Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA110 by Maduda

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:44:02    Predmet: DPA110 by Maduda Odpovedať s citátom

Dovoľte mi, aby som Vám touto cestou predstavil môj projekt DPA110. Určite si to zaslúži vlastné vlákno aj keď tu je jedno.
Úvod bude asi trošku dlhší, ale snáď tých 5min obetujete. Takže: svojmu najlepšiemu kamošovi som sľúbil, že mu postavím nejaký zosik. Postavil som hádam všetky TDAčka, aké existujú. Pár celotranzistorových odUNI15,30,50 počnúc JPA100 končiac Leachom (tých bolo asi 16 kusov). Po tomto celom som sa rozhodol, že si postavím konečne DPA na svojej doske (mám originál DPS k DPA222 a DPA386), ale keďže túžba zbastliť niečo vlastné bola veľká (som typ človeka, ktorý keď bude mať 10 zosilňovačov na polici a budú zapadať prachom, aj tak si postavím ďalší) rozhodol som sa najskôr pre najjednoduchšiu variantu – DPA110. Rozdiel je ale v tom, že moja DPS je orientovaná ako 380ka. Teda chladenie pomocou AL hranolčekov, ktoré nerozvádzajú napätie. Druhá zmena bola v použití dvoch párov koncových tranzistorov a nie jeden pár v TO3. Ako koncové som použil BD911/912. Celá DPS je navrhnutá tak, aby bola ľahko vyrobiteľná v domácich podmienkach za pomoci fotocesty. Pady majú 2,5mm, izolačná medzera medzi každým spojom je min 1,27mm..... teda uspôsobenie DPS pre jednoduchú výrobu a ľahká práca s DPS aj začiatočníkom. Môj pôvodný zámer bol postaviť zosik a dať podklady plne free. Keďže schémy sú free v starších číslach Amara, nechcel som na tom nijako zarábať. Bol som iba rád, že sa mi to všetko podarilo a funguje ako má. Určite si všimnete pár vecí a budete mať k nim výhrady, tak Vás predbehnem a zodpoviem hneď:
Jednostranná DPS je ľahko vyrobiteľná doma a výroba takejto DPS sa pohybuje v cene max 2€, čo sa s profidoskou s prekovmi nedá porovnať. Na druhej strane treba použiť prepojky a nie je ich tak málo.
Ďalšou vecou je, že som použil EI trafko a nie toroid. Keďže mám doma tekéto EI trafáky, previnutie ma stálo max 10€ (bývalí učiteľ na strednej). Trafko je 400VA. Možno sa zdá predimenzované, ale vďaka tomu je dostatočne tvrdé. Navyše prierez drôtu je o 20% hrubší, ako kážu tabuľky. To bola moja požiadavka pri navíjaní. Vďaka tomu som dosiahol výkon takmer 80W (78W/4R) a na trafe je sekundárne napätie 2x25V. Ďalšou výhodou EI trafka bolo pre mňa, 4 samostatné vinutia.No a 400VA trafko nakoniec nie je ani tak veľa, ak si uvedomíme, že výkon na jeden kanál je 80W rsm. To je skoro 100W na kanál. Dva kanály dokopy dávajú teda dodajú výkon takmer 200W (presnejšie 160W) a tak 400VA je takmer rovnako dimenzované ako má DPA222, ktorá má 2x200VA toroidné trafko na výkon 120W.Filtračné kondíky sú 10mF namiesto pôvodných 4m7 čo urcite iba pomôže.
Ďalšia poznámka, ktorá by sa určite vyskytla, je uloženie chladiču. Teda rebrovanie malo byť zvislé a nie pozdĺžne. Takéto chladiče som mal doma!!! Takže preto. Nemusel som kupovať nijaké nové, nič som nemusel dávať vyrobiť a nič ma to nestálo. Navyše rozmer chladiču je taký veľký a robustný, že by uchladil pravdepodobne aj 200W zosik (budený hudobným signálom a nie sínusom na max výkon), takže na aplikáciu 50W zosiku tak isto predimenzované, tým pádom považujem otázku rebrovania za zodpovedanú.
Predný panel je 10mm hrubý AL s prírodným bielim eloxovaním. Zabezpečila firma Gama Alumínium. Popis na prednom panely mi zabezpečil kuko61 na hifi slovanete presnejšie: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2457 za čo mu týmto ďakujem. Za technickú prípravu dát na popis predného panelu a dizajnový návrh ďakujem užívateľovi - michal mishek tiež na hifi-slovanete.
Zadný panel – je to 3mm hrubý AL plech. Dostal som ho zadarmo od kamaráta nalimko33 (ešte raz vďaka Milan). Keďže tento plech mal na sebe už povrchovú úpravu, využil som možnosť popisiek vypálených laserom. Veľmi ochotne spolupracoval p. Remenár, ktorý to má na živnosť a kto by potreboval: www.laserovanie.eu .
Konektory – Cinche sú Neutriky. Repro svorky som kúpil od kamaráta (neviem či to už bolo od Milana alebo Lukáša, ža čo ďakujem) odpadla starosť kupovania, inak by som ich kúpil z HighEnd Shopu. RS232 je na pripojenie Remote signálu. Ak by niekto namietal na typ konektoru..... každý má právo na vlastný názor. Celý zosilňovač som robil ako darček pre môjho najlepšieho kamaráta. Je to pacient do PC a pravdepodobne si nikdy ani neuvedomí, aký má doma kvalitný zosik, ale proste taký konektor chcel. Remote signál sa spúšťa napätím od 5V (napr z USB portu, tak to bolo plánované) až po 24V AC alebo DC. Ledka v optočlene je budená zo zdroja prúdu, obdobne, ako to má p. Dudek v jeho Soft Starte. Zapojenie je však iné, aby som nekopíroval. Takže preto taký konektor.
DC ochrany a Timer – časovač, teda oneskorené zopínanie je zabezpečené tak, ako to má p. Dudek. Teda frekvencia zo siete a do 4020ky. Oneskorenie je nastavené na 5s. DC ochrana je tak isto od p. Dudka (Selfa) ale je upravená na nesymetrické napájanie. Vďaka tomuto som použil jedno malé 2VA EI trafko na napájanie oboch kanálov. Takže som ušetril 1 trafko a nie 2 a ochrany sú stále oddelené. Navyše sa zvýšila citlivosť. Ochrana reaguje (vypína) od + - 1,2V.
SoftStart je napájaný priamo zo siete. Zapojenie bolo v jednom Amrare. Tlačidlové ON/OFF zabezpečuje procesor. Ošetrili sa tak akékoľvek zákmity. Súčasne je na procesore aj Remote signál. Za naprogramovanie ďakujem chalanovi s nickom Jaromír (alias Jaromí Sukuba) na fóre svet elektro a ten istý procesor je použitý aj v mojom module ON/OFF: http://svetelektro.com/Forum/on-off-modul-by-maduda-v1-1-t24497.html. Antivandal má priemer závitu 19mm s modrým podsvietením. Soft Start sa DC ochrany sú oddelené a sú uložené na dvoch poschodiach pekne nad sebou.
Keďže pôvodná konštrukcia DPA110 sa niesla v duchu „zúžitkovať šuplíkové zásoby“, obdobne som k tomu pristupoval aj ja. Preto to EI trafko, preto DPS vyrobená fotocestou, preto použité chladiče... Keďže na konci článkoch p. Dudka v Amarách (mám to naštudované od A po Z) je napísané, že bude rád, ak mu ľudia napíšu ako dopadli so svojími pokusmi a ako sa páčil zosilňovač zvukovo, urobil som tak aj ja. Napísal som celý príbeh a povedal, že návrh DPS by som chcel dať plne free. Na to mi p. Dudek povedal, že to vyzerá celkom dobre, meranie ktoré som poslal a ktoré sem dávam tiež dokazujú, že som dosiahol kvalitné parametre (o čom svedčí výkon 78W/4R, SR19V/us, plný výkon na 50kHz, test na 150kHz a v neposlednom rade obdĺžnik do kapacitnej záťaže). P. Dudek mi povedal, aby som dal urobiť malú sériu DPS, vyrobených profesionálne v forme a predal. Takúto možnosť považujem za česť a prijal som to. Takže ak bude mať niekto záujem, budem dávať vyrábať profi dosky (jednostranka, napájivá maska, hall, popis). Plne si uvedomujem, že nie som taký návrhár ako p. Dudek (a kopa iných) ale keďže merania neklamú a s dovolením autora schémy ponúkam možnosť kúpiť si takúto DPS. Vyrobená bude iba jedna várka v malej sérii a potom už nie (rešpektujem požiadavku p. Dudka).
No viac už prezradia fotky jak hotového výrobku, tak fotky merania. Pre záujemcov o DPS – poprosím kontaktujete ma na mail maduda.radoslav@gmail.com . Samozrejmosťou je návod, schéma zapojenia, osadzovák.
Celý zosilňovač som osadil tranzistormi z Aldaxu. Keďže napájanie ja + - 32V (max 35V) ako predbudiče a budiče som použil BD139/140. Kto chce, môže použiť K4xx (ft 60MHz), MJE340/350 (30MHz) ale vzhľadom na napájacie napätie sú BDčka plne dostačujúce a navyše ich ft (Phillips udáva až 1902MHz) je ďaleko väčší ako KF4xx – tie sa používali hlavne pre ich väčšie Uce, ktoré je potrebné na väčšie výkony, no v tomto zapojení nie je potrebé veľké Uce, takže to je výhoda a navyše sú ďaleko rýchlejšie.
Tak a teraz spomínané foto. Snáď sa budú páčiť aj Vám, tak ako mne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

keďźe sa dajú prikladať iba 3 fotky, poprosím o strpenie, postupne to sem budem dávať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

a ďalšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ďalšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz jsem videl na svetelektro a popravde, MOC pekna prace, takhle hezkou DPA110 jsem jeste nevidel, smekam a tise zavidim! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

zase
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

a teraz merabnia. Modrý signál je výstupný. Sonda bola x/10 (presahovalo možnosť merania na mojom osciloskope)

zosilnenie 14,56x
vstupná citlivosť: 1,25Vrms
výkon 78Wrms/4R
SR 19V/us

viac už prezradia fotky. V názve každej fotke je popis merania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

ďalšie merania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 17:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

a posledná fotka.

toľko o 110ne vo verzii, ktorú som si postavi sám. Ukázal som foto aj počas toho, ako som staval a oživolav. DC ofset sa dal nastaviť tak, že multimeter mi neukazoval nič, ako svedčí aj fotka, alebo niekedy preskočila no 00.1mV, takže super. Zosilňovač as mi zvukovo páči. Snáď to nie je až také hrozné
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 18:42:49    Predmet: Odpovedať s citátom

trunek napísal:
ďalšie merania


Jakpak vypadají ty obdélníky a slew rate pro plný rozkmit? Většinou tu vídám milosrdné obdélníky s malým rozkmitem, plná amplituda a znázornění hrany ukáže na dynamické nelinearity a body kde se "láme" chování obvodu.

Přikládám příklad hrany přes plnou výstupní amplitudu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 19:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

obrázok merania s popisom 08 ukazuje obdĺžnik pri 2,5V rms. Podotýkam, že sonda je X/10, písal som to na začiatku. Takže rozkymi je 25Vrms. Takže to je hádam aj viac ako max výkon. Malo by to stačiť? Tak isto aj SR bolo merané na max výkone. Prikladám ešte meranie do 4R paralelne s 1uF/MKT na obdĺžniku pri výkone 30W.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 07:46:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 19:44:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 08:08:01    Predmet: Odpovedať s citátom

trunek napísal:
obrázok merania s popisom 08 ukazuje obdĺžnik pri 2,5V rms.


Díky za vysvětlení, nicméně co je míněno jako "obdélník 2,5Vrms"? Efektivní hodnota u obdélníku je poněkud matoucí, používá se buď špičková hodnota, takže u obdélníku s nulovou stejnosměrnou složkou je to 2,5Vp, nebo mezivrcholová hodnota, což je pro takový obdélník 5Vp-p. Možná to vypadá jako terminologické prkotiny, ale ono to docela mate, stejně jako nenastavení dělicího poměru sondy na digitálním osciloskopu, kde to lze snadno nastavit.

Ta slew rate moc "paráda" není, zesilovač jede poměrně pomalu po přímce s konstantním sklonem a odpoutá se až ke konci, je to daň za zbytečně překomplikovanou strukturu zesilovače, kterou je potom nutné "zatlouct" řadou prvků pro kmitočtovou kompenzaci.

K tomu měření s 1uF - je fajn, že to nekmitá, ale měření by bylo zajímavější v 10us/d, místo 100us/d. Samo o sobě je měření s 1uF bezcenné - zkuste projít zatěžovací kapacity 1nF, 4.7nF, 10nF, 22nF, 47nF, 100nF, 220nF. Pokud je zesilovač nestabilní, tak se to projeví se zátěží jednotek či desítek nF. 1uF neřekne nic, jen rezonanci s indukčností přívodů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 09:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen malá poznámka k tomu testování kapacitama: vyměňuj je pouze, když nebudeš mít zesilovač vybuzený!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 12:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ake tam mas konc.tranzistory?Aky to ma odstup,presluch a THD a IMD.Praca celkom pekna,ale este by chcelo trosku popracovat.aj navrch pl.spoja ma velky vplyv na stab.zos.
Stabilita podla snimok,ktore tu mas,neni uplne idealna.
Dopln to este o meranie,ktore som chcel aj ja doporucit,ale PMA ma predbehol. Taktiez SR.THD bude mat na vyssich frekv.tiez asi vyssie skreslenie..10kHz a hore.
Inak nabeh do limitacie je pekny,ma pekne koleno.odbeh je ,,kapku,, horsi.
Ocenujem pracu,ktoru si vynalozil na toto a ak sa stym este pohras,myslim,ze by si to podal este vyssie.Na to treba uz aj potrebne mer.vybavenie.Drzim palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 14:03:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta limitace není úpně ideální (odběh z limitace viz zašrtlé na obrázku).
Mělo by to vypadat nějak takhle (DPA330).

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 15:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale prdlajs - na 330 ukazuješ tak 0,5 dB přes limitaci, kdežto on tak 1,5 až 2 přes...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 17:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OK tak tady je to víc.........a hrany jsou přád kulatý, měká limitace funfuje dobře. Wink
_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 17:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Meranie s malými kapacitami sa pokúsim zrealizovať. Koncáky sú 2x BD911/912 je to aj v popise.

Určite by sa dalo DPS zmenšiť, ale bolo to robené na domáce podmienky, takže ľahko vyrobiotelná DPS pomocou fotocesty. To bolo u mňa prvoradé, keďže sa nepovažujem za tak pokročilého ako vy ostatný.

Meranie THD+N nebude, lebo to neviem. Ako som písal, pokladám sa skôr za začiatočníka. Dám aj foto jemnej limitácie aby to nebolo tak ako písal p. Dudek 1,5 až 2.

PMA - Vpp a Vrms na obdĺžniku je na obrázku. Merie si to samé, netuším, čo oscík považuje za Vpp a čo za Vrms a aké vzorce používa na prepočet. Ak bude trošku času, urobím ešte ďalšie meranie, aby ste mohli lepšie zhodnotiť.

Tak isto sa nepovažujem za tak technicky zdatného, že si trúfam na ladenie. Je to komple schéma DPA110 v starých Amarách. Nezmenil som ani jedinú hodnotu kreamiky a ani rezistoru. Ak sa to dá ladiť, možno sa niečo naučím, ak by ste ma vedeli nasmerovať správnym smerom a poradiť kde čo a ako. Číslovanie sedí s pôvodnou 110nou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 18:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to ještě krapet jinak s tou kulatou limitací: zesílení VAS nejprve klesne z velkého zesílení na jednotkové ( když sepne antisaturační dioda, čili průběh má stále " sinusový " tvar )...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 28, 2012 18:04:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Při dalším zvětšování vstupního napětí pak přejde do skutečné limitace, což je asi na digitálu špatně vidět......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2012 17:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a zosik má svoje miesto. Myslím, že sa to celkom podarilo nakoniec
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 13:48:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Takové útulné to máš ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 13:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne. A ta 110 sa pouziva bez predzosiku? Ci TV plni funkciu predzosu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 16:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

na predzosiku sa pracuje. Zatiaľ to je bez neho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist