Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové srovnání ČS preampů a výkonových zes. u Checka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 11:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrálo se na: DENON DCD-700AE s imlementovaným DAC modulem SIRIUS II XLR
Jedná se o čistý CD přehrávač, neumí přehrávat SACD ani HR formáty. Zapojen byl vždy XLR výstup ze Siriuse.
Více zde: http://www.nirvanahifi.cz/casea-tunning/

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 12:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Krecek
Ano, nič lepšie som vtedy nemal a používal som ho hlavne preto, že robí upsampling na tuším až 352kHz, a to je poznať. Ako to kto vníma, je druhá vec. Momentálne používam HTPC s Julinou a Foobarom a SOX resampler , a "lezie" z toho veľmi slušný zvuk, aj z CD formátu, podľa názoru ľudí čo to počúvali.
Nehovoril som nič o objektívnosti a relevantnosti, nehodnotil som výsledky "testu" (je mi to skutočne jedno),len to, že posudzovať "niečo" podľa miery schopnosti maskovať, uhladiť ,... nedostatky nahrávky a formátu a rušenia (ak to hrá hires formát dobre, tak nebude mať problém s CD..) hovorí len o ochote ku kompromisu, o snahe, aby to hralo "znesiteľne" aj so špatnými nahrávkami. Ale aj vynikajúca nahrávka potom nie je nijako oslnivá.. To je všetko.
A "charakter" šumu na -112-115B pod užitočný signálom ma netrápi. A čo potom ten charakter pri gramofóne, kde to je(šum rážky) tak na -60dB?
2 boxer
Tvoja prvá veta ("Moc se mi líbí..)by sa dala rovnako použiť ako argument proti tebe, len zmeniť slovo "dvou"za za "jednoho". Inak "no coment".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 13:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Zkoušel jsem na DPA 330 MK IV porovnat zdroje signálu a vyšlo mi to v pořadí CD Sirius II-PRE1, Juli-PRE1 a Julina na přímo...


Ahoj, keďže moja zostava je veľmi blízka tej v teste, chcem sa spýtať na tie porovnávané kombinácie predkov s DPA. D2JFET ste tam nezaradili?

Dík.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 13:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
check napísal:
Zkoušel jsem na DPA 330 MK IV porovnat zdroje signálu a vyšlo mi to v pořadí CD Sirius II-PRE1, Juli-PRE1 a Julina na přímo...


Ahoj, keďže moja zostava je veľmi blízka tej v teste, chcem sa spýtať na tie porovnávané kombinácie predkov s DPA. D2JFET ste tam nezaradili?

Dík.

V hlavní testu byla Julina pouze okrajová záležitost. Toto porovnávání jsem detailněji dělal až sám večer bez Dispre.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 14:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

Nehovoril som nič o objektívnosti a relevantnosti, nehodnotil som výsledky "testu" (je mi to skutočne jedno),len to, že posudzovať "niečo" podľa miery schopnosti maskovať, uhladiť ,... nedostatky nahrávky a formátu a rušenia (ak to hrá hires formát dobre, tak nebude mať problém s CD..) hovorí len o ochote ku kompromisu, o snahe, aby to hralo "znesiteľne" aj so špatnými nahrávkami. Ale aj vynikajúca nahrávka potom nie je nijako oslnivá.. To je všetko.


Pane Bunto, opravdu nerozumím tomu, jak jste došel názoru, že :"posudzovať "niečo" podľa miery schopnosti maskovať, uhladiť ,... nedostatky nahrávky a formátu a rušenia (ak to hrá hires formát dobre, tak nebude mať problém s CD..) hovorí len o ochote ku kompromisu, o snahe, aby to hralo "znesiteľne" aj so špatnými nahrávkami". Na základě čeho tvrdíte, že jde o "schopnosti maskovať, uhladiť ,... nedostatky nahrávky a formátu a rušenia".

V jednom s Vámi ale souhlasím, a to je důležitost odolnost vůči rušení. Na výstupu PC karet s multibitovými sigma-delta D/A je často rušivé napětí až 100mVpp v nadakustickém pásmu, doprovázené hranami, které jsou produktem digitálních obvodů v PC. Při přímém propojení PC karty do DPA se tyto nadakustické produkty demodulovaly a výsledkem bylo "cvrlikání" ve středovém, ev. výškovém repro. Při předžazení D2-JFET před DPA toto cvrlikání zmizelo. A nyní mi odpovězte - je ono "cvrlikání" projevem "věrnosti" zesilovače a jeho potlačení projevem "maskování"? Pokud budete mluvit o maskování nadakustického rušení, tak spolu budeme souhlasit. Pokud považujete cvrlikání za to, že "věrně odhalil nedostatky karty", tak se opravdu neshodneme.

Takže, ano, považuji charakter šumu, jeho modulaci signálem (i nadakustickým) a odolnost vůči rušení za klíčové. Z toho potom, podle mě, plyne větší klidnost a menší "ostrost" zvuku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 15:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Opakujem otázku aj v tejto téme: chcel by som od vás počuť názor na to, ako môžu ovplyvniť nasledovné faktory relevantnosť podobných testov:

a/ priestorové a z toho vyplývajúce konkrétne akustické pomery
b/ druh a úroveň nahrávok
c/ použité napájacie, prepojovacie a repro káble
d/ prerátavanie nahrávky cez sox resp. iné manipulácie so zdrojovými dátami
e/ subjektívnosť daná sluchom, stavom psychiky, ...
f/ samotný testovač, alebo skupina testovačov
g/ metodika testovania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 15:48:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
Opakujem otázku aj v tejto téme: chcel by som od vás počuť názor na to, ako môžu ovplyvniť nasledovné faktory relevantnosť podobných testov:

a/ priestorové a z toho vyplývajúce konkrétne akustické pomery
b/ druh a úroveň nahrávok
c/ použité napájacie, prepojovacie a repro káble
d/ prerátavanie nahrávky cez sox resp. iné manipulácie so zdrojovými dátami
e/ subjektívnosť daná sluchom, stavom psychiky, ...
f/ samotný testovač, alebo skupina testovačov
g/ metodika testovania


Trošku mě tlačíte do odpovědi, která může odstartovat flame Very Happy

Nedovedu říci, zda zásadním způsobem ve smyslu, že to může otočit preference. Myslím si, že spíše ne, ale na 100% to nevím. Postupně:

ad a) akustika je velmi důležitá, ale nevím, zda ovlivní základní rozdíly v charakteru komponentů.

ad b) do jisté míry. Pokud by to byl třeba heavy metal, tak na tom bych testovat neuměl, stejně jako neumím testovat ne velmi zkomprimované elektronické hudbě s výrazně vytaženými okrajovými pásmy.

ad c) ano, podle mě mají vliv všechny tyto typy kabelů, opět nedokážu říci, zda zcela zásadní. I když je nemalý, a to i u napájecích kabelů.

ad d) nerozumím otázce

ad e) určitě má vliv zkušenost posluchače se živou i reprodukovanou hudbou a s různými audio komponenty, zejména v rychlosti orientace ve zvuku a rozdílech. Stav psychiky má velký vliv, stress, únava nebo dlouhý poslech snižuje schopnost vnímat rozdíly. Musí být pohoda a posluchač by měl být odpočatý.

ad f) pokud se nesnaží manipulovat a podsouvat, tak je to OK. Jakmile říká: "tady si všimněte že ... ", tak je to špatně.

ad g) určitě ano, ale co je to "správná metodika".

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 16:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ad d/ myslené je prerátavanie na iné ako natívne rozlíšenie a samp. frekvenciu

Ďakujem za odpovede, vôbec mi nejde o flame. Len sme svedkami relatívne "silných" vyhlásení čo sa hodnotenia zvuku hifi aparátov týka (nielen tu a teraz). Páčilo by sa mi keby sme si uvedomili aký vzťah k realite aktuálne majú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 16:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ad d) mám zkušenost s programem "add distortion", kde už samotný průchod programem i při nastavení nulového přidaného zkreslení znamená slyšitelnou změnu zvuku. I toto
http://src.infinitewave.ca/
ukazuje na nezanedbatelné zásahy SRC.

Co se týče "silných vyhlášení" o zvuku, snažím se jich v tomto vlákně zdržovat.

Na druhou stranu, pokud jste účastníkem nějaké akce, něco jste už někdy slyšel, tak dokážete najít a posoudit rozdíly. Jenže to je, samozřejmě, psanou formou nesdělitelné.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 16:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
A nyní mi odpovězte - je ono "cvrlikání" projevem "věrnosti" zesilovače a jeho potlačení projevem "maskování"?

Dobre viete, že to som nepovedal a že je to blbosť. Ak sa rušenie nad akustickým pásmom prejaví v akustickom pásme vplyvom detekcie a demodulácie na vstupe ďaľšieho komponentu, tak je to chyba zdroja signálu (že tam to rušenie je) a súčasne chyba toho komponentu, ak je to rušenie v "primeranej" miere. Určite viete , že som robil pokusy s DIM95+96kHz s úrovňami okolo 1V , produkt 1kHz bol pod -95-100dB.
Ale ak je CD formát je na jednom komponente hore trochu ostrý ( a pritom PD a iní hovoria pri CD formáte o pare a drátoch..), ale formát s vyšším rozlíšením je bez problémov (pritom SACD má hore viac informácií) a hrá veľmi dobre, druhý komponent zahrá obidve nahrávky štýlom "nenaserie ale ani nenadchne", tak je to maskovanie toho druhého komponentu.
Chápem, že majitelia aj tých horších nahrávok chcú, aby hrali dobre, ale to je utópia, zlepšiť sa nedajú, len čiastočne zamaskovať. Ale len za cenu zhoršenia aj tých dobrých nahrávok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 16:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, mohl bys rozvést to "maskování"? Co si pod tím máme představit z technického hlediska?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 17:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvoja prvá veta ("Moc se mi líbí..)by sa dala rovnako použiť ako argument proti tebe, len zmeniť slovo "dvou"za za "jednoho".

Bunto omyl. Jako vždy.

Správně tam má být,(proti mně) ...změnit slovo dvou na 5 (pět).

A divný je,že všichni stejně. Ale nemaj zapotřebí to sem psát. To zas já si klidně poklepu klávesnici.

Protože ,kde nic není ani smrt nebere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 17:26:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
PMA:
Pavle promiň, chtěl jsem jen stručnou technickou informaci, ale mělo mi dojít, že tady to nepůjde. Confused
janik1971:
Už to dál nekomentuj, tohle vlákno je o něčem jiném.


A o čem? Naznačuješ, že je předpojaté?


Ani náhodou. Zase ten zatracenej internet. Reagoval jsem na to, že janik1971 zase začal rozjíždět flame, což jsem nechtěl.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:02:46    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Chápem, že majitelia aj tých horších nahrávok chcú, aby hrali dobre, ale to je utópia, zlepšiť sa nedajú, len čiastočne zamaskovať. Ale len za cenu zhoršenia aj tých dobrých nahrávok.

A nešlo by to spraviť s takým "prepínačom" teraz hrá dobrá a teraz zlá nahrávka? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
PMA napísal:
opa napísal:
PMA:
Pavle promiň, chtěl jsem jen stručnou technickou informaci, ale mělo mi dojít, že tady to nepůjde. Confused
janik1971:
Už to dál nekomentuj, tohle vlákno je o něčem jiném.


A o čem? Naznačuješ, že je předpojaté?


Ani náhodou. Zase ten zatracenej internet. Reagoval jsem na to, že janik1971 zase začal rozjíždět flame, což jsem nechtěl.


OK, omlouvám se.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver, BV: podle mého názoru nejde o "vylepšování" špatných nahrávek. To podle mě není možné zesilovačem provést. Nedovedu si představit, jak zesilovačem udělat, aby ze špatné nahrávky byla přijatelná. Nyní se např. nebavíme o kmitočtových korekcích, jelikož nic takového nebylo použito.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: čiže v praxi by to malo vyzerať tak, že jeden zosilňovač na dobré a iný na zlé?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě naopak, to jsem se snažil vysvětlit. Nevěřím na to, že zesilovač může "vylepšit" špatnou nahrávku. Řeč je nyní o nahrávce, ne o rušení atd. Chápu, že mi bude rozumět asi tolik lidí, kolik se jich dá spočítat na prstech jedné ruky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale asi sa zhodneme, že je fakt, že na niektorých zosilňovačoch zlé nahrávky znejú znesiteľne a na iných nie. Otázka je ako to koreluje s hraním dobrých nahrávok. Alebo tie hrajú všade dobre?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
PMA napísal:
opa napísal:
PMA:
Pavle promiň, chtěl jsem jen stručnou technickou informaci, ale mělo mi dojít, že tady to nepůjde. Confused
janik1971:
Už to dál nekomentuj, tohle vlákno je o něčem jiném.


A o čem? Naznačuješ, že je předpojaté?


Ani náhodou. Zase ten zatracenej internet. Reagoval jsem na to, že janik1971 zase začal rozjíždět flame, což jsem nechtěl.

Kurva nenecham si tu od nikoho srat na hlavu a preber si to ako ako chces. Bola to len cisto otazka a moj subjektivny nazor na tvoju reakciu.
Mam pocit ,ze to co tu teraz je tak uz daleko do flame nema....
Tak bud tej lasky a nemudruj...
Alebo je tu zakazane mat svoj nazor a postreh?
Toto neber ako flame ber to len ako reakciu na krive obvinenie z dacoho co vobec flame nemalo byt.....
Alebo si tak dokonaly ,ze sa vies do mna vcitit a vies co chystam?....
Pochybujem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se tak zamýšlím, tak moc nechápu, jak vznikla mediální představa, že se poslouchaly samé mizerné nahrávky. Jak jste na to přišli? Jak jste přišli na to, že je bylo potřeba "vylepšovat"? PC karta, jejíž zvuk za moc nestál, se poslouchala až nakonec, mimo test. Přehravač Denon v modifikaci Casea Sirius hrál velmi dobře. Žádné mizerné nahrávky se neposlouchaly. Tak kde se vzala ta mediální bublina, virtuální realita jako vždy?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezačal s tým kazzatel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:05:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No super, nasiel sa vinnik! Ako trest dostane deku, financny trest, ban, alebo fyzicky trest?

Kokos...., toto je ina prdel... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak se cítíte v pořádku?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:32:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ešte raz, BVA tvrdí, že:
citácia:
Ak je CD formát je na jednom komponente hore trochu ostrý ( a pritom PD a iní hovoria pri CD formáte o pare a drátoch..), ale formát s vyšším rozlíšením je bez problémov (pritom SACD má hore viac informácií) a hrá veľmi dobre, druhý komponent zahrá obidve nahrávky štýlom "nenaserie ale ani nenadchne", tak je to maskovanie toho druhého komponentu.

Čiže tá ostrosť má byť spôsobená CD (16/44) a nie zosilňovačom. No a ja som sa opýtal, či by sa to nedalo "odfitrovať" v prípade neznesiteľných nahrávok a v prípade HR resp. tých v poriadku by sa "filter" vypol. (Filter neberte doslovne)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj názor je ten, že všetky nedorozumenia okolo hifi sa týkajú kvality nahrávok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver: díky za vysvětlení a rozumný přístup. Ne, nemyslím si, že by pomohl filtr, ani si nemyslím, že CD formát je nutně na vrchu ostrý. Samozřejmě preferuji DVD-A a SACD, ale nemyslím si, že CD formát je zcela nutně na vrchu ostrý. Je to otázka nahrávek, které mohou být velmi "ostré" i na SACD. Souhlasím s tím, že se zvukoví inženýři naučili dělat slušný mastering pro CD až u konce života formátu. Nemyslím si, že by nahrávka, kterou používal check na test, byla problematická.

A pokud poruším "tabu", tak rozdíly byly hlavně na středech a v podání prostoru.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No jistě, začal jsem to já, tetřevi... Laughing Ale poradím vám jiný test : osamplujte si z CD několik vzorků výšek ( čím víc, tím líp ), dejte si je za sebe a pak naráz poslechněte...uslyšíte, že všechny znějí nemlich stejně z prdele...a s takovýmhle materiálem testujete... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumiem. Takže väčšinu nedorozumení by možno odstránila dohoda, aké konkrétne nahrávky by sa všeobecne považovali za akceptované na testovanie. To by sa dalo zorganizovať na česko-slovenských fórach, nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist