughing

Chtel bych nejake schema treba tech, kde jsou TDAcka -)))) Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 13:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak je libo Tomáši Very Happy : http://www.lightaudio.unas.cz/Marshall%208010.pdf Shocked
Jde o Valvestate 8001/8010 vyráběný v roce cca 1993. Pokud si v té době někdo myslel, že pod názvem Valvestate se skrývají nějaké valve, tak se spletl Laughing .
Dobové foto: http://swansea.gumtree.com/swansea/97/12449497.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 15:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokonale...Hluboce smekam ... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 17:10:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja že si tu robíte srandičky... tu sa ale odhaľuje chuť po peniazoch ktorá postihla novodobých ziskuchtivých managerov, ktorí sa neštítia ponížiť ťažko budovanú značku. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantraxi, ano, třeba zde http://www.joepopp.net/jcm8002.htm, moc pěkné.

Naposledy upravil Roman St dňa Ne december 23, 2007 18:17:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Marshall 9005, 50W konec s EL34, rok 1990: http://www.lightaudio.unas.cz/Marshall%209005.gif
To bych slyšet chtěl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:31:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo něco novějšího, rok 2003, 50W hlava: http://eshop.kytary.cz/marshall-super-lead-lampovy-zesilovac-1987x-01/75460/?SE5021:0:0:1:0

Schema: http://www.lightaudio.unas.cz/Marshall%201987.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To je klasika...proč bys to chtěl slyšet ? Těch tady běhá... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Akosi mi stále uniká význam používania fľaškových koncových stupňov v profi ozvučení, kde by malo byť všetko čo najľahšie, najúčinnejšie a s poriadnou dávkou výkonu. Navyše za menší peniaz,O odolnosti voči otrasom počas transportu ani nehovorím. 50W marshall za 37tisíc, to je teda terno. Navyše lampy sú niekoľkonásobne drahšie ako tranzistory, servis myslím si častejší a nákladnejší, Nejde mi to akosi do tej mojej skostnatenej palice Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych ho slyšet, protože jsem ho nikdy neslyšel Smile . Zvuk elektronek mám radši než tranzistorů, ale je to jako s vínem, záleží na náladě, někdy je slivovice přeci jenom lepší Very Happy

Naposledy upravil Roman St dňa Ne december 23, 2007 18:50:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Stephunk, bavíme se o "barvě" zvuku, ne o hájendu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 18:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Vysvětlete mi to prosím, jako malemu dítěti... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist